Megye/ország: Bács-Kiskun
Elhelyezés időpontja: 2024.06.30 18:00
Megjelenés időpontja: 2024.07.27 09:37
Utolsó lényeges változás: 2024.07.27 09:37
Rejtés típusa: Esemény geoláda
Elrejtők: Várhelyi
Ládagazda: Varhelyi Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 4300 m
Megtalálások száma: 81
Megtalálások gyakorisága: 4.2 megtalálás hetente
Ez a láda egy eseményláda-sorozat egyik tagja. Az adott megye legmagasabb pontját kell megtalálnod. Bővebb infók a sorozatról ide kattintva.
Bács-Kiskun megye legmagasabb pontjához 4,3 km-es sétával vagy terepjáróval, quaddal lehet eljutni a megadott parkolóhelytől a kék túra jelzését követve. A láda egy félliteres műanyag doboz a csúcstól mindössze 100 méterre. A láda rejtekből való kiszedéséhez némi feszítőerő kell. Lehetőleg a rejteket ne feszítsd annyira, hogy széttörjön, hogy megmaradjon egy évig.
Kerítés mellett, tuskóban 17x11x7 cm-es doboz.
Bács-Kiskun megye és talán az egész Alföld legmagasabb pontjához invitállak benneteket ezzel az eseményládával. Már a hely neve is mutatja, hogy ez egy igazi magaslat az Alföldön, mert hegynek, azaz Ólom-hegynek hívják. Van már itt egy hagyományos láda, de az a csúcstól északra van, ez meg délre. Ezenkívül az némi tüskés bokrokon való átjutással érhető el, ezért meg csak úgy le kell hajolni az ösvény mellett.
A csúcson egy geodéziai torony is áll, aminek az ajtaja tárva nyitva van, és arra csábít, hogy menj be. Vaslétrán lehet mászni fel emeletről emeletre. Az első létra még ingatagnak tűnik, de a többi a betonhoz van rögzítve és így nagyon stabil. Fent pedig lehet gyönyörködni a panorámában, van aki a Mecseket is látja innen.
Két moderátor arra kért, hogy ne ajánljam a toronyba való felmászást, mert "ezek a tornyok zárva vannak, ennek az ajtaját is feltörhették. A létrák, a pihenők nincsenek karbantartva, bármikor leszakadhatnak. Életveszélyes a felmászás!" Én úgy láttam, hogy ez a torony nem olyan, mint amilyen kilátókat építenek manapság fából és EU-s pénzből. Ebbe még tettek anyagot. A beton nem mállik és a vaslétra se rozsdás. Ha nem engeded el a létra fokát, nem fogsz leesni. És nincs tiltó tábla se kirakva.
Tehát ez egy masszív struktúra, de attól még le lehet esni róla, ezért nem javaslom senkinek, hogy fölmásszon. További intelmek a Turista Magazin lejjebb hivatkozott cikkében olvashatók, a "Fontos tudni!" rovatban.
Hogyan lehet eljutni erre a különleges helyre?
Kövesd a kék sáv jelzést, azaz az Alföldi Kéktúra 2. szakaszát. Az illancsi pecsételőhelynél a kék háromszögre kell térni és az pontosan odavezet az Ólom-hegyre.
Ha Sükösdről indulsz a kéken, akkor 10,3 km-t kell megtenni oda, ha Rémről indulsz, akkor csak 7,2 km-t. Ha autóval vagy, azt javaslom, hogy - bármennyire rémisztően is hangzik - menj először Rémre és onnan erre a kiindulópontra: N 46° 15,964' E 19° 7,474' 165 m [GCMM01+parkoló].
Innen 4,3 km-es séta a hegytető. Az emelkedést nem nagyon fogod észrevenni. Viszont kellemes, ligetes tájon visz az utad, és az útvonal tökéletesen van végig jelezve. Nem lehet eltévedni.
Persze a toronyig gépjárművel is fel lehet jutni ezen az úton. Terepjáróval, quaddal nem is gond, de személyautóval nem javaslom. Vannak olyan szakaszok, ahol leér a kocsi alja és nem csak a fű súrolja a kartert, hanem a föld is. Ez pedig nekem nagyon ijesztő tud lenni, különösen az a hang, amikor beleütközik valamibe a kocsi alja. Kerékpárral az út járható, de vannak igen mély homokos szakaszok, ahol én inkább tolnám. Ezért javaslom inkább a gyaloglást.
Szóval, nem kell megRémülni, mert ez csak egy órás laza séta és a torony maga igen érdekes. Ráadásul a Rém nevű hely nem valami szellemről kapta a nevét (nem ér idetenni a Szellemjáró mozgóládát), hanem a német Reim személynévből ered.
Forrás: Kiss, Lajos (1980) Földrajzi nevek etimológiai szótára. Akadémiai Kiadó, Budapest. ISBN 963-05-2277-2
"Mennyei" magasságok 6. pontja nekünk. Ma ezt a túrát Apu (derzs bő) emlékének szánom. Sükösd és környéke azért lett egy picit ismerős, mert Ő ide költözött...
Volt egy pár közös keresésesünk, de most már máshol keresi a ládákat. :(
Nagy sár és hideg idő ellenére nekivágtunk a mezőnek és mentünk fel a csúcsra... 173 méter magasra... :)
Köszi a rejtést!
Mivel háromnapos ládatúránkat a déli megyék három magassági eseményládái köré terveztük, ez volt az első a háromból. Itt még az a plusz is megvolt, hogy én még nem jártam errefelé, így itt két ládát is lehetett logolni. Ide az állandó láda után jöttem, a rejtés egy kicsit kusza állapoban volt, de igyekeztem jól visszarakni és álcázni a logolás után. Útban ide találkoztunk két pasassal, akik azt mesélték, hogy a természetvédők kiküldték őket, hogy szedjék össze a hatalmas kamion abroncsot, amit valaki kidobott a fokozottan védett terepen. Nagyon morogtak, de mondták, hogy majd visszajönnek egy kisteherautóval és elviszik. Nekünk csak azt a tanácsot adták, hogy menjünk gyalog, mert az út szörnyű. Persze a Duster mindent kibír, így mentünk tovább kocsival. Köszi a rejtést!
Szegedről hazafelé két megye magasságpontos ládáját tűztük ki mára. A tegnapi napsütésből mára hírmondó sem maradt, csúnya, ködös, hideg időben tapostuk a homokot, mintha a térképről is lementünk volna.
Dél-Alföldi MM ládázós szombat 620 kilométerrel.
A homokos úton sikerült bejutniuk a láda közelébe, így viszonylag közel parkoltunk a magassági ponthoz. A doboz rejteke széttörve fogadott, logolás után Edit megpróbálta feltünésmentessé varázsolni. Elsétáltunk a toronyhoz, megkerestük a torony hagyományos ládáját is.
Ribizli9, csmeri és farkas_e társaságában megtaláltam.
Fotózás után tovább álltunk.
MM-ládák alföldi felderítése volt a cél erre a szombatra, fél 6-kor indultunk Jászberényből, hogy időben legyűrjük a kb 620 km-es túrát. Ez, meg a tesója volt az első állomás kb. 216 km autózás után. Egészen be lehetett menni autóval, az utolsó 100 métert sétáltuk csak - hála PÉV-nek, és a magas építésű autójának.
Eri megtalálta, már szétdúlva a rejteket, én meg igyekeztem valami nem annyira feltűnőre visszacsinálni. Picit aggasztó, ennyire a szem előtt, de hátha kibírja az évet!
A megyei magasságok Dél-Alföldi dobozai miatt keltünk útra. A homokos úton a láda közelében parkoltunk. PÉV, farkas_e és csmeri segítségével a doboz könnyen meglett. A ládarejtek darabokban fogadott bennünket.
Köszönöm.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.2]
Születésnapi családi-baráti túra Bács-Kiskun megye legmagasabb pontjához.
A javasolt parkolótól gyalogoltunk fel a "csúcsra" napos, de kissé szeles időben. A kezdeti mély, homokos út pora gyorsan beterítette cipőinket, nadrágszárunkat, de aztán tovább haladva már kissé kellemesebbé vált a séta. Útközben két szembe jövő, kissé sietős túrázóval találkoztunk, lehet ők is a ládánál voltak?
A ládát könnyen megtaláltuk, majd Zsombor szó szerint a csúcsot is megmászta, hamarosan a toronyból integetett...
Ha már itt voltunk megkerestük újra GCOlom ládát, bár ezúttal igencsak elrejtették az avar alá kessertársaink.
Ezt a ládát 2018.08.02-án találtuk meg 39 fokos hőségben (emlékezetes a mai napig, még nagyon rutintalanok voltunk, víz nélkül vágtunk neki gyalog az útnak...) Az volt a 19. ládánk.....ez pedig most az 1721.
Rohan az idő.....
Ezután a közeli parkerdőben piknikeztünk, jól megérdemelten elfogyasztva otthonról hozott szendvicseinket..
Nekünk ez most oda-vissza pontosan 9 km volt.
Megyei Magasságok 11/20.
Alföldi "homokozós" túránk során kerestük fel a magassági ládát pappcsaláddal és Silvaval. Ismerős volt a hely, 2020-ban jártunk itt, az állandó ládát kerestük fel akkor. Homokban nincs hiány, lapát jó ha van a kocsiban. Köszönet a rejtésért.
A tegnapi Bukor-hegyi élmények után alig tudtam rábeszélni kamillaboszit az indulásra. Volt még egy megtorpanás, mikor elhagytuk a karámot és beértünk az erdőbe. A csúcson és a gyaloglás közben is jó pár kék túrázóval találkoztunk. Köszönöm a rejtést.
10/20. 4 nap alatt 4 megyei magasságok.