Előzmények
SwamPY | hozzászólásai | válasz erre | 2005.02.01 14:04:40 (536) |
Hmm...
NMEA logban úgy látom, hogy minden másodpercben van eltérés a kordináták között, vagyis szerintem a vevő normálisan működik. (?) Mondjuk jobb lenne nálam hozzáértőbb embernek megnézni azt a logot. :D
SysON GPS Viewer? Nem is tudtam, hogy létezik ilyen program. Rákeresek, letöltöm, megnézem mit tud:) ( Remélem megtalálom. )
Egy másik fórumban azt mondták, hogy:
"A GPS progik kb. 5 Km/h alatt nem mozdulnak az acélugrálás kiszűrése miatt. "
Viszont nem igaz, hogy ezt nem lehet kikapcsolni valahogy egy szofverben... :)
DGPS-t még nem próbáltam, az az igazság, zöldfülű vagyok még a témában, nem tudom mi fán terem, de kipróbálom akkor :)
[ előzmény: (535) Kenderfóka, 2005.02.01 13:53:00] |
|
Kenderfóka | hozzászólásai | válasz erre | 2005.02.01 13:53:00 (535) |
Nekem is van ilyen bajom, szerintem ez a GPS-en múlik (szintén SysOn BT). Dolgozom a megoldáson, de egyelőre tanácstalan vagyok.
Megoldáskeresési irányok:
1) SysOn GPS Viewer programban van egy nem dokumentált képernyő: Tools -> Command
2) Írtam a SysOnnak, egyelőre nincs válasz
3) NMEA logok elemzése: ebből kiderül majd, hogy valóban és biztosan a GPS e a hibás.
További érdekesség egyébként, hogy DGPS módban elmúlik a probléma, viszont igen imbolygóvá válik a szerkezet. Ez az utolsó pár méteren nehezíti meg a dolgot.[ előzmény: (532) SwamPY, 2005.02.01 12:34:36] |
|
SwamPY | hozzászólásai | válasz erre | 2005.02.01 12:34:36 (532) |
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni :) OziExplorert és GPSTunert szeretnék használni geocachingelni. Nincs valami kiskapu arra, hogy csak kb. 5 km/h ás sebességnél "indulnak el" ezek a programok? Így elég nehéz kirándulni, hogy szinte gyalogfutó sebességgel kell közlekedjek az erdőben, hogy értékelhető adatokat mutasson :) Ha ennél lasabban megyek, egyszerűen leáll a dolog, és 0 km/h sebességet mutat a kütyü. ( SysON BTH GPS vevőm van ).
Előre is köszönöm szépen :)
SwamPY
|
|
|
|