Előzmények
jiimbo | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.19 20:09:19 (32006) |
Azok a csillivilli terepjárók még europában eltévedtek :-)
Az Igo tényleg nagyon jó, de afrikában legfeljebb a zene szólt a pdaból. Viszont a csikszre találtam térképet a neten :-)
A legfontosabb tanulság viszont az, hogy igenis kell kommunikálni a helyiekkel! Főleg akkor kell, ha nem vagy nekik szimpatikus. [ előzmény: (32003) magpet, 2008.07.19 19:33:23] |
|
magpet | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.19 19:33:23 (32003) |
Ez a dolog még mindig tart? :)
-Te szereted az iGO-t, nem szereted a Garmin néni hangját. Boldogan autózol Edrélyben iGO-val.
-Én szeretem a Garmint, semmi bajom Garmin néni hangjával. Tökéletesen elvoltam Erdélyben egy csiksszel.
Ha Nyugatra indulsz, nyilván iGO-s PNA-val teszed. Én ebben a pillanatban a Colorado és a 276C között vacillálok. :) Nincs ezzel semmi baj, ízlések és pofonok.
Persze vannak szélsőségesnek tűnő esetek, de a szélsőségesség az egyes "táborokban" más-más jelentéssel bír. Neked szélsőséges ballépés iGO nélkül Erdélybe merészkedni, nekem nem. Én durvának találtam, mikor a Budapest-Bamako rajtjánál jópár csillogó luxusterepjáróban egy iGO-s PDA volt a szélvédőre tapasztva 40cm-es zuhanycsövön, Neked ez biztos maga a kaland. :)[ előzmény: (31965) KoLa, 2008.07.19 01:17:18] |
|
KoLa | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.19 01:17:18 (31965) |
"Szerintem igenis helyettesítheti az ingyenes OpenMaps a több-tízezres iGO-t!"
Szerintem egy-egy speciális helyzetben igen, de általánosan semmiképpen.
Nem csak a részletességével van a gond (az idővel nyilván javulni fog :), hanem azzal, hogy nem kereshető.
"A végcélnál pedig lehet kérdezősködni, ha szükség van rá."
Éppen azt szeretem a navigációs rendszerben, hogy kérdezősködés nélkül, mégis szinte az utat jól ismerők magabiztosságával juthatok el a célhoz. Szerencsére ritkán ugyan, de előfordul (tehát a lehetőséggel számolni kell), hogy a helybéliek nem túl barátságosak, és nem akarnak, vagy - jobb esetben - nem tudnak kommunikálni velem. (Pedig nincs Árpád-sávos Nagy-Magyarország matrica a kocsimon, de Corneliu Vadim Tudor egyes elvakul híveinek szemében már a rendszámtábla piros-fehér-zöldje is vörös posztó :-([ előzmény: (31964) Csigabiga, 2008.07.19 00:40:19] |
|
Csigabiga | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.19 00:40:19 (31964) |
Erre csak annyit mondok, hogy nálam ott volt az iGO is, de egyszer sem kapcsoltam be, mert nem volt rá szükség.
A Csapatban többeknél is volt iGO, de nem nagyon emlékszem, hogy bárkinél láttam volna bekapcsolva.
Szerintem igenis helyettesítheti az ingyenes OpenMaps a több-tízezres iGO-t!
Természetesen (még) nem nyújt olyan részletességű térképet, de az összes főút rajta van, ha pedig egy városon keresztül kell menni, akkor ez ember úgyis marad a főúton és nem kavirnyázik el a kis mellékutcák felé, amik esetleg (még) nincsenek berajzolva a térképre.
A végcélnál pedig lehet kérdezősködni, ha szükség van rá.
Gyakorlati tapasztalat: egy hét alatt egyszer sem tévedtünk el és mindenhová odataláltunk az OM segítségével. Tavaly és előtte pedig az OM elődje, az ETP volt szintén a segítségünkre.
Amúgy szeretem autóban az iGO-t használni, csak ott nem volt lehetőség áramforráshoz csatlakoztani a PDA-t és nem örültem volna, ha néhány óra alatt lemerül.
A 60CS pedig 2 db. ceruza-elemmel elment 2 napon keresztül reggeltől estig.
[ előzmény: (31960) KoLa, 2008.07.18 23:46:18] |
|
KoLa | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.18 23:46:18 (31960) |
Igen, például Nagyváradnak is mind a négy utcája (Bulevardul Dacia; Petőfi Sándor u; Parcul Traian és Emanuil sétány) benne van :-) vagy inkább :-(
Ugyen nem gondolod komolyan, hogy az OMP autós navigációban helyettesítheti az iGO térképét (vagy a Garminnál maradva az iGO-nál több mint 10%-kal drágább Ro. A.D.-t.)[ előzmény: (31957) Csigabiga, 2008.07.18 23:32:20] |
|
Csigabiga | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.18 23:32:20 (31957) |
Mi főleg ládákat keresgéltünk, de azért benne van az összes település és amerre mi jártunk, a legtöbb utcaszinten is. Házszámokat nem kerestünk, mert pl. Rapsonné várának még irányítószáma sincs! :o)[ előzmény: (31955) KoLa, 2008.07.18 23:23:52] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.18 23:01:51 (31952) |
Gyönyörűen! 2db Csé, 5db Csix és 1db Colorado navigált a kisbuszban végig erdélyben és tökéletesen működött is mindegyik. Az egyik Csé rá volt kötve egy laptopra amin az nRoute futott.[ előzmény: (31951) KoLa, 2008.07.18 22:58:01] |
|
KoLa | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.18 22:58:01 (31951) |
Azért azt megnézném (és ha kárörvendő lennék akkor bizonyára jókat röhöghetnék) hova és hogyan navigál el a csiksz, ha még Tiszanagyonmesszinél egy ici-picit messzebbre indulnál pl. Erdélybe.[ előzmény: (31928) magpet, 2008.07.17 15:48:30] |
|
magpet | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.17 15:48:30 (31928) |
Úgyvan. Messzire autózás, hegyi menet vagy vizi menet, majd hazaautózás esetén én sem viszek plusz egy Nüvit, csak hogy vigyázni kelljen rá. Egy eTrex akármi (H)Cx, 60CSX, vagy Colorado megoldja a feladatot. Arról nem beszélve, hogy ha választanom kell, el, hogy egy VentureCx-szel (+NG), vagy valami PDA-s dologgal haladjak Tiszanagyonmesszire, akkor is a Cx győz. :)[ előzmény: (31926) piret, 2008.07.17 14:35:28] |
|
piret | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.17 14:35:28 (31926) |
Ezt pont így szoktam csinálni csiksszel (a kesselést kivéve...). Mi ebben a fura? Amelyik épp nem kell, azt kikapcsolom, és kész.[ előzmény: (31923) Schaf, 2008.07.17 14:32:17] |
|
Schaf | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.17 14:32:17 (31923) |
Vegyük a példát... kesser elindul a világ másik felére az országban kesselni.. ért ne navigáljon az autós NG odafelé, ha megoldható? Utána meg tetszés szerint tuthu vagy Tg.[ előzmény: (31922) SylverRat + Bogee, 2008.07.17 14:27:59] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.17 14:27:59 (31922) |
sejtettem, hogy bármit fel lehet rá pakolni. de jön rögtön a kérdés: miért rakjak rá olyat, amit nem autós navigációhoz találtak ki? :o)
egyébként kézikütyüre tg+tuhu:jelzett a nyerő... :-)[ előzmény: (31920) Schaf, 2008.07.17 14:18:18] |
|
Schaf | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.17 14:18:18 (31920) |
Meglepődsz, ha azt mondom mindegyiket? :-)) Bár ez készülékfüggő is lehet valamiért, mivel egy Coloradoban másképp működik, mint egy nüviben, vagy zümoban.
Nekem NG+CN+TopoGuide+Tuhu megy a turistautak mellett külön img-ben. (Nem igaz, hogy csak gmapsupp.img lehet. ;-) ) Amikor valamelyik térkép épp nem kell, kikapcsolom és akkor nem használja. A tuhu és TopoGuide térkép együtt használata egyébként nem csak élvezhetetlen, de felesleges is. Sok helyen van ugyanazon adatban valamiért több méteres eltérés.... de még a szintvonalakban is.
[ előzmény: (31911) SylverRat + Bogee, 2008.07.17 09:30:29] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.17 09:30:29 (31911) |
gondolom sd-re tudnék írni ng-t, tg-t, cn-t is, ha a nüvihez nyitnám őket. (nincs ennyi felesleges nyitókódom... :-( )
egy olyan tesztet esetleg megérne, hogy ha ugyanarra a területre több térképet is rátöltök, melyik látszódik.
cn a belső memórián + ng sd-n akkor emlékeim szerint a ng-ot használja Mo területén. de mi van, ha az sd-re ng+tuhu-t töltök? akkor melyiket fogja használni (cn v ng v tuhu)?[ előzmény: (31909) SylverRat + Bogee, 2008.07.17 09:22:22] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.17 09:22:22 (31909) |
gyorsan leteszteltem.
nekem simán megy mapszószból.
sd kártya a kártyaolvasóba, tuhu, omp... (amik feloldás nélkül mennek) kijelöl, küldés eszközre, sd kártya kiválaszt.
így ng nem lesz (az is sd-n volt... és csak 1 kártya fér a nüvi 200-ba...), de tuhu és omp igen.
azt nem tudtam kipróbálni, milyen, ha van a belső memórián is térkép, a 660-asat Bütyök nem adta kölcsön a kísérletre :-)[ előzmény: (31908) SagiK, 2008.07.17 09:17:33] |
|
gedeg | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.17 09:03:20 (31907) |
1. Az SD kártyán csinálj egy GARMIN könyvtárat, és abba tedd a térképet, gmapsupp.img legyen a file neve, különben nem fogja használni.
2. Igen, én szinte mindig így csinálom, mert sokkal gyorsabb.
3. Attól, hogy a megfelelő helyen van egy megfelelő nevű file (ld. 1. válasz), a bekapcsoláskor kicsit többet gondolkodik, mint máskor, mert valami indexet épít fel, eközben esetleg egy vízszintes zöld vonal jelenhet meg a képernyőn.
4. Mapsource-ban kijelölöd a használni kívánt tájegységeket (vagy szelvényeket, ha pl. topo térképet használsz), Send to device-t választasz, kiválasztod, hogy mit töltsön fel (térkép/pont/útvonal/track), és OK. Azt nem tudom, hogy hajlandó-e az SD-re tenni, nekem most nem kínálja fel, csak a belő memóriába akar írni. Emiatt is szoktam kártyaolvasózni.
5. Ha több térképet akarsz egybegyúrni (pl. tuhu és valamely szomszédos ország Openmaps térképe), akkor nem tudod mapsource-ból, hanem a sendmap-ot lehet használni, vagy a felhasználóbarátabb img2gps-t.
6. Olvass vissza itt a fórumon, hátha rögtön választ találsz még csak megfogalmazódó kérdéseidre is.
[ előzmény: (31901) mobile10, 2008.07.16 19:17:18] |
|
mobile10 | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.16 19:17:18 (31901) |
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Letöltöttem PC-re a MapSourc-t, ez rendben működik a turistautakkal.
Garmin 750 autós készülékem van, a leírásában az áll, hogy tud fogadni
Mapsourc-os térképekt, stb.
Kérdéseim:
1 Hogyan töltsem le a turistatérképet, és hova? Célszerű lenne egy külön SD
kártyára, mert nem szeretném, ha a jelenlegiről a Navi Guide Mo. eltűnne.
2. USB-n lehet-e simán rámenteni a PC-ről egy külön SD-re
kártyaolvasóval?
3. Mitől fogja a gps felismerni az új térképet? Hogyan tudok választani az
alapban rajtalévő EU országtérképek, és a túristatérképem között?
4. Alapvetően a kérdésem az, hogy hogyan tudom használni a Mapsouc-os
térképeket a garmin 750-en?
|
|
|
|