Elhelyezés időpontja: 2015.10.20 13:35
Megjelenés időpontja: 2003.04.15 15:05
Utolsó lényeges változás: 2015.10.20 18:38
Utolsó változás: 2019.04.23 16:21
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Pilot, Újrarejtő: Blue Mali
Felhasználó: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1900 m
Megtalálások száma: 1042 + 6 sikertelen + 10 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.1 megtalálás hetente
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak a turistautakon és az esetleges erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni, azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos.
Wap
A hagyományos 5x10x15cm-es láda (ha lentről jössz) a kék turistaúttól balra, 4 méterre található fa talajszinti üregében, mohatakaró alatt!
Felhívás!
Fokozottan védett természetvédelmi terület. A turistaútról letérni tilos! Bárminemű, a természet védelmét megzavaró tevékenység a geoláda megszűnését eredményezi.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
A megadott parkolóból N 47° 33,617' E 18° 56,784' 265 m [GCszur+parkoló] a lila mária turistaúton kell elindulni ami belecsatlakozik az országos kék turistaútba, ami keresztül visz a Remete-szurdokon, egészen a geoládáig.
Remete-szurdok
A Remete-szurdok a Nagykovácsi- és a Pesthidegkúti-medence között húzódik. Csaknem 20 kisebb-nagyobb karsztvíz formálta üreget rejt, melyek közül három fokozottan védett. A barlangokban több fajta denevér, köztük a kis patkósorrú denevér is megtalálható.
A szurdok barlangjaiban jégkorszak előtti állatok (hófajd, barlangi oroszlán, barlangi medve, barlangi hiéna) maradványait tárták fel. A Remete-völgyi Felső-barlangból mintegy ötvenezer éve élt gyapjas orrszarvú, jégkori vadló és gímszarvas maradványai, valamint neandervölgyi ember három foga került elő. Ugyanitt ötven darabos bronzkori családi kincset is feltártak.
Ugyancsak az egyik barlangban bukkantak egy V. István magyar király korabeli pénzhamisító műhely maradványaira teljes szerszámkészlettel, valamint vert és veretlen ezüstpénzekkel.
A környéken a 13. századtól a 18. századig remeték éltek.
A szurdokban vezet az Országos Kéktúra útvonala, valamint egy dr. Pápa Miklósról elnevezett tanösvényt is kialakítottak itt.
A szurdokban 10 perc laza séta után felkanyarodva a patakon átkelve kell meg küzdenünk a gravitációval. A közel 50 méteres szintkülönbséget megéri legyűrni, mert gyönyörű kilátás nyílik Pesthidegkútra. Az erdőben lévő gyenge jeltől ne ijedjetek meg, mert a láda közelében tökéletes lesz a gps-etek kilátása. A kincs természetvédelmi területen helyezkedik el, ezért sok szép virágot láttok, amit lehetőség szerint óvjatok.
Ha a völgy felől közelítitek meg,akkor az utolsó 100m nagyon meredek lesz.A láda környékén sok apró szikla található,és az egyik repedésében rejtőzik.Mérete a ládának:kb25x10x8cm.Képek hamarosan készülnek.
Ládatörténelem
Az eredeti láda 2010-ben megszűnt, mert fokozottan védett területen volt, a turistaúttól messze.
2019.04.19: riasztos csapata kicserélte a sérült ládát, nagyon szépen köszönöm nekik!- Blue Mali
Az eredeti ládaoldalt itt nézheted/tekintheted meg:
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Szuper! A majdnem 4 éves kislányom megmászta a dombot lentről. Hatalmas motivació a kiránduláson. Köszönjük, izgi volt. Tettünk bele cuki figurákat. ????
Az aznapi kirándulásunk második felfedezése az Örkény telefonfülkés után. Kellemes jutalom volt megtalálni egy kemény kapaszkodó után. de a gyerekek kitartása és lelkesedése még erre is kitartott. Kellemes. érdekes színfoltja volt az aznapi kirándulásnak. Köszönjük! / Üdv !// Barna
Köszönjük a rejtést!
A láda sajnos meglehetősen sérült volt.
De Van Monsieur Vincent felesége akkor tudta meg, amikor meglátta a csirkét a mélyhűtőben...
Üdv, Bálnaprojekt - VLGY313