Elhelyezés időpontja: 2003.07.09 12:40
Utolsó lényeges változás: 2021.10.30 20:29
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: kulisz majd Pilis50
Ládagazda: Pilis50 Nehézség / Terep: 2.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 5000 m
Megtalálások száma: 212 + 5 sikertelen + 17 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
===============================
A megadott koordináták a töltés melletti erdőben, egy 14 cm átmérőjű, fehér fedelű, kör alakú, 6 cm magas (ételhordó edény) ládához vezetnek.
Felhívom a figyelmet, hogy a Tisza áradása esetén a hullámteret 450 cm-es vízállás közelében elönti a víz, ami extrém nehézzé (illetve az egyéb nedves időszak) teheti a keresést. A vízállást itt tudjátok ellenőrizni: Szolnoki vízállás
A túra első része a Tisza jobb parti töltésén, a piros kereszt turista jelzésen vezet. A töltésen tovább haladva jobb oldalon fel-feltűnik a túra egyik célpontja, a Feketevárosi (Kovácsi) Holt-Tisza, amely természeti értékei miatt a szentély típusú holtágak kategóriájába tartozik. A töltésről jobbra, a piros jelzésre letérve a Közép-Tiszai Tájvédelmi Körzet területére értek.
Jó szórakozást!
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
-
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.4.1]
Mai kirándulásunk harmadik pontja. A Milléri szivattyúháznál parkoltunk, innen már 36 fokos tűző napsütésben sétáltunk el a töltésen a ládáig. Nem fáztunk :-)
A rejtés rendben a helyén.
A kórházba mentünk látogatni, és mivel hétfőre úgyis ládázás terveztünk, a látogatási idő meg 3-tól van, egyértelmű volt egy laza séta előtte.
Régóta szemezek én ezzel a ládával, most jött el a napja. A leírásban megtévesztő, hogy magas vízállásnál extrém a kereshetősége, mert ez a pont már gáton kívül van, így simán logolható. (Tudom, régebben multi volt, ami miatt ez a mondat idekerült, csak így félrevezető...) A gátról szemlélve a környék egy vadregény, egyszer majd úgy tervezem, hogy a környéken is szét tudjak nézni, ne állja utam a víz (az úr...)
Innen átmentünk (volna) a GCSIFA-hoz is, na, az tényleg víz alatt van...
A Tisza áradása miatt nem voltunk biztosak bennr, hogy meg tudjuk közelíteni, de nem volt vele gond. A gátig szép kövesút vezet, onnan meg egy laza séta a gáton. Útközben érdekes volt látni, hogy mennyire magas a vízállás.
A láda rendben van, kicsit nedves a logbook. [Geoládák v4.2.5]
A hely nagyon szép, de sajnos a töltésen végig dolgoznak, így csak lent, a fűben közelíthető meg, és nem triviális átkelni az élő Tiszához sem. Azért kellemes séta volt, de jobban örültem volna neki, ha nincs tele munkagéppel a környék, és inkább van kirándulás-érzésem. A ládát túlgondoltuk, ezért kicsit több volt a keresgélés, mint indokolt, de a végén meglett. :) Eljövünk ide majd akkor is, ha kész lesz a töltés, és meg lehet nézni a helyet korlátok nélkül.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
De már nem fehér, kerek dobozt kell keresni, mert az bele lett téve egy nagyobb, áttetsző kék tetejű szögletes hordozóba. [Geoládák v3.12.10]
Megtaláltam. Köszönöm! Szolnoki kerékpáros túra közben. A töltésen munkálatok folynak, ezért a homokos talajon kellett 3 km-t menni kerékpárral. Eléggé fárasztó, de megérte. [Geoládák v3.12.10]
Szeretem a természetet. Ezt így ki merem jelenteni. A láda becserkészése előtt a kocsit a vízmű épületénél hagytam, s gyalog indultam a felújítás alatt álló töltésen a célterülethez. Az agyagos föld csakhamar beleragadt a cipőm talpába, mázsás súlyúvá téve azt, s a világos színű lábbeli is átment egy színeváltozáson. A töltésről ezért a zöldövezetbe húzódtam, ami - az oda-vissza körülbelül másfél kilométeres sétának köszönhetően - csakhamar megközelítette a az eredeti árnyalatát. A zöld növényzet lenyaldosta cipőmről a sarat. Mondom, hogy szeretem a természetet. :)
Érdekes, hogy mennyire szorosan zár a láda, nem tudtam lepattintani a fedelét. Szerencsére átsejlik a jelszó, így nem okozott nehézséget a találat bejelentése.
A vízügyi objektumnál hagytam a kocsit, biciklivel tekertem ki a rejtéshez. Hamar meglett, kicsit még gyönyörködtem a holtágban, aztán a fárasztó nap után indultam haza.
Fagyos, jeges időben sétáltunk végig a töltésen. Mondjuk legalább nem volt szúnyog.
A doboz is be van fagyva, nem tudtuk kinyitni. Szerencsére átsejlik a jelszó.
Nagyon örülök, hogy hagyományos lett a ládából, mert korábban én is próbáltam keresni, de nagyon nem jártam sikerrel. Köszönöm a felélesztését! :) [Geoládák v3.12.4]
TFTC!
2021.02.16-án találtam meg az 1. pontot. A 3. ponthoz akkor csak csónakkal lehetett volna eljutni, 250 méterre tudtam megközelíteni ezt a pontot. Úgy voltam vele, hogy majd legközelebb.
De most hogy hagyományos lett, így be tudtam a meglévő jelszóval logolni.
[Geoládák v3.12.2]
Az első pont a ládával könnyen meglett.
A második pontnál útépítés miatt eltűnt a jelszó, a harmadik ponton a jelszórészletet nem találtuk meg.
Ettől függetlenül hatalmasat gyalogoltunk ebben a gyönyörű, napsütötte időben!
Kérünk, a feltett fotók alapján fogadd el a találatot!
Köszönjük!
Végigjártuk mindhárom pontot, az elsővel és a harmadikkal nem volt gondunk :) viszont a 2. pontnál átalakítási munkálatok miatt nem találtuk a három számot, így a rejtővel telefonos egyeztetés után kérjük az elfogadást.
Gyönyörű őszi időben, kalandos túra volt gyerekekkel :) mi járatlan utakon mentünk, nagyon élveztük. Köszönjük a rejtést! [Geoládák v3.12.2]
A mai nap Szolnokra - ami eddig nekem érdekes módon szinte fehér folt volt - terveztem egy bringás túrát. 10/3. találat.
A GCREPM ládától érkeztem közbeiktatva néhány egyéb város láda multipontjait is. A kompresszorállomásokat nagyon kedvelem és bár zárt területként elvileg nem léphettem volna be, megkockáztattam egy figyelmeztetést. El is időztem egy kicsit a környéken, míg a szakemberek elzárták az egyik zsilipkaput.
Aztán jöttek a nehezebb része, a töltésen tekerés a pontokhoz. Mivel a túra tervezéskor elolvastam a korábbi logokat, tudtam, hogy az elöntés miatt nem érhető el a 3. pont, így az kimaradt. (A jelszórészlet egy baráttól lett meg.).
A második ponttól aztán a GCSIFA felé tekertem tovább.
Ezt is megtaláltam! Köszönöm a rejtést. Nem volt hiába eljönni ide. :)
Részletek és képek hamarosan.
A harmadik részlet segítséggel, sajnos nem volt nálam csónak. :( [Geoládák v3.9.6]
Baráti szolnoki ládázás első állomásaként jöttünk. Kicsit távolabb sikerült leparkolni a kocsit, mint először terveztem, de így sem kellett sokkal többet trappolni. Jó volt a gáton sétálni. Sok állatot, és elmúlt állatot láttunk. Erzsébet királyné tölgyfáit közbe iktatva indultunk a második ponthoz.
Még itthon olvastam, hogy el van öltve a terület, ezért már rákészülve, gumicsizmában közelítettünk. A leágazásnál legnagyobb pechünkre éppen abban a pillanatban ért oda egy erdész/vadász, aki éppen 2 vödör kukoricát hozott a vaddisznóknak.
Mondta, hogy nem ajánlja, hogy bemenjünk arrafelé, mert el van öntve, és sok a vadkoca a malacaival.
A vízre fel voltunk készülve, de az éppen beetetett, malacos kocákkal nem akartunk ujjat húzni, így inkább nem mentünk be a második ponthoz itt.
De azért itt még nem adtuk fel teljesen. Egy másik beágazáson, a magaslesnél egy kicsit közelebb mentem körülnézni, de tényleg rengeteg volt a vaddisznó nyom, miután átgumicsizmáztam egy elöntött területen.
Szóval az utolsó kétszáz körüli méter megtételét nem vállaltuk be, nehogy összetűzésbe kerüljünk egy feldühödött, malacait védő, éppen kajálni készülő kocával.
A jelszórészlett barátoktól tudtuk meg.
De klassz kaland volt így is! Köszönjük, hogy megmutattad!
Barátokkal tettünk egy sétát a Tisza parton. Szép napsütéses időben jöttünk, ennek ellenére radpeter és lelcache gumicsizmában jött. Először én nevettem rajtuk, de kiderült, hogy pár helyen tényleg jól jött volna nekünk is.
Csodálatos hely, de a víz erősebb volt mint mi.
Molli kincskereső társammal jártuk végig, illetve majdnem végig. Az 1. és 2. pont gond nélkül összejött, a 3.-at csak 172 méterre tudtuk megközelíteni. Bár a vízállásjelentés alacsony vízállást jelzett, bent, az ártéri erdőben még állt a víz, a 3. megközelíthetetlen volt. Fényképek alapján kérem a találat jóváhagyását!
Göde kessertárssal kerestük fel a láda pontjait. Az 1. és 2. pontot gond nélkül megtaláltuk.
A 3. ponthoz viszont nem tudtunk odajutni a víz miatt. Próbáltuk az út egyik és másik oldalán is az erdőben, de a vízen ott sem sikerült átkelni. Kb. 170 m-re voltunk a 3. ponttól. A képek alapján megköszönném a találat elfogadását.
Az első két pont rendben meglett. Kellemes a környezet, már aki szereti a gátas-árteres helyeket. Én szeretem.
A harmadik ponthoz, gondoltuk bemegyünk a jelölt kis úton. Az előző megtalálókkal ellentétben mi nem tudunk vizen járni, így a csalitoson keresztül beküzdöttük magunkat. Nem volt rossz élmény, de nyáron biztos durvább. A jelszóhordozó rendbe van rakva. Köszi a rejtést.
Gyalog jártuk végig a pontokat, útba ejtve a GCSIFA ládát. Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Az 1-es ponton pótoltuk a hiányzó tollat. A hármas pont dzsungelharc, a jelszórészlet veszélyben. Javításra szorul(kis szög, kalapács kell)[Geoládák v3.7.6]
Meglett. A ládába nincs íróeszköz. Valaki vihetne bele, nállam nem volt. A 3. Ponthoz ha mész, az erdőben, még az erdei csapáson érdemes emberi hangokat hallatni, nehogy a vadcsaliknál kilőjenek mint a vaddisznókat.
Azért nem dohogok a 3. pont miatt, mert azt keresgélve gyönyörű gévagombát találtunk az egyik fán - köszönjük a rejtést! El sem tudom képzelni, nyáron hogy lehet megközelíteni a helyet a szúnyogok miatt.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! [Geoládák v3.3.2]
A harmadik pont karbantartásra vár, vagy hamarosan megsemmisül!
Pár darab nagyobbacska rajzszeg, vagy kisszeg hosszabb időre megoldaná a fennmaradását...
Megtaláltuk!
A mai nap az előző logbejegyzéseken felbuzdulva ismét felkerestük a GCTISZ még hiányzó pontjait.
A szivatyúháznál hagytuk az autót és a gáton, -illetve az erdő mellett a nagy szél miatt- sétáltunk el az 1-es ponhoz.
A 3-es pontot egy nagy kerülővel közelítettük meg, nagy ívben követve a piros trista jelzést. Itt hatalmas volt a sár. A fakitermelés után a vadászlesnél be a holtág felé, visszafelé tudtunk rövidíteni a jelzett vízfelületet megkerülve közvetlenül az 1-es pontnál értük el a gátat. Mivel a 2-es pont már korábban megvolt igy a holtágnál tudtunk logolni.
SünVedee-vel közös találat, az unokák nagyon élvezték a ládában lévő "kincsek" közötti kutakodást, és hősiesen bugdácsoltak a fák között kerülgetve a mély sarat.
Köszönjük a rejtést!
Most tényleg nincs szúnyog, és vegetáció is visszafogott, és a sáros utaktól eltekintve a vadcsapások is járhatóak.
[Geoládák v3.2.2]
Nem voltak szúnyogok!
Alacsony volt a vízállás!
Kellemes meleg volt, 15°C!
Jó választás volt!
A GCTISZ és a GCSIFA pontjait felfűztük egy karikára. 15 km lett a vége.
A GCTISZ és a GCSIFA körben. A MILLÉR parkolójában hagytuk az autót, majd a töltésen sétáltunk ragyogó napsütésben A GCTISZ első, illetve második pontjához. Útközben őzek rohantak át előttünk. A holtág csak ritkán látszott a fáktól, bokroktól, de itt-ott lementünk a partjára hogy lássuk. Nem tűnt nagyon távolinak a GCSIFA, így abba az irányba mentünk tovább. A láda megtalálása után elcsábultunk a híd építés irányába. Ma is dolgoztak, az 5 éve felfüggesztett építkezést folytatják. Jól körbejártuk a területet, a végén még kicsit közelebb is kerültünk a vasakhoz, mint kellett volna...
A sáros részeket kerülgetve végül visszaértünk a GCTISZ-2-höz és rákanyarodtunk a piros turistaútra. Eddig egész jól lavíroztunk a sarat kerülgetve, de itt néhány szakaszon most kegyetlen nagy a sár. Végül a GCTISZ 3. pontjához is sikerült egy jó ösvényt találni a magaslestől indulva, elkerülve a nagyobb bozótharcot, és mikor megláttam a holtág végét le voltam nyűgözve.
Ma minden helyszínen szép tiszta nagyméretű dobozt nyithattunk ki. A régi időkre emlékeztetett.
Köszönjük.
Autóval mentünk el Millérig. Az odavezető út egy "kátyú szépség versenyen" valószínűleg dobogós lenne.
A lovarda közelében parkoltunk és onnan sétáltunk fel a gátra. Kellemes volt az idő, sehol egy lélek, csak a madarak, őzek jártak arra.
Az 1. pont után időnként elő-előtűnt a holtág, megmutatva gazdag madárvilágát. A 2. pont közelében tértünk le a piros sávra. Innentől elég erősen arra kellett koncentrálnunk, hogy hogyan tudunk végig menni az úton úgy, hogy ne csúszunk el és/vagy csak derékig legyünk sárosak. Ezen a szakaszon új értelmet nyert számunkra a sártenger kifejezés.
A 3. ponthoz két letérőt is találtunk de ahogy levitt minket a holtághoz az út - utána még mindkét esetben több mint 200 méter lett volna a rejtésig,- megtorpantunk. Nemhogy átvágni, de még átlátni sem nagyon lehetett a szorosan összefonódott, összenőtt növényzeten. Pár métert azért megpróbáltunk előre menni, de be kellett látnunk, hogy nem fogjuk tudni átküzdeni magunkat. Nagyon szomorúan adtuk fel, mivel jól indult az utunk.
A képek és az emailben elküldött jelszórészletek alapján szeretnénk kérni egy-egy jóváhagyást, melyet előre is köszönünk!
Átjavítottam az 5 - öt 6 - ra (bár csodálom, hogy eddig sokan megtalálták - de a ládaoldalon is 5 szerepel)!
A rejtést kulisz mester -től vettem át - miért kellett volna átalakítanom? Én nem akarok mutatni a 3-as ponttal semmi különlegeset - ha Neki ez volt az elképzelése - nekem is megfelelt!!
Mivel útközben érinted a Vizügyi Múzeum anyagát - megnézed (és biztosan tetszett), de ha nem - minek csaljalak még arra is (kulisz sem tette be a ládaoldalba).
További kellemes ládázást kívánva: Pilis50 / Karesz
Szolnoki 30km-es gyalogos ládászás.
A 2. pontnál a szám 5-re végződik, de 6-al lehet logolni!!!!!?????
Mit akartál mutatni a 3. ponttal? Hogy meg tudod szivatni a népeket?
Ha legalább lenne valami értékelhető látnivaló a ponton akkor vállalható a 250m bozótos, de így minek? A túlparti horgászállásokból sokkal jobban lehet látni a holtágat.
Ugyanakkor a szivattyú telep muzeális gyűjteményét kihagyod a sorból pedig az igazi látnivaló.
A karbantartás a jelszó pontosításra vonatkozik.
Uhh, ez kemény volt, pedig de szépen indult.
A gát tövében előkaptam a kocsiból a Veszprémből lecipelt bicajt és uccu neki. Az 1. pont sima volt, aztán kicsit továbbmenve gondoltam toronyiránt rácsapok a 3. pontra. Persze láttam a térképen, hogy van ott egy holtág, na és. Szóval becsörtettem az erdőbe, mint egy vaddisznó, haladtam is szépen, aztán úgy 150 m-re a ponttól egyszer csak elém ugrott a holtág. Na, onnan már láttam, hogy ez nem lesz olyan egyszerű. Eltekertem a 2. pontig, amit persze elbénáztam (utólag is köszönöm a rejtő segítségét), aztán tovább a GCSIFA-ig, ha már nálam volt a bicaj. Ment minden, mint a karikacsapás, már tervezgettem a közeli ebédet. Visszaértem a 2. pontra és uccu be a P+ jelen a holtág túloldalára, ahol kezdődött a tortúra. Maga az út tökig sáros volt, sokszor megmerült a kerék a sárba, nagyon nehezen tudtam átvergődni addig a pontig, ahol szintén toronyiránt bevetettem magam az erdőbe, hogy előkapjam a 3. pontot. A közepéig viszonylag jól haladtam, csak a képem lett tele pókhálóval, ott aztán nyakig érő növényzet fogadott, amin igen nehezen törtem át magam és közben jól hallhatóan káromkodtam, mint a záporeső. Az utolsó 50 m már sétatér volt, végre meglett a pont, ami talán soha nem fog elkopni. Vetettem egy gyors pillantást a holtágra, aminek felületén halkan bugyborékolt a trutyi és megkezdtem a visszautat, ami semmivel sem lett jobb, mint 10 perccel előtte. Végül bicajjal vissza a kocsihoz a továbbra is nagyon sáros P+-on. Jó mulatság volt, de mégegyszer nem mennék.
Az első két pont sima ügy, de a holtág másik oldala nagyon para a rengeteg szúnyog miatt, úgyhogy örültünk, hogy elvérzés nélkül kijutottunk, felkészületlenek voltunk, a harmadik ládát nem is kerestük, majd télen visszatérünk. Aki most megy, annak valami páncélöltözet javasolt, mert tényleg nagyon durva, az már hagyján, hogy néhol bokáig süllyedni a mocsárban. [Geoládák v2.2.5]
Ez itt a Tisza árterülete, készüljél arra, hogy sok a szúnyog.
Ajánlatos mindhárom pontot felkeresni - így lesz meg a jelszó!
Ha a kettes pont megvan, de a ládát a szúnyogok miatt nem találod, a harmadikat nem is keresed - nem lesz találatod.
A behajtani tilos táblán nincs segédjelszó - ne is keresgélj rajta.
Ha nem kerested meg a pontokat - ne tegyél javaslatot a karbantartásra! Most itt a villáskulcs - miközben a lelkesek (elötted) megtalálták.
Ma a még hátralévő szolnoki ládákat jöttünk felkutatni. Felkerestük a GCLEGK láda után a GCTisz 2-es pontját, itt megtaláltuk a három számot, de a behajtani tilos táblán feliratot már nem láttunk. Az előző megtaláló jelezte, hogy a KRESZ táblán lévő jelszóval tudott logolni.
Innét visszamentünk az 1-es ponthoz. Itt nem találtuk meg a ládát.
A két sikertelen találat után, figyelemmel arra, hogy az előző pontnál annyi vért adtunk a szúnyogoknak, nem volt kedvük egy ujabb 300 m-es bozótharcra.
Talán majd legözelebb felkutatjuk a láda pontjait.
Addig is egy karbantartás talán ráférne a rejtés pontjaira.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Kar hogy at kell menni a mocsaron keresztül, anélkül
is elég szép a hely! Huszonéve voltam erre utoljára apukámmal pecázni!
Kalandos volt, de végül az összes pont meglett. Először a láda - az gond nélkül. Másodszor a 3-as pont. Itt először bementem a magaslesnél, majd továbbmenve a farakásoknál, gondolva, hogy vezet út a ládához. Hát nem. Szerencsém volt. Nem volt sár, és még sűrű lombozat sem, de így is volt bozótharc. Ahogy néztem, a farakásos út végétől kb. 150m bozótharc, a magasles útjának végétől pedig 250m. Innen aztán vissza a szivattyúházhoz. Kocsival át a 2. ponthoz főútnak, ami "Drive-in" lett meg, de baromi vacak földút vezetett be odáig. Ezért visszafelé a töltésen autókáztunk a szivattyúházig. Az jóval barátságosabb út. A második ponton a jelszórészlet és a tartalék nem egyezik. A tartalék bizonyult jónak.
Azért köszi az élményt! :)
Én még ilyen sártengert nem láttam ami a piros kereszten fogadott minket. Jobban jártunk volna, ha a vetés szélén megyünk, de ott sok szarvast láttunk legelészni, így nem zavartuk őket.
Hosszú hétvégénken, Útban Debrecen felé megálltunk it és sétáltunk egy NAGYOT a gáton és ártéri erdőben.
Első két pont gyorsan meglett. A harmadikhoz viszontfelesleges bozotharccal jutottunk csak el.
Köszönjük a rejtést!
Nagyon jó séta, de az útról nem sok minden látszik. A második ponton a pótjelszó a helyes(!), a koordinátán nem pontosan azok a számok vannak (szerintem) ... Érdekes.... ahogy érdekes a harmadik pont megközelítése is. Talán a magaslestől egyszerűbb. Még jó, hogy hozzá vagyok szokva a bozótharchoz. :)
Ládázás kópé1993-al! Az 1-es és 2-es pont teljesen problémamentesen megtalálható volt, de a 3. pont csak komoly vérveszteség árán lett meg! :) Hihetelen mennyiségű szúnyog volt az erdőben és nem a szelíd fajtából! Nagyon tetszett a ládasor! Köszönet a rejtésért!
A tavalyi szolnoki kupa túrámon már egyszer nekiszaladtam ennek a ládának. Akkor egy kicsit jobb volt a helyzet mert közelebb jutottam a hármas ponthoz mint ma de a terep akkor is utamat állta. Ma helyenként a gát lábáig állt a víz úgyhogy esélyem sem volt megtalálni. A másik két pont sima ügy volt és noha pár órával korábban egy kicsit rámijesztett az időjárás nagyon kellemes kerekezésben volt részem a gáton a GCSIFA-tól a városig.
3.pont: a kis vadászlesnél már térdig ér a víz. Halászcsizma,gólyaláb,csónak most a megfelelő túra felszerelés.
A városból kiérve rákanyarodtam a töltés felé vezető útra. Ez az üzemi út csak nyomokban tartalmaz aszfaltot. Kocsival jó rázós lehet. Itt csatlakoztam rá a városban mellőzött piros jelzésre.
A töltéshez érve az esőzés átváltott havazásra. Az eltűnt láda környékén már befejezték a fakitermelést. Remélem most tartós lesz a rejtés. A kettes pont egyértelmű,jól olvashatók a számok.
A harmadik pont ma megközelíthetetlen volt sőt a piros jelzésen nem is lehetett tovább menni. Sajnos vissza kellett fordulnom.
Már előre felkészülve mentünk ki a ládákhoz,olvasva az előző megtalálok leírását.Körbe futottuk az egészet.De már az első pontot nem találtuk meg.Teljesen frissen kivágott fákat találtunk végig a töltés mellett.A láda helyét valószínűleg megtaláltuk.A második pont rendben.A harmadikhoz az utolsó 300 m-t már bozótharccal értük el.Itt is kerestük jó negyed órát a feliratot de sikertelenül.Muszáj volt vissza indulni mert sötétedett.Szerintem kicsit kijjebb kellene hozni a 3. pontot a bevezető út mellé.
Kérném a képek alapján az elfogadást.
Köszönöm.
Szolnoki-Szolnok környéki ládázós csavargás.
2-3-1 sorrendben kerestem, de nagyon sokáig tartott! Nem a rejtekek okoztak gondot, hanem 3. és 1. pontokhoz vezető utak megtalálása.
Több őzet és nyulat is láttam, és egy vadmalacot is, szerencsére távolról. Fantasztikus illata volt az utak menti vadszőlőnek! (Azt hiszem, vadszőlő volt.)
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. Szent István túráról már jól ismertem a környezetet. Kettes és az egyes pont nem okozott gondot a gát oldalon. Kigondoltam nem megyek le Millérig, csak lesz egy átkötő út a piroshoz. Volt de abban nem sok köszönet lett. Az alföldi ártéri erdők összes növénye termetesen jelen volt. Végre itt a piros. Sajnos a pont felé nem vezet út. Maradt a magasles mellett a friss tárcsázáson ameddig lehet. Onnan a csalános belépő után a sorok között 300 méter harc. Mielőtt valami csodálatos helyre érkeznénk meg lett a jelszó, és irány vissza. Ha tovább nő az aljnövényzet harcosoknak ajánlott ez a pont.
Csak a második pont sikerült, a többiért visszamegyek szárazabb időben. Busszal a Hobbi telkek megállóból GCSIFA ládáig, onnan a gáton tovább a második pontig. Megerősítettem a táblán az alkoholos filces feliratot. Két út állt előttem. Jól döntöttem, mert a hármas pont felé indultam. A már szokásosnak mondható "bejáratnál" még nem volt semmi feltűnő, de kicsit beljebb elég sok volt a belvíz ahhoz, hogy ne jussak el a vadlesig sem. Ez azért bizonyult jó döntésnek, mert holnap nem megyek vissza "potyára" a kimaradt pontért/pontokért.
Útközben láttam néhány őzet, és nem kevésbé dobják fel az utat. A madárvilág csak hangjával szórakoztatott, de így is elég kellemesre sikerült a séta (15 km).
Nagyon szép környezetben jutottunk el mind a három ponthoz. A parkolóból sétáltunk az első pontig, a ládarejtés szuper. Egy őz szaladt át előttünk a gáton, megnéztük hogy honnan jöhetett, így lejutottunk a Tisza egyik ágas-bogas vadregényes partjára. A parkolóhoz visszaérve, a piros jelzésen indultunk tovább a harmadik ponthoz, hatalmas nyárfák és madárcsicsergés kíséretében. A vadászleshez közeledve igencsak a lábunk elé kellett nézni, hogy ne süllyedjünk el a vizenyős, néhol sáros talajban. A nyárfacsemeték között sikerült száraz lábbal bejutni és 70 m-re megközelíteni a jelszót. Innen kellett egy kicsit szökdécselni egyik száraz helyről a másikra, amikor egyszer csak a jelszó megcsillant. Szép, nyugodt a Tiszának ez a partszakasza. A második jelszót útközben olvastuk le, útban Erzsébet királyné tölgyfái felé. Köszönet a rejtésért, az Élő- és Holt- Tisza természeti szépségeinek bemutatásáért.
Tipikusan az a multi, ahol az igazi látványosságot nem a részpontok, hanem az azok közti átmenetek nyújtják. Jól éreztük magunkat, kivéve a 3. részpontot, melynek környékén a talaj igencsak vizenyős. Köszönöm a rejtő fáradozását!
Ha legközelebb arra járok, majd egy saját kezűleg készített, hagyományos, egyszerű motívumokkal díszített hímzést akasztok a táblára, hátha nem tűnik majd igénytelennek.
Bringával jó volt, anélküligen hosszúnak éreztem volna a szép, de nem túl változatos környezetben való gyaloglást.
1. pont: jó láda
2. pont: igénytelen filcfirka
3. pont: az odajutás puszta szívatás, bár nem olyan rossz, mint amilyennek elsőre tűnik. Nem hiszem, hogy a környezet a 10 évvel ezelőtti rejtéskor így nézett ki és hogy az eredeti rejtő célja a játékosok bozótharcosokká való átképzése volt. A környezet változásával jobb lett volna ezt a pontot áthelyezni. Egy virtuálisért ide, a semmibe beküldeni az embereket mi értelme? Az egyedi kreatívkodású jelszóhordozó engem nem emlékeztet turistajelzésre, és nem is "fehér sávban pár betű", de azért ezen félinformációk alapján könnyen megtalálható.
Kár, hogy a jelszó zagyvaság. Vagy inkább tiszaság?
Ezen a ládán sokat agyaltunk, hogy keressük-e vagy sem. Végül az döntött, hogy egy com-os plecsnihez ma egy multit kellett megkeresni és a közelben ez volt az egyetlen. A pontokat fordított sorrendben látogattuk végig és még beiktattunk a pontok közé egy + 6 km-es extra gátjárást GCSiss miatt. A harmadik pont gyorsan meglett - sajnos meglehetősen igénytelen a megoldás. Miután megnéztük a környék legöregebb és legnagyobb hársfáit visszatértünk a multiba. A második pont felé elég unalmas volt a vidék. Gyakorlatilag egy jellegzetes ártéri erdőben voltunk. A pontért meg kellett küzdenünk a természettel. A Holt-Tisza vizét is láthattuk itt-ott, de csak rövid időre. Figyelmünk nagy részét a bujkálás kötötte le. A multi ezen állomása is nélkülözi az igényességet, de legalább némi kreativitás szorult bele. Örömmel konstatáltuk, hogy nincsenek szúnyogok. Ezután picit változott a táj - leértünk az Élő-Tiszához. Itt emberekkel is találkoztunk. Rövidesen visszakapaszkodtunk ismét a gátra és még volt pár kilométerünk a kocsiig. Közben a láda is meglett. Ennek rejtése teljesen rendben volt. Dörmi mackómmal egyetértettünk abban, hogy ez a multi nem a jobbak közül való.
Szolnoki karika 8.
A nap talán legnehezebb ládája. A 3. és az 1. pont sima ügy, a másodikkal megküzdöttünk rendesen.
Leginkább azt sajnáltam, hogy mininálisan lehet csak látni a Tiszát, inkább csak földúton banduklásnak tűnt a keresés.
Köszi
Sok állatot láttunk út közben. Egy pár őz mellettünk futott a töltés és a folyó közötti erdősávban, majd előttünk kb. 60 méterre átszaladtak a másik oldalra.
Sajnos kevés helyen látszik ilyenkor a töltésről a víz.
A gcsltk bejárásához kapcsolódóan ezt az "adósságot" is letudtam, bringával jártam végig. A korábbi logok alapján felkészültem a legrosszabbra, de nem volt nagyobb gond. Az 1. és 2. pont rendben megvolt. A gátról a P- jelzésen zötyögtem el a vadász les magasságáig, onnan már a bringát tolva a vízpartig. Itt elfektettem a bringát és némi bozótharc árán eljutottam a harmadik pontig, amit viszonylag nehezen találtam meg. Szúnyogok alig voltak, mindössze egy méretes siklóval futottam össze. A gáthoz visszakanyarodó földút a száraz idő ellenére is tele volt sáros, pocsolyás szakaszokkal.
Megtaláltuk. Köszönjük a rejtő fáradozását!
Bővebben otthonról. Fényképek később. [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Kétféle érzés munkálkodik bennünk a ládát illetőleg. Az egyik a remek környezet, amiben vadakat láttunk, egész úton madárdalt hallgattunk és a nyugalom áradt a tájból. Sajnos a láda nevében szereplő objektumokból a dús növényzet miatt alig látható valami, de ez legyen a legnagyobb baj! A problémánk a harmadik ponttal van. Sok évvel ezelőtt még erre vezetett a jelzett út nyilván, de azóta az erdő visszahódította, nem is kicsit. Nekünk kissé öncélúnak tűnik ezen a helyen elhelyezni a multi egyik pontját, hiszen a hely semmit nem mutat, ráadásul csak környezetromboló és természetkárosító módon lehet megközelíteni az utolsó kb. 170 m-en. Én mindenesetre áthelyezném a vadászles környékére, mert ott legalább a növényzet változatos és jelenleg látványos is. Mivel Tájvédelmi Körzetről van szó, szerintem a harmadik pontból lehetnek problémák, igaz a láda látogatottsága kicsi és nem alakult ki "kesser-ösvény".
Levadászva, csak sajnos tollat nem vittem magammal, a ládába pedig nem találtam.
Az általam felírt jelszót nem fogadja el, így kérem a képek alapján a megtalálás elfogadását!
Aki nem akar szívni a multival az olvassa végig a lentebbi szösszenetemet, sok hasznosat fog megtudni.:-)
Nem rövid, és nem is egyszerű multi, de remek, hisz egy meseszép helyen kell végigtalpalni a multit.
A Milléri holtág felől mentünk be autóval, de nem jutottunk túl messze, mert hamar utunkat állta a csak vízügy tábla. Na nem baj kicsit többet kell talpalni, hisz amúgy is a szivattyútelepnél terveztem a parkolást. Félreálltunk, kiszálltunk és épp a hátizsákot vettük fel mikor eldördült egy lövés, pont amerre mennünk kellett. Kicsit megijedtem, hogy vadászat van és nem jutunk be. Majd újabb és újabb lövés, ekkor már arra gondoltam, hogy vadkacsavadászatba futunk. Azért elindultunk, de a lövések megállás nélkül hallatszottak, akkor már gyanús volt a dolog, hisz úgy voltam ennyi vadkacsa nem lehet a levegőben, azok már rég Szegednél repülnek, vagy a nagy durrogástól szívrohamban elhaláloztak.:-) Hamar megtudtuk a megoldást, van egy lótér (ez nem elírás, valaki egy ékezetet lekapart a tábláról.:D) itt már nyugodtan haladtunk el, hisz tudtuk eljutunk a ládához. Felértünk a gátra a szivattyútelep mellett és elindultunk a láda felé, de egyből 2 őzike állta utunkat, kb 30 méterre meg is tudtuk közelíteni őket, csodálkoztam, hogy a lövések ellenére békésen legelésznek a gáton. Ahogy haladtunk tovább láttuk pár 100 méterenként végig a gáton őzek legelnek, és mindig csak akkor futottak el mikor már 30 méterre megközelítettük őket, 5-6 pár őzet láttunk így ami pompás volt. A láda simán meglett és teljesen remek állapotnak örvend. Folytattuk utunkat a 2-es ponthoz, közben hol őzeket, hol egerészölyveket nézhettünk. Végül akármilyen hosszúnak is tűnt a gát elértük a 2-es pontot. Na ez teljesen olvashatatlan, még megsaccolni sem lehet.:-( nem estünk kétségbe, hisz innen még elsétáltunk a GCSifa ládához, így volt még utunkba km kő, így gondoltuk majd azok alapján kiszámoljuk, hisz annak sorrendje van. na ezt mi csak hittük, bár az első 2 szám egyértelmű lett, de az utolsó 4 variációs. Akinek kell a multi az zarándokoljon el a N47 12.335 E20 16.312 pontra ott egy ugyan olyan kövön talál 3 számot, abból a 3 jegyű számból vonjon ki 4-et és máris tudja a számot.:-) Ezen a kövön jól olvasható a szám.:-) Innen mi elsétáltunk a sifa ládához, majd visszasétálva folytattuk a multit. A piros sáv is érdekes volt, itt a természetvédelmi őrrel is találkoztunk. Végre elértünk az utolsó ponthoz, na itt aztán ösvénynek nyoma sem volt, hisz ez ártér, így mindig változik. Kicsit túl is sétáltunk a derékszögön, hátha akad egy arra vezető ösvény de nem. Végül maradt a visszafelé séta egy szekérútig N47 11.454 E20 15.798, itt bejutottunk egy vadászleshez rendes úton, hisz a vadász urak, nem gyalogolnak, inkább a terepjárót részesítik előnyben. Ezen bementünk de mikor derékszögbe pont 168 métert mutatott a kütyü láttuk bozótharc, így kicsit visszább jöttünk ahol épp egy traktor szántotta be az akácost. Itt a szántás szélén begyalogoltunk és kb 80 méterre meg is tudtuk a szántásba közelíteni a koo-t, de ott olyan sűrű akáckezdemény van, amilyet még én nem láttam, így gyorsan letettem a behatolásról. Vissza a vadászleshez, majd ismét az előző helyre N47 11.485 E20 15.600 ahol megállapítottuk, hogy bozótharcos a dolog, de az 1000 X jobb volt mint az akácos. Itt végül némi küzdelem árán bejutottam a ponthoz, ami nagyon mókás és tényleg ott van és amíg a fa el nem tűnik meg is lesz rajta, mert annyira profin van rajta.:-) Innen már csak vissza kellett sétálni az autóhoz, közbe még akadt azért pár érdekesség.
Szóval tessék csak nyugodtan keresni a 3. pontot ott van az a helyén, csak meg kell érte kicsit dolgozni.:-)
Végül így a multi és a sifo láda együtt 17,1 km lett, de megérte, jó kis móka volt.:-)
A ládikó a helyén van igen jó állapotban. A kis fehér kőről nem tudtam leolvasni a számokat,- kerestem a sorompón is de a kütyü nem oda irányított. Kimentem a nagy tölgy fákig nagyszerű reggeli séta volt. Telefonon konzultáltam a rejtővel,- kérem a képek alapján elfogadni. Köszi szépen a lehetőséget.
Az 1. és a 3. pontot könnyen megtaláltuk 05.23-án,a 2. ponton a három számmal nem boldogultunk. Kértem egy kis segítséget, de mégse lett jó a jelszó.
Elküldtem e-mail-ben a két jelszórészletet, és a képek alapján
kérem a találat elfogadását. ( A z 1. és a 3. ponton nem csináltam képet,
mert nem gondoltam, hogy a 2. pontot nem sikerül megtalálni )
Köszönjük szépen :)
Újrajárva. A kupa eredményeket megnéztem és csalódottá váltam, valamint mára mindenképpen terveztem egy tíz kilométeres túrát. Na ez nem jött össze (24,44). Russával nézegettem a távokat, el is számoltam magam jó ezerötszáz méterrel. S ez még csak a gát megközelítése volt. A láda nagyon rendben van, a dupladobozos megoldás időtállónak tűnik. Végigsétáltam a második pontig, majd nem tértem le a horrorharmadikhoz, hanem elindultam GSCIFA irányába. Onnan vissza rövidíteni szerettem volna, de majd' kétezer méteres zsákutcát is megjárva tértem vissza a második ponthoz, ráfordulva a harmadikra. Az út javítása megtörtént. Először örömmel fogadtam kavicsos-köves feltöltését, ám a talpam már ellenvéleményen volt. Szokásos letérő a régi típusú vadlesnél, majd megküzdve a természettel megtaláltam a turista jelzést. Az egyes számú vadlest elhagyva marasztaló sár nehezítette utam. Azt hiszem ennyi év után elmondhatom: utálom a harmadik pontot. Köszönöm, hogy elvitted a délutánomat! :)
Az első pontot egy pár nappal ezelőtti ládázás alkalmával találtam meg. Logoltam is a logbook-ba, de sajnos rámsötétedett, vissza kellett fordulnom. Ma végigjártam mind a 3 pontot. Sajnos nem nyomtattam ki, GPS-ben olvastam a leírást, ezért összekavarodott a 2-es és a 3-as pont leírása, mivel távolságra pont fordítva következett. A második ponton kerestem a harmadik pontot a leírás alapján, természetesen nem lett meg. A két jelszót és a csiganyálat mail-ben el tudom küldeni! A TISZ-3 jelszóról a korábbi kérés szerint nem töltök fel képet. Hálás lennék a találat elfogadásáért a képek alapján, mivel a közeljövőben már nem lesz lehetőségem visszamenni.
Gyalogos nosztalgialádázás (22.82). Három alapvető különbség volt a mostani és a három évvel ezelőtti ládázásnál. Most gyalog és nem kerékpárral mentem, az akkori jóval rövidebb táv volt, a harmadik pontot anno megtaláltam. Kihasználva a kellemes őszi időt elindultam. A Bimbó - Botond utcák mentén az árvízvédelmi töltésen terveztem a megközelítést. Ám a munkások keresztül húzták a számításom. Az Alcsi utcától nem messze van egy om által mutatott letérő. Gondoltam azzal elkerülöm a munkásokat, de csak kirándulni volt jó a plusz táv. A hídcsere miatt a töltésen nem járható át a vasúti sín, a terület le van zárva. Pár szavas beszélgetésbe elegyedtem mind a három sárgával. Ők a szandai Holt-Tiszát tudták, én meg a milléri holtágat kerestem. Rövid beszélgetésünk lezárásaként elbúcsúztunk. Egyébként ez volt a kevésbé saras rész. A telep mellett visszasétáltam a Besenyszögi úti aluljáróhoz, és indulástól számított közel két óra elteltével elhaladtam a Millér mellett. A pontokat fordított sorrendben közelítettem meg. A földút rendkívül süppedősnek bizonyult bizonyos helyeken. Észak felé a vadlest elhagyva balra kanyarodtam. Sárral nem törődve vetettem be magam az őskáoszba, de a vízhatlan ládát sajnos nem találtam. Kifelé ugyanúgy megküzdöttem a természet élő erejével, s nekibátodotam a második pont irányába. A GCTISZ-2 szerintem senkinek nem okoz gondot. A GCTISZ-1 következett. A viszonylag jól járható töltésen könnyűszerrel megközelíthető. A láda kilátszott; avarral és faágakkal álcáztam - egy darabig biztosan kibírja. Egy biztos: aki kerékpárral megy, a harmadik pontot felejtse el. Aki gyalog, az rendesen el fog fáradni. Nedves, esős időben a talaj süppedős, embert próbáló. Ezt leszámítva rendkívül jó móka, remek szórakozás! Köszönöm! :)
Szolnokról Tisza-tó felé ütközben az első láda ez a hárompontos multi volt, aminek 2 pontja nem okozott gondot, azonban a 3-as pont kifogott rajtunk. Több irányból próbáltunk a láda rejtekét megtalálni, de sajnos a leírásban szereplő fát rajta a rejtéssel nem találtunk. Közel egy órát eltöltöttünk, a szúnyogokat megetettük, de ez a terep kifogott rajtunk. A fotók alapján kérünk elfogadást. A másik két jelszrészletet elküldöm e-mailben. Köszönjük!
A rejtést további kezelésre (köszönettel) átvettem.
Kedves ládakeresők: Az elveszett TISZ-3 jelszót pótoltam :
25 cm átmérőjű fatörzsön, 180 cm magasan - vízálló kivitelben.
Fotót ne tegyél fel róla.
Ha keresed - meg lehet találni, de kérlek:
- figyeld a vízállást (lásd Kulisz linkje), és az időjárási előrejelzést,
- az utolsó párszáz méter "vadregényes",
- mivel ártéren van, sok lehet a szúnyog.
Csak kalandvágyóknak, nem gyermekbarát útvonal és a nagymamát is hagyd otthon. A felfedezőkedvűeknek tetszeni fog.
A megtalálásnál sokat segített Tanohun 2013.08.12-i bejegyzése és sanzi89 2014.01.03 -i - trekkje.
A gcszov-tól indultam a töltésen, de a vasúti hídnál sajnos vissza kellet fordulnom az építkezés miatt. A Besenyszögi út felé kerülve sikerült eljutnom egy elhanyagolt állapotú vízügyi kiállításhoz. Innen jött az első, majd a második pont. Ezután a gcsifa, majd visszafelé jött volna a harmadik pont helyének a felkeresése. De oda nem jutottam be mert az utat víz borította.
Szolnok környéki biciklizés közben ezt a ládát is megpróbáltuk megkeresni, de sajnos a harmadik jelszórészletet nem leltünk. Gábor 75 képei alapján kérném a megtalálás elfogadását! Előre is köszönöm!
Ma Lopakodóval erre (is) kupáztunk. Felkerestük mindhárom pontot, de sajnos a harmadik pont nekünk se lett meg. De érdekes volt a folyómederben sétálgatni. Nyugodt környék, csak néhány madár körözött az égen. És rengeteg állatlábnyom volt a sárban.Kérlek a képek alapján fogadd el a megtalálást. Ha kell, tracklogot is tudunk mellékelni, és természetesen a jelszórészletek is rendelkezésre állnak. Köszönöm előre is!
A harmadik ládát én sem nem találtam meg. A feltöltött kép és log alapján kérem az elfogadását.
Vízügyesektől halottam, hogy a közmunkásokkal kitakaríttatják az árteret, remélem ide is eljutnak. Ez az oldal nagyon szemetes tele van pille palackkal, amik az árvízzel jöttek.
A túlparton építettek egy madárlest (a fotón egy kicsit látszik) , arra már egy fokkal rendezettebb a terep.
A Tisza és az ártere mindenhol szép, így ez a rejtés is csodálatos környezetben van.
Sajnos a harmadik pont nekem se lett meg, de a környezet mindenért kárpótolt! Csodálatos januári(!) napsütés, rengeteg madár és őzekkel is találkoztam.
Az első pont teljesen rendben van, a második szintén, a harmadikat én se leltem.
A ládát ismét megkerestük, mert nem tudtuk az előző alkalommal, hogy ilyenkor mire kell figyelnünk illetve milyen feladataink lennének a megtalálás után.
Az előző megtalálásunk óta nem volt senki a ládánál.
Jelszót nem találtunk vagy nem tudjuk mit kellett volna találni.
De ennek ellenére élveztük a kirándulást.
Ezen a gyönyörű, napos vasárnapon kibicikliztem a Millérre, és ha már ott voltam, a láda pontjait is meglátogattam. Az első két ponttal nem volt semmi gond, a harmadik nekem se lett meg. Őszi ártéri erdő gyönyörű, szúnyogot csak egyet láttam, és a nadrágom bogáncsos lett.
A képek alapján kérem a találat elfogadását.
Szolnoki barangolós nap kezdete. Sajnos tudtam, hogy csak jelszó nélküli lehet, de kellemesnek ígérkezett a vizek közötti tekergés, és az is lett. Az idő szép, az utak jól járhatók, a táj nyugodt, sok-sok madár töri meg a csendet, semmi más.
Az első láda teljesen rendben volt.
A másodikat nem találtam. Csak négyjegyű számot láttam, bár lehet hogy csak figyelmetlen voltam.
A harmadik pontot is meglátogattam. A 2-es számú vadászles felőli irtástól csak 150-200 m taposás az ártéri erdőben, egyáltalán nem volt most olyan vészes, mint a korábbi hozzászólók alapján vártam. Ládát azonban ott sem találtam.
A készített képek alapján kérném a találat elfogadását.
Szolnoki ládázás után. Az 5 évvel ezelőtti log és a rejtővel történő levélváltás alapján kérem a találat elfogadását.
5 évvel ezelőtt az első pont meg lett, a másodikat hosszú időn keresztül kerestem (időközben áthelyeződött), a harmadikat pedig sem akkor sem most nem lehetett elérni.
Sajnos a túra kezdete ma már nemigazán megközelíthető autóval legálisan: vagy engedélyköteles részen kell áthajtani, vagy magánterületen. A túra útvonal elején szabadon levő kutyák ugyancsak vissza riasztják a kisgyermekes kessert a továbbiaktól.
Hát...
Másodszorra próbáltuk megkeresni. Most sem teljes a siker.
1. pont: Tiszta, egyértelmű.
2. pont: A leegyszerűsített ládaleírásból nem derül ki, de szerintem megvan (privátban küldött fotó)
3. pont: Tyííí. 150m-ig (Tanohun leírása egyértelmű) minden ok. De aztán. Bozót, ártéri őserdő. A kerékpáros ruházatomat nem találtam szúnyog, csalán és akácbiztosnak ezért nem vetettem bele magam a szó szerint dzsungelbe. Se út, se ösvény, se csapás. Jelenlegi állapot szerint nyugodtan lehetne egy négyes a terep. Szeretjük, ha valami nem drive-in, de ezt most valahogy soknak találtam.
A láda összességében tetszik, értjük a célját és tökéletes helyszín az ártéri élővilág megfigyelésére, erre vannak magaslesek is.
A privátban küldött fotó és a track alapján kérjük a találat elfogadását.
Az első két pont gond nélkül meglett. A harmadik tényleg szivítós. A megközelítéséhez javaslom, hogy a ponttól 300 méterre ÉK-re található kereszteződésen térjetek be jobbra. Ez egy favágóút, szerintem nem lehet túl régi. Ezen bemenve teljesen, már csak 160 métert kell az erdőben menni a pontig, déli irányba a holtág partján. Itt már nem olyan sűrű az erdő, mintha toronyiránt kellene menni az úttól. A pozíció meglett, de a ládát én sem találtam. Az első két pont jelszavát elküldtem emailben, valamint itt látszik a GPS logom. Kérlek ez alapján fogadd el a megtalálást.
A harmadik pont kész szenvedés volt. Főleg rövidgatyában. 250 méter dzsungelharc tartva a disznóktól, a láda sehol. :-(
Az első pont nagyon rendben van, a második is könnyen meglett. A jelszórészleteket elküldtem mailben, kérlek azalapján és a képek alapján fogadd el a megtalálásunkat.
A láda a helyén rendben, kicsit leharcolva. A második pont megvan, de a képét nem tettem föl, mert túl nyilvánvaló lenne, a harmadik, a holtágnál sehol sem volt. A környék amúgy nagyon szép, amit a sárdagasztás és szúnyogokkal vívott vesztes harc némileg csorbít. Jó sok állattal lehet találkozni. Kérem a találat elfogadását a fotók alapján.
Még régebbi ládatalálatom, ami csak a .com-os oldalon volt valami oknál fogva bejelentve. Most megkerestem és a kamerás felvételemen az 1. és a 3. pont jelszava rajta volt, melyeket e-mailben elküldök és kérem a megtalálás elfogadását. Köszönöm!
Ez egy nagy marhaság! Az egyesület tagjai törvényesen leváltottak elnöki szerepedből, és az új elnök láthatóan legalább olyan végzi a feladatát mint Te végezted. Minek ez a hiszti? Szerinted így fogsz támogatókat és új barátokat szerezni?
Átok ül a ládán. Nem először akartuk keresni, és most sem sikerült. A borzalmas úton megközelíthető Milléri sportcentrumnál indulva lógott az eső lába, és 5 perc múlva el is kezdte, és egyre erősdödve zuhogott. Kezdetben nem fordultunk vissza a vendégmarasztaló sár ellenére sem; meglett az első láda, de a másodikig már nem jutottunk el az időközben egybefüggő pocsolyává változó töltéskoronán. A villámok körülcsapkodtak bennünket és a legfeketébb zivatargóc egyenesen felénk tartott Szolnok felől. Végül is nem vagyunk cukorból, de a villámcsapás valószínűleg kedvezőtlenül befolyásolja az egészségi állapotot. Egyébként remek ládának ígérkezik, nagyon tetszett a környezet. Üzenet Kulisznak: nem tudom, mikor mehetünk újra Szolnokra, de addig is tilos a láda megszüntetése!
Gyalog tettük meg az utat,két részletben,nem volt kevés! Néhány napja megkerestük az első két pontot,de a harmadiknál felakadtunk az iszonyatos sáros út miatt.Ma visszatértünk gumicsizmával,így sikerült a keresés.A rejtés harmadik pontja embert próbáló volt számunkra.Nem vagyok benne biztos,hogy ennek a játéknak célja az esztelen kínlódtatás.Jó lett volna tudni,valami támpontot is a harmadik rejtésről,ugyanis a koordináták nélkül bármilyen leírást kapunk,úgysem kereshető,viszont könnyített volna találásban. Köszönjük a túrát!
A logbookban többszörösen javított koordináta nagyon pontosnak bizonyult.
A 3.ponton a vízpartig gyilkos a terep azóta is nyalogatom sebeim/rövidnadrágos találat/
Az utolsó pont szinte leküzdhetetlen akadály. Nagy nehezen átverekedtem magam az embermagasságú sűrű növényzeten, de negyed óra bolyongás után feladtam a keresést, mert a nap utolsó pontja volt, már majdnem este 8, és még várt ránk a hazaút. Így külsős segítséggel az utolsó részlet is +lett.
Az első két pont rendkívül egyszerű találat, sok látnivalóval. Már aki szereti a vizet.. Én szeretem! :) Kicsit megzavart, hogy nem palackot kell keresni a második ponton, de a figyelmetlenségemen hamar "úrrá lettem".
A harmadik pont megközelítése szerintem nagyon nehéz. Csalán és bozótos nem volt, de rengeteg kivágott(?) fa ropogott a talpam alatt mire odaértem a GCTISZ-3-hoz. A damilos megoldás ötletes és praktikus! :) Kulisz rejtései közül nekem a GCTISZ-3 volt eddig a legnehezebb! Összességében nagyon jó túra volt! Ajánlott!
Nagyon sok horgász volt ma a holtágnál, a palack keresésénél a túloldalról nézték, hogy ugyan mit kereshetek én ott. Nekem tetszett a multi. Egy kicsit megtréfált, hogy két palack szerepel a fejlécben, azt hittem még van folytatás. Gondolom a karbantartás után maradt így. Szinte egy év telt el az utolsó megtalálás óta, pedig megér egy sétát a hely.
Megtaláltuk! A mai napot Szolnok környéki még megmaradt nagy sétálós ládák begyűjtésére szántuk. Az éjszakai eső miatt az egész nap masszív sárdagasztásból állt amíg végiggyalogoltuk a GCMSZO, GCZAGY, GCTISZ és GCSIFA ládákat. Még jó, hogy a csapat lány tagjai ma nem jöttek velünk:)
Az első pont felkeresése után a harmadikért mentünk. A második pontot már egy másik kiindulópontról, a GCSIFA felé menet ejtettük útba, így azt már sötétben találtuk meg. A láda könnyen meglett, és teljesen rendben volt. A palackok viszont sajnos elég lehangolóak, összenyomva, beázva találtunk rájuk. A használt papír hátuljára írt jelszórészlet sem jött be annyira. A körút azonban - amelyet a rejtés bemutatni kíván - nagyon érdekes és érdemes volt meglátogatni. A harmadik ponthoz menet pályafutásunk legdurvább sártengerét kellett leküzdenünk. Mi győztünk :)
Szolnok környéki másfél napos csavargás, az elnöki csészék felkutatásával, értékelésével, ellenőrzésével egybekötve :o)
Számomra új és érdekes ez a nagyon lapos vidék! A legnagyobb szintet a gátra-fel, gátról-le megoldás jelenti, és az itt megsétált távolság is máshogyan értékelendő, mint egy jó hegyi mászkálás. Én inkább a hegyekhez szoktam, ha lehet, ezeket részesítem előnyben. Most sajna a térdem nem volt alkalmas nagyobb hegymenetre (ez még a GCKMB múló hatása), ezért e hétvégére alföldi pontocskákat terveztem be magamnak :o)
Nekem nagyon tetszett ez a körsétásra sikeredett laza kis gáti megoldás, némi kubikgödörrel és erdőtúrással fűszerezve.
1. pont: sima ügy, mint látom, sokan látogatják.
2. pont: sokat kerestem a palackot, végül azért meglett, a damilszál elárulta :o)
3. pont: a palackot simán eldobva találtam. Még jó, hogy nem jár erre épeszű ember. Én a legközelebbi fa tövében hagytam, nagyobb ágdarabbal eltakarva.
A rejtés két nem publikus pontja karbantartásért kiált!!
(ezért is húztam le a rejtést)
Volt nálam minden szükséges dolog, de most itt kivételesen nem javítottam semmit. Hogy miért nem? A kedves rejtő Úr azt úgyis tudja .!.
(Erről nem írok, még hirtelen megváltozna a jelszó, vagy esetleg megszűnne a ládikó)
Ajándékot nem cseréltem!
A két katasztrofális állapotban lévő palacktól eltekintve, nekem nagyon tetszett!
Sajnos már az első ponton problémáim akadtak.
Akkorát bucskáztam a gát tetején, hogy a ládáig gurultam.
Minden, ami nálam volt szanaszét repült PDA, fényképező
Csak bízhattam abban nem sérült egyik sem.
Valami csak történt, mert állóhelyben is 20-50 m ugrált
a gps jel.
Köszi, a lehetőséget.
Ez egy emlékezetes, kalandos láda. Még télen kezdtünk bele. Egy szerencsétlen véletlen folytán az első pont után fel kellett adnunk, mert az autó rendesen megsérült. Utána a magas vízállás tartott vissza minket. Most újra megpróbáltuk, teljes sikerrel. Bár a 2-ik pont megtalálása nem volt könnyű. Kárpótolt érte az éppen elkezdődött Tisza virágzás. Hát az egy csoda!!! Eddig még sosem láttam. Milliónyi kérész száguld egy irányba, a víz felszíne tele a "kinőtt ruhákkal". Vízen, levegőben szédületes násztánc. Hihetetlen élmény volt.
Megtaláltuk! Szandaszőlősről indulva és érkezve 29km és 900 métert tekertünk. 2 és fél óra volt. Az első hely könnyen megvolt a második pont már nem volt egyszerű, a harmadik pedig extrém sárban volt megközelíthető. De a koordináták pontosak, csak zavaró, hogy többször javítva van a logbookban. Nyáron, ha a szúnyogok felkeltek külön öröm lehet.
Az igazi kihívás ebben a ládában nem a környezet, hanem a rejtés, főképp így mikor mindenhol van még víz. kalandos volt. Köszönjük.
Biciklivel sötétben, sárban, latyakban, hóban. GCCSIFA és GCTISZ-t egyszerre. Jó kis túra volt, bár a sötét miatt sokat nem láttunk (Néha szerencsénkre). Most egy hétig székre is csak óvatosan ülök.
Az ajánlott parkolóhoz tartva a vasúti híd után vadászok gyülekeztek, gondolom fácánt hajtalanak, idióta egy tevékenység, én is hajtanám őket... Az autósok nem okoznak elég kárt az állományban? Az első pont simán meglett. A másodiknál próbáltam a fotó alapján beazonosítani a helyet, nem ártana frissíteni. Egy kidőlt fát keress, szembeállva vele, hátad mögött a töltés, jobb oldali végétől 3-4m-re 45fokban keresd kéreggel takarva. A harmadik pont ott árválodott egy damilon lógva. Bringával alig 1 óra alatt teljesíthető.
Fogtam! - Szolnok és környéke kerékpártúrán.
Tavasszal jöttünk volna eredetileg, de akkor a magas vízállás miatt elhalasztottuk. Jól tettük, mert most se magas víz, se szúnyog, éppen jó kirándulóidő volt. Sissí fája felől jöttünk a töltésen végig. A láda közelében lementem a holtág partjára fotózni, és otromba ágrecsegtetéssel sajnos felvertem a madarakat, melyek nagy robajjal igyekeztek elmenekülni. A második és harmadik összetevőnél jobban tetszett a holtágat átszelő töltésről látható kilátás.
Elképesztő csata a szúnyogokkal. Az első pont még viszonylag laza volt, de a másodiknál és harmadiknál a mocsaras talajjal is küzdeni kellett. A másodiknál a hordalék között turkálva minden mozdulatra hatalmas szúnyogfelhő támadt ránk. A harmadiknál bokáig sárban gázolva, néha átfolyásokon bedobált farönkökön átlépkedve jutottunk a célig.
Figyelem: a 2. pontnál, hogy az utánunk jövők életét picit megkönnyítsük, párhuzamosan tettük vissza a takaró fahordalékot a "ládára". A 3. pontnál jöttünk rá, hogy rejtésre nem is nagyon van szükség, fölösleges kínozni az ittjáró szúnyogharcosokat.
Az első pontot viszonylag gyorsan megtaláltam. A másodiknál kerestem a ládát vagy háromnegyed órán át, de nem találtam. Pedig minden szóba jövő fát átvizsgáltam úgy 50 méteres körzetben. A hamradikhoz viszont már be se mentem, olyan nagy volt a sár. Meg értelme se lett volna.
Nem volt könnyű menet. A 2.pontnál a rejtő és a befi párosból fi segített, hiszen a fatörzs már nem áll, hanem elporladt és így elég nehéz megtalálni. A harmadik pont megközelítése esőerdei környezettel fogadott, ilyen szúnyoghaddal már a riasztóspray sem bírt:)
Külön köszönöm a rejtő, kulisz segítségét, aki pillanatok alatt pontos koordinátát adott egy helyi gumishoz, ahol defektes kisautómat gyorsan és olcsón javították meg!
Két részletben. Először az első pont, és az Erzsébet királyné fái, de ekkor besötétedett, majd rá két napra a maradék két pont. Szintén bringával, fi kivitelezésében. Be addig a holtágnál lógatta a lábát.
[gps nélkül]
A pontok szép helyen vannak, de köztük már rosszabb a helyzet. A P jelzés ronda tarvágáson vezet, hatalmas a sár, legalább egy km-t a hátamon vittem a biciklit - vagy sárban, vagy bozótban.
A szép idő és tudo logjai felbátorítottak, és biciklivel indultam útnak. Reggel vonattal Szolnokra és este vissza.
Vékonygumis országúti gépemet nem szoktam télen használni, megfelelő biciklis ruhám sincs. Sífutó és futó holmikból állítottam össze öltözetet - ezzel nem is volt baj. Annál inkább a kerék és a sárhányó közti keskeny résbe betömődő sárral: néhol többet vittem én a biciklit a hátamon, mint a bicikli engem.
Végül így 90 km-t tudtam megtenni Szolnok környékén. Jól esett.
309. megtalálásunk. Mára jó időt jósoltak, ezért egy Tiszaparti kirándulást terveztünk. Kulisz ládáit ismerve jó korán indultunk. A túra hossza 14,5 km lett, legnagyobb szintkülönbség a gát magassága volt. Tartottunk egy kicsit a sártól, de még sikerült havon lépkedni. Közben elsétáltunk megnézni Sissi tölgyfáit. A ládát hosszú téli álmából ébresztettük fel, a pontok jól vannak. Láttunk jó pár őzikét, s a környezet is szép volt.
Pontok: 1. 8:50; 2. 11:22; 3. 12:15.
Na végre megcsíptük! Már háromszor próbáltuk és végül most sikerül a MADARÁSZ EGYESÜLET jóvoltából akikkel madárszámlálás közben kerékpároztunk a Millér és Tisza parton!
A 2-es damílját rögzítettük!
Nagyon jó kirándulás volt, a lányaim kicsit megrettentek a séta hosszától, de amikor a hullámtér "vadregényesebb" tájára értünk, nagy élvezettel törtek utat a második és harmadik multi felé.
Tavasszal kezdtem, de akkor a harmadik pontot nem találtam.
Ma meglett. Kiváló időben, jó terepen.
Köszönet a rejtőnek.
Biciklivel egész gyorsan körbejárható, bár a 3. pont egy kissé küzdelmes.
Biciklis ládakeresés Szolnokon és környékén. Ideális időt sikerült kiválasztani a mai napra. Nem volt túl meleg, de minden földút száraz volt, a folyók normál vízállással vártak minket.
Az ajánlott parkolótól indultunk. Könnyen megtaláltuk mindhárom pontot, jól lehetett a gátakon haladni, egyedül a 3. pontnál, csak egyedül mentem be az utolsó 150 m-t, gyakorlatilag kezdi visszavenni a természet az utat.
Üdv Mr Zerge.
Megtaláltuk. Szolnoki biciklis ládázás 4. állomása. Az első pont egyszerűen meglett. A második pontot negyed órát kerestem, egyrészt mert gyenge volt a vétel, a GPS meg vitt ide-oda, másrészt a láda oldalán lévő, a rejteket mutató kép a PDA-n rosszul látszik, így mindenáron egy fa aljában kerestem. A harmadik pontot kerülgettem, honnan is kéne kevesebbet gyalogolni a dzsindzsába, de végül az is meglett könnyen. Szép túra volt, bár a zúzottkővel felszórt úton nem a legkényelmesebb a tekerés. Vesekövem mindenesetre nem lesz.
Szombat délelőtti gyalogtúra. Tetszett a láda ötelete, az Alföldön is lehet túrázni szép helyeken. A második pont rejtése kicsit megtréfált minket, de azért tetszett. A harmadik pontot nem oda tettük volna az erdősítés miatt, de régebben biztosan nem így nézett ki a táj. Útközben sok madarat láttunk a holtágnál, de nem szeretnek fényképeszkedni:-)) Viszont a fiatal őzikék igen, így kb 50 m-ről csodálhattuk meg őket.
Zagyva után jöttünk át, a hőségtől elgyötörten. Tetszett amit láttunk. Szúnyogokkal nem nagyon, sárral annál inkább találkoztunk.
A harmadik pont elég nehezen megközelíthető volt.
Ezt a kirándulást semmiképp nem ajánlom kellemes vasárnapi kirándulásnak, kisgyerekkel. Az első pontot hamar megtaláltuk, azonmód meglett a további két pont koordinátája is, talán annyi szerencsénk volt, hogy csalánnal nem találkoztunk. Minden más szempontból nagyon élveztük a kirándulást, köszönjük!
Megjegyzéskényt még annyit, bár logokból nem derült ki számomra, hogy a 3 ponton vagy pótolva lett a jelszó, vagy mindig is ott volt, de meglett, annyi szent.
"Szerencsére" jó időt kifogva vágtam neki a ládázásnak, meg is izzadtam rendesen, mire végig kerékpároztam az útvonalat, Bár az utolsó pontnál nagyrészt a vállamon kellett vinnem a bringát, azért érdekes, szép hely ez is. Sajnos a harmadik pontnál én is csak egy palackot találtam az előttem járók üzenetével, így nem sikerült teljessé tennem a jelszót. Ennek ellenére szeretném, ha bekerülhetnék a megtalálók közé.
A 8 km-es túra klassz volt, az első ládát könnyen megtaláltuk, a második egy kicsit gondolkodóba ejtett, de az ösvényen végre rátaláltunk a palacra. Az utolsó ládának csak a helye lett meg, illetve egy 2l palack MataPeti üzenetével, miszerint ő sem találta a ládát. Mi is hagytunk logot.
Szép környezet, biztosan vissza fogok menni horgászni! :)
Szilvi kikészült a békáktól! :)
Fényképet készítettünk a 3. láda rejtekhelyéről...
A ládához GCZAGY felől érkeztem toronyiránt mezőn, búzán, csatornám keresztül. Jó pár km-t lenyomtm, mire bejártam mindhárom pontot. A szárazság ellenére volt egy kis sárdagasztás is az ártéren.
A ládát mutató koo. körül mindent feltúrtam, mire rájöttem, h a rejtek 20 méterrel arrébb van. Javasolnék egy pontosítást, mint pl. 47°11,262; 20°15,266.
A 2. pont hamar meglett, a palack még mindig a fa törzsén volt.
A 3. még mindig nincs meg. Mivel nem volt nálam fényképgép, és hogy hihető legyen, miként arrajártam, egy helyben talált palackba tettem egy cetlit a logommal, amit odakötöttem a rejteket adó egyik fa törzséhez. Ha kicsit erősebb a madzag, talán átvészel így egy későbbi árvizet is.
Nem használt sem a terepjáró, sem a gumicsizma, bár mindkettőre nagy szükség volt, de a 3. palack eltünt. A fényképek alapján ott jártam, mindent felkutattam, de csak hordalék palackok voltak jelszó nélkül. Kérem igazolni, kösz. (A rejtés 2. és 3. pontját rögzíteni kellene.)
Edzés képpen Sanyibával kibcikliztünk a Millérre, hogy Ő is tanuljon gps-ül. Az elsőt megtaláltuk, talán közelebb is volt a gáthoz mint az adatok szerint! De a 2-es feladta a leckét! Sok időt nem töltöttünk, majd legközelebb ha megyünk a TISZAVIRÁG TT-re útba ejtjük.
Bringás találat
Szolnok környéki ládázás 123 km
A GCZAGY láda 2. pontjától közelítettem meg a javasolt parkolóhelyet. Útközben eljöttem egy szigoróan örzött ojjektum mellett, már évek óta nem láttam őrtoronyban strázsáló katonát. Hát itt volt...
A Tisza gátján elindulva - itt is minden csontszáraz volt - még több helyen látni a tavaszi árvízből itt maradt homokzsákokat. Az idő vasfoga máris kikezdte őket, a többségük szakadt. Jó kis szeméttelep igy ez a gát mentén.
Az első pont közelében éppen átszereltem gyalog keresésre, mikor az első lépés után a ládába botlottam. A vevő még 20 métert mutatott a célig. Tovább gurultam a gáton a 2. pont felé, nagyon élveztem a szép ártéri erdő mellett való kerekezést. A multi legszebb környéke szerintem a 2. pont . Jól járható ösvényen , szép erdőben közelíthető meg. Ezt a pontot kerestem a legtovább, a rejtek fényképét nem nyomtattam ki külön és a bélyegnagyságú fénykép alapján nem tudtam beazonosítani a fát. A vevőm újra és újra a holtág partjára kalauzolt .Végülis a környék fáinak tételes átvizsgálása vezetett eredményre. A rejtek 15-20 méterre volt a vevőm (60CSx) által mutatott pozicióhoz képest. Nem baj, legalább volt egy kis izgalom is, úgyis untam már a sok sima megtalálást :-)
A 3. ponthoz vezetú ösvényt nem sikerült felfedeznem. Odafelé a vízpart bokrai közt bujkáltam, visszafelé pedig a telepített növendék erdő frissen kapált sorai közt jutottam vissza a földútra. A 3. pont koordinátái halálpontosak.
A multi bejárása során kedvet kaptam egy hosszabb Tisza parti kerekezéshez. Jövő nyáron meg is valósítom!
Warnew-val közösen vadásztuk le 2. ládaként ma ezt a 3 pontból álló multiládát. Örömmel fedeztük fel, hogy 2 éve ezen a vidéken már voltunk egy kerékpárverseny keretében. Most is kerékpárral jöttünk. Az 1. és a 2. pontot viszonylag hamar becserkésztük, de a 3 . pont erősen megdolgoztatott. A rejtő segítségét is kértük telefonon ez ügyben. Korrekt válaszokat adott a kérdéseinkre. Végül rájöttünk a megoldásra, így már egyenes volt az út a 3. ponthoz. Összességében: ez a rejtés tényleg megdolgoztat a sikerért, de nagyon élveztük az egészet, különösen amikor meglett a 3. multipont is. Nyakig sárosan indultunk a vasútállomásra, de már kulisz számunkra következő ládájának (628 GCFVL) a levadászását terveztük Ceglédre menve a vonaton. Erre már nem jutott időnk a mai napon. VISSZATÉRÜNK!
A ládával már régóta szemezek, de csak csak ma teljesedett ki a megtalálás.
Az 1. pontra végeztem egy átlagolást: N47° 11,258 E20° 15,266
A 2. ponton a SirfIII vevőm is igen pontatlanul jelzett, segítséggel meglett. A nagy tócsák filmbéliek.
A 3. pontnál gondolom erdőtelepítést végeztek. Megböbbentem micsoda madárkolónia él errefelé. Jelenleg szúnyogok nem voltak, de más időszakban fel kell készülni.
Különleges élményt volt.
Ez bizony nem volt egyszeru cache! Megkuzdottem a tereppel kemenyen !
A sar es uttalan utak probara tettek eronket ...
Ezt a rejtest mar ket eve nekilattam keresni de a harmadik pontnal feladtam mert rosz iranybol probaltam megkozeliteni es mivel meg vizen nem tudok jarni (bar szeretnek megtanulni) igy feladtam akkor. Ma volt egy lehetoseg hogy ujra elmenjek szerencset probalni most a szerencse istene velunk volt es csak eljutottunk a rejtesekhez bar az utolsonal nem igen lattam hogy valaha is ki tudok jutni oda ahol emberi lenyek is vannak de vegul is csak itt vagyok tuleltem ! Ezt akkor meg nem igen hittem ....
Tamas es Marianne
Az első 2 pont rendben ment, a második pont környéke nagyon szép, de onnét az út annyira sáros volt, hogy visszamentem a gátra, hátha majd lesz jobb megoldás. Nem volt :( sőt +6 km tekerés. A harmadik pont környéke nagyon gáz, sáros út, az út után susnya, a Tisza-parton meg tömérdek hordalékfa. Szóval csak a hozzám hasonló elvakultaknak (a feleségem más jelzőt szokott mondani) ajánlom.
Kulisz nap 4/5.
Szolnok ostroma, 4/1.
Szürke hajnalon értem Szolnokra, és csak délután háromig volt időm. Hószállingózásban indultam, hóförgeteg lett belőle, a vége felé kisütött a Nap, de akkorra már sárosak voltak a földutak.
Csodás környék, így késő ősszel is! A rejtések mérési pontosságát illetően vannak kételyeim, de nem volt időm pepecselni. Odafelé a töltés keréknyoma mellett, füvön bicikliztem, hogy ne legyek nagyon sáros. De aztán... Térképem nem lévén, csupán a GPS segítségével navigáltam a harmadik pont felé. Már csak 130 méter - de a holtág túloldalán! Vissza, tovább, új kísérlet, ez már biztató, de a földút egy sártenger, mély traktornyommal, benne beltengernyi vizekkel. Mire a ládához értem, úgy néztem ki, mint egy vaddisznó, és ráadásul valami magas gyom törekszerű termése óriási mennyiségben ragadt a ruhámra. A bicikli is leírhatatlan állapotba került. Holnap benzinkútnál kell lemosni, és ugyanez ráfér a kocsira is. De mindez nem számít, csodás a környék, igazi vadvízország. A mai nap fénypontja.
Kulisz Mesterrel ládagyógyítással egybekötve tocsogós latyakban. [wapon beküldött szöveg]
Előzetes megbeszélés után a táv egy részét kocsival próbáltuk leküzdeni, de kb. az út felénél felmérve a hóolvadás következményeit, valamint a későbbi visszatérés silány lehetőségét, úgy döntöttünk hogy visszafordulunk, és gyalog tesszük meg a teljes távot. Nem is baj, szép a táj ilyenkor, és jót beszélgettünk a kb. 3 órás úton. Ebben a térségben egyetlen nap alatt gyökeresen megváltozott az időjárás, ami tegnap jég volt, ma latyak és víz. Jól át is ázott a csizma. A jégenjárás most sem maradt el, bár igazából nem is lett volna rá nagy szükség. A vége felé épp egy kubikgödör* jegén keltünk át, mely megreccsent alattam - nem lett volna jó az utolsó 3 méteren megfürödni.
A láda rejtése tetszett, a geopalackokat (m2, m3,) úszásbiztossá tettük, így már jöhet az ár, pótolta a rejtő a hiányt is, tehát a láda meggyógyult.
Köszönöm Kulisznak a kellemes délelőtti időtöltést.
dragunov
*kubikgödör: a gát vagy töltés két oldalán található szabályos alakú mélyedések, többek között ezek kiemelt anyagából építik fel a töltést - ezt is most tanultam:)
Kulisz pontos eligazításának hála, a meglévő 2 pont könnyen meglett. ha azt is tudtam volna mit keresek és nem csak azt, hogy hol, még gyorsabb lett volna. de abban mi az élvezet. erdészeti munkák miatt nagy volt a 3. pont közelében a jövés-menés.
ha a palackok meg lennének kötve, nem kéne pótolgatni őket.
furcsa érzés a fákon látni szemmagasságban az utolsó áradás nyomait.
Az elejtő által javasolt helyen parkoltunk, majd a töltésen indultunk a láda felé. Itt még csak kis sár volt... A láda azonnal meglett a nagy fában. A 2. pontig kicsit egyhangú volt a gyaloglás, csak a gát melleti ház őrzője, egy kuvasz mérges ugatása tette változatossá a túrát. A 2. pontot legalább 20 percig kerestük, az elrejtő bíztató szavára azonban nem adtuk fel és hamarosan meg is lett a korhadt fatörzsben. Sajnos régi képpel felfegyverkezve nehéz volt :-) A csapat itt megfogyatkozott, így egyedül mentem a 3. pont felé. Csak sár és a levonuló víz mindenütt... Amikor 180 m-re voltam a ponttól, be kellett látnom, hogy a víz az úr. A sűrű ártéri bozóton átvágva egy fiatal ültetvényhez értem, de itt is víz volt. Nekivágtam a sáros, mocsaras mezőnek és 45 m-re megközelítettem a láda helyét, de ott elsüllyedtem. Kimásztam, majd kerültem egy nagyot és újabb bozóton át elértem a célterületet. Másfél órás túrás az uszadékfákkal eltorlaszolt bozótban, eredménytelenül. Az elrejtő készségesen segített telefonon, de minden hiába. Feladtam:-(( Ekkor következett a neheze! Választási lehetőség: vissza a mocsáron, bozóton, majd a sáros úton arra felé ahonnan jöttem vagy a rövid úton, kockáztatva, hogy a víz alatt van a turistaút. Az utóbbi mellett döntöttem. A bokáig érő jeges vízen mintegy 200 m hosszon átgázolva elértem a "jó" utat, ahol már csak hatalmas sár volt. A parkolóhoz visszaérve a 3,5 órás kalandtúráról, tudjátok ki várt a gáton? Hát Kulisz, az elrejtő! Nagyon jó érzés volt:-) Külön köszönet, hogy bevitt a városba!
Verőfényes vasárnap délutáni ládakeresésünk gyors eredménnyel járt, ezért fokozott lelkesedéssel indultunk a következő két megadott pont felé. A másodikat szintén könnyen megtaláltuk egy nagyon szétkorhadt fa frissen szétesett romjai között. A harmadikkal viszont nagyon sokat szenvedtünk a bokáig érő mocsaras sárban mentünk szántásokon keresztül. A palack annyira el volt rejtve, hogy teljesen véletlenül bukkant rá a fiam egy fiatal fa gyökere alatt. Nagyon szép környezet, leszámítva az ártéren vezető nyílegyenes szakaszt, de nyáron biztosan kellemesebb lesz, mert biztos eljövünk még ide.
Szép napos, de hideg idő. A parkoló helyet egyből megtaláltam, de a piros kereszt jelzés felesleges keresésével némi időt és nem kevés métert veszítettem. Az első pont könnyen meglett, így a második pont helyszínére optimistán érkeztem, de rögtön csalódnom kellett, mert a GPS a össze-vissza, de leginkább a holtágba mutatott. Eredménytelenül kutattam át egy kb. 20 méter hosszú és 10 méter széles sávot a part mellett. A rendelkezésemre álló idő vészes fogyása miatt az elrejtő telefonos segítségét kellett kérnem (kösz Kulisz). Ekkor kiderült, hogy 5 méterre álltam ugyan a rejtekhelytől, de az a víztől 10 méternél távolabb volt! Az igazi megpróbáltatások csak ezután következtek egy 4 km-es "mocsárjárás" formájában, amit csak rövid percekre szakított meg a 3. pont keresése.
Végül majdnem 3 óra alatt 9 km megtételével teljesítettem a feladatot. Láttam két nyulat és egy őzet, olyan sáros lettem, hogy Mudman sárga lett volna az irígységtől, ha lát, és olyan fáradt, mintha megmásztam volna a Csóványost. Mindezek ellenére (azt hiszem) én is ráéreztem a holtágak szépségeire. A multi hibátlan! Kösz Kulisz!
Mivel az alföldön nincsenek hegyek, nekünk a vizek adják meg a táj szépségét. Egy ilyet sikerült felfedezni ezen a túrán is. Nem volt egy egyszerű dolog - főleg a 2. cahe adta fel a leckét - szerintem ugyanazt az utat jártam be mint amit korábban Jutka :-) A 3. pontnál viszont kb 1000 db. farkasfogat sikerült magamba gyűjteni - így lesz elfoglaltságom estére is :-(
A ládát könnyen megtaláltam, a hely "dobta magát", én is oda rejtettem volna. A jelszó további részleteit tartalmazó palackok már keményebb diót jelentettek, főleg az utolsó, amellyel kapcsolatban a "parttól távolabb" kitétel kissé definiálatlannak tűnt. Végül meglett, tényleg nem a part közvetlen közelében... Kezdek ráérezni a holtágak szépségeire. Köszi, Kulisz!
Mai 1. ládánk kisebbik fiammal, kerékpárral. A láda 1. pontjával semmi gond nem volt a szúnyogokat, meg a csalánt leszámítva, de ez nyáron természetes. A ládában talált hideg dobozos sör kimondhatatlanul jól esett. A 2. és 3. pont Tisza holtágat mutat be. A 2. pontot simán megtaláltuk, a 3. pontért igencsak meg kellett küzdeni a növényzettel. Visszafelé nem bírtam ellenállni a Tisza csábításának: egy jót fürödtem benne, lemosva a sok csalán, szederinda és szúnyog okozta csípéseket. A láda kiválóan mutatja be a holtágak világát: aki még nem járt ilyen helyen (beleértve minket is), az itt testközelből megismerkedhet ezzel a világgal.
Gyonyoru ido, sok szunyog mindenfele, viz a toltes labanal... Azt hittem nem szeretnek a szunyogok, de tevedtem. Loggolni ki kellett mennem a gatra mert bent egyszeruen harapni lehetett oket. :( Utana fel a bringara es nyomas. Gyakran eszembe jutott e nap a mondas: SZEGYEN A FUTAS DE HASZNOS! :))) Akartam fenykepezni is, de hat folyamatos mozgasra kenyszeritettsegem ezt nem engedte meg... :((
No es persze kijutott nekem is a sarbol, bringa cippelesbol, miegymasbol... :(
Ja es otthagytam egy eleg bugos bugot is. Measure nail dogcedulaval. Az eredeti gazdija azt mondta, hogy ez igy van jol, szoval a measure nail-es adatlapot ne is keresd! :)
Mindezen gyotrelmet leszamitva: nagyon klassz volt! Kosz Kulisz!
Ez tetszett a legjobban az összes "Szolnok és környéke" Kulisz-multi közül. A töltéseket imádom, ez különösen nagyon tetszett, főleg az első pontig. A második pontnál (szerintem a kissé félrevezető leírásnak köszönhetően is) a holtág túlpartján kötöttem ki először - sajnos, nem csónakkal :) - így mehettem vissza, hinni inkább a GPS-nek. Ami viszont a harmadik pont felé hibának bizonyult; az ösvény, ami felé mutatott a kütyü, egy idő után eltűnt, és vagy egy kilométert törtettem a dzsindzsában, "toronyiránt" - nem ajánlom senkinek! Közben csaknem besötétedett, de azért egyértelmű volt a 3. pont helye (GPS és fénykép alapján is). De hiába másztam be a vízben fekvő fára, a pillepalack nyilván elúszott már... Most láttam Mihul logját, és lám... Küldöm a megtalált jelszódarabokat Kulisznak!
[wapon beküldött szöveg]
Az eleje még viszonylag gyorsan ment. Volt sokáig aszfalt, és a töltés csak szimplán sáros volt. Az első pontnál valami erdőirtás félét hajtottak végre, asszem. Mindenesetre dzsindzsa nem volt, és a ládát meghagyták szerencsére. Lehet, hogy direkt. Aztán a szél felerősödött. A 2. állomáshoz lekanyarodva a töltésről óriási sár várt. 30-40 centi mély tócsákon minden szívbaj nélkül keresztülgázoltam. A pillepalack telefonos segítséggel meglett. Nem néztem meg otthon a képet, pedig Kulisz külön figyelmeztetett rá :-)
A 3. palack felé robogva összefutottam néhány erdésszel. Nagyon munkálkodtak, úgy nézett ki a terep mintha valami csata lett volna ott. Ennyi sarat még nem láttam, nem hittem, hogy egyáltalán van ennyi sár a földön... Na mindegy, úgyis tudtam mit gondolnak rólam az erdészek, úgy tettem mintha élvezném a sárjárást bicajjal. A tetthelyig nem volt eccerű elmenni, mert a sáros kerékre rátapadtak a falevelek és az beszorult. Vonszoltam egy darabon majd leraktam 20 méterre a ponttól. Keresgéltem egy darabig, majd megláttam kb. 20m-re a megadott koordinátáktól a palackot szabadon, mintha valaki arrébbdobta volna. Nem tudtam, hogy pontosan hol lehetett az eredeti rejtek, így egy kb. 10m-re a koordinátáktól levő nagy kidőlt - a partra merőleges - fa törzsének egy üregébe rejtettem majd álcáztam a pillepalackot.
A városon keresztülmenet minden élőlény megbámulta a dizájnos bringámat miközben a GCFVL felé igyekeztem.
Jó buli volt, bár akkor kicsit ideges voltam...
A részleteket majd később. Lényeg, hogy Iván ma 6 éves, és ma volt az első megtalálása!! A multi3 után rövidíteni akartunk, de sajnos a "toronyiránt"-nak oltári sisnya és eltévedés lett a vége, remélem Kulisz csuklott :-)))
Ricki bogarat átmenetileg pártfogásunkba vettük, jövő héten repítünk egy nagyot rajta.
Hát e helytől is többet vártam, vagy mást, vagy nem is tudom...
Amit kaptam: több óra csavargás élő és szép fák sorfala között, némi pillantási lehetőséget a vizinövényektől hemzsegő holtágra, egy másik pillantást az iszapos és felkavart Tiszára, és nem utolsó sorban több tucat kamikaze-szúnyog támadását. A rejtések nem vészesek, egy szál GPS-el lettek meg, leírást sem olvasgattam, képet sem nézegettem. Viszont szerintem inkább tavasszal ajánlható a hely, mert akkor sokkal kevesebb a szúnyog, és rengeteg virág lehet a környéken...
Mai harmadik ládám.
Fotók nélkül tényleg elég nehéz megtalálni a pontokat, mert nagyon jól vannak elrejtve... Amikor már csak egy méterre van tőlük az ember, akkor is elég macerás kiszúrni hol lapulnak. Nincsenek messziről üvöltő ágrakások, világító doboz-csücskök. Ez nagyon tetszett, bár elég sok vért vesztettem a sisnyásban kotorászásban.
(Jó napjuk volt a szúnyogoknak...)
Érdemes a Kulisz által javasolt útvonalon menni, az egy kicsit könnyebb. (Én nem azon mentem...)
Ha csendben mentek, és a kezetek ügyében van a fényképezőgép, rengeteg madarat lehet fotózni. Nekem nem nagyon sikerült, mert a telét itthonhagytam és bringával a vállamon olyan zajt csaptam a bozótban, mint egy vaddisznócsapat. De láttam őket elrepülni... :o)
Ha unjátok a töltésen mászkálást, menjetek inkább a Holt-Tisza partján.
Sokkal macerásabb, de látványosabb és nincs háromszáz fok.