Előzmények
doGmAI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.02.02 13:29:34 (549) |
Szia!
Az az igazság, hogy hasonló jelenséget tapasztalok a Magellan kabátomnál is (GPS Companion for palm m5xx series)
Lehet, hogy annál is ez a megoldás van? Viszont az az érdekes, hogy attól s függ a dolog, hogy milyen sebességgel közelítem meg a ládát. Én a ládától úgy 70 méterre lassítani szoktam, és "megvárom" a GPS-t, aki lényegesen lassabban "ér oda", mint én.
Pilisborosjenőn volt egy olyan esetem, hogy lejöttünk a GCNAK ládától futva, hogy még a sötétség előtt leérjünk, és amikor az autóhoz értem, akkor a GPS még továbbra is határozottan azt mutatta, hogy menjek még 100 métert előre, és csak kb. 3 perc múlva ért oda.
Lehet ez az XT2? Hol tudnék utánanézni?[ előzmény: (537) pulbrich, 2005.02.01 14:42:34] |
|
pulbrich | hozzászólásai | válasz erre | 2005.02.01 14:42:34 (537) |
Nézzetek utána, hogy a vevötök nem XT2-es üzemmodban dolgozik-e. Ha igen (ami igen valoszinü), akkor nem tudtok sokat tenni az ügyben, hacsak nem lehet a vevöt visszakapcsolni alapmodba, de ezt a sysonnál nem tudom. Ha nagyon nem boldogultok, utána nézek.
XT2-ben a vevö sokkal érzékenyebb, alaposan feldolgozza a jeleket, beleértve a visszaverteket is, ezért aztán lassu mozgásnál sokáig nem tudja eldönteni, hogy tényleg a pozicio változik-e, avagy a körülmények. Ha viszont megállsz egy kis idöre és ugymaradsz, akkor a pozicio beáll egy igen pontos értékre, és ugy marad.
Kincskeresés folyamata ennek ismeretében: ládát megközeliteni ugy 30 méterre, megállni, várni egy percet (közben gyönyörködni a környezetben, hiszen ezért jöttünk), leolvasni az irányszöget és a távolságot, irányszöget hagyományos mágneses tájolon beállitani, elnézni a mutatott irányba a szükséges mértékben, majd lelépni a távot. Ládát elövenni, logolni, stb.
Ha elsöre nem sikerül, érdemes más iránybol megismételni a ceremoniát, de a lényeg, hogy kb. 30-40 méterre meg kell állni kicsit.
Ezzel együtt egy kézi GPS jobb a terepen.
Remélem segitettem valamelyest. Ha még mindig kérdéses a dolog folytassuk.
--péter[ előzmény: (536) SwamPY, 2005.02.01 14:04:40] |
|
SwamPY | hozzászólásai | válasz erre | 2005.02.01 14:04:40 (536) |
Hmm...
NMEA logban úgy látom, hogy minden másodpercben van eltérés a kordináták között, vagyis szerintem a vevő normálisan működik. (?) Mondjuk jobb lenne nálam hozzáértőbb embernek megnézni azt a logot. :D
SysON GPS Viewer? Nem is tudtam, hogy létezik ilyen program. Rákeresek, letöltöm, megnézem mit tud:) ( Remélem megtalálom. )
Egy másik fórumban azt mondták, hogy:
"A GPS progik kb. 5 Km/h alatt nem mozdulnak az acélugrálás kiszűrése miatt. "
Viszont nem igaz, hogy ezt nem lehet kikapcsolni valahogy egy szofverben... :)
DGPS-t még nem próbáltam, az az igazság, zöldfülű vagyok még a témában, nem tudom mi fán terem, de kipróbálom akkor :)
[ előzmény: (535) Kenderfóka, 2005.02.01 13:53:00] |
|
Kenderfóka | hozzászólásai | válasz erre | 2005.02.01 13:53:00 (535) |
Nekem is van ilyen bajom, szerintem ez a GPS-en múlik (szintén SysOn BT). Dolgozom a megoldáson, de egyelőre tanácstalan vagyok.
Megoldáskeresési irányok:
1) SysOn GPS Viewer programban van egy nem dokumentált képernyő: Tools -> Command
2) Írtam a SysOnnak, egyelőre nincs válasz
3) NMEA logok elemzése: ebből kiderül majd, hogy valóban és biztosan a GPS e a hibás.
További érdekesség egyébként, hogy DGPS módban elmúlik a probléma, viszont igen imbolygóvá válik a szerkezet. Ez az utolsó pár méteren nehezíti meg a dolgot.[ előzmény: (532) SwamPY, 2005.02.01 12:34:36] |
|
SwamPY | hozzászólásai | válasz erre | 2005.02.01 12:34:36 (532) |
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni :) OziExplorert és GPSTunert szeretnék használni geocachingelni. Nincs valami kiskapu arra, hogy csak kb. 5 km/h ás sebességnél "indulnak el" ezek a programok? Így elég nehéz kirándulni, hogy szinte gyalogfutó sebességgel kell közlekedjek az erdőben, hogy értékelhető adatokat mutasson :) Ha ennél lasabban megyek, egyszerűen leáll a dolog, és 0 km/h sebességet mutat a kütyü. ( SysON BTH GPS vevőm van ).
Előre is köszönöm szépen :)
SwamPY
|
|
|
|