Valami csoda folytán a Gerecse legmagasabb pontja környékén még senki nem helyezett el ládikát, így megtettem :)
Három irányból közelíthetjük meg a cache-t.
Figyelem! Tekintettel a koronavírus miatti fertőzésveszélyre, jelszó nélküli logot is elfogadok, ha rajta vagy Te és a geodéziai torony! A lényeg, hogy nem kell a ládához hozzányúlnod a jelszóért, elég csak egy fotót készíteni a rejtekről, illetve a környezetéről. Inkább maradj otthon, a geoládák megvárnak!
Héreg felől: az autót a temető mellett hagyhatod, kényelmes parkolás itt: N 47° 39,111' E 18° 30,103' 220 m [GCGLMP+1parkoló]. Innen egy kellemes séta a piros jelzésen a Király-kútig. Nagyszerű pihenőhely, lehet focizni, szalonnát sütni, tollasozni, gyerekek fára mászhatnak. Egy éve még csordogált a friss víz, sajnos most itt nem fogjuk megtölteni kulacsunkat. Legalábbis szeptember végén biztos nem. Két létrás kerítésen átmászva, a N 47° 40,647' E 18° 30,298' 450 m [GCGLMP+kereszteződés] kereszteződésnél a piros keresztet követve, egy kis emelkedő után elérünk a bitumenes útig, innen a kék háromszögön pedig már pofonegyszerű az útvonal.
Tardos felől: a N 47° 40,015' E 18° 27,542' 340 m [GCGLMP+2parkoló] pontról indulva, a Kék turistajelzést követve mehetünk a Vörösmárvány bánya felé, majd onnan erdei utakon tovább. A másik irány talán egyszerűbb, ez is a kék jelzés, mely a Gyermeküdülő felé visz minket. Az üdülőtől nem messze balra folytatódik a kék jelzés, jobbra a piros, ez utóbbit válasszuk, egészen addig ameddig egy műútra el nem érünk. Itt jobbra felfelé, s már nem lehet eltéveszteni a tornyot.
Bajna felől: aki szeretne minél kevesebbet gyalogolni, az választhatja a harmadik verziót. Bajna felől, Pusztamaróton keresztül követve a piros jelzést, elmehetünk kocsival elvileg egészen a már említett bitumenes útig (csak itt van behajtani tilos tábla). Én viszont nem terepjáróval voltam, így ennél tovább nem kockáztattam az utat: N47 40,714 E018 30,266 Pár perc alatt elérünk gyalog a bitumenes útig.
A két toronyról
A geodézia mérőtorony az országban található kb. 110 mérőtorony egyike, 1976-ban épült, 4 emelet, 12 m magas, átmérője 3,5 m. Mint sok hasonló társa az országban, ez is nyitva van, de nem veszélytelen. Az oldalán nem véletlenül van ott a "Belépni tilos és életveszélyes!" felirat.
A TV torony (vagyis TV-URH gerincadó állomás), amely rádiótelefon, rádió-műsorszórás, TV-műsorszórás és mikrohullámú sugárzás céljára alkalmas, 1969-71 között épült, 126 m (22 emelet) magas, 15 m mély, földrengésbiztos alapon áll. Helyén 1951-68 között ideiglenes átjátszó állomás működött. A Gerecse rádiós szerepe azonban ennél is korábban, az 1930-as években kezdődött, amikor a Magyar Királyi Honvédség rádiófelderítői időnként ide települtek ki.
Az eredeti leírás: A torony szép látvány, de sajnos vagy nincs ott senki, vagy ha mégis van, kevés az esély hogy be/felengednek. Jó 10 évvel ezelőtt jártam fenn az első emeleten, egy iskolás csoporttal, sajnos akkor fényképező nélkül. De kilátás azért mégiscsak lesz, picit hátrébb. Hogy pontosan merre, azt a ládikában található koordináta árulja el, mely egy fa tövében van elrejtve, kb. 100m-re a köves úttól. A torony vasajtaja általában be van csukva, de nincs bezárva! Legalábbis eddig sose találtam zárva. Pár vaslétra megtétele után pazar kilátás túránk jutalma. Láthatjuk Vértestolnát, Esztergomot a Bazilikával, a Pisznicét és magát a tornyot is. Sajnos csak 2 vízszintes vaskorlát véd ott fenn a kb 1.5 m sugarú betonkörön, ahová érdemes leülni, így kisgyerekekkel nem tanácsos felmenni.
2003.09.25 - eredeti rejtő Marton
2005.01.01 - A láda ismét kereshető az Extrémeknek köszönhetően (doGmAI, kulisz, mudman, Barbárka, vonós3as, Vandor, piret), új koo N47 40.710' E018 29,490'
A rejtést összesen 17-en kivitelezték!
----------------------------------------------------------
A ládika sajnos eltűnt, amint időm engedi pótolom!
A logbook-ot sajnálom nagyon :(
----------------------------------------------------------
2016.01.30 - Szabó família és nbokan pótolta az eltűnt ládát
2016.11.29 - a ládát V_Gabor átvette az Adoptálható ládák felhasználótól, a ládaoldal szerkesztése (letölthető koordináták, turistautak jelzései, helyesírási hibák)
2018.08.28 - kerítést építése miatt új helyen, új láda, a jelszó is változott; képek frissítése
2020.09.04 - új helyet kerestem a ládának, mivel az előző helyet is elkerítették
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A koordináta egész pontos és fotó alapján jól beazonosítható a rejtek.
Egy 24 km-es Gerecse körtúra során ejtettük útba. Tardos irányából a geodéziai torony előtti területen a kék háromszög jelzést valaki jól körbekerítette, egy kicsit kerülnünk kellett.
Megtalaltam, köszi! A területet lekeritettek, de egy résen be lehet menni. A láda a helyén, de vszinű jobb lenne egy másik rejteket keresni neki. Köszönöm a telefonos segítséget V_Gabornak és borcsbarna-nak is
Megvan!
Józsi barátommal egy kellemes körtúra során kerestük meg a ládát. Tardoson hagytuk a kocsikat, onnan másztunk fel a Gerecse legmagasabb pontjáig, innen tovább Pusztamarótra, majd a kéken vissza Tardosra. Nagyszerű túra volt, köszi a rejtést.
A karbantartás igényt azért kapcsoltam, mert a környéken erős fairtás zajlik és a néhány megmaradt fa egyike őrzi a ládát. Talán túléli ... A legközelebbi farakást éppen pakolták a teherautóra. Pusztamarót felől közelítettem, a kis-gerecsei ládák után. Odafelé "kerültem" a kék csúcs-jelen, visszafelé nekiindultam egyenesben a Serédi-kastélynak. Jobb kerülni ... főleg felfelé. :)
Esztergomból, első tavaszi tekerésemnek kissé erőset választottam, de jólesett.
A ládát a romos GSM házikó közelébe kellene áttelepíteni, mert fakitermelés közepette megsemmisülhet!
Harmadszor jártam végig a Gerecse szépséges látnivalóit, 2017-ben, 2018-ban és most a Geovándor túra alkalmával. 2018-ban a GCBIKV összes pontját kerestük fel, érintve a mostani helyszíneket is, így lehet teljes átfogó képet kapni a Gerecséről. Jó volt újra a legmagasabb pontra feljutni és újra látni a kőfejtő szép helyszínét. A Király-kúthoz most nem mentünk el, mert az előző Geovándor után mi már felkerestük. Nagyon szép erdei útvonalon, a kék jelzésen mentünk vissza Tardosra és onnan elmentünk Vértesszőlősre, mert a GCSTRT volt a kitűzött célunk. A 20 km-es Geovándor túra után jöttünk fel a ládához pappcsaláddal és levezetésképpen megfejeltük a mai napot 10,4 km-rel. Így a mai napunk teljesítménye 30,4 km lett. Köszönet Kitkat0123-nak a túra szervezéséért.
Szép hosszú emelkedés után lett meg a teteje. Csúnyára van borulva és vágva. Láda kicsit lejjebb van, de a fakitermelés itt is jelen van. Egyszer már voltam itt, akkor még állt az erdő. Azt a képet jegyzem meg.
Tardos felől mentünk a kék háromszögön toronyiránt, de mivel tapasztaltuk, hogy milyen meredek az út, a Serédi kastély felé jöttünk le. Így majdnem 4 órát tartott a túra mesés zúzmarás erdőben. Fent a mérőtoronynál és a környéken rengeteg beteg, gombás fát vágtak ki. A rejteket adó fa szerencsére maradt. Láda rendben a helyén.
Mai téli kirándulásunk sűrű ködben indult, de mire felértünk a Gerecse tetejére, sziporkázóan sütött a nap. Aztán a kék sávon lefelé jövet jöttünk rá, hogy alig kellett lejebb menni ahhoz, hogy a sűrű köd visszatérjen. A meredek kék háromszögön tényleg szuszogtatós volt a feljutás, de megérte. Nagy kár, hogy kivágták a kőrisfákat, de mivel sajnos ide is eljutott az a gombás fertőzés ami már egész Európát letarolta, így ki kellett vágni őket. Szerencsére a rejteket adó fa nem volt kőris, így még a helyén van és a láda is tökéletes állapotban van. Lefelé menet meglátogattuk a Serédy kastélyt, ami nagyon tetszett, kár hogy nem látogatható. Köszi a rejtést!
Remek őszi időben nagyszerű kirándulást tettünk a környéken Héregről indulva. Számtalanszor jártam már a Gerecsében, jobbról, balról megkerültem ezt a puklit, de valahogy a tetejére még soha nem jöttem fel. Éppen itt volt az ideje, hogy ezen változtassunk. A toronyba is felmásztunk. Fentről remek a kilátás, de az ordas nagy szél miatt nem maradtunk sokáig. Köszönjük a lehetőséget.
Köszönjük a rejtést! Héregről induló körtúra során kerestük meg a ládát, más kirándulóval nem találkoztunk egész úton. GPS-nélküli ládavadászok: Zsófi, Marci és Csaba
Medvehagyma szüretre érkeztünk Tardosról az üdülőhöz, de közben kedvet kaptunk még egy kis csúcssétához is :-)
Nosza, irány a hegy, majd fel a "kilátóba", meg egy kis falatozás... Azután visszabattyogtunk az üdülőhöz szüretelni és kóstolgatni a zsenge idei termést :D
Ide mindig érdemes (f)eljönni :-)
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. A többit majd otthonról... :) [g:hu 1.6.0]
Ezt a ládát a "Bikolpusztai kisvasút nyomában" gc.túra alkalmával cserkésztük be. Nagyon szép gyalogtúra volt Dr.Lada vezetésével, minden méterét élveztem, ami a jó társaságnak is köszönhető.
A túra során készült fényképeim itt nézhetőek meg, ill. tölthetőek le.
Köszönöm a rejtést, ill. a túraszervezést és vezetést! :)
Biciklivel ellenőriztem a ládát.
A helyén volt, mivel beázott és a füzet is nedves volt, így új doboz rejtettem és a füzetet is kicserélem. Jelszó megváltozott.
A kék háromszög úttól északra kerítés épül, ami elvágná a megközelítés lehetőségét.
Így az új rejtek az út déli oldalán található, attól pár méterre. Egy talajszinten elágazó fa kivágott törzsében találod a ládát.
Biciklivel jártam erre: 17 km-es kör, 540 m szinttel a Héreg - GCKK - piros sáv - kék háromszög - GCKEM - kék sáv - kék háromszög - GCGLMP - piros sáv - Héreg útvonalon.
Lehet, hogy eltűnt a láda, mivel a környéken kerítést(?) telepítenek. Ha így lenne, kérlek NE pótold. Új helyet fogok neki keresni. Ha kapok egy megerősítést a láda hiányáról, akkor betegre fogom állítani. Előre is köszönöm!
A GCBIKV közben megkerestem ezt is. A toronyba nem mentem fel, így a kilátás elmaradt. A rejtés kissé távol van a legmagasabb ponttól, szedres-csalános, kár érte.
A mai nap a Közép-Dunántúli Piros jelvényszerző túramozgalom Héreg - Lábatlan szakaszát jártam be. Sokat gondolkodtam, hogy belefér-e a mai napba a kitérő a ládához, de ugy voltam vele megpróbálom. A láda a földön hevert a rejtek előtt, logolás után visszatettem a helyére. Köszönöm a rejtést!
Megvan! Sok a hó. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
25 km-es túra a Gerecsében.
Héregi temetőtől indultam, GCKK, GCPUMA, GCBikv-4, GCKGKF-1, GCKGKF-2, GCgkgGCKGKF-3, GCGLMP, GCBikv-3, majd vissza Királykúton keresztül Héregre.
Azért, mire szűz hóban felküzdöttem magam a 20-22 cm-es hóban, rendesen fogytak a kalóriák. A torony előtt 10-15 fős vaddisznó konda sertepertélt, aztán inkább elhúztak nyugodtabb helyre.
A rejtés közelében sokáig keresgéltem, végül telefonon próbálkoztam, de nem lett meg. Bejelentettem jelszó nélkülinek, aztán még megnéztem egy gyanúsnak vélt helyet. Láss csodát, ott volt. Logoltam, aztán indultam tovább GCBikv-3 irányába.
Magányos stressz levezetés a Gerecsében.
Rengetek muflont, szarvast láttam.
Nagyon szeretem a Gerecsét, meg van a maga varázsa még ilyen borús időben is.
7/5. Ládatúra a Gerecse szépséges tájain, hegyen-völgyön át.
Útban a hegytető felé, a kőfejtő ösvényei után már szolidabb volt a talaj a lábunk alatt, de továbbra is szuszogtatós emelkedőkön jutottunk fel. Az aszfalt felirata is biztatott minket, hogy közeledünk, már kibírjuk. Az adótoronynál és a kilátónál nem volt panoráma, csak útközben gyönyörködhettünk benne, ahová a GCFENT ládáját is rejtettük. A kilátó, vagyis a mérőtorony mögött egy nagy fa odvában rejtettük el a GCIZGI újraélesztett ládáját. A kilátó tetejéről biztosan szép lehetett a körpanoráma, de a toronyból félúton jobbnak látszott a visszafordulás, nem véletlen a veszélyre felszólító felirat. Élvezetes túra volt, köszönet a rejtésért.
TFTC!
Kirándulás a gyönyörű és vadregényes Gerecsében - két kanyarban.
A geodéziai torony volt ma az első bicajjal a viszonylag jól tekerhető piroson és kéken.
Hú de felmentem volna a torony tetejére a panorámáért, de mivel egyedül voltam, ezt most nem mertem bevállalni.
Mai 47 kilis 1.100 m szintet tartalmazó, Turultól induló bringatúrám egyetlen célpontja volt ez a láda. A mérő tornyot valóban necces kilátónak tekinteni, viszont az útbaigazító táblákon is így szerepel, ez tény. A rejtés lehetne közelebb is az úthoz , jó darabig keresgéltem , hol vágjak át 78 méter dzsindzsát. Panoráma nincs, de az erdő remek, az egész kör kitűnő volt. Sok helyen nagyon szép sűrű az erdő a Gerecsében.
A GCWALK utolsó ládája. Sajnos épp megdördült az ég és elkezdett esni az eső, amikor a geodéziai toronynál jártunk, így a felmászás elmaradt, inkább szedtük a lábunkat, hogy a kb. 4 km-re lévő autókhoz mielőbb visszaérjünk. Végül szerencsénk volt, nem áztunk meg, óvtak a fák, amikor kellett.
A ládaoldalról hiányzik a távolságadat. A geodézia mérőtornyot, amin mindig ott díszeleg a "Belépni tilos és életveszélyes" felirat, nem illendő kilátónak nevezni.
A sok megközelítési mód leírása elvette a rejtő energiáját a látnivaló ismertetésétől?
Én szívesen olvastam volna magáról a hegyről és élővilágáról vagy arról, hogy a TV torony (vagyis TV-URH gerincadó állomás), amely rádiótelefon, rádió-műsorszórás, TV-műsorszórás és mikrohullámú sugárzás céljára alkalmas, 1969-71 között épült, 126 m (22 emelet) magas, 15 m mély, földrengésbiztos alapon áll.
Helyén 1951-68 között ideiglenes átjátszó állomás működött. A Gerecse rádiós szerepe azonban ennél is korábban, az 1930-as években kezdődött, amikor a Magyar Királyi Honvédség rádiófelderítői időnként ide települtek ki.
A geodézia mérőtoronyról pedig azt említeném meg, hogy az országban található kb. 110 mérőtorony egyike, 1976-ban épült, 4 emelet, 12 m magas, átmérője 3,5 m.
GCWALK keretében csoportosan elkövetett megtalálás.:)
Sajnos az időjárás miatt "kutyafuttában" néztük meg a tornyot és lemondtunk a felmászásáról, pedig szép lehet a panoráma. A dobozt el tudnám más helyen is képzelni, nem így, a két torony (hello Gyűrűk Ura) között feleslegesen messzire elrejtve.
Köszönöm a lehetőséget!
OKT 2. nap első láda. A bányától először a régi töltésen, utána a térképet és a gps-t követve mindenféle csapáson értük el a jelzést (közben szarvasokkal is találkoztunk :)
A kilátóba felmásztunk - nagyszerű a panoráma! - ezután kerestük meg a ládát. Köszi a rejtést!
+van! Megközelítés a Serédi-kastély felől egyértelműen a kék háromszögön, ugyanis a tuhun jelzett legrövidebb út, ami az üdülő mellől indul, tulajdonképpen a nagyfesz vezeték irtása, gyakorlatilag járhatatlan! A láda feleslegesen messzire rejtett, megközelítése nem túl élménydús, max. annak aki szereti a csalánt és a botladozást a jégkár következményeként kidőlt, letört és így földre került fákon, faágakon... ;(
Mi a kék háromszögön kapaszkodtunk fel a csúcsra, nagyon jó volt a túra. Azonban azt nem értettük miért kell az úttól 100m-re bevinni a rejtést az erdőbe.
Közös ládázós nap és sárdagasztás Attilával. GCBikv pontjai között ezt is felkerestük, vagyis a rejtővel egyeztetve az elveszett láda helyett újat rejtettünk. A geodéziai toronyba, az állapota miatt nem mertünk felmenni, így sajnos a kilátás elmaradt. (az ajánlott kilátópont kooját érdemes lenne a ládaoldalon is megadni)
Üdvözlet! sajna nem lett meg a láda, 20 perc keresés után feladtuk. Elég komoly fakitermelési munkákat végeztek a láda közelében. Vagy mi voltunk ügyetlenek, vagy a favágók nyírták ki a ládát. Amúgy Tardos felől, neki a hegynek...kellemes kapaszkodó. Kérném a rejtőt a képek alapján a találatot elfogadni!
Éjszakai tájfutóverseny utáni levezető séta.
A dózerúton több futóval találkoztam akik
félmaratonra edzettek. Nagyon gagyi minőségű
a doboz, szerencsére jól védett helyen van.
Jelenleg embermagasságú a csalán a láda környékén.
Medvehagymatengerben gázoltunk! :-) Köszi a rejtést! A láda némi karbantartást igényel. Megtettük, amire lehetőségünk volt, tollat is tettünk a ládába, de ide egy komolyabb, vízhatlan új láda is kellene, meg egy új logbook is.
Sajnos a láda kissé elhanyagolt, a legbook fedőlapja leázva a jelszót így megadni nem tudtuk. mintha jelölő lenne az erdő közepén 2 "kiteregetett" ruha segített :-)-
Héregi indulással egy jó kis körtúra. A Z jelen fel, a bánya után a K jelen és a Z3-at követve a toronyig. A végén a P-n vissza, itt - még a Király-kút előtt - elkapott minket egy jó nagy jeges eső. GCTELJ mozgót is vittük kicsit.
Szép hely. Nem először és - reméljük - nem is utoljára voltunk itt. :)
Végre ide is eljutottunk! Köszönjük, hogy megmutattad. Mónika és Gábor [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Miután jól lemaradtam a többiektől a pusztamaróti és a teljesítménytúrázó láda szöszmötölésével , még ezt a ládát is gyorsan összeszedtem aztán jöhet a jutalom a kilátással. addigra a többiek már fél szenyónál tartottak :)
Na, ezt is megleltük. Tervbe volt felmenni a geo toronyba is, de a tériszony erősebb volt :)
Köszi a rejtést
Majd el felejtem, kellene lassan füzetet cserélni, mert csak pár üres lap van benne.
Kemény napon vagyunk túl a Gerecsében. Rengeteg turista, az egész erdő tele medvehagyma rétekkel, az erdő úszik a hagyma illatától. 8 láda (4 GC, 4 GG testvériesen elosztva) Kicsit veszélyes felmenni a mérőtoronyba, de érdemes. Pazar a kilátás. Utolsó 1,5 km szakadó esőben. Köszönjük, nagyon tetszett. Teljesítette 3 fő.
Héregről indultunk a piroson. A túra kb. 5. percében csodás őzlábgombákat találtunk, a holnapi ebéd így sajtos-tejfölös töltött őzláb lesz. Kellemes időben, szép napsütésben másztunk fel a csúcsra, ahol a geodéziai torony várt. Túl messzire nem láttunk el a párás levegő miatt. Tardos felé indultunk lefelé, és a kék, majd zöld jelzésen értünk vissza Héregre. A turistajelzések szépen rendben vannak tartva az általunk bejárt úton végig. Köszönjük a rejtést!
A GCKK-tól jöttünk fel. Elég sokan voltak a mérőtoronynál, amelynek a tetejéről az idő párássága miatt nem sokat láttunk. Innen körtúrával mentünk vissza parkolóhoz a temető elé. A sötétben nagyon szép látványt nyújtott a rengeteg mécses. Köszönjük a rejtést!
4 napos gyalogtúránk első ládája a második napon. A közeli Serédi nyaralóban aludtunk, onnan sétáltunk fel. A kilátóba nem mentünk fel, mert elég hiányosak a pihenői.
Mi is Héregről indultunk fel. Királykúton pihiztünk, élveztük a napfényt. Begyűjtöttünk egy kis forrás vizet, aztán megindultunk felfelé. Útközben váltakozott az időjárás rendesen, de legalább nem esett. A ládát gps nélkül találtuk meg, mert valamiért nem működött a technika fent (köszönet annak, aki botot dugott a rönkbe, a rejtésnél). A kilátást is "begyűjtöttük", de brutális volt felmenni, de inkább lejönni.
Lefelé begyűjtöttük a kéktúra pecsétet és felkerestük a kőfejtőt is. Na ott uzsonnáztunk egy finomat, majd vissza Héregre. Ez úgy tizen-pár km.
Tök jó kirándulás volt, amire a munka miatt sajnos ritkán van lehetőség.
Kellemes kirándulás során meghódítottuk a csúcsot. :)
A ládát összetörve találtuk, valamikor nagyon be lett erőltetve a rejtekbe. Valószínűleg a beletett dió miatt az erdő lakója is megtalálta, és a logbook és a leírás szélét megrágcsálta. Utóbbi idők tapasztalatai alapján most már volt "elsősegélyként" megfelelő cseredoboz nálunk, így átpakoltunk abba.
A rejtőt e-mailben értesítem az akcióról. :)
Azt hittem sose érünk már fel, a Serédi kastély felől jelzetlen ösvényen felfelé. Útközben mindenhol medvehagyma. Próbáltam felmászni a mérőtoronyba, de a tetején lezárták a csapóajtót, így kilátás nélkül maradtunk. Köszi!
Ma egész nap játszadozott velünk a GPS jel, több multit kerestünk emiatt sikertelenül, de itt pontos volt, igaz a rejteket el sem lehet téveszteni. Útközben hatalmas medvehagyma lelőhelyeket fedeztünk fel, amit meg is jegyeztünk magunknak az elkövetkezendő évekre. Molkával közös találat.
Szép hely, kár, hogy nincs nagy kilátás. A láda sajnos nagyon szét van törve, sajnos nem volt nálunk pótdoboz. Nagyon sok medvehagyma van a környéken, szedtünk is belőle 1 kilót. Köszi
Meg kellett küzdenünk érte, ugyanis a fatönk, ami elrejti a ládát oda volt fagyva rendesen. 10 perc munkával sikerült a ládához jutnunk, ami viszont sajnos törött, javasoljuk cseréjét.
Felső idő ellenére szép kilátás volt a mérőtoronyból. Dunát is láttuk és a tatai Öreg-tót is.
Még aránylag sok hó volt a tetőn, bár olvadt, de még helyenként boka fölé ért.
Vasárnapi gyors kifáradásra törekedtünk. Sikerült is :) Héregről jöttünk, sajnos nagy volt a köd. Legközelebb a kilátót is megnézzük, ha érdemes, de most nem láttunk volna semmit :(
Az egyházi üdülő bejáratától indultam el kb. toronyiránt. Meglehetősen kemény terep, ráadásul a végén kerítésbe ütköztem, így még kerülni is kellett a torony felé. Végül azért megtaláltam. Köszönöm!
Délutáni kirándulásunk harmadik pontja.
A Gcgkg ládától indultunk. Menet közben aztán úgy döntöttünk, hogy a lányok inkább visszasétálnak a kocsihoz és csak én megyek fel a ládához. Az idő egy kicsit későre járt, a kocsinál vártak is, így hát kiléptem. :) Útközben megriasztottam egy szarvastehén csoportot.
A torony mögött láttam egy kisebb antennát egy könnyűszerkezetes házikóval, gondolom rádióamatőr állomás lehet. A kapu és a házikó ajtaja nyitva, odabent szerény bútorzat és néhány asztali rádióegységnek látszó szerkezetet láttam az útról. Nem kíváncsiskodtam tovább, hanem haladtam a láda felé.
A láda rendben a megfelelő helyen, a koo egész pontos. A látvány meg...
Visszafelé a kis házikónál egy kicsit megint bámészkodtam, amikor észrevettem, hogy egy férfi az antenna tetején szerel valamit. Köszöntünk egymásnak, aztán indultam. Kár, hogy nem volt időm, szívesen beszélgettem volna egy kicsit szokásom szerint...
Visszafelé végig futottam a kocsiig. Útközben egy szarvasbikát láttam az erdőben légiesen szökellve.
Remek helyre invitáltál, köszönöm a rejtést.
5/4. A mai nap célja, hiszen ezért indultunk el. Nagyon kellemes túra, Héregről indulva, eső után, végül napsütésben. Odaúton a piros, vissza a kék jelzésen. Láttunk tv-rádió-mikro-tornyot, medvehagyma rétet, a mobil toronynál falaira bontott régi turistaszállót (?), életveszélyes kilátó-mérőtornyot, a csúcsnál futót, üdezöld hegyoldalakat, felhőkön átszűrődő napsugarakat, elfeledett kisvasúti nyomvonalat.
Medvehagyma szedéssel egybekötött ládázás.
Mi bevállaltuk a "kilátót", az első lyuk átlépése után már teljesen jól járhatóak a létrák. A kilátás nem volt 100%-os, mert elég párás idő volt éppen.
Köszi a rejtést!
A Király-kút felől másztuk meg a hegyet. Csodás idő mellett, hangulatos erdei túra volt, jó kis izomtömeg-növelő, már ami a lábakat illeti.
A toronyban hiányzik az első két létra közötti trepni, de a bátrabbak át tudják hágni ezt a hiányosságot.
Köszönjük!
Gyöngyi és Jocó Veszprémből
Túlélőn esett útba ! De nagyon elszomoritott, hogy GPS nélkül nem lehetett volna megtalálni, a webes leirás nem alapos ilyen téren. Azért köszi a rejtést ! Gerecse gyönyörű, jó választás volt !
A sors úgy hozta, hogy ez lett a 400.
A harmincadik túlélőverseny egyik kötelező pontja volt a geodéziai torony, és így ölembe hullt a láda. Köszönöm a lehetőséget.
Mai 6/6, össz. 668. megtalálásunk. Zergi túra a Gerecse hegységben. Az útvonaltervezésnél természetesen be lett pipálva a közeli geoládák érintése opció. Nagyon jó időnk volt. Valószínűleg a környéken is ez lehet a legmagasabb pont, mert van itt egy pár torony. Geodéziai toronyból ilyen ragyogó időben jó kilátás volt.
Gyalogos kupa: 22,5 km.
Hinterrel közös találat. OKT közben, mivel itt kicsit megcsaltuk a kéket, mert nem akartuk szintben megkerülni a hegyet, így inkább felkaptattunk és a másik oldalon leereszkedtünk a kékre. Nagyon szép panoráma volt a geodéziai toronyból, megérte felmászni. Látszott a Bazilika mögötte a Burda és a Börzsöny, a teljes Pilis, még a Naszály is.
Párommal Bajna felől Pusztamaróton keresztül közelítettük meg. Az autót a zárt sorompónál hagytuk. Kemény menet volt felfelé. Sietnünk kellett, nem szerettük volna, ha az alsó sorompót lezárják, amíg bent vagyunk. A gps lefagyott, túlmentünk a célon. Újraindítás után hamar megtaláltuk a ládát.
Visszafelé őzzel, vaddisznóval találkoztunk. Szert tettünk egy kis pöffetegre és őzláb gombára is. Köszönjük a rejtést, kellemesen(?)elfáradtunk.
De jo! Meglett! [wapon beküldött szöveg]
A GCBIKV láda pontjai közé beiktattuk ezt a ládát is.
Kellemes séta volt, az erdő a közelmúlt csapadékos időjárásának köszönhetően csodálatos friss, üde színekben pompázik. A környéket még mindig átható medvehagyma illat lengi be, de már se hagyma, se medve.
A láda megtalálása után természetesen meglátogattuk a 74-4001 számú vízszintes alappontot, ahol egy 24 m magas vasbeton mérőtorony áll. Itt egy kicsit lazítottunk, majd mentük tovább a kisvasút nyomait keresve.
No ezért szeretem a ládázást! Már vagy tízszer jártam a hegy aljában (Gerecse 50, Kinizsi 100), de a láda apropója kellett, hogy ide is feljöjjek. Megérte! A kilátás is, meg az ígért (és talált) medvehagyma-bőség a lentinél zsengébb levelekkel.
Megtaláltuk!
A vasárnapi 20,9 kilométeres Gerecse-túránk első állomása.
Tardos felől érkeztünk a hegy lábához, a legközelebb eső, "szövetkezeti bolt" nevű buszmegállótól.
Felfelé menet kaptunk egy kis ízelítőt a később megtapasztalt medvehagyma özönből.
A geodéziai mérőtoronynál nagy forgalom volt vertikálisan mindkét irányban.
A láda teljesen rendben különösen jól felszerelt és karbantartott darab.
Az eső szerencsére elállt mire felértünk, de olyan pára ereszkedett a tájra, hogy a Tv torony tetejét is alig lehetett látni. Úgyhogy a kilátás most elmaradt, de a láda legalább meglett. Köszönjük!
A rejtés kicsit műnek tűnt messziről. GPS még sehol se járt, de mi már kiszúrtuk a ládát. Vagy csak túl rutinosak vagyunk és ráállt a szemünk az ilyenre?
A kilátás mindenért kárpótol, kár hogy huzatos volt a kilátón.
Egy kicsit zavarban voltam, mert valaki a egy gombát tett a dobozba, és a logbook teljesen szétázott. Csak utólag derült ki, hogy a jelszó a doboz tetejére is rá van írva.
Péter barátommal túrázás közben találtuk meg. A kilátással kapcsolatban csatlakozom bgjozsa véleményéhez, akivel a geodéziai toronyban találkoztunk is, biztosan emlékszik ránk.
A rejtés nem sokat adott, az egyetlen érdekessége a rengeteg medvehagyma volt, amin át kellett gázolni hozzá... Lehetett volna közelebb is rejteni a geodézia toronyhoz.
Pusztamaróton töltött kellemes hétvége során legyűrtük a Nagy-Gerecsét. A szervizúton kanyarogtunk fel a csúcsig. Az egész környék tele medvehagymával. A láda jól el van bújtatva rejtekhelyén, a régi tartalom elázva, de az újat védi az extra zacskó. Felmásztunk a kilátónak kinevezett geodéziai toronyra, sajnos az időjárás nem volt túl alkalmas a távolbalátásra.
Mivel kis csapatunk nem a fiatal korosztályt képviseli, ezért eléggé elfáradt a TV toronyhoz érve. Az időnk fogytán volt, ezért egyedül mentem a rejtek felkutatására. Szerencsére nem sok időt vett igénybe, így aránylag gyorsan elértem a már visszaindult csapatot.
14,5 km-es GG és GC túra a Gerecsében helyenként 10 centis szűz hóban, szélben, hózáporban és a végén egy kis esőben.
A legnagyobb élményt, meglepetést egy fácánkakas nyújtotta, aki 630 m magasan a TV torony közelében fák tövében kapirgált.
Nejem unokatestvérével indultunk neki megkeresni a ládát. Hérics határában raktuk le a kocsit és onnan toronyiránt indultunk. Egy idő után elértük a jelzett utat és azon haladtunk tovább. Közben két szarvascsordával is találkoztunk. A láda hamar meglett. Sajnos elég ramaty állapotban van. Toll nem volt nálam így a logbookba nem is tudtam beleírni ...
Amúgy nagyon szép volt a havas Gerecse :)
Haza felé már a legrövidebb úton mentünk, torony iránt :D
Nagyon szép hely. A közelben egy őzcsoporttal is találkoztunk. A torony tetején nagyon fújt a szél és a ködtől se láttunk túl sokat. Felfele az út kicsit izzasztóvolt számomra, de szerintem megérte a dolgot :). Köszi a rejtést!
Bikolpusztai kisvasút teljesítése alatt; megkapó volt, hogy felfele kaptatva egyre jobban éreztük a tél erejét. Ládikó bizony be volt fagyva, akárcsak a tartalma...Ritka - számomra - hogy vannak emberek akik szívükön viselik, sőt karbantartják a geodéziai tornyot! Sok ilyet még!
Az év első kirándulós keresgélése. Jó helyen, jó időben, jó társaságban. Mielőtt a tornyot elértük volna, egy nagyobb őzcsapattal találkoztunk. Érdekes látvány volt. Kár, hogy a kilátás most a köd miatt kimaradt.
(Talán jó lenne a leírásban használni a coord formátumot.)
A kőfejtő folytatásaként jöttünk ide fel. A kilátóból nagyon szép volt a környék, messze lehetett látni, annak ellenére, hogy a távcső a kocsiban felejtődött. Köszönjük!
A Lábatlan 35 teljesítménytúrán kerestem meg a ládát. A Bánya-hegy felől érkeztem a -on, majd a -en, ez utóbbi szakasz jó mászatós út volt... :-) Jó a rejtekhely, nem igazán lehet eltéveszteni! :-) Köszi a rejtést!
A láda közvetlen közeléig sikerült elmennünk 4 keréken, viszont nagyon oda kellet figyelni merre tart az a fránya 4 kerék. 1szer azért koppant az alja a sziklákon...
Iszonytató volt felmenni a kilátóba, sőt fenn állva maradni sem könnyű... :)
Tériszonyosoknak semmiképp nem ajánlatos felbóklászni a rozsdás lépcsőkön.
A hegyről lefelé jövet, ha balra kanyarodunk nyugat felé az aszfaltútra, akkor nem biztos hogy nyitva lesz a végén a sorompó.. :)
Befelé jövet nyitva volt, kifelé menet zárva :)
Ha nyitva van nem látni a sorompón a táblát, hogy magánút..., tehát óvatosan a behatolással :) Bár azt mondják a környékiek, hogy az út túloldala mindig nyitva szokott lenni.
Késői indulás következménye. A toronyba már nem volt idő felmenni, így is ránk sötétedett mire visszaértünk a kocsihoz. Először a Király kút felöl terveztük de még sem ez lett a nyerő. A rövidebb túra is 9km-re sikeredett. Még egyszer el kell jönni korábban, mert a toronyba fel kell menni. Érdekes itt nem tiltják a toronyba a felmászást.
Tardosról a kék háromszögön kapaszkodtunk fel. Durva mászás volt, de megérte. Tetszett a kilátás a geodéziai toronyból, jó volt a rejtés is. Legjobb, hogy a láda után már csak lefelé kellett mennünk hogy visszajussunk Tardosra :)
A Fővárosi rádióklub http://www.ha5kdr.hu/ 8. Military Weekendje alatt kerestük meg ezt a ladát is. Nézzétek, mennyi csoda volt itt!
Remekül sikerül! Köszönjük!
Negyedik nekifutásra végre sikerült megtalálni GPS nélkül.
Remek rejtés, nagyszerű környezet. A kilátóról nyugat felé Komárom, keletnek Esztergom ill. a Börzsöny, valamint északnak az Alacsony-Tátra hegyeit is be lehet azonosítani.
Errefelé mindig lát az ember valami érdekeset, most egy tank-féleség jött velünk szembe :)
Capu family tanácsát megfogadtam és a tőlük kapott ládára kicseréltem a töröttet.
Éppen a lányunk nyaral a Serédi kastélyban és azt gondoltuk, hogy meglátogatjuk. Két éve voltunk gyalogosan ott (egyre szebb a kastély és a környéke), most biciklivel mentünk fel. Majdnem végig toltuk felfelé a bringákat. Voltunk fent a kilátónál is. Félelmetes, de a kilátás gyönyörű. Lefelé még 20 perc se kellet, hogy elérjük Héreget.
A ládában víz volt, minden elázva, a toll sem irt. A vizes napló mellet egy zacskóban egy másik száraz napló is volt. Ha valaki felmegy, vigyen egy új dobozt és tollat. A doboz sajnos meg van repedve.
Köszi a rejtést! A sok eső miatt az ösvények sárosak voltak és nagyon csúsztak. Minden tele volt csigákkal. Egymást figyelmeztetve mentünk ha láttunk egyet, hogy ne lépjünk rájuk. Kár lett volna értük, mert ilyen óriási csigákat itthon nem láttam még a kertben. Nekem mégis sikerült egy kisebbet eltaposni, amit a többiek gondosan kikerültek előttem. Béke poraira!
Szuper túra volt, a doboz könnyen meglett, de törött és ronggyá van belül ázva.. tettünk bele egy száraz kis pótfüzetet, egy kicsi uzsis zacsiba, nagyjából kitörölgettük, és bebugyoláltuk egy szatyorba, hogy neázzon be.. persze, jó lenne cserélni a dobozt.. bár nem értem, mitől tud ez így eltörni?! Na, jól visszarejtettük,, köszike!!
Szép túra volt, komoly, megdolgoztunk a találatért..
Régen szemezgettünk már vele, most került sorra.. az elmúlt napok komoly esőzései miatt nedves, csúszós volt minden..
Hadralkával felmentünk a geodéziai torony tetejére, szuper volt a kilátás.. Famágus és Sirel, lentről integettek :-)
Képek Famágusnál, köszi a rejtést..
A Komárom-Esztergom megyében található ládák megkeresésére jöttünk Mogyorósbányára. Innen indulunk napi tervezett túráinkra. Ez a 34. ládánk.
Kellemes sétának indult, aztán félúton eleredt az eső. Sajnos fényképezni nem tudtunk. Köszönjük a lehetőséget!
+leltem! Kéket járva (Dorog-Szárliget). Mindenképp megérte Gerecse üdülő pecsételőhelytől a K3-ön megközelítve a geodéziai mérőtornyot célba venni. Hihetetlen körpanorámával rendelkezik a hely. Medvehagyma még mindig hatalmas mezőkben virágzik.
Első megtalálásom. A hely kiváló, a medvehagyma illata isteni! A közelben lévő kilátó tűzrakóhelyénél láttam az előző láda romjait, a fedőn olvasható felirattal. A jelenlegi láda oldala repedt, így már nem vízálló sajnos. Köszönöm a rejtést, remek szórakozás!
Felkerestem ládikámat.
Az idő gyönyörű, medvehagyma még mindig rengeteg!
A pótláda törött volt, kicseréltem egy új, nagyobbra.
Logfüzet megvan, tollat és a következő megtalálónak egy értéCACHE ajándékot tettem bele! Érdemes sietni :)
GCKK-tól jöttünk a TV toronyhoz. Logolás után a kilátó felé indultunk vissza a parkolóba. Az út néhol nagyon meredek volt, így egy igen kellemes túrát sikerült összehozni.
Mär régebben levadäsztuk. [wapon beküldött szöveg]
Most már Kukucsinak is lett pontja... :)
Rengeteg a medvehagyma mostanában a kilátó közelében (is). Sokan jönnek gyűjteni.
Köszönjük a rejtést.
Peti bá' Kukucsival
Tardosrol inditottuk a mai turankat Mayaval, onnan masztunk fel a csucsra.
Felfele jovet 2-3 alkalommal is sikerult letertunk a turistautrol, ennek koszonhetoen a tv-toronytol kanyarodtunk vissza a merotorony fele, majd csak utana kerestuk meg a rengeteg medvehagyma kozott megbuvo ladat. A kilatas olyan jo volt fentrol, hogy alig birtuk ravenni magunkat a tovabbindulasra.
Logolas utan a hegy tuloldalan csorogtunk le a kofejtobe.
Szabadságnak kötelezően kiveendő munkanap volt ez a szombat. Ezúttal Ágotával ketten barangoltunk egy jót kellemes tavaszi időben. Az út rövidebb, első része a királykúti láda miatt ismerős volt, talán pont tavaly ilyenkor jártunk itt szüleimmel. Nagyon talán. Sőt, inkább nem pont tavaly ilyenkor. De jártunk itt. Bizony. Zöldet még csak a láda környéki, földből kikukucskáló medvehagymák szolgáltattak erős fokhagyma illattal. P
Nagyon szép hely. A kiátó tényleg nem egy szépségdíjas, de a kilátás első osztályú.
Lefele jövet nem kis meglepetésünkre egy őz csorda keresztezte az útunkat. Gyönyörűek voltak és fantasztikus élmény volt számunkra.
Gondolom ez a világ legrondább kilátója. A sorompón túl autóval ne menjetek, ha nyitva van se. Onnantól kb. 2,5 km a sétálnivaló. Mármint Pusztamarót felől.
Mártival, Annuskával, Gergővel, Botonddal és Tulipánnal. Köszönjük a rejtést.
Nagy hó volt, a kis toronynál teljesítménytúrázók (Mt. Gerecse), de így sem volt jól kitaposott ösvény.
A láda alja törött, oldalán kis lyuk, a logbook elázott.
Majdnem "drive in" keresés volt :) Az izgalom kedvéért Totival (Toyota Yaris) mentünk föl egészen a toronyig hóban. Toti egy igazi terepjárónak bizonyult.
A környékbeli ládákat túráztuk végig így ez sem maradhatott ki.A Gcgkg láda felől jövet még a kastélyt is megnéztük.Sajnos a kilátás nem volt túl jó mert nem volt tiszta az ég.
Régóta tartogattam ezt a ládát arra hogy kedvesem kicsaljam ide; most érkezett el az idő :). Hófödte még úgyse láttam a Gerecse ezen részét.
Köszi a rejtést!
Érdekes, hogy a geodéziai tornyokat nem nagyon szokták reklámozni, itt meg több helyen kilátó feliratu útbaigazító táblák segítenek a megtalálásában.
Sajnos a hó igen kevés: 1,5-2cm volt, de így is szép volt a környék!
Szakosztályi túrán.
Tardos felől haladtunk "hazafelé" Pusztamarótra a Gerecsén keresztül. Tradoson már nagyon fáztunk, úgyhogy kellemes hangulatban, kimelegedve értünk fel ide a csúcsra. Nagyon nagy volt a köd, bár legalább már az eső nem esett. Fel lehetett volna menni a toronyba, de valahogy senkinek nem volt kedve nekivágni. nagyon szépek voltak a fények a ködön keresztül, néha egészen félelmetes volt a hely.
A ládához kevesen mentünk oda, a többiek az úton álldogáltak...
Köszönjük a helyet, egyszer még járunk erre olyankor is, amikor kilátás is lesz :)
Mackka & Péter & a többiek
Itt még felmentünk a geodéziai toronyba, ahonnan majd' lefújt a szél, de ezzel együtt megérte felmászni. A látvány kétségtelenül szebb lehet máskor, most eléggé hiányoztak a színek.
Köszi a ládáért!
katica + tobias
Lóingató-szerű hegyoldalon kapaszkodtam fel, a Villalakók pedig távolról követtek, később a kilátótoronynál találkoztam velük újra, ott ordítottak, mint a sakál. Rosszabbak voltak, mint 25 méter vadrózsa rövidgatyában.
egy szedres hegyoldalon fel, műúton le. a kilátó tetején szélcsend, kissé párás kilátás, meg a félig csupasz fák felülnézetből. közös fotó quatermainnal, köszönjük a csokit.
De régen voltam itt, legalább 10 évvel ezelőtt! Nagy öröm, hogy ezt a "kéményt" nem zárták le - mint sok másikat-, hanem kilátó, mindenki örömére. "Korban"-ékkal itt is összetalálkoztunk, melynek örömére felbontottam a csúcscsokit (Norbi Update, hát..........).
Gerecsei hétvége 14/10. GCgkg után baktattunk föl a kék háromszög jelzésen a ceglédi ODK csapattal. Eső után itt-ott volt némi dagonya, majd műút következett. A ládikót ezúttal is könnyen-gyorsan megleltük, majd továbbmentünk a kilátóhoz. Bár a szél nagyon fújt, fölmerészkedtünk, és nem bántuk meg, a kilátás gyönyörű volt. Letérve a kilátóból elbúcsúztunk lelkes segítőinktől, és visszasétáltunk Pusztamarótra. Az őszi erdő nagyon szép volt, a színek csodálatosak. A Gerecse még egy kis kései szederrel is megkínált bennünket. Reméltük, hogy mi is látunk majd szarvasokat, esetleg vadröfit, sajnos hozzájuk most nem volt szerencsénk. Köszönjük a rejtést, tetszett a túra.
Gerecsei hétvége 14/10. GCgkg után baktattunk föl a kék háromszög jelzésen a ceglédi ODK csapattal. Eső után itt-ott volt némi dagonya, majd műút következett. A ládikót ezúttal is könnyen-gyorsan megleltük, majd továbbmentünk a kilátóhoz. Bár a szél nagyon fújt, fölmerészkedtünk, és nem bántuk meg, a kilátás gyönyörű volt. Letérve a kilátóból elbúcsúztunk lelkes segítőinktől, és visszasétáltunk Pusztamarótra. Az őszi erdő nagyon szép volt, a színek csodálatosak. A Gerecse még egy kis kései szederrel is megkínált bennünket. Reméltük, hogy mi is látunk majd szarvasokat, esetleg vadröfit, sajnos hozzájuk most nem volt szerencsénk. Köszönjük a rejtést, tetszett a túra.
Pusztamarót felől a kezdődő aszfaltos útnál hagytuk az autót. Onnan gyalogoltunk fel. Hát, a nap utolsó ládájaként nem esett túlságosan jól. Amúgy sem különösebben szeretem az erdészeti úton/régi műúton való túrázást.
Pusztamarót felől baktattunk fel a hegyre. Odafelé csak hallottuk a bőgő szarvasokat visszafelé már láttunk is egy csapatot. Gubát nem volt egyszerű visszatartani. Igaz nem éri utol, de a napfolyamán két erdész is felhívta a figyelmünket, hogy kutyát csak pórázon, mert intenzív vadászat folyik. Gubának kisebb az élmény, de jobb a békesség és elég sok rém és sajnos igaz történetet hallottam lelőtt kedvencről.
Az erdő, amin át a ládához jutottam, tele volt vaddal: őzek, muflonok csapatosan, és sajnos kullancsok is szép számmal.
Egyébként pedig egy kellemes "séta" volt egy közeli mászóhelytől.
Köszönöm a rejtést!
Mai 4/3. A Kis-Gerecse után könnyű sétával jutottunk fel a Nagy-Gerecsére, meglepően hamar. A tv torony szinte félelmetesen magas, messziről feleekkorának sem gondoltuk volna. A láda könnyen meglett. Kissé csalódás volt hogy a kilátást csak a kilátóból lehetett megcsodálni, ami tériszonyosoknak elég nagy hátrány (így csak a párosunk Norbi-fele élvezhette a látványt - ő is remegő lábakkal :-). Köszi!
Szép időben, GCKK begyűjtése után. Útközben sikerült egy szépen kifejlett szarvastehénbe is belebotlanunk. Úgy látszik ezen a napon kevés turista járt a Gerecsében (bár a Kinizsi 100 is épp most zajlott), mert az állatok nem voltak túlzottan óvatosak. Szerencsénkre.
Sajnos ládika elég ramaty állapotban van. A doboz eléggé összetöredezett, s a logbook-on kívül már nincs is benne semmi más.
Azért mi élveztük.
További jó túrázást Mindenkinek!
Tardos felől a K3 jelzésen "szaladtunk" fel ;-).
Közben megkerestük a kisvasutak egyik pontját, mivel útba esett.
Innen továbbmentünk a hegy túloldala felé a Kis Gerecséhez, majd a K jelzésen vissza az autóhoz.
Jól éreztük magunkat. köszi a rejtést!
Tardos felől a kék háromszögön másztunk fel a csúcsig. Minden tele van medvehagymával. (Tényelg olyan, mint a Mecsekben...) A toronyba csak Bandival ketten mertünk felmászni. Bár állítólag felmenni "tilos és életveszélyes", a kilátásért megéri! Kár, hogy kicsit párás volt a levegő.
A rejteket tovább kerestük, mint általában. Lehet, hogy nem vettük észre a kesserösvényt, de csak úgy tudtunk a rejtekhez jutni, hogy térdig gázoltunk a medvehagymában. A TV-torony gigantikus méretű. Kicsit elvette a kedvünket, hogy aki akar, kocsival is feljuthat a csúcsig.
A Serédi-féle egyházi nyaraló felé ereszkedtünk le, ahol megpihentünk a kis-gerecsei kőfejtőnél. Innen is gyönyörű a kilátás, főleg a Pisznicére.
A 200 éves Sandl-hársfa felé, a kék jelzésen mentünk vissza Tardosra. Kellemes kirándulás volt.
Héreg felől mentünk fel GCKK érintésével. Egy kicsit elkapott az eső, de végre sikerült a Gerecsét is meghódítani. Eddig csak kerülgettük mint kutya a forró kását.
Pusztamaróton voltunk hétvégén kollégákkal, onnan másztuk meg a hegyet, de sajnos a gps-t a melóhelyen hagytam, ezért a láda nem került meg. Viszont remek jó söntéspult van a kilátó tetején, kipróbáltuk.
Kis kitérővel (vízszintesen és függőlegesen) a Gerecse50 TT-ről. A sok magas fa megzavarta a kütyüt ezért a környéken az összes fa alját meg kellett néznem, de végül megtaláltam. Tardos felől a kék háromszögön közelítettem majd a Serédi Nyaraló felé ereszkedtem le.
Kutyasetaltatas lada 4.
Tura kozben messzirol tobbszor lattuk a tornyot es mindig baromi magasnak tunt. Aztan amikor fent voltunk nem is votlunk olyan faradtak, igaz utkozben meredeken jottunk, ahol tobbszor megalltunk.
Felfele egy volt egyhazi ersek kastelya mellett jottunk el. Volt egy kis tavacska, amibe beengedtem a kutyam, inni, husolni. Este jottem ra, hogy nem volt a legjobb ottlet, mert ahol viz erte a kutyat, leoldodott rola a kullancs ellenes szer e miatt 5 kullancsot kellett kiszednem a hasabol. :(
A mai Tatabánya-Dorog bicajtúra csúcspontja. :) A sáros úton a gumi kapaszkodóképességét is tesztelhettem. A csúcs felé vezető műúton azért jobban lehetett haladni.
A kilátóból (amelynek a kezelése igazi hungaricum - ld. fotók) az enyhén párás idő ellenére csodás volt a panoráma, Komárom még éppen látszott.
Koszi a rejtest!
Eppen szurkulet hataran voltunk fent. 17h kor. A kedvesemmel!
Regen nem szippantottunk ijen friss levegot.
Es reg nem ereztem ennyire nyugodtnak a kornyezetemet.
Mindenkinek javaslom a Helyszint! Mi Heregrol mentunk fel, es 2,5 ora alatt oda-vissza megjartuk.
Megegyszer koszi a relytest!
"Viszlat, es kosz a halakat!"
Modor&Andi
Talán túlzottan feltünő a nagy üreg fedése. A kisebbik dobozban olvashatatlanra ázott a logbook. Tudja-e valaki, hogy a rejtek fölötti oduban mi lakik? Köszönjük, hogy felcsaltatok miket a csúcsra.
5Garfield
Már tegnap megtaláltuk, de csak most kerültem számítógéphez. "ittott"-tal találkoztunk, jót beszélgettünk a kesselésről, egyebekről.
A láda eléggé "le volt rabolva" ajándék szempontból, de feljavítottuk egy kicsit, gyerekekkel érdemes most megkeresni.
Egyébként a rejtekben 2 láda is van, mindkettőben van toll + logbook, bár az egyiket már láthatóan régóta nem használták. Majd megírom a láda gazdájának is.
Tardos felől közelítettem meg a pontot és az útról már észrevettem a kilátót. A látvány magáért beszélt, pláne, hogy napfelkelte környékén érhettem oda. A környezet első osztályú: a hatalmas kidőlt fák nagyon impozánsak. Köszi a rejtést!
kis csoportunkat úgy kellett noszogatni hogy letérjenek az útról.
de aztán felvidultak, sokaknak ez volt az első ládája.
gyönyörű idő volt, sütött a nap, szép volt.
köszönjük a rejtőknek!
Apuci egyedül ládázik, 27km séta, 920m szintemelkedéssel. 7/4
A GCgkg-tól szaladtam fel ide, mondhatni toronyiránt. Érintettem a Júra zsombolyt, a Tűzköves barlangot, a romos, és kevésbé romos nyaralóházakat. Tetszett a tavacska, ami mellett elhaladtam. Innen az adó tápvezetékének irtásán mentem a csúcs felé. A vadkerítést balról kerülve jutottam fel a ládikához. Mint láttam, két csésze is lakik a fa bocskorában, de sajnos mindkettő törött. Ha már ennyire feljöttem, rádiózgattam is egy picit.
Lefelé szintén az irtáson ereszkedtem, majd a kéken lefelé indulva vissza a vízválasztó felé. Az út ezen sziklás része gyönyörű! Itt két kéktúrázóval is találkoztam, velük váltottam pár szót. Nagyon lihegtek, hisz ők még hegymenetben voltak. :)
Nahát szóval jól megmásztuk hegyet az Mt. Gerecse TT alkalmából.
Hideg az volt, a láda is meglett, ettől lett jókedv, sőt találkoztunk ChrisCarlos-ékkal, ettől lett a legjobbkedv!
Na akkor kicsit komolyabban:
Remek láda, egy varázslatos környezetben!
Köszönöm a rejtést!
A ládát már régebben levadásztam, most újra kellemes élményt adott. A Tv-toronynál 2 borzalmasan éhes kölyökmacska jött elénk, bármit elfogadtak és ettek. Gazdát kellene nekik szerezni, elvinni őket a hegytetőről, mert nem sok esélyük van, hogy túlélik ezt a fagyot. Aki arra jár, készül: kérem vigyen nekik ennivalót!
Az Mt. Gerecse 2007 keretében ChrisCarlos-ékkal találkoztunk a bázisponton, majd nagyon érdekes leereszkedés következett... végül épségben maradt mindenki. :-) Nagyon lovagisan átnyújtották nekünk geosörnyitójukat, miután elmeséltük, hogy a ládánál nem lévén nálunk csereajándék - ott hagytuk friss ajándékukat. Minden jó elnyeri méltó jutalmát? :-) De rosszaságom ellenére hálám érte!
Ismételten köszönöm a rejtést, és a kellemes társaságot a túrázóknak!
Mt. Gerecse túra közben.
A hóban lábnyomot követve könnyen el lehetett jutni a ládáig.
A geotoronynál volt a túra egyetlen ellenőrzőpontja. A rendezővel beszélgettünk, mikor befutott másik 3 túrázó és kesser, Zem, Pepy, Zferke. A toronynál 45 percet töltöttünk, jókat beszélgettünk. Majd lefelé Tardos felé a K3-ön még kb. 2,5 km-t együtt mentünk, miközben jókat beszéltünk, nevettünk, majd elváltak útjaink. Mi Héreg felé vissza a kéken majd zöldön mentünk, a többiek Tardos felé tovább. Mai nap 2 láda, 1 TT, jó beszélgetések, 12.7 km, tökéletes nap.
Mt. Gerecse TT 4/2.
Hiába, ki korán kel, pontőrt nem biztos, hogy lel. Először a macskára gyanakodtam, de bárhogy próbálkoztam, nem tudtam visszavarázsolni. Sajnos az orrunkig is alig láttunk, de a gyönyörű havas táj kárpótolt :) Képek is lesznek - remélem, még idén :)))
Köszönöm a rejtést
Ui.: a TT szervezője máig sem válaszolt a levelemre, pedig nagyon udvariasan meséltem el, hogy sikerült őt megelőznöm :(
:-) A Mt. Gerecse 2007 teljesítménytúra alkalmával jártam erre Zöldfülűvel. A ládát megtaláltuk de a pontőrt nem, mint ahogy az a három túrázó sem akikkel a kék háromszögön találkoztunk össze, mikor ők már visszafelé baktattak a csúcstól.
Köszönöm a rejtést.
A láda elég messze (0,5 km) van a geodéziai toronytól.
A leírás keveset segített.
Javaslom bevenni a leírásba: Megközelítés Tardos felől:
Az OKT K jelzéstől K háromszög vezet egy szép sziklás völgyön keresztül a tetőig, majd a tornyokat is érinti. A láda a mikró toronytól keletre, a K háromszög útvonaltól északra kb. 100 m-re van, egy kőrisfa odvában.
Az odút elzáró ágat eltávolítottam, így a ládák kivehetők lettek (kettő is van)!
Első ládánk. Könnyű találat. Gyönyörűen napos, de szeles idő, a toronyból csodás kilátás, jó látótávolság még az Alacsony-Tátrát is sejteni véltük.
Edit, Erika, Kuti
A tetőn lévő TV-toronnyal a környékbeli túráimon már jó ideje szemeztem, sokszor szolgált tájákozódási pontként. Mindig kíváncsi voltam, mi lehet odafenn. Ma, kiadós hegymenet után - a gerecsei ládáknál ez már csak így van - megtudtam :) Köszönöm! Tádé
Pusztamarótról mentem fel kerékpárral. Viszonylag jó út, hosszú kapaszkodó. A rejtekhelyet már nagyon messziről észre lehet venni, de a láda biztos helyen van!
Kicsit csalódtunk, mert a Gerecse legmagasabb pontjától jobb kilátást vártunk. A toronyba nem másztunk fel, mert a vaslemezek vékonynak bizonyultak és ki is volt írva, hogy "Felmászni tilos és életveszélyes!" Kb. 13 km-es túra volt a héregi parkolótól Királykúton át. A piros jelzésnél a keritésen át lehet menni létrán és a kapun is.
R-Gyu
Végre megtörtént!
Évek óta vártuk és most bekövetkezett.
Tudtuk, hogy előbb-utóbb találkozunk velük.
A találkozás valószínűsége túráról túrára kitartóan növekedett és most érte el a küszöbértéket...
Összefutottunk a jelzésfestőkkel! :-)
A kilátó ajtaja tárva-nyitva volt, így eltakarta előlünk a FELMENNI TILOS feliratot. :-)
Felkúszva a létrákon, szép időt kínált és csodás panorámát terített az ebédünk mellé.
Héreg felől közelítettük meg a pontot. Nagyon rossz felé mehettünk, mert oda-vissza 13 km -t tettünk meg, a 6 éves kislányommal. A nyafogását leszámítva :) jó kis túra volt. A kilátót kerestük egy ideig, mivel a logbookban semmi sem szólt róla.
Bringatúránk 3. ládája. Húzós volt felfelé a felcuccolt brinyókkal. Királykút felől közelítettünk, montival könyebb lett volna. A kilátás kárpótolt a ,,szenvedésért".
A Bikolpusztai kisvasút láda közben beugrottunk a legmagasabb ponthoz is. Jól megizzadtunk, de megérte. A toronyban "reggeliztünk" és élveztük a kilátást.
A nagy melegben igazi felüdülés volt a hegy tetején fújó szél. A visszarejtés után elbandukoltam a geotoronyhoz, de az erős döngicsélés eszembejuttatta Barangoló kollegám Martita-kalandja a darazsakkal, így inkább hallgattam a toronyra pingált feliratra és nem mentem fel :)
Köszönet a rejtésért!
A királykúti láda után, a kastélyon keresztül ide vezetett utunk. Felajánlottuk a gyerekeknek, hogy a sima kék jelzésen, a hegyoldalban, izgalommentes úton megyünk haza, de ők a ládakeresést és a kilátót választották. Jól tették, bár így este 11-re értünk táborhelyünkre, a vértestolna melletti Bundschu-kúthoz, ahonnan reggel 8-kor indultunk. 27,5 km-es túra volt és meleg.
A kék háromszög jelzésen mentünk lefelé Tardos irányába. Mókás volt. Folyik egy nagy fakitermelés, így egyszercsak azt vettük észre, hogy már nem a jelzett úton megyünk. Nem volt probléma, hamar belebotlottunk újra.
Haladtunk rajta tovább lefelé. Egyszer csak volt egy kerítés. A kerítés egyik oldala mellett volt egy út pontosan lefelé, jó irányban. A jelzés viszont a kerítés másik oldalán vezetett úgy, hogy látszott, hogy ez nem fog lejteni, és csak szintben halad a hegyoldalban. A jelzett úton haladva, egyszer csak azt pillantottuk meg, hogy a jelzés "beugrik" a kerítésen túlra - fák, bokrok, és magas fű közé. Létra sehol, csak egy vágott lyuk a kerítésen, amit gyanús, hogy nem az erdész kreált oda.
Érdekes látvány volt, ugyanakkor elszomorító is, hogy egy kerítés így véget vethet egy útnak, ill. hogy ha már mindenképpen kell a kerítés, akkor miért nem festik át a jelzéseket egy másik útra. Mi ugyanis visszamentünk az említett lefelé tartó ösvényre, és azon haladva elértük célunkat, bár a kék háromszöget többé nem láttuk.
Egy kellemes kerékpározás a Gerecsében. Tatabányáról indultam a Turultól, És mirefelértem ide ehhez a ponthoz már 880m szintemelkedést gyűjtöttem be. Felérve a Tv-toronyhoz bizony már kicsit lógott a nyelvem. Gondolatterelésként elképzeltem, milyen lehetett amikor még ezen a töredezett asztfalton még járkáltak az autók. A keresés sokáig tartott, mert a GPS alig kapott jelet, álladóan máshova mutatott,a logokban lévő egyik kép segített sokat. Amegtalálás után gurultam is tovább, le a piroson.
GPS nélkül kerestük, és a feltűnő álca miatt könnyen meg is találtuk. Sok kis ajándék közül tudtunk válogatni. Gyönyörű volt a kilátás a nem túl gyönyörű kilátóról. Köszi a rejtést!
...nemsokára népesebb csapattal jövünk erre!
Egy finom tardosi ebéd után levadásztuk a GCbikv 3. pontját, majd felcaplattunk a csúcsra.
A kilátóból valóban szép a táj, bár sajnos nagyon párás volt az idő, a Duna is alig látszódott.
köszi!
Kata és pisti
Népes csapattal (hegedűkészítő is volt köztünk, neki szakmai út volt fa-szempontból :-)) kerestük fel a ládát. Már mi is tudjuk mi az a medvehagyma-mező, illat alapján 5 km-ről! :-) Az út Pusztamarót felől autóval neccesen járható (gödrök garmada), viszont gyalog is teljesíthető. A láda jó állapotú, kissé túl volt álcázva (ághalmokat megszüntettük, csak normál tűzrakó mennyiség maradt... :-)). Köszönjük a rejtést!
Gyönyörű volt a kilátás a tiltott toronyból. A rejtekhez vezető úton elképesztő mennyiségű medvehagymával találkoztunk! A rejtés szinte kiabált a megtalálásért, annyira "természetes" volt.
A leírás ("egy fa alatti üregben") elég vicces egy erdőben... Egyébként a Gerecse gyönyörű, főleg most, a sok-sok medvehagymával, de a rejtést nem igazán értem... miért kellett az úttól ilyen messzire tenni? A keresés közben egy csomó szép (és néhány védett) növényt óhatatlanul is letapos az ember...
A láda karbantartásra szorulna! Van egy lyuk az oldalán, a tartalma (így sajna a logbook is) teljesen szétázott, a jelszó olvashatatlan... még szerencse, hogy még egyszer szerepelt benne, és ott nagy nehezen ki tudtuk olvasni, az utánunk érkezők kedvéért tollal beírtam az elejére...
Vértessel ismét egy jó nagy túrának nézünk elébe, rég jártam már a Gerecsében, utoljára a Gerecse50-en. Csóványos féle toronyba érdemes femászni, szép a kilátás, irány Pusztamarót. Őzcsapattal már találkoztunk.
Félnapos Gerecse túra Omlással, általában a pontok megszerzésére hajtva, nem pedig a komolyabb túrázásokra. 6/9
Ide is egészen közel lehet menni autóval. Az erdőben sok gomba (?) szedővel találkoztunk. A rejtés jó, különlegessé tette most a friss medvehagyma liget, amely körülveszi jelenleg, amelynek illata már-már fullasztó, miután megtapossa az ember... :-)
Pusztamarót után a Kis-Gerecse, majd ide jöttünk. Az utat annyira nem élveztem, nem szeretek betonon menni. Meg azt a sok kerítést kerülgetni. Kicsit olyan élettelennek tűnik a hegytető, de biztos a tv torony miatt olyan nyomasztó számomra az egész.
Megtaláltam!
Ez volt az első geoládám!
Egy jó túrán voltunk a családommal, és egyszer ha már ott voltunk a hegységben és nálunk volt a GPS gondoltam elkezdhetnénk geoládát keresni.
Gerecsei kirándulás első ládája, Brigivel, Simontemplarékkal és Cherry kutyával. Tardosról indultunk gyönyörű időben a K 3szögön. Az első 7-800 m kicsit húzós volt, de utána kellemes séta a ládáig. Gyors találat, logolás, aztán tovább a TV torony felé, majd következő cél a Kis Gerecse.
A láda majdnem teljesen üres volt, amennyire tudtuk feltöltöttük.
Köszi a rejtést.
Kéktúrázókkal tartottunk a Gerecse tetejére Tardosról kiindulva. Az odafelé úton egy nagy csapat őzet láttunk, persze mire elővettük a fényképezőket, már árkon-bokron túl jártak. A kilátó nagyon tetszett, majdnem lefújt minket a szél!:-)
A láda rajtunk kívül senkit nem érdekelt, de visszafelé azért jól jött a GPS segítsége a legrövidebb út megtalálásában:-) Mielőtt visszaértünk volna, még a Nap is kisütött, ezt azért megtehette volna egy kicsit korábban is...
Éva, Márti
A toronyba nem mentünk fel, így a kilátás elmaradt. Lefelé tartva a betonúton gondoltuk, hogy ez egy nagyon klassz bringás láda lehet, majd kipróbáljuk egyszer.
A kék háromszög a romig egy sártenger, biztos jól megjárattak benne pár terepjárót. Néha azt hittem, a bakancsom maradni akar. :(
Alsógalláról mentem Tardosra az Encián Mozgalom keretében, majd onnan az Mt. Gerecse csúcstúra keretében fel a Gerecsére a K3 jelzésen. Onnan tettem kitérőt a ládához. A rejtés szép, a doboz kivarázsolása okozta a legnagyobb problémát. 1-2 fányira favágók dolgoznak. Kesztyűt nem vittem, ez hiba volt a hideg miatt.
A Mt. Gerecse teljesítménytúrával kötöttük össze a láda megkeresését.
Egy kicsit fáztunk a jeges szélben, de a kilátás a geodéziai toronyból kárpótolt érte.
A ládát könnyen megtaláltuk, hiszen a közelben csak ennek a fának a lábánál voltak faágak és avar felhalmozva.
Szinte drive in cachnek tekinthető, de aki szereti, és félti az autóját, az nem biztos hogy ide fel fog jutni. A láda helye jó, bár a GPS engem is kicsit körbejáratott. A doboz ki van fosztva, legalábbis ajándékok tekintetében. Én viszont nem vitem csak eggyet. A kilátót navigációs problémák miatt kihagytuk, de ha erre járunk talán még feljövünk egyszer.
A Kis-Gerecse után toronyiránt jöttünk, picit meg is izzadtunk:) A kutyus ide már nem kisért el, akivel korábban találkoztunk, mert vszleg a kastélyban lakik:) Mire felértünk elég hűvös lett és a nap is elment, ezért gyors felmászás a kilátóba, majd gyors ládakeresés (kivenni nehéz volt de rájöttünk a trükkre:), aztán sietés a kocsihoz h még világosban leérjünk.
Soha nem jártam még a Gerecsén, pedig milyen közel van és milyen szép. Szerencsére maradt tavalyról pár nap szabadság, ami kapóra jött. Hétköznap van, szinte félelmetes a csend és a kihalt erdő (kivéve a favágókat és egy félholt bicajost). A Vízválasztótól jöttem fel a kőfejtőn át a kék háromszögön. A kastély is gyönyörű és szép pacik őrzik. A rom mellett nagyon kellemes pihenőhelyek vannak (pad, asztal, a tűzrakó körül pedig fatönkök). Aki nem szeret az úton menni, de a villanypásztorral meg a kerítéssel sem akar küzdeni, az felmehet a kastély bal oldalától a távvezeték alatt (jó meredek) és az adótoronynál a villanypásztor sarkánál fog kilyukadni. Itt sikerült lefelé menet néhány szarvast látnom. Egyébként rengeteg fakopács volt.
A toronyból a kilátás gyönyörű, bár a Dunát és Esztergomot már nem láttam a távoli pára miatt.
A doboz léket kapott de a napló szerintem még megmenthető. Főleg az eleje ázott szét, ezért köszönet Silvius-nak a bekarcolt jelszóért. A dobozt a benne levő vizes és penészes cuccokkal visszatettem és hoztam egy új vödröt amibe bezacskózott pótnaplót és tollat tettem (15x15cm, 18 cm magas, kicsit szűkösen, de befért - azt hittem nagyobb a lyuk). A GCGLMP-t véletlenül átkereszteltem GCLMP-re, valaki javítsa ki. Hazafelé még megnéztem a pusztamaróti emlékhelyet és integettem Sándor Móricznak (bár tudomásom szerint ezt a lovakkal való bánásmódja miatt nem érdemelte ki).
Ezt a dobozt éppen két éve kerestem, amikor a versenyállomáson rádióztam kedves barátaimmal, de akkor sehol sem leltem, mert éppen eltűnt. Most végre sikerült rátalálnom, így még annak is örültem, hogy meglett valamilyen formában, így kipipálhatom ezt a pontot is.
Egy kis rádiózás után (épp az előző megtalálóval, FóKával beszéltem, aki otthon, Fóton volt) megindultam a 370. találatom felé, de ilyet még nem értetek. Akármerre mentem a GPS mindig azt mutatta, hogy mögöttem van a csésze. Körbe körbe a jeges-szélben keringtem, már az őrület határára jutva, újraindítottam a műszert, kiálltama tisztásra, de mindenhová vezetett, csak a rejtekhez nem. Majd felhívtam FóKát, adott kis segítséget és valahogy úgy megtaláltam. A rejteknél a műszerem 27 méteres távolságot mutatott, szóval valami nem volt rendben.
A logbookon már teljesen olvashatatlan volt a jelszó, így ezt is FóKától kértem el, majd rávéstem a logbook kartonjára, mert a toll sem fog, ami benne van a repedt dobozban.
Ha valaki nem cseréli ki addig (mondjuk a ládagazda), én majd tavasszal viszek neki egy új dobozt, ha a sok munka, gyereknevelés, háztartásvezetés és ládászás mellett jut majd időm rádiózni is innen fentről.
Ismét itt, a ládánál, immár harmadszor. Talán ez a legkedvesebb, hiszen most kisfiammal, Ádámmal voltam.
*** A KÖVETKEZŐ MEGTALÁLÓ FOGYELMÉBE !!! ***
A láda katasztrófális állapotban van, azonnali felújításra szorul. A doboz törött, a nylonszatyor szakadt. A ládában a logbookot egy tömbbe összeolvadva találtuk meg, beleírni így lehetetlen volt. Gyakorlatilag teljes cserére szorul az egész cache.
Amúgy tul.képpen a HA5KDR rádióklub QTH-jára jöttünk és töltöttünk itt barátaink körében klubtagként 2 csodálatos napot.
Tardos felől a kék háromszög jelzésen mentünk fel, helyenként elég meredek szakaszokkal tűzdelve. A hegy gyakorlatilag egy felhőben állt, nem volt érdemes felmenni a toronyba. A láda szét van ázva, ezt elolvashattuk volna itt is, de nem készültünk fel. A jelszót felfedezni véltük a ronggyá ázott logbookban, de azért telefonon leellenőriztük. Kösz a segítséget!
Hatalmas ködben, egy nagyon hideg napon.
Jó kis túra volt, bár nagyon fáztunk. A köd miatt csak itthon a többiek korábbi logjai alapján tudom, hogy mi mindent nem láttam. :(
Persze még visszajöhetek. :)
Pusztamarót felől a kék-csík, majd kék-háromszög jelzésen mentünk fel kelet felől a TV tornyot érintve a geodéziai kilátóhoz. Innen jeges szélben szép kilátás volt a napos időben. Lefelé Tardos felé indultunk, de nem találtuk a kék-háromszöget, csak kb 300 méter után egy nagyon kopott kék-sávot, pedig a 2006-os Cartographia Gerecse térkép jelöli a háromszöget. Elindultunk lefelé "toronyiránt" nyugat felé a fák között, el is értük a kék-sávot, amin a hegyet észak felé kerülve visszajutottunk az autóhoz. Vajon ha Tardos felöl jöttünk volna, megtaláltuk volna a felfelé vezető utat? Lásd lelcache 2006.06.24-i és Zsiráf 06.27-i bejegyzését.
GPS nélkül meg sem próbáltuk megkeresni a ládát; túl sok fa van az erdőben.
Szülinapi csavargás második pontja. Az igazat megvallva - és a leírás alapján is - kicsit többet vártam a helytől. Az igaz, hogy az erdő gyönyörű és van itt egy TV torony, de kb. ennyi is. Mivel babával voltunk, így mi csak a szűk környéket sétáltuk be.
Köszi és üdv,
MikiAnita és Barni
Bringás találat.
Tardos-Pusztamarót-Gerecse-Süttő-Neszmély-GCpite-Tata-Tardos 83 km
Meglepően - egy kis túlzással - jó minőségű út vezet a Tv-torony és Pustamarót felé vezető út szétválásáig. A hosszú szakaszokon kifogástalan aszfaltútat hirtelen töredezett burkolatú , gödrös szakaszok váltják fel. Lefele többször is hirtelen fékezésre késztettek ezek a meglepetések. A pusztamaróti elágazás után az út római hadiút jelleget ölt és hatalmas kanyarokat leírva vezet a csúcs felé.
A geodéziai toronynál nagy meglepetésemre vagy 15 kerékpárossal találkoztam és visszafelé is még legalább ennyien jöttek velem szemben. Az örömömet csak az rontotta el, hogy a tinik még a köszönésemet sem fogadták az idősebbekel az igazi természetjárókhoz méltóan üdvözöltük egymást.
A rejtek a túristaúttól elég messze , biztonságos helyen található.
Lábatlan 35 ládázva 3. Mivel jó néhány ember - társasági jelzésfestésből kifolyólag - aludt szerte-szét a házban, s hajnali fél 5-kor már nem akartam zörögni azzal, hogy visszamegyek, így sem ajándékot, sem mackót nem hoztam a mai túrára.
Ezt a ládát Valter barátommal kerestem meg, mert baromi kíváncsi volt arra, hogy miként is zajlik a folyamat. Sajnálattal állapítottuk meg, hogy a láda alja és oldala törött. A következő lécci cserélje ki. Amúgy nagy forgalma volt a helynek, mert én voltam ma a negyedik, aki beírt a naplóba. A geodéziai torony tövében 2 quados és 2 motoros beszélgetett éppen. Hangos brünnyögéssekkel húztak el mellettünk. Minket bezzeg taposási kárral piszkálnak. Egyszer jó lenne a TV-toronyba is felmászni.
Pochokkal találkoztam a láda megtalálása után és figyelmeztettem, hogy nem túl pontos a koordináta, de kb. 20 másodperc alatt találta meg. :-) Szintén a Lábatlan 35-ös túrán voltam.
Bicajozásos kesselés. A GCBikv bejárása közben tettem egy kitérőt ehhez a ládához.
Kb. 10 évvel ezelött jártam itt, jobb útra emlékeztem, a bicajosok nem fogják szivükbe zárni a köves felvezető utat, nagy elszántsággal járható.
Az erdőt bőszen írtják a láda rejteke körül, remélem a láda megússza a fűrészgépek támadását..
Üdv Mr Zerge.
Nem is olyan vészes, csak kb. 200m-t kellett mászni, mert a többi már a hegy lábánál adott volt. Nyugat felől jöttem a GPS térképből hiányzik a kék háromszög jelzés e fele... Ezen az oldalon régi jelzések vannak felfestve, a keletin bezzeg újak. A nyugati oldalon a jelzés egy darabját egy szorgalmas ember elkerítette, bár a megkerülése nem volt vészes... Az állatvilágot meg jól elüldözte a motoros fűrészek hangja...
A Bikolpusztai kisvasutak láda pontjai közé ékelve kerestük meg biciklivel, scele társaságában. Tardos felöl közelítettünk, és az alig járható jelzésen szenvedtük fel a bringákat. Szép, szép, de még gyalog is nehézkes lenne, tekintve, hogy semmiféle látható út nincs. A mély, puha avarban kell bandukolni. Bringával ez különösen nehézkes. Mivel egy szép széles földúton lecsaptuk a távolságot, a toronyhoz értünk ki először. Innen a rejteket kerestük fel. Jó kis rejtés. Szinte rajta tapogattunk, mégis csak harmadszorra vettük észre. Logolás után felmásztunk a geodéziai mérőtoronyba is, ahonnan fantasztikus a kilátás. Itt össze is futottunk néhány light-os geocacherrel. Ahogy néztem, a ládát sem keresték fel.
Egy kis túra a Gerecsében. Jó sok medvehagyma van a környéken, de mi inkább sütit ettünk. A ládát kerestük egy kicsit, de azért hamar megtaláltuk. Megtalálók: Anikó, Ági, Zsuzsi és én.
SagiK-kal és Bal3-mal jártuk be a GCBikv multit és kerestük meg az útba eső ládákat.
Remek helynek bizonyult a reggelink elfogyasztására. Annál is inkább, mert útközben Bal3 leszüretelt egy nagy tábla medvehagymát, amiből fogyasztottunk is rendesen a reggeli mellé. A kilátás hibátlan.
Szerencsénkre a közelbe volt egy kis munkánk, gondoltuk ha van a közelbe ládikó megkukucskáljuk. Amúgy is ilyenkor Kvinti barátommal szoktunk szedni medvehagymát, ráadásul errefelé kaszálni lehetne...
Megtaláltuk.
Tardosról indultunk. A turista térkép nem jelezte a kék háromszöggel jelölt utat, de mi úgy feltételeztük, hogy a csúcsra visz. Ennek megfelelően el is indultunk rajta. Jó választás volt. Gyönyörű, szinte járatlan helyen haladtunk felfelé. Egyszer csak egy kerítés állta utunkat. Itt jobbra érdemes (kell) fordulni. Ha a kerítés mellett haladunk, akkor ismét találkozunk a kék háromszöggel. Feltételezésünknek megfelelően a hegytetőn kötöttünk ki.
A betonból készült toronyba érdemes felmászni. Szépen lehetett látni Esztergomot (fénykép nem ezt mutatja, de így volt).
A dobozt hamar megtaláltuk. Egy kicsit aggodalomra ad okot, hogy a területen vágják a fákat, pl. a doboz közelében is.
Köszönjük. Pb [wapon beküldött szöveg]
Nagyon szép kirándulásunk volt Héregről indulva a piros jelzésen. Sajnos semmiféle térkép nem jelezte a további utat, így nekivágtunk saját szakálunkra a kék háromszögnek, s nyertünk! A láda a meglehetősen elavult kilátó közelében található. Ide feltétlenül fel kell menni: kis időutazás. (Régen még nem lehetett, körbe volt kerítve.) Visszafelé továbbtipegtünk a kék háromszögön, hogy - Janó tanácsára - bemérjük a turistautak számára. (Igyekszünk mi is minél hamarabb feltölteni.) Így a zöldre értünk, s így ballagtunk vissza Héregre, ládánk, s szállásunk közelébe.
Hogy mennyi szarvas, őz, nyuszi van errefelé! Csapatostul járnak-kelnek!
(Az úton mindefelé felirat: "Tilos az á...!" Hogy miért tilos ilyenkor az erdőt járni? Agancsgyűjtési tilalom van. :? Szinte hihetetlen, de emiatt nem szabad - elvileg - bellépni a területre. Mi felhívtuk Áprily J. urat, aki engedélyezte a Pilisi Erdőg. Rt. nevében, hogy a turistautakon gyalogosan és kutya nélkül közlekedjünk. :))
Köszönjük a rejtést!
Peti bá' és a lányok
Háááát, a koo. nem volt túl pontos!
De azért nem is volt nagyon vészes. Kiszedni viszont annál inkább: be volt fagyva a hóba-földbe az álca. Jól láttuk, mégis sokáig eltartott, míg hozzáfértünk.
Üdv: APEXSEK
Szóval az itthoni gyógyfürdő, és a gyógy cserszegik után, most már értem, miért két hónapos az utolsó log itt a hegytetőn!
A már említett okokból, ( Pusztamarót felé egy méteres hómart fal takarja az utat) inkább a héregi felhajtást vállaltuk be. Jól hangzott induláskor, hogy csak 3 km légvonalban a láda. Kis idő után rájöttünk, hogy itt nem használható a légvonal, szóval maradunk az úton. Nekem kezdéskor derült ki, hogy a két év garanciás tök kényelems bakimnak beszakadt a sarka, így már a kocsiban ülve is beázik. Mindegy hív a hegy, és úgyis van cserezoknim! Ezért Bal3 felkinált Tescos láb szatyrait nem fogadtam el :-)) Irány a hegy, ahol több erdőírtó, és egyéb csapattal találkozva, közelítettük meg a tv-tornyot. Sajnos ott jött az első UAZ, aki felhozhatott volna minket, ha korábban érkezik :-((
Mindegy, megkaptuk a pontos itinert, a kerítés mellett a köves úton...
Lehet hogy az, de ezt 50-60 cm alatt sem találtuk meg, így egy-két szarvascsapást követve találtuk meg a dobozt. Ez az utolsó pár száz méter volt a legjobb, a mi súlyunkkal pikk pakk fél métert lehetett sűllyedni. De azért meg lett! Szóval mindenki írja fel a kordinátákat, mert valóban nincs a dobozban a kilátó koordinátája. Azért meglett, de a pár DX helyett számomra a zoknicsere volt a fénypont:-) Azért érdekes a rádiók próbálgatása, de erősen elgondolkodtatott a 03.19.-i DX helyének megválasztása!!!
Legfeljebb bogrács marhalábszárral, 1 liter konyak, 3 liter cserszegi, és csere sofőr, az, ami ide engem mégegyszer fölcsal......
Ne higgyétek el ám, csodálatos! Már most is visszavágyom, a nőnapot pedig megbocsájtották :-)))
UI: A természet ellenes mosoly az arcomon, Bal3 kilátófotóján onnan ered, hogy másodjára sikerült fél gugolásban önkioldania a gépét:-((
Ez csúcs volt! Minden szempontból:-)
Kit "icipici" emberke, Bandy és én elindultak PMR DX helyet előkészíteni.
Reggel Pesten tekeregtünk, aztán irány Visegrád, természetesen a lepencei úton, legyen kalandos a bemelegítés, volt is keresztbe fordult kamion, Bandy kikerülte a földúton, tolatva, ezerrel:-)
Na visegrádi munka után irány a láda. Pusztamarót felől akartunk támadni (1-es kép) de az út járhatatlan volt, egy méternél nagyobb hóátfúvások szépítették (2-es kép). Segond, irány Héreg. A falu közepén segítőkész fiatal ránézett a kocsi abroncsára: "Na ezzel nem mentek fel"... Igaza lett, a falu határában a temetőnél hagytuk az autót, innen 3.8 km-t mutatott a GPS, légvonalban. ;-)
Rajta 13ó30p. Először latyakos, csermely szerű úton lihegtünk felfelé, majd egyre hidegebb lett és tiszta havas táj vett körül. Álom szép vegyes erdő. Sok helyen vágták, nem volt jó érzés. Már féltávnál rájöttünk, itt rövidíteni nem lehet, be kell járni a kerülővel járó, de "enyhébb emelkedésű" utat. (Istenem de jó, h nem volt ott Sagik;-) 230 méterről 630-ra akárhogy is nézzük, 400 méter szintemelkedés. Fent próbáltam a TV torony gondnokát kicsalogatni az odújából, de nem volt ránk kíváncsi. Aki ideér, a kék háromszögön, a tv torony területének kerítését jobbról kerülje meg. Szerencs, hogy jöttek a favágók UAZ-zal (bár fél órával hamarabb jöttek volna felfele :-) és elárulták, hogy a köves úton jutunk el a kilátótoronyhoz. Ja igen, csak a köves utat 50 centi szűz hó borította, hol lehet? :-)
Még szerencse, felfele jövet találkoztunk egy kedves idős (kb. 70 éves) házaspárral, akiktől tudakoltuk a kilátó helyét, mondták, most nem onnan jönnek, ott tegnap voltak. (én meg 3 napig fogok most borogatásban feküdni:-)) Így egy idő után megtaláltuk a nyomaikat a rádióamatőr átjátszó után, és odajutottunk a kilátóhoz. Ja mellékesen a ládát is megtaláltuk, bár majdnem ki kellett vágni egy fát, hogy hozzáférjünk;-) Bandy nem volt rest, nekiugrott fokossal, késsel, "ésszel" :-)
Persze nem kellett vadulni, meglett szépen. 15ó50p! A mobiltorony mellett elhaladva végre felértünk a toronyba. Nem is kicsi! Fent volt a csoda!
Eddig csak élveztük a jó levegőt, a 0 fok körüli meleget, de a toronyból éveztük csak igazán a kilátást és a teljes szélcsendet! Állt a levegő, szikrázott a napfény, és élt az éter. PMR-en beszéltünk Zsézsé-vel (remélem, jól írom) Komáromból, és 590-es Gáborral Tatabányáról. Hallottuk a pesti darusokat, és "csehszlovák" síoktatót a Tátrában. Ez szép és jó, de Bandy még se akar újra ide felmászni március 19.-én a PMR DX napon :-) Vajon miért?
A jónak is vége egyszer, féltünk a sötéttől és végül is nőnap van, illik este 10-re hazaérni, elindultunk lefele. Pár méterre voltunk a toronytól mikor hívott Csigabiga, hogy elárulja a koordinátákat, köszönet érte! Már késő volt:-)
1 óra 20 perc alatt leszáguldottunk a hegyről. Ez egy fantasztikus nap volt, ne hagyjátok ki ezt a ládát, kilátót, környéket. Csodaszép!
Csigusz Geodéziai mérőtorony koordinátái tökéletesek, írjátok fel, érdemes, hóban pl. egyáltanlán nem tudod kitalálni merre is lehet! A következő ládász írja be a ládanapló nyitó oldalára is legyen kedves (nekünk későn jutott eszünkbe) Szélesség: N 47° 40.843' Hosszúság: E 18° 29.150' Magasság: 655 m
Van egy rádió átjátszó torony is a tv torony mögött, annak a koordinátája:
Szélesség: N 47° 40,612'---Hosszúság: E 18° 29,614'
Üdv Bal3
Nagy hóban caplattam föl a ládáig. Szerencsére a hó kérges teteje csak ritkán szakadt be a súlyom alatt. A láda alja törött, egyébként alig bírtam kicibálni a rejtekéből. Sajnos az új logbookból kimaradt a lényeg, hogy merre is van a kilátó! Nagyon dühös voltam, mert anélkül a hegycsúcs semmi kilátással nem szolgál. És nem is értem, ezt a fontos adatot miért kell titokban tartani!?
A környéken futó erdei utakatról meglepő módón géppel takarítják el a havat. A városokban meg nem lehet közlekedni. Ki érti ezt?
Gyönyörű havas időben, egy nagyszerű túra volt. Héreg felől indultunk, az ajánlott útvonal alapján. Először a kilátóhoz mentünk, és a deres létrán felváltva felmerészkedtünk a torony tetejébe. Valóban láttuk a Bazilikát és a környező hegyeket. Majd a nagy hóban a láda a pontos kordinátáknak és a leírásnak köszönhetően hamar meglett.
Az egész úgy kezdődött hogy szóltam Döbröginek: itt az ősz ideje megejtenünk az aktuális céges kirándulásunkat (tavaly a Bakonyban voltunk előtte a Börzsönyben). Ő pedig rendes főnökhöz méltóan azt mondta: már azt hittem sose hozakodsz ezzel elő! Gyorsan kihirdettük a kollégák között, kitaláltuk az úticélt, szervezkedtünk, szállást foglaltunk, stb. És már itt is találtuk magunkat a Gerecsében.
Este vacsora (vörösboros vaddisznópörkölt) után négyen befészkeltük magunkat Döbrögi terepjáró jellegű gk-jába és csúnya módon drive-in találattá degradáltuk ezt az amúgy jobb sorsra érdemes ládát. Elég bizarr volt erdész módra autóval közlekedni a sötét erdőben, de valahogy mégis élveztük. Azt hiszem hogy a híres-hírhedt HECT tagok csak annyit mondtak volna: úgy van!
Megtaláltuk...a környezet gyönyörű, mindenki menjen és keresse meg ezt a ládát és azokat is ami a környéken van...lélegzetelállítóak az ősz színei a Gerecsében...
drivein kess volt :) csak előtte nagyon sokat kellett drive-olni bicóval felfelé. természetessen nem a leírt úton hanem "toronyiránt" egyéb erdészeti utakon, egy élmény :) A láda könnyen meglett, a jeltorony viszont nem :( mondjuk ha 3 percet kerestük.... Mint mindig most is szeretem a Gerecsét, szép.
Nem a leírt módon közelítettük meg csak toronyiránt mentünk, bár ne tettük volna. Ebből is tanultunk. Árkon bokron villanypásztor mentén mentünk, a kasténytól utat nem vettünk igénybe. Annyi bogáncs meg csalán van ott mint égen a csillag. ;(
Miután jóllakattuk a Miltary Weekend-re összesereglett jónépet, Pityulínóval felkerestük a ládát. Ő már az előző évi rendezvény alkalmával megtalálta, így most csak kísérőként szegődött mellém. Rá is csodálkozott a ládára: "Jé ez ilyen?" Akkor ugyanis csapatos éjszakai megtalálás történt.
2005.08.05-06-07 : MILITARY WEEKEND a HA5KDR Fővárosi Rádióklub és a Katonai Rádiókat Gyűjtők Baráti Köre
szervezésében a klub alábbi koordinátán lévő versenyállomásán:
N 47° 40.612'
E 18° 29.614
Távolság GCGLMP-től légvonalban 240 méter.
Ha ezen a hétvégén erre jársz, sok rádiót és egyéb kütyüt láthatsz....
A II. Rákoczi Ferenc Ált. Isk. és Gimnázium vándortáborával és Erchegyia jelenlétében rgy csapat kis gyerek és egy szép lánnyal meg másztuk a gerecse oldalát a csalánba és a csipkebokorba.
Ez is megvan.
A közelben (Pusztamaróton) táboroztunk, tehát egyértelmű volt a keresgélés.
Felfele az ok. meletti kastélytól jöttünk, a villanyvezetékek alatt. Meredek....
Egy kis kevergés után (hibás koordináták) könnyen meglett.
A villanypásztorokban nincs áram!
A következő ládához (Kis-gerecse) toronyiránt mentünk. Ez is meredek, de közel sem lehetetlen.
Üdv.: erchegyia
Rádióamatőr tanfolyam keretein belül jöttünk fel ide, a nagy-torony közelében található amatőrrádiós állomáshoz. Mivel a láda kb. 200 m-re található a bázistól, egyértelmű volt, hogy megkeresem!
Könnyedén ráleltem, majd visszatértem a bázisra.
Később közösen meglátogattuk a geodéziai betontornyot, ahonnan nézelődtünk egy jó nagyot!
Nagyon szép körpanoráma nyílik a tetejéről, még az esztergomi Bazilikát is lehet látni!
Visszatérésünk után, mivel az egyik csoporttársamat érdekelte a geocaching, a kezébe adtam a GPS-emet és elindultunk a ládához. Végig hagytam, hogy Ő navigáljon és közben a geocachinges tapasztalataimról meséltem. Szépen eljutottunk a rejtek közelébe, de ott a GPS bizonytalansága miatt nem sikerült rálelnie a rejtekre, pedig mondtam, hogy inkább már ne arra hagyatkozzon! A végén, amikor feladta, rámutattam a háta mögött másfél méterre lévő rejthelyre. :o)
Előszedtük a ládát, megismerkedett a szokásos láda-kellékekkel, majd a biztatásomra Ő is írt LOG-ot a füzetbe. Utána visszarejtette a ládát.
Tetszett a csoporttársamnak a dolog, már előzőleg hallott rólunk és most kipróbálhatta élesben is. Remélem, hamarosan a körünkben üdvözölhetjük! :o)
Versenyzárás után, hirtelen felindulásból Mikicache-ékkel sétáltam fel a hegyre. Héreg felől a piroson érkeztünk. Odafent kellemes fokhagymaszag terjengett a medvehagymától.
A doboz mellett épp egy másik társaság piknikelt, de sikerült kivenni észrevétlen a cuccot. Ajándékot nem cseréltem!
A geodéziai toronyban aztán ismét összefutottunk a másik brigáddal. Mikicache mesélt nekik a játékról, kíváncsi vagyok, megtérnek-e.? :)))
A hegyen egyébként régebben jártam már, hiszen tán 10 km a házunktól. A kilátás most is olyan, mint annó, tehát a fáktól semmilyen, el kell zarándokolni érte a toronyig. A doboz szerintem indokolatlanul nagy távolságra van tőle.
A tavaszi évadnyitó verseny utáni levezetésnek szántuk, aztán felvezetés lett, mármint fel a hegy tetejére. örömünkre snake barátunknak is kedve támadt egy kis kesselésre, így hármasban beszélgettük végig a nagyon kellemes és nagyon szép utat. A láda közelében kirándulók uzsonnáztak, ezért a láda kivételénél bevetettük a már többször begyakorolt geo-lábjátékunkat. Aztán a geodéziai torony tetején találkoztunk a szimpatikus társasággal, akik rövid mustrát követően megkérdezték, hogy minek ez a sok kütyü rajtunk. Kérdésemre, miszerint hallottak-e már a geocachingről, egy gyors és határozott igennel válaszoltak, mire elkezdődött egy véget nem érő beszámoló a geocachingről, és mindenről, ami ehhez kapcsolódik. Nagyon szimpatikusan érdeklődtek, és már tervezgették is a bekapcsolódást a játékba. Kiderült, nem is sejtették, hogy a rejtekhelyről kiloptuk a tőlük alig tíz méterre elrejtett ládát:-)
Köszönjük a helyet az elrejtőnek.
Anikó, Robi és Miki
Dorog - Gete - Bajót - Bikolpusztai vasút - Agostyán 50 km séta.
Régi Kinizsi 100-as emlékek (1982-ben és '83-ban csináltam meg. '83-ban - bakanccsal, hátizsákkal - 16:40 alatt.)
Eddig nem értettem, miért nem jönnek fel a jelzések ide. Ez a hegy mindenhonnan látszik, kilátás viszont alig van róla.
Későn indultunk, ezért a toronyig autóval mentünk. Megbántuk, mert az autó kicsit megsínylette a Tardosbányától idáig tartó utat. A kilátóból klasszul belátni az egész Megyét. :)
Tardosbányáról jó kis sziklamászás után "szaladtunk" el a ládáért. Mire fölértünk már igencsak lógozz a nyelvünk. A Gps nem mért túl pontosan, de azért pár percen belül megtaláltuk. A rejtés ötletes.
Lopakodó, Piás, Máté, Tanár Úr
Jo rejtes. Kar hogy a kilatotorony koordinataja nincs letoltheto formatumban. a rejtes helyerol meg nem latszik.
A toronybol a kilatas szep. Rengetegen voltak fonn autoval. Valahonnet OregTomot is hallottuk 4/12-n.
Kosz a rejtest.
Ez jó túra volt, alaposan elfáradtunk. Nagyon tetszett a Király-kúti pihenő, ide még eljövünk egy nagyobb csapattal is.
A ládát még most is keresnénk, ha nem kaptunk volna egy kis segítséget. Műszer nélkül igencsak nehéz megtalálni.
Hardos, Iza, Bence
Hát mi tagadás leoffoztuk. Így fért bele a napba. Elindultunk a torony felé, Mikulás mondta, hogy van itt ilyen. Csak nem emlékezett rá pontosan, ezért a következő, talán mobilszolgáltató toronytól visszafordultunk. És lábnyom sem sok ment tovább. Sajnálom, majd visszanézek szebb időben.
Az előttünk keresők lábnyomait láttuk, minket is oda vezetett a gps. A ládahangú üreget kifosztottam, a jég alatt poshadt levegő és avar volt. Sok telefonálás után Kulisz rávezetésével lett meg. A láda be volt fagyva, de mivel zacsi nem volt rajta, a fedelét eltávolítva tudtunk logolni.
Enyhén szólva megszenvedtünk vele. Néhol combközépig érő hó, jobb esetben csak térdig. A gps folyamatosan egy fára mutat, aminek pedig nincs odva. Jó fél órás keresés után (folyamatos telefonálgatás a HECT-esekkel), mire megtaláltam a fát az oduval. A GPS is ide mutat egy idő elteltével. 20 perce miért nem ide mutatott?? :) No, a ládát nem tudtuk kivenni, mert befagyott a rejtés szolgáló fadarabokkal együtt. A tetejét sikerült csak eltávolítani és így hozzáférni a logbookhoz. Aztán mindent szépen vissza...
Hős szívvel indulánk...
Oszt jól nem találtuk meg :(
Héreg felől mentünk fel a P jelzésen. Az AH toronyig le volt túrva az út, a húzós része ott kezdődött. Térdig erő hó. A kesser nem retten meg, nyomultunk tovább. Elkezdtük keresni a ládát, be a fák közé. Volt egy fa, amire a GPS nagyon mutogatott, odamentünk. Jól körbekerestük, az egyik üregben mintha... Egy bottal kopogtattuk, és olyan geoláda hangja volt. Kiszedni nem tudtuk, mert befagyott. De lehet, hogy nem is az volt. Egy negyed óra matatás után tovább indultunk a kilátó felé.
Felmásztunk, jeges szél, de a kilátás pazar. Ezért megérte feljönni!
A kilátó után úgy döntöttünk, hogy visszamegyünk a saját nyomainkon és nem megyünk tovább a Z jelzés felé az erdőn át.
Summa summárum, a láda ugyan nem lett meg, de jót kirándultunk. A ládáért meg majd jól visszajövünk nyáron, amikor a csalán a legsűrűbb és a magassága >= 2m :-)
Újratelepitéssel egybekötött megtalálás, az újév tiszteletére, népes on- és offtopic társasággal szilveszteri mulatság keretében. A felvezető utat már talán csukott szemmel is bevállalnám, annyiszor mentünk rajta hirtelenjében fel-le sárkányháton, ahol nekem a tapadósúly és a lámpakezelő megtisztelő szerepe jutott. Koccintás a toronyban, az extrémek a jelek szerint nem szeretik a pezsgőt. Sebaj, volt minden más. Tűzijáték-panoráma, kilátás, sötét erdő. Rég töltöttem ily kellemesen a szilveszert, köszönet érte a vendéglátóknak és a jelenlévőknek.
Újratelepítettük majd megtaláltuk sok-sok kedves emberrel, kint a setét erdőben, távol a megbolondult városoktól. Életem legjobb Szilvesztere. Köszönjük barbárka!
Pusztamarót szállással, részeg vezetéssel, gömbökkel, betonokkal, muzsikaszóval, a Norbi meg bekaphatja, vagy hogy is van ez? :-)
Ja és remek dolog volt a pótkeréken utazni, csak sajnos részegségemben a gépet manuális fókuszon felejtettem, ezért a csészerejtés képei életlenek lettek. :-)
Háromnapos pusztamaróti óévbúcsúztató-újévköszöntő eseménysorozat csúcspontja a szilveszteri heje-huja-dínom-dánom az elsőrendű háromszögelési pont betonhengerének tetején.
Már a feljutás is kalandos volt, 17-en + Kajla kutya indultunk meg, két gépjárművel. A Landy - mondanomsemkell - prímán bírta, de a kisbusz feladta egy meredekebb jégpályán. No, kesserek és elvetemültek ki a Landyből, kényelmesebbek be a Landybe, ők kocsival fel, mi meg gyalog neki a hegynek. Ottó keresztapám vezette a menetet, alig győztünk követni a léptét. Mindenen keresztülvágva, emelkedőn lihegve, hóban-jégen csúszva, vadhálón átlépve, gyalog értünk fel, másodpercre pontosan éjfélkor léptünk fel az utolsó vaslépcsőről a szeles toronytetőre. Ott aztán elénekeltük a Himnuszt 17 szólamban, majd kísérletet tettünk egy üveg pezsgő elfogyasztására. Utóbbi nem sikerült. Becher és gömbszörp viszont fogyott dúsan. Úgylátszik az extrém nem bírja a buborékot.
Ezekután ingyenesen megtekintettünk sok tűzijátékot, vagy hááromszázezeret... Tatabányától Esztergomig, sőt még a baráti Szlovenszkóban is rengeteg ember gondoskodott a mulattatásunkról. ;-)))
A csészét loggoltuk, majd gondosan, Flektogon mestertől elsajátított alapossággal elrejtettük az előző rejtektől kb. 20 m-re.
Lefelé páran ismét gyalog jöttünk, szép volt a havas erdő, a tiszta ég, a csendbe is csak néha hasított bele egy PMR-en érkező süvöltés. ;-)
Emlékül álljon itt a loggolók névsora:
vendéglátóink - Ottó, Enikő, Gergő, Kabóca, Évike, Lajos, Honi, Gyuszi, Kajla, a vizsla (ő csak orrlenyomattal loggolt, de az már elpárolgott)
kesserek - S'Asszem, Vándor, Kulisz, doGmAI, Piret, VonósBalázs, VonósTamás, Mudman, Barbárka
Kalandos feljutás, a kisbuszt hamar legyőzte a gravitáció és a jég közös műsora, így Landy-vel jobbról előztünk. A betontorony jó magas, lassú volt a feljutás.
Fentről aztán remek tüzijátékokat láttunk, majd éneklés, gömbvedelés után lehaladtunk újratenni a csészét.
B&M és még sokan mások
Már nem beteg, újratelepítve másik helyre láda-ambulancia és extrémre sikerült szilveszteri buláj keretében. Nagy volt fenn a hó, jeges az út, adrenalin bánya volt a feljutás gépjárművekkel. Na de a kilátás fenn a geodéziai (24 méteres) mérőtoronyban! Tüzijáték 360 fokban, fantasztikus volt! Köszönöm vendéglátóinknak és barátaimnak a bulit! És kívánok boldog új évet minden geoládásznak! [wapon beküldött szöveg]
Az új láda 20*12*3 cm-es, átlátszó fehér, fa tövében ahogy a többiek is írják, kb. 25 méterre a régi helyétől. Fénykép is lesz a csapat többi tagjától esetleg:-)
Szilveszteri buli folytatása: nagy tanakodás után úgy döntöttünk, hogy két autóval megyünk fel 19-en a legmagasabb pontra. Közben rájöttünk, hogy a csésze beteg, DogmAI beszélt a ládagazdával, így előkészültünk az újratelepítésére is. Az autós feljutás nem jött be, a KIA kiakadt a jégpályán:)
Így kissé szorított az idő, de végül minden sikerült: ládatelepítés, pontban éjfélkor a mérőtoronyba is felértünk. Fantasztikus élmény volt, nem is lehet leírni. Lefelé menet megfordítottuk a KIA-t, visszamentünk a szállásra, virsli zaba, még kis iszogatás, zene, ének, kb. 4-kor tértünk nyugovóra. [weben beküldött szöveg]
A ládát ujratelepitettuk. Csodás volt a kilátás a geodéziai torony tetejéről. BUÉK! [wapon beküldött szöveg] Az új koordináták: N47 40,710' E018 29,490' található fára mutatnak, melynek az aljában remek rejtekre lelt a Barbárka, S'asszem, Kulisz, Mudman, Piret, Vonós2es, Vándor, és szerénységem jóvoltából újjáélesztett csésze. Pontban éjfélkor voltunk a Gerecse legmagasabb pontján. És gyönyörködtünk a szikrázóan tiszta, szeles, időben, a környék teljes panorámáját, Minden felé tüzijátékok, a nagyobbakat még hallani is lehetett. doGmAI
Sajnos pont akkor mentem a Gerecsére rádiózni, amikor beteg volt ez a láda. Azért tiszteletemet tettem a kifosztott fészeknél, és remélem nemsokára újra sikerül a rejtőnek telepítenie. Bízom abban is, hogy új, jobb helyet talál majd a dobozkának, mert ezt nem kellett igazán keresnem. Csodás volt itt fent éjszakázni, reggel az erdőben meseszép a zúzmarás ágak között. A kifosztott rejtek mellett számos szép dolgot találtam. Egy kidőlt és összetört, hatalmas fát, valamint egy tisztást is. Persze a fényképezőgépemet pont nem vittem magammal. A szállásunk környékén azonban volt egy-két nem kívánt látogatónk. Róluk csináltam egy-két fotót. Azokat feltöltöm ide.
A Kis-Gerecsétől másztam fel, szinte toronyiránt, kellemesen kapkodtam néha a levegőt. A rejtek gyorsan meglett, de a láda eltűnt, csak a nyomait találtam meg.
Bajóton és Pusztamaróton keresztül jöttem, az utóbbinál kiszálltam és szétnéztem az emlékhelyen - érdemes volt. Végül tovább mentem kocsival a Vízválasztóig és innen indultam el gyalog. Előbb meglátogattam a Bikolpusztai vasút multijának két pontját és a Kék ládát, az utóbbit nem találtam, valószínűleg már valaki tovább vitte. Egy szép kastély kerítése mellett fölfelé indulva és odafenn a bekerített területet kikerülve viszonylag hamar felértem az egyik toronyhoz, majd a ládához, amelynek megtalálása nem okozott gondot. Utána ellátogattam a kilátótoronyba is, felmásztam, és élveztem a nagyszerű körpanorámát. A teljes élvezethez tisztább idő kellett volna, de így is messzire el lehetett látni.
Nagyszerű láda, köszönöm.
A kerékpáron teljesített Bikoli kisvasutak túráról, a Vízválasztótól tértem ki ide. A láda a fa közelében, csak úgy a földön hevert! Elrejtettem eredeti helyére. A kilátótoronyból a pára miatt korlátozott volt a panoráma, de azért mellékelek egy fotót.
Mivel volt egy kis "dolgunk" a Gerecse tetőn, úgy gondoltuk Fókával, kipróbáljuk milyen éjszaka navigálni. Nagyon tetszett. Korom sötét volt, csak a csillagok ragyogtak az égen. Az erdő tele volt hullott száraz ágakkal, volt mit kerülgetni a sötétben. Végül meglepően rövid idő alatt, és esés, sérülés nélkül megtaláltuk a rejtekadó fát a zseblámpa, és a feljámpa fényében. Azért meredekebb területen még várok egy kicsit a következő éjszakai keresésre :-)
Pityulínó
Elsö éjszakai ládakeresésem. Hatalmas élmény volt! Pityulíno (HA5OJ) és néhanyan a HA5KDR valamint a HA5KHC rádióklubból. Military Weekend 2004 Gerecse. [wapon beküldött szöveg]
A közeli HG2T rádióamatőr versenyállomásról ( N 47°40.612' E 18°29.614' ) indultunk éjjel 1 óra után. Nagy élmény volt az éjszakai kesselés, nemcsak Pityulínónak és nekem, hanem érdeklődő barátainknak is. Geko201-em első eredményes vadászútja ez volt...
Mi Süttő felől közelítettük meg és elég hosszan fel tudtunk menni kocsival murvás uton, de így is sétáltunk összesen 5 km.-t. Tetszett a hely a kilátóra is felmásztunk.
Kerékpárom még GCGKG indításánál maradt elrejtve, mert a barlangtól felkapaszkodva úgy döntöttem, hogy egyenesen felmászok a Gerecse tetejére, és majd onnan megyek vissza a járgányért. A gyermek üdülőig simán lehetett haladni, de az üdülőtől kacifántos kanyargás, susnyás meg egyéb következett. Meg kellett kerülni egy jókora villanypásztorral védett területet. Lehet, hogy nem volt benne áram, de a pilisben már párszor megcsípett ilyen szerkezet, és ma a sok csalán, szúnyog és pókcsípés után már elegem volt az irritációkból. Szépen megkerültem a területet, egyszer így is beleakadtam valami alattomos, fű alatt kúszó szögesdrótba, amin látványosat estem. A hegytetőre felérve, csatatér fogadott: mintha a fák egymás elleni küzdöttek volna, és a nagy csatában a földön mindenfelé ágak és törzsek hevertek. Ezek között botladozva és a hegytetőhöz képest meglepően gyenge műhold jelet követve viszonylag nehezen lett meg a láda. Logolás után visszafelé a kínálkozó kapun átmenve rövidítettem az utat a bicó felé. Egy ponton a fű alatt megbújó valamilyen sima kérgű ágon megint látványosat estem. (Ugyanígy tanyált el nagyobbik fiam a kistolmácsi versenyen a 11. és a 12. pontunk között.)
Semmi gond, nyomás tovább a bringáért. Noha mintegy 1.5 órát hagyhattam magára a járgányt, szerencsére sértetlenül várt. (Ilyenkor legyen igazán megbízható a GPS. A bemért koordinátákat nem teszem közzé - talán érthető okokból.) A bicó közelében vagy 6 nagy darab szarvast riasztottam fel, ami ilyenkor jó jel, mert ezek szerint a környéken az utóbbi percekben nem járhatott senki. Igen jól esett visszaülni a testre szabott országúti cangára. A jó úton haladva a simogató nyári szél meggyógyítja a csípéseket, és minden zaj és motor nélkül lehet suhanni a következő cél felé.
Kicsit több mint 1 évvel a valódi megtalálást követően jelentem be az elektronikus logbookba :-)
Az ok: az akkori munka-látogatást követően elkallódtak a felvételek. A munka folyt. köv. miatt, előkotortam az archiv adatokat :-), közben előkerültek a bizonyító felvételek is (a jelszóval megspékelve).
Külön érdekesség, hogy a "keresőtársam" akkor volt "elsőládás". Eszterlánc, Babóval otthon pihizett.
climbela
A ládát könnyen találtuk meg, nem kellett keresgélni. A környék szép, bár az idő párás volt, így a kilátásban nem tudtunk gyönyörködni. Majd legközelebb.
GCBikv vonatozás közben kerestük fel a helyet. Ismerős volt környék, már voltunk itt. Az orosz laktanya romjainál rengeteg szarvast láttunk, szerencsénkre épp szembe fújt a szél, és nem vettek észre. Nyugodtan lehetett beszélgetni, de szóltunk nekik előre, nehogy nagyon megijedjenek:) A torony melletti tisztáshoz (bejárattal szembe állva, balra tovább) sokszor felmentünk már állatokat lesni.
Kerecsensólyom őrzés miatt egy hetet töltöttünk Madw barátommal a Pizsmicén.
Az első napunk a hegyen. Elég ramaty időnk volt, a szél is fújt és csepergett is néha, az utolsó pillanatig nem tudtuk elinduljunk-e vagy elázunk-e útközben. Mégis nekivágtunk mert most még volt aki vigyázzon a cuccokra. Zombi csak másnap ment haza.
Kellemes séta volt leereszkedni a völgybe majd megmászni a 600 szintet a Gerecsére majd megint a völgybe le és vissza 500 szint a Pisznicére :) Sajnos a jégkár ezt a gyönyörű helyet is rendesen elintézte, mindenfelé kidőlt fák, letört ágak a megszokott ösvényeken végig kerülgetni kellett. A Gerecse oldalában szembesültünk a masszív hagyma szaggal és medvehagyma ültetvénnyel, melyet éppen szedtek a BIO boltba...mi legalább is így tippeltük. Enyhe kapaszkodóval jutottunk fel a hegytetőre, felriasztva egy nagyobbacska szarvas csapatot. Madw járt már erre amit a több évvel ezelőtt itt hagyott táblafirkák is tanúsítottak. Én itt még nem logoltam.
A hegytetőre menet és odafenn is folytonosan próbáltam a 4/12-n és a 4-esen elérni valakit sikertelenül. Ám később a toronyból elértük Szapi-t Esztergomból (Búbánat völgyből) ez min. 22 km légvonalban. Fenn már esteledett így nem sokat szórakoztunk gyors logolás és fotózgatás után mentünk fel a toronyba, ahol a hűvöst még a 300 km/h-s szél is támogatta. Szegény Madw-ot fagyasztottam ott úgy 40 percet...engem fűtött a DX élmény :) Zombinál hagytuk a másik rádiót így vele tisztán át tudtunk csevegni a másik hegyoldalba. Szapi-t ő nem hallotta.
Ekkor jött a visszaút immáron sötétben a végére már esőben :) ha nem lett volna nálam a rengeteg Sport szelet éhenhaltunk volna. Kipróbáltuk az új utat fel a Pizsmicére...sötétben, kis tévelygéssel de megérkeztünk a madarász házikóba.
Forester kollégával a jól megérdemelt szabadságunkat töltöttük aktív pihenéssel (és kerecsensólyom őrzéssel az MME megbízásából) a Pisznicén. Természetesen kihagyhatatlan volt, hogy az egyik este át ne ruccanjunk ide a szomszédba.
A ládát Pusztamarót felől közelítettük meg a kék jelzésen a medvehagyma erdőn át. Érdekes, hogy néhány év alatt mennyire átvette itt az uralmat ez az érdekes növény! Kis kivétellel szinte semmi aljnövényzet nincs, csak a nagy Medvehagymalevelek, amit egy "Bio" vállalkozás már ki is nézett magának, és nem egy (jó)munkásember serényen gyűjtögette is a nagy zöld levélkéket a ládákba (tényleg, "mire jó" a medvehagymalevél?). Imádom a hagymát és az illatát is, de azért néha még nekem is egy kicsit sok volt ebben a gázfelhőben... :-)
A ládát ezúttal GPS-el kerestük meg. Forester sem nagyon ellenkezett, amikor meglátta, hogy mekkora erdőt kellett volna átvizsgálni...
Hihetetlen, hogy milyen pusztítást csinált itt a tél végi fagy és a nagy ónos eső! Karnyi vastag ágak mindenhol, kettétört törzsek, sehol egy ép fa. Kísérteties volt így minden (főleg, hogy kezdett sötétedni is), elég sokat botladoztunk a letört ágak között, mert a kütyü sem volt a helyzet magaslatán...
A rejtek nem biztos, hogy a legjobb helyre került. Van a környéken sok jellegzetesebb fa is! GPS nélkül elég izmos lesz (Reggel biztosan tervezi a megtalálást a közeljövőben), bár ha Hujberg már megtalálta lehet, hogy nem is olyan vészes! :-) Elhoztuk az úttervező progit, hamarosan egy új ládikóban folytatja tovább az útját, csak előbb készítek róla egy biztonsági másolatot... :-)
A Geodéziai tornyot is sikeresen bevettük, borzasztó jó hangulatot sikerült ott varázsolni a sötétben és a csontig hatoló jéghideg szélben (dehogy szél.... alig bírunk megkapaszkodni odafent a korlátban) a PMR kütyüvel, de erről Forester biztosan bővebben beszámol...
A végére még egy gondolat. A rejtek környékén nem nagyon járnak "civilek". Akkor miért találunk ott szemetet??? Legalább mi ne!!!!
Ez a felirat állta utunkat, és neveltetésünk alapján, vissza is fordultunk:
április 30-ig szarvasagancs hullás miatt tilos az á'!, vagy valami hasonló. Nem akartunk bonyodalmakat, meg agancsot sem...
Nagyon szép az erdő! A piroson jöttünk, majd a kövesúton fel a TV-toronyig, onnan irányba. Kicsit keresgéltünk, de ennyi belefér...
Jó arejtés. Róka ki, CD be.
zsorzs, zubi
A piros turistautvonalat választottam, nagyon megérte... Gyönyörű, főleg így az ősz kezdetén. A kilátót is megmásztam, a levegő kicsit párás volt, így nem volt annyira jó a látvány, mindenesetre az esztergomi bazilikát lehetett látni :)
[wapon beküldött szöveg]
Jutkával már jártam errefelé. Akkor a kastélyig kocsival jöttünk fel és onnan mentülk le a közeli ládáig. Most meg óriási sárban tekertem fel Tardosról. Nem volt egyszerű. Néhol tolni kényszerültem a bringát, mert úgy csúszott az út. A kastélytól már egyszerű volt. A vétel elég gyatra volt, így keresgéltem 2-3 percig de meglett végül a láda.
Csak fél napot értem rá, igy korán indultunk, ládikakeresésre. Élveztük a hajnali erdö illatait, fényeit. Az emelkedön jol átszellöztettük a városi portol fáradt tüdönket, hüs erdei levegövel. Szép volt jo volt. Nagyon nagyon tetszett a ládikában pihenö roka ( Vuk nemzetségéböl )