Előzmények
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2021.05.19 20:49:02 (79964) |
Elvileg lehet, de általában a terepen sok olyan út, ösvény van, ami a térképeken nem szerepel. Én a légvonalban navigálást preferálom, még akkor is, ha közben az utakon haladok.[ előzmény: (79963) petrot81, 2021.05.19 20:23:49] |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2021.05.19 20:23:49 (79963) |
A következő 2 hétre ez picit erős lenne :D Útvonaltervezésnek egyébként van ott értelme? Jelzett ösvényeken lehet majd menni?[ előzmény: (79962) gusty, 2021.05.19 20:09:04] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2021.05.19 20:09:04 (79962) |
Akár csinálhatsz egy külön verseny menüpontot. :)
Pontok betöltése (gpx)
Kilistázza a pontokat
Indítás -> track rögzítés bekapcsolása (mentés a felhasználónév+dátum néven)
Cél kiválasztása, majd tervezés (gyalogos) vagy légvonal?
Célba érkezés track rögzítés kikapcsolása
[ előzmény: (79961) petrot81, 2021.05.19 19:46:08] |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2021.05.19 19:46:08 (79961) |
Igen, ez gpx használat a saját helyek felvételének automatizálásához már nekem is felmerült, csak még nem volt olyan gyakorlati példa, ahol igazán hasznát láttam volna :) A track/route/nyomvonal elnevezés tényleg picit összemosódik, a Geoládák esetén a route a tervezett út, a nyomvonal a gpx import, a track pedig a saját út felvétele. A saját pont meg saját pont :)[ előzmény: (79960) gusty, 2021.05.19 18:58:54] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2021.05.19 18:58:54 (79960) |
Oh, hát a nyomvonalak közt nem kerestem.
Elég megtévesztő, hogy mindenütt nyomvonalakról van szó.
Lehet, hogy célszerű lenne külön venni a pontok beolvasását. pl. a saját helyekhez.
Ráadásul ezután nem találok megfelelő tervezési opciót, pl. légvonal. Jó lenne, ha a ládákhoz hasonlóan itt is elő lehetne csalni az iránytűt.
Kb. elsőre ennyi. Engem is érdekel a dolog, mert a GPS-em a gyerek viszi, s külön megyünk. :)
[ előzmény: (79956) petrot81, 2021.05.19 18:22:55] |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2021.05.19 18:22:55 (79956) |
Nyomvonalak oldalon jobbra fent van gpx import, ott lehet beolvasni. Ha kipróbálod, majd írd már meg légyszi, hogy használható-e, mert mi fixen telefonnal mennénk, nincs más gps kütyünk.[ előzmény: (79953) gusty, 2021.05.19 14:57:33] |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2021.05.19 10:09:48 (79949) |
Sziasztok!
A versennyel kapcsolatban kérdezném, hogy a helyszínen lesz-e arra lehetőség, hogy a gpx fájlt bluetooth-on vagy emailben legyen átküldve telefonra (iPhone, így a kábeles megoldás macerás)? |
|
|
|