Megye/ország: Veszprém
Elhelyezés időpontja: 2025.03.01 17:00
Megjelenés időpontja: 2025.03.07 21:00
Utolsó lényeges változás: 2025.03.15 22:23
Utolsó változás: 2025.03.17 08:33
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+4V)
Elrejtők: lypapp (Papp család Montyval)
Ládagazda: lypapp Nehézség / Terep: 3.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 7100 m
Megtalálások száma: 13 + 3 egyéb
Megtalálások gyakorisága: 8.7 megtalálás hetente
Tetszőleges bejárási sorrendű ötpontos (1H+4V) mulitláda. A láda hengeres, külső ⌀:10cm, szájméret: ⌀8cm, magasság 13cm, anyaga: mű.
A logolási jelszó az öt ponton talált öt szó állomás-sorrendben egymás után írva, a végén kiegészítve az egyes szavak után szereplő számok összegével. Bővebben az "A logolási jelszó képzése" fejezetben, a teljes leírásban. A Gulács körüljárásához javasolt track itt.
GCGK-1: Főúttól a 2. jegenye mellett kerítésoszlopon, derékmagasságban, kívülről is hozzáférhető GCGK-2: Információs tábla hátoldalán, fejmagasságban GCGK-3: mozdíthatatlan bányászati tárgy belsejében - jól rejtsd vissza! Pótjelszó a többi pontéhoz hasonló hordozón ugyanezen a műtárgyon (ha eltűnne a doboz). GCGK-4: dűlőút menti szélső fán, fejmagasságban GCGK-5: egy gigantikus A-betű ;-) egyik lábán combmagasságban
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Nemesgulács megközelítése
AUTÓVAL jól megközelíthető Nemestördemic (azaz Badacsonytördemic), Gyulakeszi, Kisapáti vagy Káptalantóti felől. Ha Tapolca felől jöttök, akkor Gyulakeszi irányából jobb minőségű, kevésbé "hömbölgős" az úttest, de amaz másik út: a Szent György-hegy alatt Kisapátin át vezető sem olyan rossz. A javasolt parkolót a Templomcsapás utca elején, a kerítés mellett lelitek mindjárt az első ládapont közelében. Itt gyakran áll egy lángossütő autó, ha éhesek vagytok akkor kapóra jöhet és az autótok is bőven el fog férni mellette. Alternatív parkoló a GCGK-5 pont közelében a vasútállomás és a focipálya között, szemben a gyártelep utca torkolatával.
VONATTAL a Nemesgulács-Kisapáti állomáson szálljatok le, amelyhez a láda ötödik pontja (GCGK-5) elég közel esik, annak felkeresése után a Vasút utcán a Gulács felé 500 méteres sétával éritek el a Mindszenty teret, a falu központját, ahol közel az első ládapont.
AUTÓBUSSZAL is odautazhattok: vagy a Mindszenty tér közelében a Vasút utcán fogtok leszállni, vagy a település déli vége felé, a József Attila utcán a helyi Coop ABC közelében - merthogy erről a két megállóról tudok itt.
Az ígéret szép szó...
Egy régi, saját magamnak tett ígéretemet váltom valóra ezzel a ládával. Már 2017-ben, amikor a nemesgulácsi nyaraló-telelő házikónk felépült megfogadtam, hogy a Gulács csúcsára helyezett GCGULA kiegészítéseképp telepítek egy többpontos ládát, amely részint a települést mutatja be, részint az általunk gyakran választott, a hegyet körülkerülő Monty-kutyás sétánkon is végigvezet. Ebből kerekedett ez a tetszőleges bejárási sorrendű ötpontos rejtés, kiegészítve a település három további, de ládaponttal nem rendelkező látnivalójával.
Amit a terepen kérek Tőled
1 - A virtuális jelszórészletek fém hordozóit a leolvasás után fordítsd és helyezd vissza minél inkább takart helyzetbe! A ládát gondosan mélyen rejtsd vissza, követ ne tegyél rá, mert bereped és be fog ázni!
2 - Ha nem sietsz nagyon, írj bejegyzést a láda logfüzetébe is, ne csak online logolj!
3 - A dobozba csak a szabályoknak megfelelő ajándékot helyezz: Élelmiszert és élelmiszer-jellegű cikkeket, rágógumit, bármilyen folyadékot vagy vegyi anyagokat tartalmazó tárgyakat, gyógyszereket, gyógyhatású készítményeket, pezsgőtablettákat, éles és hegyes tárgyakat, gyúlékony és/vagy túlnyomásos anyagot (pl öngyújtó), galvánelemet, gombelemet vagy akkumulátort tartalmazó tárgyakat TILOS betenni - no meg persze jóízlést sértő és gyermekek kezébe nem való tárgyakat se tegyél bele!
Nemesgulácsról
A település a mai Magyarország egyik legszebb vidékén: a Tanúhegyek szegélyezte Tapolcai-medencében a Gulács hegy (amelyet a magyar Pão de Açúcar-nak (Cukorsüveg), de magyar Fujiyama-nak is neveztek már) nyugati lábánál helyezkedik el. Leginkább csak áthajtanak rajta autóval a káptalantóti piac helyének szellemével elbódított pestiek és a tapolcai bevásárlóközpontokban feltankoló balatonparti nyaralók jövet-menet, és így szinte észevétlenül éli életét ez a mintegy ezerlelkes település itt, a gyönyörűség közepén, ahonnan a legszebb északi-balatonparti, balaton-felvidéki és déli-bakonyi látnivalók és kirándulóhelyek is legfeljebb félórányi autózással elérhetők. A falu életét némi ipari tevékenység mellett a Balaton közelsége, a szőlészet-borászat, a ló- és a szarvasmarhatartás határozza meg, ugyanakkor mind mai napig erőteljesen magán viseli az 1969-ben megszűnt bazaltbányászat nyomait is. Jómagam rajongok ezért a faluért és a tájért, amely szinte percenként új ámulatba ejt, ehhez elég csak kiállnom a teraszunkra és kinyitnom a szememet.
Keresztury Dezsőről: a neves nemesgulácsiról, aki nem is itt született 1904-1996-ig élt Széchenyi-díjas magyar író, költő, irodalomtörténész, kritikus, műfordító, egyetemi tanár, az MTA tagja, a Goethe Társaság magyar tagozatának elnöke, 1945 november 15-től 16 hónapig Magyarország vallás- és közoktatásügyi minisztere. Keresztury ugyan nem Nemesgulács, hanem Zalaegerszeg szülötte, de édesanyja, Eöry Etelka innen származott, így fia, Dezső gyermekkorának nagy részét, a nyarait itt töltötte az Eöry-kúriában, amelyet otthonának tekintett. A település, a nemesgulácsi élmények és emlékek lépten-nyomon előkerülnek műveiben, a táj, a vidék és az itteni életforma igazi szerelmese volt, nem véletlen tehát a település iránt érzett hálája, megbecsülése és tiszelete.
A ládapontok és a látnivalók
GCGK-1: A Páduai Szent Antal templom és a Mindszenty József emlékmű N 46° 50,084' E 17° 29,010' [GCGK-1]
Virtuális ládapont (GCGK-1, első jelszórészlet és szám).
A templom legrégibb említése egy 1268-as oklevélben található, az épület 1845-51-ig épült újjá a mai formájában kívül klasszicista, belül késő barokk stílusban, a tornya 1853-ban épült meg, azóta a templom többszöri felújításon esett át.
A templomkertben levő Mindszenty-emlékmű N 46° 50,092' E 17° 29,008' [GCGK+Mindszenty emlékhely és Páduai Szt. A. templom] arról nevezetes, hogy ez volt a legelső Magyarországon, 1989 november 19-én - tehát még amikor kommunista rendszer az utolsókat rúgta - avatták és szentelték fel.
GCGK-2: Sér-kút, pihenőhely N 46° 50,007' E 17° 29,784' [GCGK-2]
Virtuális ládapont (GCGK-2, második jelszórészlet és szám).
Az első ponttól a Templomcsapás úton egyenesen a Gulács felé enyhe emelkedőn indulunk a zöld sáv jelen, eközben elhaladunk egy lovarda és egy hatalmas legelő között amelyen szarvasmarhákat és lovakat is látunk legelni. Érdemes meg-megállni, visszatekinteni és gyönyörködni a kilátásban: a Szent György-hegy, a Csobánc, az Agár-tető és Tapolca is a látkép része ahogy az erdő felé közelítünk. A zöld sáv jelzésen továbbhaladva az erdőt elérve balra fordulunk, és nekikezdünk a hegy megkerülésének, és elérünk a Sér-kúthoz, amely a TUHU-n hibásan Sár-kút névvel szerepel. Itt a lelkes helybeliek 2020 júliusában nem kevés munkával megszépítették, kitakarították a forrás környékét és takaros kis pihenőhelyet alakítottak ki, a forrás kifolyását három, lépcsőzetesen ereszkedő medencével tették látványosabbá. Két-három éve még egy "Nem ivóvíz" tábla intett az óvatosságra, ez azonban lekerült a forrásról. A második ládapont szava és száma az olvasható oldalról szemlélve a jobb oldali információs tábla hátoldalán található.
GCGK-3: Lovas bánya, bányaudvar, pihenőhely N 46° 49,921' E 17° 30,119' [GCGK-3]
Fizikai láda (GCGK-3 hengeres műanyag doboz a harmadik jelszórészlettel és számmal) + virtuális pótjelszó (harmadik jelszórészlet és szám).
A Gulácson 1969-ig bányászták a bazaltot, több oldalán is láthatjuk ezeket a tájsebeket. Az északi oldalon elhelyezkedő Lovas bánya nevének eredetét nem találtam sehol, nincs ötletem, hogy miért így hívják. A bányából drótkötélpályán juttatták el a nemesgulácsi kőzúzóba (amely GCGK-5 pontnál volt) az anyagot. A pálya egyik talppontjának maradványai éppen a mi Hegyalja utcai telkünkön voltak, amikor 2014-ben megvásároltuk. A bányaudvarra a zöld sávról letérve juttok be jelzetlen ösvényen, leágazás itt: N 46° 50,004' E 17° 30,147' [GCGK+Lovas bánya leágazás] A helybeliek a bányaudvaron is pihenőhelyet N 46° 49,918' E 17° 30,081' [GCGK+Lovas bánya phenőhely] építettek. A bánya meredek falára ne másszatok fel, mert balesetveszélyes! A fizikai (hengeres doboz) láda ennek az ösvénynek mentén rejtőzik, egy elhagyott, rozsdás bányászati ipari maradványban megbújva. Kérlek gondosan, jó mélyre rejtsétek vissza! Ugyanezen az 'objektumon', fém hordozóra írt, sokkal inkább szem előtt levő pót jelszórészlet és szám található.
GCGK-4: Tücsök-tanya, kilátás N 46° 49,471' E 17° 29,753' [GCGK-4]
Virtuális ládapont (GCGK-4, negyedik jelszórészlet és szám).
A Lovas-bányától a zöld sávon haladj tovább egészen addig, amíg összefut a kék sávval - ez a túra legnehezebb szakasza. Ott fordulj dél felé, és a kék sávon haladj tovább (és NE fordulj a kék sáv-zöld sáv közös nyomvonalán ÉK felé)! Ezen haladj egészen addig, amíg ki nem jutsz az erdőből a Gulács déli, Badacsony felé néző oldalán, amelyet Tücsök-tanyának hívnak. Itt haladj tovább nyugat felé a kék sávon a nyaralók között vezető úton, és miután az derékszögben délnek fordult (ott egy telken bokrokkal sűrűn benőtt VW kisbuszt N 46° 49,425' E 17° 29,841' [GCGK+VW roncs a bokorban] fogsz látni), térj le itt N 46° 49,415' E 17° 29,837' [GCGK+Itt térj le a kék sávról] a kék sávról az első dűlőútra ismét nyugat felé! Ezen a jelzetlen úton haladj a GCGK-4 pontig, aztán tovább vissza, a falu felé!
A teljes jelszóhoz felhasználandó szót ás számot a megadott koordinátákon, a többihez hasonló hordozón, a szélső fán kb 1,6-1,7 m magasan találod.
A Tücsök-tanya felől pazar kilátás nyílik a Badacsonyra, a Köbölkúthegyre (ez a Gulács és a Badacsony között levő kisebb dupla magaslat), és a Korkovánra, amely a Badacsony északi lankáinak Nemesgulácshoz tartozó területe. A Korkován név eredete a környékbeliek szerint a német "Gar kein Wein" kifejezés magyaros kiejtéséből alakult ki, a jelentése "egyáltalán nem bor", ami arra utal, hogy a napfény szempontjából nem kedvező fekvésű dűlőkön termő szőlőből készült ital nem éppen a legjobb minőségű...
Ahogy továbbhaladunk vissza a falu felé (lásd a javasolt track-et) úgy nyílik ki a lenyűgöző kilátás a Balatonra, Szigligetre, aztán a Szent György-hegyre.
GCGK-5: Nemesgulács, savanyúvíz forrás N 46° 50,273' E 17° 28,673' [GCGK-5]
Virtuális ládapont (GCGK-5, ötödik jelszórészlet és szám).
A forrás N 46° 50,337' E 17° 28,708' [GCGK+Savanyúvíz-forrás] helyszíne - amely a régi bányászlakások közé ékelődve helyezkedik el egy keskeny telken, egy négyágú forgókorláton keresztül juttok be - annyira nem kínál megfelelő rejtekhelyet, hogy a virtuális jelszórészletet és számot 150 méterrel odébb, a Gyártelep utca elején, a 'Jakab Badacsony borászat' tájba illőnek szánt, sajátos kinézetű modern műanyag-szendvics-szerkezetű épülete közelében helyeztem el. Mindenképpen érdemes bemenni a forráshoz és megkóstolni a vizét, amelynek szintje sajnos az egyre forróbb nyarakon időnként a kifolyó alá csökken és olyankor itt nem folyik.
A víz kellemesen szénsavas-savanykás-vasas ízű, hasonló az ennél sokkal inkább felmagasztalt balatonfüredi Kossuth- vagy Berzsenyi Dániel-források vizéhez. Dr. Cséby Géza keszthelyi író-költő-műfordító-irodalomtörténész így emlékezik arról, ahogy odalátogatásaik alkalmával Keresztury Dezső (róla feljebb írtam) édesanyja ajánlotta a vizet az ő nagyanyjának:
"Erzsikém, igyál egy kis gulácsi vizet. - Köszönöm Etelkám. Persze a gulácsi víz nem holmi közönséges ital volt, hanem a községben feltörő enyhén szénsavas forrás remek üde, tiszta vize. Etelka pedig Keresztury József felesége, Keresztury Dezső édesanyja."
(Az idézet innen származik.)
További, megtekintésre érdemes épületek, amelyek nem ládapontok Az Eöry-kúria épülete
Keresztury Dezső (róla feljebb már írtam) anyai ágon a nemesgulácsi nemesi Eőry-családból származik, így gyermekkorának nagy részét az Eöry-kúriában N 46° 50,207' E 17° 29,075' [GCGK+Eöry-kúria (óvoda)] töltötte, amely ma a falu óvodájának ad otthont. Ládapontot ide két okból nem tettem. Ad1: bajos (bár nem tilos) a parkolás a főút mentén; Ad2: nem akartam, hogy a gyermekintézmény közelében ládát kereső játékostársaimat kukkolónak nézzék.
Spitzer Lipót szatócsüzlete, amely ma a Sellyei borászat vinotékája
A patinás épület N 46° 50,176' E 17° 29,049' [GCGK+Sellyei borház] nem pusztán üzlet volt, hanem a falu központi találkozóhelyeként is szolgált, ahol kocsma, vágóhíd és hentesüzlet is helyet kapott, a hátsó traktusban lakott a család, amelynek összes tagját deportálták a második világháborúban. Csak néhány családtag menekült meg, tőlük vásárolta meg a házat a Sellyei család, akik ebben a megragadó környezetben a borkínálást rendszeresen kiegészítik tartalmas kultúrális rendezvényekkel (egyik-másikon mi is részt vettünk már). Sellyei Tamás a kántor, hegybíró és borász tisztségein kívül a helyi Vox Angelis kórus karvezetője, felesége: Ágnes pedig ének-zene tanítónő. Az üzletben az 1930-as években a legenda szerint megfordult József Attila, a település főutcájának névadója is.
Nemesgulácsi "kastély", a Keresztury Dezső Általános Iskola (Nemesgulácsi kastély) épületei
Egyes források szerint XVIII. században emelt, kitűnő állapotú épületek a főút mentén N 46° 49,984' E 17° 28,949' [GCGK+Kastély (iskola)], az eredetéről és az építtetőjéről semmit nem találtam, kastélyként hivatkozik rá több forrás is, bár szerintem inkább kúriának vagy majorságnak kellene nevezni. Az 1800-as években a jómódú Weltner-családé volt, amely a Gulács nyugati oldalán mai is látható bányát birtokolta és sokat tett a településért, Tapolcáért és a térségért. Az út szemközti oldalán levő saroktelek kúriája is a tulajdonuk volt: a Weltner-birtok ispánjának lakhelyéül szolgált (egy-két éve még Ispán vendégházként üzemelt). Az épületek ma a Keresztury Dezső Általános Iskolának adnak otthont, a névadó mellszobra az udvaron, az emléktáblája pedig az íves ablakos (keleti) épület homlokzatán látható.
A logolási jelszó képzése
Annak érdekében, hogy a láda tematikájához kapcsolódó értelmes jelszó (jel-kifejezés) ne legyen kitalálható az első 2-3 állomáson talált szavak alapján, a jelszó- (jel-kifejezés) részleteket 'megsóztam'. A pontokon egy-egy szó+szám páros szerepel jelszórészletként, amelyekből a logolási kifejezés (ha úgy tetszik: string, karaktersorozat) képzése kettő igen egyszerű lépésből áll:
1.) Írd le az öt szót (a számok nélkül) a pontok számozási sorrendjében!
2.) Írd utánuk az egyes szavak után szereplő öt darab többjegyű SZÁM ÖSSZEGÉT! (NEM az egyes SZÁMJEGYEK ÖSSZEGÉT)
Az így képzett öt szó + egyetlen (többjegyű) szám lesz a logoláshoz szükséges kifejezés.
Egyértelműsítő példa (példaképp csak kétpontos esetre):
első példa-jelszórészlet: szeretek 35
második példa-jelszórészlet: geoládázni 15
a képzendő teljes logolási jel-kifejezés példa: szeretek geoládázni 50
Jó mulatást kívánok Nektek a sétához, Nemesgulács és a Gulács hegy megismeréséhez!
***************LÁDATÖRTÉNET***************
2025 március 16
Annak érdekében, hogy a logolási jelszó ne legyen kitalálható a 2.-3. pont után, módosítottuk a jelszóképzési algoritmust (egyszerűbb is lett), és ma reggel lecseréltük az összes jelszóhordozót és a fizikai láda jelszórészletét is. Minden naprakész, kereshető, a koordináták sem változtak semmit. Élménydús kirándulást mindenkinek!
*******************************************
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Kijelenthetem, hogy mindig megszállottan vadászom a balaton-felvidéki ládákat. Ha megjelenik egy újabb, előbb utóbb rárepülök. Jelen esetben ez elég hamar történt, a kikerülése utáni 6. napján véletlenül munka folytán a közelben jártam, így nem volt kérdés, hogy beiktatom e túrát.
Öröm minőségi rejtéses multikon végimenni, ahogy ismerős volt már a rejtőtől a GC7K sorozata alapján.
Magával a Guláccsal egyébként kicsit felemás a viszonyom. Immáron 10 éve, hogy egy tanúhegyek nyomában túra keretében felmentem a GCGULA ládáért is. A hegy erdősültsége miatt szép rajta túrázni, bár néhol kissé a bazaltfolyások nehezítik a járást. Ellenben csalódást azzal okozott, hogy kilátással nem kápráztat el. Amiatt a szomszédja, a Tóti-hegy az igazán favorit, vagy a Csobánc. Utóbbiakon többször is jártam, de ide nem terveztem újra jönni, így most ez a láda adta csak az apropót. Összességében egy szépet túráztam a kora tavaszi természetben, jó időben, kissé szeles, de napsütötte időben. Így körtúra mivoltában viszont akadnak részei ahonnan a környék tájai, hegyei új perspektívából tárul az ember elé.
Köszönet a rejtésért! A Gc7k, a Gcbada ,a Gcszgy és a Gcszgv után ez a körtúra is teljesítve. Nagyon jó erdei séta volt! Jelszóhordozók rendben. A láda rejtése igazán ötletes! Köszönjük a rejtő munkáját!
Jó sokáig laktunk a közelben és már akkor is sokat kirándultuk. Számtalanszor felmásztunk a környező tanúhegyekre, de ide csak egyszer. Nem tetszett az elhanyagolt akácerdő és a korlátozott (bár nagyon szép) kilátás a tetőről. Aztán került ide láda, amit 21 éve, harmadik megtalálóként abszolváltam, Freddyt akkoriban nem lehetett megelőzni. Azóta nem jártam a Gulácson, hát ideje volt ismét jönni. A körtúra szép volt, az erdő még mindig elhanyagolt. Felmásztam a hegytetőre is, megkerestem az ottani ládát is. Összességében remek nap volt, külön örülök, hogy virágba borultak a mandulák.
[g:hu+ 2.10.16]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Régóta ismerjük mind a hegyet, mind a forrást, így a szokásos kör vízvételezés után be is jártuk a pontokat. Egy észrevétel: a láda fotójánál a 2-est át kéne javítani 3-asra. Köszi [Geoládák v4.5.8]
Örrülök az érdeklődésnek; a hétvégi idő is pompás a kiránduláshoz, remek, köszönöm a látogatásokat!
Azt már látom, hogy a jelszó kitalálható a harmadik pont után, de bízom benne, hogy azért körüljárjátok a hegyet így is. A déli-nyugati látkép mindenképpen megéri, a finom, friss savanyúvíz nemkülönben! Merengek a módosításon, hogy minden pontot be kelljen járni a megfejtéshez, addig is marad így.
Jó mulatást továbbra is, és KÉZCSÓKOM A LÁDA HÖLGYLÁTOGATÓINAK NŐNAP ALKALMÁBÓL!
lypapp
Köszönjük, hogy a rejtéssel felkeltetted az érdeklődésünket a helyszín iránt.😁 [Geoládák v4.5.8]
A harmadik ponton üldögélünk a bányában. A jelszó összeállt. 😁
Az 5. ponttal kezdtünk, ami három érdekességet is bemutat. A Savanyúvíz forrást, a régi bányászlakásokat és a Jakab Badacsony borászatot . A Régi alacsony kis épületek egyike-másika szépen fel van újítva, és találtunk eladót is. A forrásból "rendesen" folyt a víz. Tényleg érdekes az elhelyezkedése. A borászat éppen akkor nyitott ki, mikor odaértünk és kedvesen invitáltak borkóstolásra. Borozás helyett a rövid beszélgetés alatt kiderült, hogy a tulajdonos építész, aki megálmodta, majd valósította ezt a különleges épületet.
Itt a hatalmas "A" megnevezés ötletes.
A következő helyszínen a templomba bekukkantottunk majd a jelszót is belülről próbáltuk megtalálni, de kívülről lehet jól látni. Tovább autóztunk, és a Tébolyda lovasiskolánál parkoltunk. A kezdeti egyenes szakaszon a lovakkal haverkodtunk, könnyen ment, mert szemkontaktus 😊 után már jöttek is a kerítéshez. Innen kezdődött a folyamatos emelkedés. A 3. ponton a doboz megtalálása után a bányában üldögéltünk, ebédeltünk és napoztunk. A három megszerzett szó betűiből kikristályosodott 😊 a jelszó. Meg sem fordult a fejünkbe, hogy ne néznénk meg az 4. részletet. Ez a multi adta a mai napunk gerincét. Péntek este átterveztem az útvonalat miatta. Előbb a Gulács tetejére is felmentünk, ha már erre jártunk, ahol 15 éve, 2010.08.17-én jártunk legutóbb.
És érdemes volt elmenni a 4. ponthoz is mert a légköri viszonyok javultak és a Tücsök-tanya felől igen jó kilátásban volt részünk.
Nagyon köszönjük a sok munkát, ami ebben a multiban van. Több, mint 5000 megjelent ládapont után is lehet még klassz célpontokat találni.
(a 4. pontnál lévő szó után egy számot is írnék, és akkor nem lehetne kitalálni a jelszót)
Csodás időben, csodás túra!
A Nemesgulács felőli oldalt eddig nem ismertük. Meglepetés volt a bányában a padok-asztal komfort :)
Az első pontnál ebédeltünk, a Pippi-papa lángosozóban. Még egy nőnapi tulipánt is kaptam a lángos mellé!
Köszönet a rejtőnek a programért. Nagyszerű multi. És ez a kis fejtegetés a végén kifejezetten ötletes.
Elismerésem MargoX66 és Adamx89, ez extrém sportnak is minősíthető (gyanítom, hogy együtt voltatok)! Gratulálok a piros 1-eshez, és köszönöm a látogatást!
A szép kilátásokból ugyan éjszaka kimaradtatok, de ez komoly teljesítmény. Mi este fél kilenckor értünk le, és én éppen azért állítottam 21:00-kor kereshetőre, hogy ha a hétvégi első látogatók valami problémát találnak akkor a közelben legyünk és javíthassuk, ha szükséges. Álmomban sem gondoltam volna, hogy valaki még ugyanazon éjjelen a házunktól nem egészen 100m-re már felfelé fog kaptatni a Gulács felé a Templomcsapás úton... Ezek szerint a ládapontokkal nagy hiba nem lehet, ha setét éccaka is sikerült felgombolyítani a multit.
Well done!
lypapp
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Közös keresés az éjszaka közepén Adamx89 társaságában. Izgalmas volt a sötétben lámpákkal keresni a pontokat, majd összerakni a végső jelszót. Igaz a látványról lemaradtunk, de elképzeltem. A hegyek árnyait jól láttuk. [Geoládák v4.5.8]
Újabb piros 1-es találat a tarsolyban. Este 9 után nem sokkal láttam hogy új láda van, így kb. azonnal elindultunk és becserkésztük :) Még szerencse, hogy fel voltak töltve a zseblámpáim.