Előzmények
[PSP] | hozzászólásai | válasz erre | 2005.09.21 22:54:57 (9497) |
Ok, a map-ot meg sem néztem, csak a jpg érdekelt :-) Na igen, a Cartographia pontosságáról lehetne beszélni, de legalább ez van![ előzmény: (9496) Mákos, 2005.09.21 22:38:08] |
|
Mákos | hozzászólásai | válasz erre | 2005.09.21 22:38:08 (9496) |
Ennyire tudományosan azért én nem mentem bele a témába, a pontok a helyükön vannak, a kalibráció sikeres, egyébként meg a kartográááfiák annyira pontatlanok kalibráláskor, hogy ez most itten sikertöténetnek mondható....:-) Pedig ez se túl jó...[ előzmény: (9495) [PSP], 2005.09.21 22:26:05] |
|
[PSP] | hozzászólásai | válasz erre | 2005.09.21 22:26:05 (9495) |
Nekem is van ilyenem, sőt már egybe is montázsoltam valamikor a lelógó részeket az 1:40000 verzióval (na ez nagy meló volt...), és összevetettem az NGA 10m felbontású WGS-84 hálós műholdképeivel, illetve a MH Térképészet 1:50000 WGS és 1:25000 "ódonformátum" térképeivel, és (nem is annyira) meglepő eredményre jutottam: ez a koordináta-háló még mindig a régi ellipszoidra van megadva, így van egy szép elcsúszás benne... Úgyhogy nem ajánlom a fejetlen kalibrálást Oziban, érdemes mondjuk egy ismert műholdképre rátorzítani és úgy használni, különben úttalan utakon találhatjátok magatokat :-)[ előzmény: (9492) Mákos, 2005.09.21 21:49:29] |
|
Mákos | hozzászólásai | válasz erre | 2005.09.21 21:49:29 (9492) |
Véletlenül belebotlottam egy ilyen húúúúszezerbe, és holnap este (csütörtök) törlés...:-(((
Szedjétek, ahogy tudjátok...:-)
Sajna nincs más, csoda, hogy így be lehetett kalibrálni... Talán jobb, mint a semmi...:-) |
|
|
|