Előzmények
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.05 22:30:04 (78364) |
Nekem nem gond, még vagy 400 km vissza van az AK-ból de mire ez évben újra elindulok az OSM már aktuális lesz. A tuhun bőven van rajzoló majd megoldják ott is. Én indulás előtt mindig aktualizálom az elérhető információk alapján a térképeket így aztán remélhetőleg minden megoldódik és másnál is.
Most sok a változás de majd utoléri magát akinek kell. [ előzmény: (78363) GSdriver, 2020.01.05 20:59:03] |
|
GSdriver | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.05 20:59:03 (78363) |
Szia Zoli! Csongrád megyében sajnos komplett káosz van. Egyik esetben a tuhu a jó, a másikban az osm. Borzalmas. Persze erről én is tehetek (nem is kicsit sajnos), mert a mai napig nem tudok térképet szerkeszteni. :( [ előzmény: (78357) Hev, 2020.01.05 12:38:38] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.05 12:38:38 (78357) |
Aki használja a térképet az érzékeli a különbséget. Csak egy példa, ha megnézed Gádoros településnél a kéktúrát a tuhu térképe és az OSM között több kilométer eltérés van és utóbbi felel meg a valóságnak. De sok ilyen van ezért is kell a megkülönböztetés és valójában mindkettő figyelése. Köszönöm a kiegészítést így korrekt. [ előzmény: (78356) gusty, 2020.01.05 10:59:21] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.05 10:59:21 (78356) |
Szerintem a userek többsége nem érzékeli a különbséget, magam is azt gondolnám, hogy a térképen azt kell látnom, amit az erdőben a fákon.
Persze belátom, hogy lehet különbség, de a laikus user számára az semmit nem fog mondani, hogy OSM, de hogy egyértelmű legyen, feltüntetem.
[ előzmény: (78355) Hev, 2020.01.04 21:05:33] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.04 21:05:33 (78355) |
Igen igazad van, azért ez a szöveg nem igazán pontos: Jelzett turistautak kiemelés
Mivel ez nem a tuhus-utakat emeli ki hanem az OSM féle utakat, ezért az elnevezésbe pontosabb lenne az OSM jelzett turistautak - elnevezés.
A kettő között vannak eltérések.[ előzmény: (78354) gusty, 2020.01.04 19:21:38] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.04 11:43:31 (78352) |
Köszönöm a jelzést. Úgy tűnik, ez megszűnt, de rétegként továbbra is rátehetők a turista utak.
Kárpótlásul betettem helyette egy topo térképet.
[ előzmény: (78351) Hev, 2020.01.04 10:50:12] |
|
|
|