Pontnév-sablon

A letölthető útpontok kódjának formátuma bizonyos határok között szabadon választható. Ehhez XML formátumú sablont kell kitölteni, amely az adatbázis rendelkezésre álló mezőit a kívánt formátumra hozza, majd ezeket a sablon által megjelölt sorrendben (állandó részekkel együtt) bocsátja a kimeneti fájl rendelkezésére.

Ismerkedésképpen érdemes az előre definiált sablonok kódját átnézni. Javascript-es böngészőknél kiválasztás után az XML kódja megjelenik a szerkesztőablakban (ezzel felülírja annak tartalmát!), itt tanulmányozható és át is szerkeszthető. Ha nincs Javascript-ed, akkor is használhatod az előre definiáltakat, csak töröld ki az XML sablonszerkesztő mező tartalmát, mert az "erősebb", mint a legördülő lista.

Minden, ami < és > jeleken kívül szerepel az XML kódban, az megjelenik a kimenetben, azaz a pontnévben is. Jelenleg egyféle XML tag használatos, ez a <field />. Mivel önálló elem, nincs külön lezáró párja, ezért mindenképpen ki kell írni a / jelet a bezáró > előtt! Az XML hibaüzenetek nem jelennek meg a kimeneti fájlban, hiba esetén a kimenet csonkul, ilyenkor a hiba helyéig előállított szöveg jelenik csak meg.

A <field /> kötelező paramétere a name, ez jelöli, hogy az adatbázis melyik mezőjét illessze be az adott helyre. Lehetséges értékei: id, sorszam, kod, nehezseg, terep, nev, tipus, elrejtes, utolso_megtalalas, allapot, leiras. A legegyszerűbb példa:

<field name="kod"/>

A mező megjelenési formája további paraméterekkel befolyásolható. A paraméterek sorrendje számít, balról jobbra haladva dolgozza fel a program, tehát nem mindegy, hogyan írjuk őket. Ahol több paraméter egy művelethez összetartozik, ott az első helye számít, a továbi(ak)é nem, de az áttekinthetőség kedvéért célszerű ezeket egymás mellé írni. Minden paraméter értékét idézőjelek közé kell zárni, még a számokat is. Minden paraméter legfeljebb csak egyszer szerepelhet!

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]