Az Ipolyerdő tájékoztatása alapján a bánya területére belépni TILOS! Figyeljétek Ti is a híreket!
Mivel a doboz megtalálásához alig néhány métert kell sétálni az egykori bánya udvarán - távol a meredek falaktól -, ezért kereshetőre állítottam.
10x10x5 cm-es doboz nagyobb kő alatt.
A ládába TravelBug helyezhető. Megközelítés
Királyréten a parkolási lehetőségért N 47° 53,700' E 18° 58,660' 260 m [GCKBK1+1parkoló] fizetni kell.
A tömegközlekedők számára a Királyréti kisvasút, a 351. vagy a 352. számú buszjárat jelent alternatív lehetőséget.
A központból csupán a K4 jelzéseket kell követnünk. Így hamarosan elhaladunk a Királyréti horgásztó mellett, majd egy kicsivel a Bajdázói-tó után, szinte közvetlenül a Petőfi-forrásnál érjük el a bányába vezető kaput.
A bejárat elé "kihelyezett" tiltást mellőzhetjük, hiszen a bánya már régen befejezte működését, és 2020 óta Sziklamászó iskola is működik itt. A ládához könnyű sétával juthatunk el. A sziklamászással képesség és felszerelés nélkül inkább ne kísérletezzetek!
1893-ban Gróf Franken-Siersttorpff János porosz születésű földbirtokos kiépíttette a királyréti erdei vasutat, hogy a jelentős méretű birtokáról kitermelt fát gyorsan le tudja juttatni a Duna partjához, ahonnan hajón vagy vasúton szállíthatták tovább. Ez a vonal lett az alapja a környék bányáiból kitermelt nyersanyagok elszállításának.
A Bajdázói-kőbánya 1912-ben kapott szárnyvonalat az itt bányászott andezit szállítására. A bányában fejtett követ elsősorban utak, vasúti pályák építéséhez használták. A vasúti szállítás 1970-ig működött. Ezután az alig több mint egy kilométeres szakaszt felszámolták, de a termelés mégsem állt le. A bányából még 2007-ben is került kő az utakra.
A következő jelentős változásra 2020-ig kellett várni, amikor a bánya meredek falain engedélyezték a sziklamászást. A 10-15 méter magas képződményekre különböző nehézségű pályákat építettek ki. Bár a falmászás díjtalan, kellő képesség és felszerelés nélkül NE próbálkozzatok feljutni!
Andinak fájt a térde ezért otthon maradt, helyette az ikertesója kisért el a mai napon.
Kellemesen fagyos időben, nem volt sár!, kerestük meg ezt a ládát. Ekkor már a nap is szépen sütött. Megettünk a szendvicseinket a köbányában.
Megtaláltam. Köszönöm! A helyszínen derült ki, hogy 0 térerő van a környéken, én pedig elfelejtettem lementeni a környék ládáit offline. Szerencsére ezt a ládát gyorsan megtaláltam leírás nélkül is. Máshol nem voltam ilyen szerencsés... [Geoládák v4.5.3]
Köszönjük a rejtést! Green Eye társaságában ládáztunk itt, a GCFeKr és a GCSIT ládákat is megkerestük. A közelben lévő tó is tetszett! Köszi, hogy megmutattad!
Egy nappal megkésett születésnapi (LX) ládázás (ismét magam magam) Királyrét - GCFekr-4 - GCKiki - GCSIT-3 - GCKBK1 - GCBorz-1 - GCFekr 3,2,1 - Királyrét útvonalon (14,4 km lett). Ott folytattam, ahol június 28-án (egy nappal a névnapom után) az eső miatt abbahagytam.
Nagyon megfogtak a bányafalon kiépített utak, ide még érdemes lesz más miatt is visszajönni. Azt viszont egyáltalán nem értem, hogy miért (lenn) tilos egyik irányból bemenni, mikor a másik oldalról nyitva van a kőkapu, csak bújjatok alatta.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (240 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.