Elhelyezés időpontja: 2023.11.05 15:00
Megjelenés időpontja: 2023.11.08 21:11
Utolsó lényeges változás: 2023.11.08 21:11
Utolsó változás: 2023.11.23 07:36
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+6V)
Elrejtők: lypapp
Ládagazda: lypapp Nehézség / Terep: 3.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 11500 m
Megtalálások száma: 21 + 7 egyéb
Megtalálások gyakorisága: 6.0 megtalálás hetente
Hétállomásos multi, 6 virtuális, 1 hagyományos 22x12x12cm-es (4-fülű konyhai doboz) láda, a bejárásuk sorrendje tetszőleges. Gyűjtsd be a hét helyszínen elrejtett 5 (betű)szót és 2 számsorozatot, és FONTOS, hogy jegyezd fel azt is, hogy az egyes betűszókat és számsorozatokat hányadik állomáson találtad! Amit összegyűjtöttél, az még nem a jelszó (jelmondat), a logoláshoz szükséges jelmondatot ezekből tudod majd megfejteni! Az anagramma megfejtéshez pontos utasításokat a 'Részletes leírás megjelenítése' kinyitásával,a helyszíni rejtésekhez tippeket a 'További segítség a rejtéshez' kinyitásával találsz!
GC7K1: Olyan gyorsan rejtettem el, mint a kanalam... ja nem, mint a VILLÁM, derékmagasságban.
GC7K2: A kápolnával szemben állva nézve a bal thuján 1,8m magasságban.
GC7K3: A folyondár között a kápolnával szemben levő fán kb 1,8m magasságban.
GC7K4: A kápolnához legközelebbi beton villanyoszlopon derékmagasságban, szerencseszám a 17.
GC7K5: A Tarányi parkoló szalagkorlátján térdmagasságban, a Balaton irányába tekintve a diófától jobbra.
GC7K6: 25x12x12 cm-es négyfülű konyhai doboz a turistaút mentén álló vastag kéttörzsű tölgy (sárga sáv jelzéssel) lejtő oldali tövében. A LÁDÁRA KÖVET NE TÉGY, MERT BEREPED! A láda logfüzetébe írttal azonos GC7K6 számsor egy pót-hordozón tisztás szélén többtörzsű folyondárral benőtt akácon mellmagasságban a többihez hasonló hordozón.
GC7K7:Tisztás szélén, kéttörzsű, folyondárral benőtt akácon, mellmagasságban.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A megközelítésről
A Szent György-hegyet tömegközlekedési eszközökkel a hegy nyugati, déli és keleti lábánál elhelyezkedő településeken keresztül érhetitek el, amelyek rendre Raposka, Hegymagas és Kisapáti.
Buszjáratok Kisapátiba, Hegymagasra és Raposkára is indulnak (pl. Tapolcáról).
Vonattal a Nemesgulács-Kisapáti közös állomáson leszállva mintegy 1200 méternyi gyaloglás árán juthattok Kisapátiba.
Autóval több parkoló is rendelkezésre áll a hegyen és annak szoknyáján, ezekből négyet ajánlok a figyelmetekbe:
4 - a Lengyel-kápolnánál és környékén N 46° 50,109' E 17° 26,999' [GC7K+GC7K-4Parkoló]
A kápolna kicsiny parkolóján kívül meg lehet állni a dűlők mellett. A férőhelyek szép időben, munkaszüneti napokon és szezonban hamar betelnek, ezért kevésbé is ajánlom. Sajnos a hosszas felújítás után rövid ideig működött Tarányi 1780 étterem - a parasztbarokk oromfalú, a hegy egyik emblémájaként ismert présház - eladósorba került. Parkolója a magánterületük lett, de a rejtés idején engedték a használatát. Ha valaki megveszi, akkor le fogják zárni ismét, de a rejtés idején: 2023 november 5-én lehetett ott parkolni.
A fentieken kívül is találhattok több megfelelő parkolóhelyet a gépsárkányotoknak aszerint, hogy milyen módon, milyen ütemezésben akarjátok végiglátogatni a hét helyszínt.
A hamis legenda
Amikor Szent György lovag a tüzes hegy katlanában lakó szörnyűséges sárkány hét fejét sorra lenyisszantotta, a fejek a meredek hegyoldalon szana-szerte gurultak. Az emberek hálából Szent György hőstettéért - hogy megszabadította őket a rusnya féregtől - minden levágott fej helyén egy-egy kápolnát emeltek, így vált a Szent György-hegy hétkápolnás heggyé.
Hehe.
Ez legenda gyanánt akár hihető is lehetne, de nem igaz, nehogy továbbadjátok: hiszen az imént találtam ki. Szent György különben is egyfejű sárkánnyal (nem, nem Süsüvel) küzdött meg, és nem a Szent György-hegyen, ráadásul e kápolnák mindegyike sokkal később épült, mint Szent György hőstettének lehetséges időpontja, hiszen ő maga feltehetően 271-303 ig élt.
Az állomás-pontok bejárása
Arra azért mégis jó ez a sosemvolt-legenda, hogy egy hétállomásos geoláda témájául szolgáljon és az állomások bejárása során Ti is rácsodálkozzatok a hegyen és a környékén lelhető megannyi szépségre. A családommal sokat jártunk-keltünk már a hegyen, és felfigyeltünk arra, hogy itt milyen sok kápolnát építettek az emberek, amelyek végiglátogatását keretbe foglaltuk Nektek ezzel a többpontos ládával. A hét állomást végiglátogatni elismerésre méltó teljesítmény, amit ki-ki a vérmérséklete szerint tesz meg egyben, vagy két-három rövidebb részre, kisebb 'csillagtúrákra' szabdalva, esetleg kettő, vagy több napra elosztva, ezért nem terveztem meg pontos bejárást, azt találjátok ki Magatok a virtusotoknak és a lehetőségeiteknek megfelelően. Például valamely több kisgyermekkel büszkélkedő család nem tudja és akarja gyalog bejárni egyhuzamban az összes pontot, de egy ifjú és erőtől buzgó, ambíciózus társaság talán igen. Szóval Rátok bízom: a bejárását tervezzétek meg Magatoknak ízlésetek szerint!
A rejtéskor mi a kisapáti temetőtől N 46° 50,640' E 17° 27,956' [GC7K+GC7K-1Parkoló] indulva jártuk végig a hét kápolnát a megadott állomás-sorrendben a 'Geoládák' mobilalkalmazás útvonaltervére hagyatkozva ami működött, és mintegy 11,5 km-es hegy körüli körtúra kerekedett belőle, így ezt is írtuk be a ládaoldalon az 'Úthossz a kiindulóponttól' mezőbe.
Az Ify- és az Örömhírvétel (GC7K6, GC7K7) kápolnák kivételével a többi megközelíthető kerékpáron is. Hasonló mondható el az autós megközelítésről: ha esetenként dűlőutakon is, de jó időben közepesen gyakorlott sofőr be tud gurulni a fenti kettőn kívül a másik öthöz - de ezt ki-ki maga mérlegelje saját felelősségére. Ennek ellenére a láda célja az, hogy ne autóval járjátok körül a hegyet, mert gyalog vagy kerékpáron többet láttok a szépségeiből.
Amit a terepen kérek Tőled
1 - A betűszavak és a számsorozatok fém hordozóit a leolvasás után fordítsd és helyezd vissza minél inkább takart helyzetbe! A ládát gondosan rejtsd vissza, követ ne tegyél rá, mert bereped és be fog ázni!
2 - Ha nem sietsz nagyon, írj bejegyzést a láda logfüzetébe is, ne csak online logolj!
3 - A dobozba csak a szabályoknak megfelelő ajándékot helyezz: Élelmiszert és élelmiszer-jellegű cikkeket, rágógumit, bármilyen folyadékot vagy vegyi anyagokat tartalmazó tárgyakat, gyógyszereket, gyógyhatású készítményeket, pezsgőtablettákat, éles és hegyes tárgyakat, gyúlékony és/vagy túlnyomásos anyagot (pl öngyújtó), galvánelemet, gombelemet vagy akkumulátort tartalmazó tárgyakat TILOS betenni - no meg persze jóízlést sértő és gyermekek kezébe nem való tárgyakat!
A kápolnákról bővebben
GC7K1: A Szent Kereszt-kápolna (Kisapáti)
A Kisapáti falu felett ezen a helyen az első középkori fatemplom 1244-ben vagy 1245-ben épült. A ma látható épület természetesen nem azonos az Árpád-kori 13. századival, a 16. században sekrestyével bővült, és a török idők rombolása után 1720 körül építették újjá. A mai képét 1958-ban kapta, akkor Sedlmayr János építész rekonstrukciós terve alapján állították helyre.
GC7K2: Diskai Páduai Szent Antal-kápolna
Diska egykor önálló falu volt, amelynek nevét ma a Kisapáti felett található dűlő őrzi. A dűlő aljában található Páduai Szent Antal-kápolna 1756-ban épült. A késő-barokk templom dongaboltozatos előcsarnokkal és sátortetős sisakú toronnyal rendelkezik, a környékbeli szőlőbirtokosok emelték.
GC7K3: Mogyoróshegyi Szent Donát-kápolna
A festői környezetben található kápolnát a hegy északi dűlőjén, a Mogyoróshegyen emelték a helyi szőlősgazdák 1811-ben. A fehér kápolnának vaskos tornya, félkör alakú szentélye van, a harangtartó torony teteje félkörívvel záródik.
GC7K4: Raposkai Páduai Szent Antal-kápolna
Raposka falu felett, a hegy nyugati dűlőjén, présházak között bújik meg az 1756-ban épült (a diskaival egyidőben), zömök tornyú kápolna. A sárga templomot 1988-ban felújították. Egy oltár és egy harmónium van benne, padok nincsenek.
GC7K5: Lengyel- (Szűz Mária Szent Neve) kápolna
A Szent György-hegy legismertebb és leglátványosabb épülete a szomszédos Tarányi-présház mellett. Mérete szokatlanul nagy a szőlőhegyi kápolnákhoz képest, és nem egy, a szőlőműveléshez kapcsolható szent, hanem Szűz Mária tiszteletére emeltette a Lengyeltótiból származó Lengyel család 1760-ban. A kápolna egyben pazar kilátóhely is: Szigliget magaslatait, több tanúhegyet és a déli partot is látjuk innen.
GC7K6: Ify-kápolna (Emmaus)
A számomra legrejtélyesebb és legérdekesebb történetű kápolnát az 1949-ben belső emigrációba vonult fonyódi plébános: Ify Lajos építette fel családja Emmausnak nevezett birtokán. A száműzetésben élő pap harmóniumokat és órákat újított fel és készített itt, zarándokokat fogadott, a világtól elvonulva töltötte az idejét 1967-ben bekövetkezett haláláig. A kápolna állaga erősen romlik, a kis kegyhely megmentésére 2016-ban hiába indult közösségi szerveződés, mert a tornya 2021 novemberében összedőlt. Ne menj a rom közelébe, belülre pedig semmiképpen, mert omlásveszélyes!
Érdekes képek még itt láthatók a még lakott Ify-kápolnáról és Emmausról az építőjével együtt. Milyen takaros és rendezett remetelak volt! Hogyan hagyhattuk így elenyészni, elvadulni és tönkremenni?!?...
GC7K7: Örömhírvétel-kápolna
A bazaltorgonák alatt egy ortodox kápolna is megbújik, amelyet építője: Márton atya, az elvonultan élő kőfaragó, kőszobrász és XXI. századi remete, aki sok évvel ezelőtt a Louvre felújításában is részt vett Örömhírvételnek nevezett el. A kápolna nem látogatható, de ha nagy szerencsével Márton atyát a közelben találjátok, lehet, hogy belülről is megnézhetitek a kis templomot.
Nehéz olyan jelszót vagy jelmondatot kitalálni, amely egyrészt értelmes és lehetőleg kapcsolatos a ládatémával, másrészt hét darabra szétvágva ne lehessen kitalálni már a második vagy harmadik állomás után, hanem igenis végig kelljen látogatni mindet. Értelmetlen jelszót vagy -mondatot pedig semmiképp nem akartam; hogy hangzana pl. az "inkubátor huszár cipőt patkol Pünkösdkor" jelmondat egy Szent György-hegyi szépségeket bemutató multihoz? Siralmasan.
Ezért döntöttem úgy, hogy egy könnyű, akár a terepen is megoldható rejtvény megfejtése árán lehet hozzájutni az igazi jelmondathoz.
A túra során a 7 állomáson begyűjtötök összesen 5 betűszót+2 anagrammafejtő számsort. Az 5 betűszó tartalmazza a valódi jelmondat összes betűjét, csak éppen más sorrendben, vagyis az öt megtalált szó a jelmondat anagrammája. (Anagramma: valamely értelmes szó vagy mondat összes betűiből képzett másik értelmes szó/szavak/kifejezés/mondat. Például a "geoláda keresés" kifejezés egy anagrammája lehet ez a három szó: "alád egérke sose")
A két számsor pedig segítséget ad ahhoz, hogy az 5 betűszó összesen 21 betűjét a jelmondatnak megfelelő helyes sorrendbe állítsátok.
Ezek birtokában háromféleképp kaphatjátok meg a sikeres logoláshoz ténylegesen szükséges jelszót:
1.) Ha profi anagramma-fejtő vagy, akkor a számok segítsége nélkül próbáld meg másik értelmes kifejezésekké rendezni a talált 5 betűszó betűit. Többféle megoldás létezik, de rá fogsz ismerni, ha eltalálod azt az egyetlent, amely a megfelelő.
2.) Ha nem vagy profi anagramma-fejtő, akkor használd a számsorok segítségét, amelyek megadják, hogy milyen sorrendbe kell átrendezni a talált szavak betűit ahhoz, hogy az érvényes jelmondatot megkapd.
Írd le egy tiszta papírlapra az öt betűsző betűit szépen szellősen egymás mellé balról jobbra, mégpedig AZ ÁLLOMÁSAIK NÖVEKVŐ SZÁMOZÁSI SORRENDJÉBEN (GC7K1, GC7K2, ... GC7K5)! Összesen 21db betű lesz a papíron (a magyar kettős betűk itt két betűnek számítanak, azaz pl. az SZ az egy S és egy Z). Utána mindegyik betűt balról jobbra sorszámozz be, pl. úgy, hogy egyenként alájuk írod a számokat emelkedő sorrendben 1-21-ig.
Ezután vedd elő sorban a GC7K6-on, majd a GC7K7-en talált két számsort, és a rajtuk talált számok sorrendjébe rendezd át a fentebb sorszámozott 21db betűdet, azaz írd le egy új sorba a beszámozott betűket rendre a GC7K6-on és a GC7K7-en szereplő számsorrendben!
Ha helyesen követted az utasításokat, akkor készen vagy, és a papíron ott lesz a találatod online logolásához szükséges értelmes, és a láda-tematikához kapcsolódó jelszó (pontosabban jel-kifejezés, mert több szóból áll).
3.) Lustábbak figyelem: próbálkozz anagramma-kereső weboldalakon vele, vagy a ChatGPT-nek add feladványul!
Jó mulatást kívánok Nektek a sétához és az anagramma-fejtéshez!
***************LÁDATÖRTÉNET***************
2023 november 21
Gyombi helyénvaló észrevétele nyomán az Örömhírvétel kápolna (GC7K7) az eddigi leírásommal ellentétben nem görögkatolikus, hanem ortodox kápolna, így a szöveget eszerint módosítottam. (A különbség jelentős, nézzetek csak utána az Internyetttten!) Alátámasztja ezt ez a cikk, annak is különösen ez a mondatrésze: "... ma már az ő remetelakja és kápolnája is a kolostort megnyitó konstantinápolyi patriarcha Bécsben székelő metropolitájához, Arszeniosz metropolitához tartozik."
Köszönöm az észrevételedet, Gyombi!
*******************************************
2023 november 22
Ráakadtam egy cikkre, amely alapján úgy tűnik, hogy nem én vagyok az első, akiben ennek a túrának az ötlete felmerült. Az oldalon közölt 'Koncepciót' ugyan nem vallom magaménak, az oldal elnevezése és a logoja is taszít, a cikk hangvétele a 'Koncepciónak' megfelelően kissé pökhendi, ráadásul pontatlanságot is találtam benne: "Felépítette a kápolnát, amit Jézus szenvedéseinek utolsó pihenőhelyéről Emanusnak nevezett el." Az még csak hagyján, hogy Emanusnak (jó, hogy nem mindjárt e-manus :-) ) írja Emmaust (ez gépelési hiba is lehet, de azért illett volna átnézni közlés előtt), de tartalmi szempontból is téved, hiszen Emmaus nem Jézus szenvedésének helyszíne volt, hanem ott egy vacsorán vett részt, amelynek során két tanítványa ráismert a feltámadt Jézusra abból, ahogyan a kenyeret megtörte.
De a lényeg, hogy a cikk írója 2020-ban végigjárta ezt a hét kápolnát, és egy útvonalat is ajánl itt hozzá, bár úgy tűnik, nem végig gyalog tette meg az utat, mert részint gyanúsan rövid az úthossz (7km gyaloglást ír körüljárási hossznak ami szerintem nem lehetséges), részint pedig egyértelműen leírja, hogy a Szent Kereszt-kápolnához felkocsikáztak, és ha az az ő autójuk orra ott a fotón, akkor úgy tűnik, hogy nem átallottak egészen a kápolna keleti oromfala elé parkolni...
Így vagy úgy: tény, hogy az ötlet hamarabb volt az Övé.
*******************************************
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Sok, sok évig éltünk Tapolcán, a Szent György-hegyen is sokat kirándultunk, még egy pici telkünk is volt a hegymagasi oldalon, mégis volt 2 kápolna, ahol nem jártam eddig. Kellemes túra volt, a végén még felszaladtam a megunhatatlan bazaltorgonákhoz, közben rácsodálkoztam a felújított túristaházra. Tetszett a jelszóhordozók kialakítása.
[g:hu+ 2.10.16]
Déli harangszóra kisütött a Nap és nem is borult már be. Jó séta, jó móka volt. Amúgy nem rajongok a multikért. Amikor elkezdtem a játékot évekig nagy ívben elkerültem őket. Ez a multi tetszett.Nem kellett integrálni és deriválni. Sokszor szabad útvonalvásztási lehetőségekkel. Néha szőlők között. Csipegettem is pár édes szemet.Korábbi ládakeresések, kirándulások, gcwalk rendezvény miatt ismerős helyek, de így együtt nagyon klassz volt. A virtuális pontok könnyen megtalálhatók, tartós kivitelezések. Egyedül a láda megkaparintása problémás. Letapossuk a kőrakást. Kerülni kellene pár métert, de nekem is csak utólag jött ez a lehetőség. A rejtvény könnyű volt. (pár nádad hagy)
@Strombus, köszönöm a bejegyzésedet; kifinomult hozzászólásaid, korábban a ládáim értő moderálásai (a tanácsaidat mindig megfogadtam) örömmel töltöttek el.
A papagájok és a sparhelt a Szent Donát- és a raposkai Páduai Szent Antal-kápolna közötti nem legrövidebb, ám a TUHU és a Geoládák alkalmazás szerint leginkább ajánlott útvonalon láthatóak - de nem vesztettél semmit, tényleg giccsesek.
Büszke vagyok a találatodra és a véleményedre, a hozászólásod alapján pedig arra, hogy TÉNYLEG elolvastad, amit a ládaoldalra körmöltem, és látom, hogy túráidon nyitott szemel és -füllel jársz, és elképesztő, de mindenre emlékszel.
Köszönöm még egyszer!
Az aláírás-anagrammádon még merengenem szükséges. :))))
Köszönöm a szíves érdeklődéseteket, a logjaitokat és a visszajelzéseiteket! Örömöt szerez nekem, ha örömet szerezhettem Nektek!
A jelszó-megfejtési feladat pedig minden ellenkező aggályom ellenére éppen olyan nehézségű (vagy könnyűségű), amennyire kell: eddig mindenkinek sikerült önállóan kitalálni, senki nem kért telefonos segítséget tőlem. És abból, hogy logjaitokban sokan játékos-, vagy valódi nevetek anagrammáival írtatok alá arra következtetek, hogy ez a fajta nyelvi játék tetszik Nektek!
Ez a sok biztató és dicsérő üzenet nagyon jólesik, és nekem ma, november 18-án pompás névnapi ajándék: köszönöm!
Tudtuk, hogy jó lesz és úgy is lett :)!
2015-ben jártuk körbe a Szent György hegyet legutóbb, amikor megjelent ez a láda, tudtam, hogy hamarosan újra jövünk. Gyönyörű szeles, tiszta őszi időben tettük meg a kört, nagyon élveztük. Jó a témaválasztás, ügyesek a rejtések, hol a Balatont, hol a tanuhegyeket látjuk, régi és új pincék, színes falevelek, kell ennél több?
Poén a jelszóképzés is, gyorsan rájöttünk a megoldásra.
Köszönettel: LEPKETRÉLER :)!
Ezt a hétvégét elsősorban emiatt a láda miatt töltjük ezen a vidéken. Imádom a Balatonfelvidék tanúhegyeit (ki nem?) és a a Szent György-hegy már 2015-ben is felejthetetlen élmény volt a régi multi, az GCSZGY bejárásakor, így nagyon felvillanyozódtam, amikor megjelent ez a láda.
Az 1-es parkolóból indultunk napos, hűvös-szeles időben (az előrejelzés szerint 8 C fok, 26 km/h északi szél, időnként akár 48 km/h széllökésekkel). Ez eleinte nem esett jól, de a gyaloglástól hamar megmelegedtünk és a szélnek köszönhetően csodálatos tiszta időben, varázslatos fényviszonyok közt sétálhattuk végig ezt a jól kitalált útvonalat, közben rengeteg fényképet készítve az útunkba került látnivalókról. A sparhelt és a papagájok valahogy kimaradtak, de helyette láttunk egy nagyon szép régi útszéli keresztet, amit megtisztítítottunk a ráhajló ágaktól az út szélén talált metszőolló (mi ez, ha nem jel, hogy tennünk kell valamit?) és a svájci bicskám fűrésze segítségével. Érthetelen, miért nem gondozzák azok, akik rendszeresen erre járnak, mellette, szembe vele van a birtokuk?
Az út nagy részén gyönyörűan karbantartott kerteket és pincék mellett haladtunk, de volt egy szakasz, ahol a telkeket felverte a gaz és az épületek is elárvultaknak néztek ki. Vajon ezek és majd új gazdára találnak és visszanyerik régi szépségüket, mint a többi?
A bemutatott kápolnák változatosak voltak, a Emmaus kivételével mind szépen gondozott állapotban. Nagyon tetszett, hogy kettőn is volt a plébánia által kitett ismertető és egy harmadikon is felirat a plébánia illetőségéről. A görög katolikus remetével ezelőtt 8 évvel beszélgettünk. Remélem, mostanra már felszentelték a kápolnáját, akkor még nem sikerült rá megkapnia az engedélyt.
Az Emmaus-kápolna 2015-ben jobb állapotban volt, de emlékszem, rengeteg szemét volt felhalmozva benne. A szobrokkal díszített oromzatot most már nagyrész csak a szentélek tartja, talán Ify Lajos iránti tiszteletből. Borzasztó nagy repedések vannak rajta. Nagyon érdekes épületegyüttes volt, kár, hogy nincs elég akarat, pénz a megmentésére. Az Ify Lajos emlékpad újdonság volt nekünk, de jó, hogy legalább ez van.
A jelszóhordozók ötletesen vannak elrejtve és nagyon időtállónak tűnnek, mind a rögzítésüket, mind a kidolgozásukat, anyagukat illetően. Nagyon örültem a nagyméretű ládának, de aggaszt, hogy a játékosok közül sokan nem veszik figyelembe az erőviszonyokat, most is az összes közül legnagyobb kő súlya nehezedett a szegény műanyag doboztetőre. Nagyméretű ajándék nem volt nálam, ezért a pathtag-emet tettem a ládába. Ajándék a rejtőnek a nagyszerű multiért vagy a következő megtalálónak. Aki elviszi, kérem, logolja be a pathtags.com oldalon!
Az utolsó pont után nem bírtam ki, hogy ne menjek még fel a bazaltorgonákhoz, egy kis geológiai csodát látni a sok eddigi, más jellegű szépség után. Végül a zöld sávon értünk vissza a parkolóba. Ez a rész gyönyörű panorámával búcsúztatott minket, nem is lehetett volna szebb befejezés!
Nagyon élveztük ezt a kirándulást, nem is emlékszem, mikor jártunk utoljára ilyen szinvonalas multinál, ahol minden részlet tökéletes, a látnivaló, a rejtések, a ládaoldal. OLDOTT ÁLARCOS VASÚT.
Újabb kedvenccel gyarapítottuk a gyűjteményünket!
2016 tavaszán jártunk itt utoljára a másik multi kapcsán, akkor is nagyszerű túrában volt részünk. Kb a láda megjelenése előtt 2 héttel találtuk ki, h újra el kellene menni..
Hááát, minden kívánságunk így teljesüljön :)
A raposkai P2-ből indultunk, kényelmesen csámborogva :)
A változatos útvonalon volt részünk: pincesorban, erdei sétában, Balcsira és a tanúhegyekre néző panorámában és persze néhány kápolnában ;)
A 3. pontnál ért véget a keresgélés. Jó, ha tudjátok, h aki a P2-től indul, annak innen (3.pont) van egy rövid út visszafele. A rejtek melletti kerítésnél indul egy nagyon szűk ösvény, ez kivisz a Z útra, és hipp-hopp, ott is a kocsi...
Sajnos Gábor megvehető kapcáját nem találtuk ;)
Zalajáró Józsival úgy látom, pont elkerültük egymást.
A jelszó könnyen összeállt, a számsor valójában csak a szórendhez kellett.
Nagyon köszönjük kedves rejtő ezt az igényesen összeállított, megvalósított rejtést.
Üdv:a HÉT RAB (és) AZ ÁGICA
Aki keres, az talál!
Nagyon jó leírás, kitünõ rejtések és szép túraútvonal.
Csipet-csapat egy órával elõttem logolt a ládába.
Bánokszentgyörgyrõl indulva nem okozott nagy gondot a jelszó.
A zárolaj.
ha2, megvan! Pedig nem tudtam a neved: Őrmester Előd??... ja, nem: Hadnagy Árpád! :)
Megtisztelsz, ha végigjárod, Isten hozzon majd oda, a Szent György-hegyre!
Szép napos időben körbejárva Szabinával. Kösszi a rejtést! --- Nagyon szeretjük a tanúhegyeket, eddig nem jutott eszünkbe, hogy körbe is lehet túrázni őket. Nagyon változatos, rengeteg látnivalóval, végtelenszámú útvonal bejárási lehetőséggel. Nagyon profi multipontok és csavaros, de nem nehéz jelszóalkotási megoldás. A 6. ponton lesznek gondok a kövek miatt (ládatörésveszély), de gondolom a rejtő kitalál egy frappáns megoldást. Idén megtalált ládáim között dobogós helyre teszem. Nagyon tetszett, gratulálok, továbbra is ilyen igényesen! Köszönettel: KAPCA VEHETŐ ;)
Ránéztem a ládaoldalra este, és nagyon megörültem: megtiszteltetek a mai 9 (!) megtalálással, pedig nem rövid a séta, amit ennek a 7-pontosnak a bejárása igényel. Köszönöm szépen! Ha élveztétek, és élményt adott, akkor különösen örülök!
Egyúttal szertefoszlattátok az aggodalmamat, hogy ezt a kis anagamma-rejtvényt egy igazi kínkeserv lesz majd megfejteni. Álmatlan éjszakáim voltak emiatt... Vajon értelmesen írtam le a megfejtés módját? Vajon nem vágják-e a sarokba, mondván: hagyjanak már békén az ilyen hülyeségekkel, hoci a jelszót, logoljunk és huss! Vajon nem rontottam el, nem kutyultam össze valamit a rejtéskor?
Éspedig nem, mert eddig mind a 11 megtaláló (11/11) önállóan meg tudta fejteni, gratulálok! Tudtam én, hogy értelmes, nyitott és fogékony a mifajtánk! :-) :) :-)
Köszönöm még egyszer: lypapp
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.1.2]
A közeli Lilomkertben töltöttük a délelőttöt, majd az ajánlás szerint,a kisapáti temető mellől indultunk a kápolnák felkutatására. Ragyogóan (és egészen melegen) sütött a nap, ami mindjárt az út elején szépen megvilágította a Szent Kereszt-kápolna köveit és közben még a harangok is megszólaltak...idilli volt.
Csak kívülről tudtuk megnézni, mert zárva volt, mit ahogy később a többi is. Remek panorámában gyönyörködhettünk már ezen a rövid szakaszon is, és bízva a még-szebben, innen nem a legrövidebb úton, hanem a zöldön mentünk tovább. Volt egy kétszáz méteres rész, ahol két kerítés között vezetett az út, amikor éreztem, hogy nem biztos, hogy jó választás volt....., majd leereszkedtünk a Diskai Páduai Szent Antal-kápolnához.
Nem ismertük sem ezt, sem a következő Mogyoróshegyi Szent Donát és Raposkai Páduai Szent Antal-kápolnákat, de a Lengyel kápolna, Ify-kápolna (Emmaus) és a Örömhírvétel-kápolna ismerős helyek voltak a "Szent György-hegy (GCSZGY)" multi kapcsán.
Az Emmaus remete zarándokhely megmentésének kezdeményezéséről olvastam egy cikket, de nem sikerült. Bebátorkodtam a romokhoz, és tényleg összeomlott.
Ennél a pontnál lévő számsor első néhány betűjének behelyettesítése után megvilágosodtunk. (az öt szóból nem állt még össze a kép) De, elsétáltunk az utolsó ponthoz és kápolnához is. Nekünk 13,5 km lett a vége kb. 600 méter szintemelkedéssel.
Nagyon tetszett az ötlet és a megvalósítás is. Igényes rejtések, egyértelmű helyeken.
Az anagramma is egyedi, ilyennel még nem találkoztunk a GC oldalon.
Régen egy Kollégám sok nevet átköltött, és beszélgetés közben is ezeket használta, akkor egész jól ment.
Kedvenceim a Szoba Bogár és a Fizikai Lasszó volt.
Miráék invitáltak mára bennünket egy kellemes Szent György-hegyi sétára az új láda kapcsán. Zsuval azonnal igent mondtuk rá és nagyon jó döntés volt Jó társaságban, tökéletes, szinte ajándék novemberi időjárásban, mélykék égbolt alatt, de színpompás erdőben, nagyon szép tájon sétáltunk 11 kilométert, miközben keresgéltük az igényes rejtéseket. Nagyon profi ez a multi. Utólag az is tetszett, hogy nem volt ajánlott útvonal, kellett picit gondolkodni és navigálni. A jelszó némileg komplikáltnak tűnt, de egy közeli étteremben ücsürögve percek alatt meglett. Köszönöm Gáboréknak az invitálást és a fuvart az új elektromos járművükkel, a kedves rejtőnek pedig az ötletet és a multi profi megvalósítását, látszik, hogy sok munka van benne...