Megye/ország: Jász-Nagykun-Szolnok
Elhelyezés időpontja: 2020.07.13 16:00
Megjelenés időpontja: 2020.07.15 03:59
Utolsó lényeges változás: 2021.07.18 14:08
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+1V)
Elrejtők: Béres Gyógyszergyár Zrt. nevében: Katulyakutatók
Ládagazda: Game Over Nehézség / Terep: 2.0 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1270 m
Megtalálások száma: 192 + 2 sikertelen + 12 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.8 megtalálás hetente
Rövid leírás
1. N 47° 10,377' E 20° 11,967' pad háttámláján a láda koordinátái.
2. A láda (18x11x3 cm).
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A rejtés id. dr. Béres József születésének 100. évfordulója alkalmából megjelent 5 eseményláda egyik tagja.
Megközelítés
A javasolt parkoló bejárata a N 47° 10,371' E 20° 11,936' 88 m [GCBJSZ+parkoló] A szolnoki parkolási szabályokról itt, az aktuális díjakról itt tájékozódhattok. Autóbusszal a Vasútállomás amh-ről induló vagy azt érintő 6, 6Y, 7, 8, 8Y, 11, 17, 27, 28 számú járatok Szabadság tér megállójából közelíthető meg (200 m). Gyalogosan, nézelődve, a multi kb. fél óra alatt bejárható.
A láda
Szolnokon 2012-ben állítottak emléket Dr. Béres Józsefnek és cseppjeinek egy gyógyvizet adó szoborcsoporttal. Ezt a N 47° 10,393' E 20° 11,895' 102 m [GCBJSZ+Csepp Park] koordinátán találjátok. Az alkotásnak saját ládaoldala is van.
Mivel a forgalmas és nyílt területen nem nagyon kínálkozott biztonságos rejtekhely a ládának, így azt a Tisza túloldalán, a Tiszaligetben helyeztük el. A N 47° 10,377' E 20° 11,967' 90 m [GCBJSZ-1] ponton megtaláljátok a láda koordinátáit. A WIFI hasznodra lesz! Amennyiben a lapka eltűnik vagy nem olvasható, a N 47° 10,396' E 20° 11,924' 89 m [GCBJSZ+Pótkoordináták] ponton található műanyag cső belsejében is megtalálhatók a láda koordinátái.
A tiszaligeti rejtés nem véletlen, hiszen id. Dr. Béres József Szolnokból a Tiszát szerette leginkább. A megközelítése egyszerű és látványos. Sétáljatok el a Tisza mentén a Tiszavirág-hídig, majd azon átkelve, térjetek le jobbra a gátra! Azon, a folyásirányban haladva, az 1100 -as szelvénykő után, a N 47° 10,061' E 20° 11,265' 85 m [GCBJSZ+lejáró] ponton balra van egy lefelé vezető ösvény, ezen menjetek le. A pont lustábbaknak gépkocsival is megközelíthető. Ekkor a Tiszaligetbe vezető útról a N 47° 10,006' E 20° 11,364' 85 m [GCBJSZ+bejáró út] ponton lévő bejárati útra kell befordulni és az egykori katonai üdülő területén lehet megállni. Innen a N 47° 10,026' E 20° 11,277' 85 m [GCBJSZ+átjáró] ponton lehet átjutni az egykori kerítésen és az erdősávon. Más irányból nem érdemes próbálkozni, mert vagy kerítésbe vagy sűrű fás területbe futsz. Az átjárótól kb. 50 méterre megtalálod a rejteket.
A ládarejtek megrongálása esetére (amire már volt példa), pótjelszó a közeli hatalmas nyárfa földszinti üregében, a N 47° 10,054' E 20° 11,277' 85 m [GCBJSZ+Pótjelszó] koordinátán.
Az eseményládákról
Id. dr. Béres József, a legendás cseppek megalkotója 2020-ban lenne 100 éves. Az évfordulóhoz kapcsolódva a Béres Gyógyszergyár Zrt. és a Magyar Geocaching Közhasznú Egyesület 2020. július 15-től játékot indított, melynek keretében eseményládákat helyezett el a feltaláló életútjának öt legfontosabb helyszínén: Záhonyban, Kisvárdán, Szolnokon, Gödöllőn és Budapesten, a városok egy-egy nevezetes pontján.
A geoládák, melyek apró Béres ajándékokat is rejtenek, egy éven át kereshetők. Az első 20 játékost, aki mind az 5 ládát megtalálja, Béres ajándékcsomaggal jutalmazzuk!
Gyertek, fedezzük fel együtt a híres feltaláló életének nevezetes helyszíneit.
Az 5 ládát az alábbi térségekben találjátok:
Záhony--> geoláda: Béres József emlékláda, Záhony
Kisvárda --> geoláda: Béres József emlékláda, Kisvárda
Szolnok --> geoláda: Béres József emlékláda, Szolnok
Gödöllő --> geoláda: Béres József emlékláda, Gödöllő
Budapest, Hármashatárhegy --> geoláda: Béres József emlékláda, Budapest
Szolnok megyei jogú város, Jász-Nagykun-Szolnok megye és a Szolnoki járás székhelye, a Tisza egyik legfontosabb átkelőhelye. Az Alföld közepén, Budapesttől 100 km-re, a Tisza partján, a Zagyva torkolatánál fekszik.
Az id. dr. Béres József által 1989-ben alapított Béres Gyógyszergyár Zrt., mely mára Magyarország legnagyobb magyar tulajdonban lévő gyógyszergyárává vált, 1995-ben vásárolta meg szolnoki gyártóüzemét, így az addig bérmunkában gyártatott termékek előállítása ettől kezdve saját üzemben, a ma ismert legkorszerűbb technológiával történhet. Jelenleg évente már 14-15 millió termék kerül le a gyártósorról, melyeknek nagy része gyógyszer, de a vállalat ezen felül gyárt étrend-kiegészítőket is. Jelenleg 350 embert foglalkoztat a cég Szolnokon, akik a gyártás kezdeti lépéseitől, a minőségellenőrzésen keresztül egészen a raktározás és szállítás fázisáig kontrollálják a termékek útját. Az elmúlt másfél évtizedben a Béres Gyógyszergyár közel 14 milliárd forintot fordított ingatlan-, gép- és eszközfejlesztésekre annak érdekében, hogy a cég környezetével, korszerű, európai színvonalú üzemével és élvonalba tartozó technológiával előállított termékeivel megfeleljen a piac által támasztott szigorú elvárásoknak. A Béres élete így már 25 éve kötődik Szolnokhoz. A cég meghatározó gazdasági szereplője lett a városnak, a legendás feltaláló és készítménye emlékét a gyár mellett az id. dr. Béres Józsefről elnevezett sétány és a Csepp park névre keresztelt szoborcsoport is őrzi.
Id. dr. Béres József emlékezete Szolnokon
Dr. Béres József sétány - Szolnok, Tisza-part, 2009
Mellszobor, Búza Barna alkotása: Béres Gyógyszergyár - Szolnok, 2009
Csepp park szoborcsoport, Miklya Gábor alkotása - Szolnok, 2012
A támogatóval kötött szerződés értelmében a ládát betegre állítottam. Hétvégén megszüntetésre kerül. Addig lehetőség van a logolásra azok számára, akik már megtalálták.
Szolnoki Béres láda felkerestük még a megszüntetés előtt kitkat0123-mal. Hu-s és com-os ládát se hagytunk megtalálás nélkül. Elugrottunk Nagykőrösre, majd kis kitérővel Szolnoknak vettük az irányt. Gyorsan meglett az első pont, szerencsére éppen elmentek a muglik a 2. pont koordinátáját rejtő objektumtól. Siettünk vele, mert iszonyatosan sok volt a szúnyog. A láda helyétől kicsit tartottunk, mert térkép szerint egy elhagyott parkos-erdős részbe vezetett. A jó bejárat megtalálása után nem volt gond, gyorsan meglett a láda, de ott se volt kevesebb szúnyog.
Köszönöm a rejtést!
Első, de egyben valszeg az utolsó Béres ládám. Gondoltam,úgy irányba rámegyek a ládára. Persze, ha olvasnék előző logot.... Azért meglett a kiskapu is. Köszönöm a rejtést!
Megvan, köszi!
Mivel a láda megszűnéséig már többet nem lesz időm Szolnokra menni, a mai napra muszáj volt ezt a ládát beiktatni. A 9:43-as vonattal el is jöttünk Ferihegyről, Marcival, aki volt olyan kedves, és társaságom lett a mai napon :)
Az első pontot hamar megtaláltuk, és habár egy úriember üldögélt a padon, mi se zavartuk őt, ő se minket. A második pontot a GCTlgt és a GCTvir pontjai után szedtük össze, miután rájöttünk, hogyan lehet a kerítésen belülre kerülni. A füvet nyíró emberrel is tisztes távolságban megvoltunk, nem kérdezett semmit, mi meg a lehető legészrevehetetlenebbül logoltunk :)
Ez a harmadik, egyben sajnos az utolsó Béres ládám.
A mai nap Szolnokra - ami eddig nekem érdekes módon szinte fehér folt volt - terveztem egy bringás túrát. 10/1. találat. Ezzel a túrával a Béres József emlékláda sorozat utolsó, általam még meg nem talált darabja is megkerült.
A park csodálatos volt a rózsalugasokkal, ez nagyon tetszett, sajnos a láda helyéről már nem tudok így nyilatkozni. (De megértem, ha a rejtő így döntött.)
A GCREPM volt a következő célpont.
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
Ezennel befejeztük a ládasorozatot. Emiatt jöttünk le direkt Szolnokra, de csodás időt sikerült kifogni, így meglátogattunk még egy pár ládát m
[g:hu+ 2.6.11]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (206 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.