Előzmények
@david | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.30 16:38:58 (44218) |
Szerintem jól csináltad, csak mivel a cartographiás térképek nem wgs84 re vannak optimalizálva, ezért vagy a térképet torzítod el, vagy alkotsz valamilyen matematikai képletet, amivel a térkép egy pontján tudni fogod a koordinátát. Ez utóbbit csinálja András, tehát ahhoz h rárajzolja a ládákat kell egy transzformáció a konkrét térképhez. (ha jól tudom)[ előzmény: (44215) Old Fairy, 2009.09.28 23:56:29] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.28 23:56:29 (44215) |
be kéne őket kalibrálni, ami alatt most ne a sima ozi féle 4 sarokpont megadásra gondoljatok
Most kicsit meg vagyok zavarodva: én eddig mindig úgy kalibráltam (Személyre szabott térkép menüpont), hogy négy jellegzetes, a térkép széléhez közel levő pontnak kiderítettem a koordinátáit és ezeket betápláltam egy táblázatba, amiből kaptam néhány együtthatót. Ezeket bemásolva a megfelelő helyre, a térkép bekerült a választhatók közé, majd onnan ládásztársaim profiljába: pl. ide vagy ide.
Mit rontottam el? :-))[ előzmény: (44214) @david, 2009.09.28 23:05:42] |
|
@david | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.28 23:05:42 (44214) |
BBálint:
A többi túristatérképet már elkértük, és meg is kaptuk a Cartographiától, csak az a baj, hogy a kapott képek színei nagyon nem stimmelnek (sokkal rosszabb mint a mostani scannelt változatok). Annyi plussz meló lenne ezzel, hogy Andrásnak be kéne őket kalibrálni, ami alatt most ne a sima ozi féle 4 sarokpont megadásra gondoljatok. Tehát ez tervben van, csak épp leállt. [ előzmény: (44204) BBálint, 2009.09.28 17:45:15] |
|
BBálint | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.28 17:45:15 (44204) |
Sziasztok!
Mit gondoltok, nem lehetne a "térképek" opciók közé külön kis térképet feltenni más hegységekről is? Gondolok itt mindenekelőtt a Bakonyra és a Zemplénre. Szerintem sokunk igénye ez, de sajnos én magam nem tudom, hogy ki felé kell ezt jelezni.
B. |
|
|
|