Megye/ország: Veszprém
Elhelyezés időpontja: 2023.11.05 15:00
Megjelenés időpontja: 2023.11.08 21:11
Utolsó lényeges változás: 2023.11.08 21:11
Utolsó változás: 2024.11.07 08:28
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+6V)
Elrejtők: lypapp
Ládagazda: lypapp Nehézség / Terep: 3.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 11500 m
Megtalálások száma: 109 + 19 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.0 megtalálás hetente
Hétállomásos multi, 6 virtuális, 1 hagyományos 22x12x12cm-es (4-fülű konyhai doboz) láda, a bejárásuk sorrendje tetszőleges. Gyűjtsd be a hét helyszínen elrejtett 5 (betű)szót és 2 számsorozatot, és FONTOS, hogy jegyezd fel azt is, hogy az egyes betűszókat és számsorozatokat hányadik állomáson találtad! Amit összegyűjtöttél, az még nem a jelszó (jelmondat), a logoláshoz szükséges jelmondatot ezekből tudod majd megfejteni! Az anagramma megfejtéshez pontos utasításokat a 'Részletes leírás megjelenítése' kinyitásával,a helyszíni rejtésekhez tippeket a 'További segítség a rejtéshez' kinyitásával találsz!
Érdemes összekötni a GCSZGY bejárásával, mert az 5-6-7 pontok átfednek az útvonalával.
GC7K1: Olyan gyorsan rejtettem el, mint a kanalam... ja nem, mint a VILLÁM, derékmagasságban.
GC7K2: A kápolnával szemben állva nézve a bal thuján 1,8m magasságban.
GC7K3: A folyondár között a kápolnával szemben levő fán kb 1,8m magasságban.
GC7K4: A kápolnához legközelebbi beton villanyoszlopon derékmagasságban, szerencseszám a 17.
GC7K5: A Tarányi parkoló szalagkorlátján térdmagasságban, a Balaton irányába tekintve a diófától jobbra.
GC7K6: 25x12x12 cm-es négyfülű konyhai doboz a turistaút mentén álló vastag kéttörzsű tölgy (sárga sáv jelzéssel) lejtő oldali tövében. A LÁDÁRA KÖVET NE TÉGY, MERT BEREPED! A láda logfüzetébe írttal azonos GC7K6 számsor egy pót-hordozón tisztás szélén többtörzsű folyondárral benőtt akácon mellmagasságban a többihez hasonló hordozón.
GC7K7:Tisztás szélén, folyondárral benőtt akácon, mellmagasságban.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A megközelítésről
A Szent György-hegyet tömegközlekedési eszközökkel a hegy nyugati, déli és keleti lábánál elhelyezkedő településeken keresztül érhetitek el, amelyek rendre Raposka, Hegymagas és Kisapáti.
Buszjáratok Kisapátiba, Hegymagasra és Raposkára is indulnak (pl. Tapolcáról).
Vonattal a Nemesgulács-Kisapáti közös állomáson leszállva mintegy 1200 méternyi gyaloglás árán juthattok Kisapátiba.
Autóval több parkoló is rendelkezésre áll a hegyen és annak szoknyáján, ezekből négyet ajánlok a figyelmetekbe:
4 - a Lengyel-kápolnánál és környékén N 46° 50,109' E 17° 26,999' [GC7K+GC7K-4Parkoló]
A kápolna kicsiny parkolóján kívül meg lehet állni a dűlők mellett. A férőhelyek szép időben, munkaszüneti napokon és szezonban hamar betelnek, ezért kevésbé is ajánlom. Sajnos a hosszas felújítás után rövid ideig működött Tarányi 1780 étterem - a parasztbarokk oromfalú, a hegy egyik emblémájaként ismert présház - eladósorba került. Parkolója a magánterületük lett, de a rejtés idején engedték a használatát. Ha valaki megveszi, akkor le fogják zárni ismét, de a rejtés idején: 2023 november 5-én lehetett ott parkolni.
A fentieken kívül is találhattok több megfelelő parkolóhelyet a gépsárkányotoknak aszerint, hogy milyen módon, milyen ütemezésben akarjátok végiglátogatni a hét helyszínt.
A hamis legenda
Amikor Szent György lovag a tüzes hegy katlanában lakó szörnyűséges sárkány hét fejét sorra lenyisszantotta, a fejek a meredek hegyoldalon szana-szerte gurultak. Az emberek hálából Szent György hőstettéért - hogy megszabadította őket a rusnya féregtől - minden levágott fej helyén egy-egy kápolnát emeltek, így vált a Szent György-hegy hétkápolnás heggyé.
Hehe.
Ez legenda gyanánt akár hihető is lehetne, de nem igaz, nehogy továbbadjátok: hiszen az imént találtam ki. Szent György különben is egyfejű sárkánnyal (nem, nem Süsüvel) küzdött meg, és nem a Szent György-hegyen, ráadásul e kápolnák mindegyike sokkal később épült, mint Szent György hőstettének lehetséges időpontja, hiszen ő maga feltehetően 271-303 ig élt.
Az állomás-pontok bejárása
Arra azért mégis jó ez a sosemvolt-legenda, hogy egy hétállomásos geoláda témájául szolgáljon és az állomások bejárása során Ti is rácsodálkozzatok a hegyen és a környékén lelhető megannyi szépségre. A családommal sokat jártunk-keltünk már a hegyen, és felfigyeltünk arra, hogy itt milyen sok kápolnát építettek az emberek, amelyek végiglátogatását keretbe foglaltuk Nektek ezzel a többpontos ládával. A hét állomást végiglátogatni elismerésre méltó teljesítmény, amit ki-ki a vérmérséklete szerint tesz meg egyben, vagy két-három rövidebb részre, kisebb 'csillagtúrákra' szabdalva, esetleg kettő, vagy több napra elosztva, ezért nem terveztem meg pontos bejárást, azt találjátok ki Magatok a virtusotoknak és a lehetőségeiteknek megfelelően. Például valamely több kisgyermekkel büszkélkedő család nem tudja és akarja gyalog bejárni egyhuzamban az összes pontot, de egy ifjú és erőtől buzgó, ambíciózus társaság talán igen. Szóval Rátok bízom: a bejárását tervezzétek meg Magatoknak ízlésetek szerint!
A rejtéskor mi a kisapáti temetőtől N 46° 50,640' E 17° 27,956' [GC7K+GC7K-1Parkoló] indulva jártuk végig a hét kápolnát a megadott állomás-sorrendben a 'Geoládák' mobilalkalmazás útvonaltervére hagyatkozva ami jól működött és nem vezetett tévutakra, és így mintegy 11,5 km-es hegy körüli körtúra kerekedett belőle, így ezt is írtuk be a ládaoldalon az 'Úthossz a kiindulóponttól' mezőbe.
Az Ify- és az Örömhírvétel (GC7K6, GC7K7) kápolnák kivételével a többi megközelíthető kerékpáron is. Hasonló mondható el az autós megközelítésről: ha esetenként dűlőutakon is, de jó időben közepesen gyakorlott sofőr be tud gurulni a fenti kettőn kívül a másik öthöz - de ezt ki-ki maga mérlegelje saját felelősségére. Ennek ellenére a láda célja az, hogy ne autóval járjátok körül a hegyet, mert gyalog vagy kerékpáron többet láttok a szépségeiből.
Amit a terepen kérek Tőled
1 - A betűszavak és a számsorozatok fém hordozóit a leolvasás után fordítsd és helyezd vissza minél inkább takart helyzetbe! A ládát gondosan rejtsd vissza, követ ne tegyél rá, mert bereped és be fog ázni!
2 - Ha nem sietsz nagyon, írj bejegyzést a láda logfüzetébe is, ne csak online logolj!
3 - A dobozba csak a szabályoknak megfelelő ajándékot helyezz: Élelmiszert és élelmiszer-jellegű cikkeket, rágógumit, bármilyen folyadékot vagy vegyi anyagokat tartalmazó tárgyakat, gyógyszereket, gyógyhatású készítményeket, pezsgőtablettákat, éles és hegyes tárgyakat, gyúlékony és/vagy túlnyomásos anyagot (pl öngyújtó), galvánelemet, gombelemet vagy akkumulátort tartalmazó tárgyakat TILOS betenni - no meg persze jóízlést sértő és gyermekek kezébe nem való tárgyakat se tegyél bele!
A kápolnákról bővebben
GC7K1: A Szent Kereszt-kápolna (Kisapáti)
A Kisapáti falu felett ezen a helyen az első középkori fatemplom 1244-ben vagy 1245-ben épült. A ma látható épület természetesen nem azonos az Árpád-kori 13. századival, a 16. században sekrestyével bővült, és a török idők rombolása után 1720 körül építették újjá. A mai képét 1958-ban kapta, akkor Sedlmayr János építész rekonstrukciós terve alapján állították helyre.
GC7K2: Diskai Páduai Szent Antal-kápolna
Diska egykor önálló falu volt, amelynek nevét ma a Kisapáti felett található dűlő őrzi. A dűlő aljában található Páduai Szent Antal-kápolna 1756-ban épült. A késő-barokk templom dongaboltozatos előcsarnokkal és sátortetős sisakú toronnyal rendelkezik, a környékbeli szőlőbirtokosok emelték.
GC7K3: Mogyoróshegyi Szent Donát-kápolna
A festői környezetben található kápolnát a hegy északi dűlőjén, a Mogyoróshegyen emelték a helyi szőlősgazdák 1811-ben. A fehér kápolnának vaskos tornya, félkör alakú szentélye van, a harangtartó torony teteje félkörívvel záródik.
GC7K4: Raposkai Páduai Szent Antal-kápolna
Raposka falu felett, a hegy nyugati dűlőjén, présházak között bújik meg az 1756-ban épült (a diskaival egyidőben), zömök tornyú kápolna. A sárga templomot 1988-ban felújították. Egy oltár és egy harmónium van benne, padok nincsenek.
GC7K5: Lengyel- (Szűz Mária Szent Neve) kápolna
A Szent György-hegy legismertebb és leglátványosabb épülete a szomszédos Tarányi-présház mellett. Mérete szokatlanul nagy a szőlőhegyi kápolnákhoz képest, és nem egy, a szőlőműveléshez kapcsolható szent, hanem Szűz Mária tiszteletére emeltette a Lengyeltótiból származó Lengyel család 1760-ban. A kápolna egyben pazar kilátóhely is: Szigliget magaslatait, több tanúhegyet és a déli partot is látjuk innen.
Ez a pont a GCSZGY multi útvonalára esik, érdemes annak felkeresésével összekötni.
GC7K6: Ify-kápolna (Emmaus)
A számomra legrejtélyesebb és legérdekesebb történetű Emmaus kápolnát és a környező épületeket az 1949-ben belső emigrációba vonult fonyódi plébános: Ify Lajos építette fel családja birtokán. A száműzetésben élő pap harmóniumokat és órákat újított fel és készített itt, zarándokokat fogadott, a világtól elvonulva töltötte az idejét 1967-ben bekövetkezett haláláig. A kápolna és a többi épület (Eremos: a Remete-lak, Názáret, Animal, Nectar) állaga erősen romlik, a megmentésükre 2016-ban hiába indult közösségi szerveződés, mert a tornya 2021 novemberében összedőlt. A belőle áradó békessége mellett szerfölött érdekesnek, titokzatosnak és izgalmasnak találom ezt a helyet, ezért ide rejtettem a ládát, és több fotót is közlök róla. Ne menj a rom közelébe, belülre pedig semmiképpen, mert omlásveszélyes!
Érdekes képek még itt láthatók a még lakott Ify-kápolnáról és Emmausról az építőjével együtt. Milyen takaros és rendezett remetelak volt! Hogyan hagyhattuk így elenyészni, elvadulni és tönkremenni?!?...
Ez a pont a GCSZGY multi útvonalára esik, érdemes annak felkeresésével összekötni.
GC7K7: Örömhírvétel-kápolna
A bazaltorgonák alatt egy ortodox kápolna is megbújik, amelyet építője: Márton atya, az elvonultan élő kőfaragó, kőszobrász és XXI. századi remete, aki sok évvel ezelőtt a Louvre felújításában is részt vett Örömhírvételnek nevezett el. A kápolna nem látogatható, de ha nagy szerencsével Márton atyát a közelben találjátok, lehet, hogy belülről is megnézhetitek a kis templomot.
Ez a pont a GCSZGY multi útvonalára esik, érdemes annak felkeresésével összekötni.
Nehéz olyan jelszót vagy jelmondatot kitalálni, amely egyrészt értelmes és lehetőleg kapcsolatos a ládatémával, másrészt hét darabra szétvágva ne lehessen kitalálni már a második vagy harmadik állomás után, hanem igenis végig kelljen látogatni mindet. Értelmetlen jelszót vagy -mondatot pedig semmiképp nem akartam; hogy hangzana pl. az "inkubátor huszár cipőt patkol Pünkösdkor" jelmondat egy Szent György-hegyi szépségeket bemutató multihoz? Siralmasan.
Ezért döntöttem úgy, hogy egy könnyű, akár a terepen is megoldható rejtvény megfejtése árán lehet hozzájutni az igazi jelmondathoz.
A túra során a 7 állomáson begyűjtötök összesen 5 betűszót+2 anagrammafejtő számsort. Az 5 betűszó tartalmazza a valódi jelmondat összes betűjét, csak éppen más sorrendben, vagyis az öt megtalált szó a jelmondat anagrammája. (Anagramma: valamely értelmes szó vagy mondat összes betűiből képzett másik értelmes szó/szavak/kifejezés/mondat. Például a "geoláda keresés" kifejezés egy anagrammája lehet ez a három szó: "alád egérke sose")
A két számsor pedig segítséget ad ahhoz, hogy az 5 betűszó összesen 21 betűjét a jelmondatnak megfelelő helyes sorrendbe állítsátok.
Ezek birtokában háromféleképp kaphatjátok meg a sikeres logoláshoz ténylegesen szükséges jelszót:
1.) Ha profi anagramma-fejtő vagy, akkor a számok segítsége nélkül próbáld meg másik értelmes kifejezésekké rendezni a talált 5 betűszó betűit. Többféle megoldás létezik, de rá fogsz ismerni, ha eltalálod azt az egyetlent, amely a megfelelő.
2.) Ha nem vagy profi anagramma-fejtő, akkor használd a számsorok segítségét, amelyek megadják, hogy milyen sorrendbe kell átrendezni a talált szavak betűit ahhoz, hogy az érvényes jelmondatot megkapd.
Írd le egy tiszta papírlapra az öt betűsző betűit szépen szellősen egymás mellé balról jobbra, mégpedig AZ ÁLLOMÁSAIK NÖVEKVŐ SZÁMOZÁSI SORRENDJÉBEN (GC7K1, GC7K2, ... GC7K5)! Összesen 21db betű lesz a papíron (a magyar kettős betűk itt két betűnek számítanak, azaz pl. az SZ az egy S és egy Z). Utána mindegyik betűt balról jobbra sorszámozz be, pl. úgy, hogy egyenként alájuk írod a számokat emelkedő sorrendben 1-21-ig.
Ezután vedd elő sorban a GC7K6-on, majd a GC7K7-en talált két számsort, és a rajtuk talált számok sorrendjébe rendezd át a fentebb sorszámozott 21db betűdet, azaz írd le egy új sorba a beszámozott betűket rendre a GC7K6-on és a GC7K7-en szereplő számsorrendben!
Ha helyesen követted az utasításokat, akkor készen vagy, és a papíron ott lesz a találatod online logolásához szükséges értelmes, és a láda-tematikához kapcsolódó jelszó (pontosabban jel-kifejezés, mert több szóból áll).
3.) Lustábbak figyelem: próbálkozz anagramma-kereső weboldalakon vele, vagy a ChatGPT-nek add feladványul!
Jó mulatást kívánok Nektek a sétához és az anagramma-fejtéshez!
***************LÁDATÖRTÉNET***************
2023 november 21
Gyombi helyénvaló észrevétele nyomán az Örömhírvétel kápolna (GC7K7) az eddigi leírásommal ellentétben nem görögkatolikus, hanem ortodox kápolna, így a szöveget eszerint módosítottam. (A különbség jelentős, nézzetek csak utána az Internyetttten!) Alátámasztja ezt ez a cikk, annak is különösen ez a mondatrésze: "... ma már az ő remetelakja és kápolnája is a kolostort megnyitó konstantinápolyi patriarcha Bécsben székelő metropolitájához, Arszeniosz metropolitához tartozik."
Köszönöm az észrevételedet, Gyombi!
*******************************************
2023 november 22
Ráakadtam egy cikkre, amely alapján úgy tűnik, hogy nem én vagyok az első, akiben ennek a túrának az ötlete felmerült. Az oldalon közölt 'Koncepciót' ugyan nem vallom magaménak, az oldal elnevezése és a logoja is taszít, a cikk hangvétele a 'Koncepciónak' megfelelően kissé pökhendi, ráadásul pontatlanságot is találtam benne: "Felépítette a kápolnát, amit Jézus szenvedéseinek utolsó pihenőhelyéről Emanusnak nevezett el." Az még csak hagyján, hogy Emanusnak (jó, hogy nem mindjárt e-manus :-) ) írja Emmaust (ez gépelési hiba is lehet, de azért illett volna átnézni közlés előtt), de tartalmi szempontból is nagyot téved, hiszen Emmaus nem Jézus szenvedésének helyszíne volt, hanem ott már a kereszthalálából történt feltámadása után egy vacsorán vett részt, amelynek során két tanítványa ráismert a feltámadt Jézusra abból, ahogyan a kenyeret megtörte.
De a lényeg, hogy a cikk írója 2020-ban végigjárta ezt a hét kápolnát, és egy útvonalat is ajánl itt hozzá, bár úgy tűnik, nem végig gyalog tette meg az utat, mert részint gyanúsan rövid az úthossz (7km gyaloglást ír körüljárási hossznak ami szerintem nem lehetséges), részint pedig egyértelműen leírja, hogy a Szent Kereszt-kápolnához felkocsikáztak, és ha az az ő autójuk orra ott a fotón, akkor úgy tűnik, hogy nem átallottak egészen a kápolna keleti oromfala elé parkolni...
Így vagy úgy: tény, hogy az ötlet hamarabb volt az Övé.
*******************************************
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Az imént ellenőriztük a 7-es pontot, es a megfejtést segítő számsor a helyén volt és van, továbbra is kereshető! A kéttörzsű akác másik törzse dőlt ki korábban, a jelszóhordozót viselő törzs a jelszóval ( számsorral ) sértetlenül a helyén maradt!
Köszönöm a logot, carmin !
Néhány hete már láttuk, hogy a 7-es pont kéttőrzsű rejtőfájának másik, azaz nem a jelszóhordozót viselő törzse kidőlt, de a jelszó az épen maradt törzsön rendben volt. Ezek szerint azóta kivágták és elvitték a másik törzset is?... A jövő héten ellátogatunk oda és pótoljuk! Aki nem tudja megfejteni így, hívjon fel, és ha a többi pont megvan és ezt igazolja :-) , akkor segítek a jelszó (jelmondat) összeállításában!
Sokszor jártunk már a Szent György-hegyen, jó volt újra itt lenni. Tetszettek a kápolnák is, voltak amiket idáig még nem láttunk. A jelszó részletek is könnyen meglettek, kivéve a 7-es pontot. Szerintem itt kivághatták a jelszóhordozós fát. Szerencsére nem nagyon hiányzott, mert ez lett volna az egyik számsoros segítség az anagrammás megfejtéshez, de enélkül is simán megfejthető.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Egy balatonfüredi konferencia után kerestem fel a Balaton-környéki új ládákat. Nem sok időm volt, és mivel a hegyet más ládát pontjainak felkeresése során már több irányból bejártam, így most többnyire kocsival közelítettem a pontokat és az utolsó pont kivételével mindegyiket sikerült max 150 m-re megközelíteni. Az utolsó pont környékén fát vágtak, de egyenlőre a rejtek rendben.
6 évvel ezelőtt a GCSZGY által már körbejártam a Szent György-hegyet, de jó volt ide újra visszajönni. Nagyon jók a kis kápolnák, élmény volt mindegyiket felkeresni, és külön dicséret a szuper rejtési megvalósításhoz, hogy a jelszórészletek egyszerűen, mégis profin ki vannak dolgozva, így nem csak a szívás van vele, mint sok más multinál.
Egyet sajnálok csak és ez az én hibám, hogy nem terveztem meg előre az útvonalat. Vagyis az egészet gyalog akartam körbejárni, neki is készültem, de mégis inkább több helyen is kocsit vettem igénybe, mert a helyszínen nem láttam folyamatában, hogy hol tudok a dűlőutakon átmenni. Sajnos már az első kápolnánál mutatott a térkép olyan átjárót, ami a valóságban nem volt. Túl nagy kerülőket, szintkülönbségben sok le-fel mászkálást feltételezett, emiatt lemondtam róla. Ha van egy tuti, optimális útvonal, jó lenne track-ben feltölteni.
Köszönöm a legutóbbi logokat, örülök, hogy tetszett a rejtésés a környezet Nektek!
Anettx, részben igazad van, a régi multival átfed, ám azért mégis 7-pontos a rejtés, mert:
-így értelmes a rejtés mesei számmal (7) való elnevezése, így kerek, így meseszerű a kitalált legendám
-a rejtés célja a hegy körüli körséta, és aki a kevésbé ismert négy kápolnát végigjárja. az már úgyis zárja utána a hurkot
Köszönet a rejtésért! A rejtő munkájának köszönhetően, élmény volt az egyes pontok begyűjtése! A Szt.György - hegyet már körbejártuk a Gcszgy útvonalán,de ez az út is sokat hozzátett a hegy alaposabb megismeréséhez!
Részletes ládaoldal, ötletes jelszóhordozók !
Hogy igazán kerek legyen ez a szép őszi nap, finom estebéd Gyulakeszin!
((Ui.:A láda 100. megtalálói voltunk ! ))
TFTC! [Geoládák v4.5.0]
Keszthely és környéke 5/5.nap
Összességében szuper multi, rengeteg munka van benne, tetszik a jelszóképzés is. Szerintem sok a 7 pont mert a másik multival párhuzamban van egy része.
Text na
RenaRouge, köszönöm a tartalmas és kedves logodat, örülök, hogy hozzásegítettelek egy újabb élményhez! A logod utolsó mondatában közölt feladványodon ("Hamar jEr lián, mondta a Weissmüller Jani és megnyomta az entert.") még mindig agyalok; úgy sejtem, hogy az anagrammád a mondatod első része, azaz a vesszőig tartó három szó (talán egy név, Hajnal?... Hajni?...). Weissmüller Jani pedig Johnny Weissmüller a.k.a. Tarzan, feltevésem szerint az anagrammád 'lián' szavához kapcsolódó asszociációd, hiszen ő számára ez volt az elsődleges közlekedési eszköz a dzsungelben, de ennek az anagrammához vajon van-e köze? Megannyi rejtély.... :)
Köszönöm még egyszer! (lypapp)
Két keréken, két gurulásra. Az első kör (5-6-7) Szigligetről indult. Az Ify kápolnáig még elment volna a bicikli, de végül a gyaloglás mellett döntöttem, a paripa a Lengyel kápolnánál várt meg. Sokszor jártam már erre, most épp kápolnák nyomában. Kedvencem az Ify, romos és elhagyatott magányával, az elmúlás melankóliájával. Az Örömhírlevélhez vezető szakasz pedig a Szent György hegy túraútvonalainak egyik leghangulatosabb része. Nekem legalábbis. Egyetlen kóbor szarka kivételével a madár se jár erre.
A második kör (1-4) Szigliget-Kisapáti-Diska-Mogyoróshegy-Raposka. Remek kör, némi elszántsággal végig biciklizhető. Zárójelesen azért néhány tanulság. Nem feltétlen általánosítandó, inkább csak saját megélés:
- Homokon nem jó felfele tekerni, lefele sem. A murvára ugyanez igaz.
- 10% ecetből kevés, alkoholból határeset, emelkedőben viszont hosszútávon nem túl kíméletes, hiába a Mókus körút megtévesztően játékos megnevezése, ez bizony húzós a Lengyel kápolnáig. Viszont a visszaút lefele, szárnyalva, háttérben a tájjal kárpótol az előzőekért.
Köszönöm a rejtést, nekem nagyon tetszett, összekötve a reggeli bringakörökkel. A jelszóképzés is ötletes. Hamar jEr lián, mondta a Weissmüller Jani és megnyomta az entert. [Geoládák v4.5.0]
HEURÉKA!
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést!
Továbbiak és képek később. [Geoládák v4.5.0]
-------
Az unokámmal, Ákossal kettesben vágtunk neki a túrának. Tartalmas fél napot töltöttünk el a hegyen. A pontokat és a ládát is előtaláltuk.
Korábban már többször megjártuk a hegyet, vagy annak egyes helyét, de most egy új megközelítésben fedeztük fel ezt a szép helyet. A túra után irány a Balaton egy jó fűrdésre.
Lelkes, amatőr túrázóként ezért (is) imádjuk a ládázást! Mindig olyan helyre visznek el, ahova magadtól soha nem mentél volna el! Szuper körtúra volt a kápolnák mentén, élveztük minden percét és a rejtvény is külön klassz volt! Egy jó 15 km a hegy alatt kényelmesen meg-megállva 5 óra alatt. Holnap irány a hegy ahol már jártunk de most ládák mentén. [Geoládák v4.5.0]