Előzmények
csiba... | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.12 20:00:46 (44899) |
És ezt nekem ki fogja megcsinálni? Zaklassam a mapszószt?:D
Közben van még egy kérdésem. Ma voltam egy túrán, lepucoltam a rögzített tracket. STRM_HUN programmal elemezgetem. Raktam bele útpontokat is.
Mit jelent az SRTM erőltetése? Mert én eddig csak annyit szoktam csinálni, hogy a Gauss sugarat átállítom 100m-re, aztán hajrá.
Így az adatok szerintem nagyon jól közelítenek a valóshoz. (szintemelkedésre 2265m-t ad meg) Viszont pl a felvett útpontoknál, a Csóványos 952m magas, ami kicsit sok. Ha kipipálom az STRM erőltetése négyzetet, akkor az útpontok magasságadatai sokkal jobban közelítenek a valósághoz (pl. Csóványos 938m lesz) de a Gauss sugarat meghagyva 100m-en a szintemelkedés már csak 2068 lesz. Amit én kevésnek tartok, mert több más forrás is 2300 körüli értéket ad meg.
Ekkora eltérésnél, most mi van?:)[ előzmény: (44897) jekaeff, 2009.12.12 11:05:54] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.12 11:05:54 (44897) |
Közben persze nem bírtam ki, hogy ne agyaljak rajta. :o)))
Jelenleg úgy társítja távolság alapú trackhez rendelés esetén a waypointot, hogy a track(lista) elejéről indulva a track(ek) minden egyes pontjától való távolságát megméri az adott WP-nak, és ahol ez az érték a legkisebb, oda illeszti be a grafikonon. Ha több trackponttól is milliméterre azonos távolságra van, akkor a legelsőhöz fogja rendelni.
Több lehetséges megoldást látok:
1. Rákérdez, melyikhez rendelje. Ehhez kiírná mindkét távolságot a track-en, pl valami ilyesmit:
A "Rajt" waypoint azonos távolságra van a track két pontjától, így nem eldönthető a helyzete. A track-en mért két távolság a következő: 0,000km és 133,218km. Melyikhez rendeljem?
Ebben kicsit az a bénácska, hogy nem "grafikusan" (a szintprofilon kattintgatva) választhatsz, hogy melyiket tartsd meg, hanem egy ablakban amikor még nem is látod a grafikont. Gondolkodtam azon is, hogy esetleg ilyenkor megvillogtatni a grafikonon a két pontot, hogy látszódjon melyikről van szó, de ezt nem biztos, hogy meg tudom majd csinálni.
2. Egy másik lehetőség, hogy mindkét helyre rögzítse ilyenkor a WP-ot. Elvégre jobb egérkattintással utólag is törölhető az egyik WP a grafikonról, ahogy eddig is. Ebben persze van egy kis macera, eddig ugyanis egy WP-ot csak egy trackponthoz lehetett rendelni, ezért ilyenkor a memóriában is duplikálnom kell a WP-ot és egyiket ide, másikat amoda kell társítanom.
3. A harmadik, hogy a "Beállítások" menüben választani lehessen a fenti kettő megoldás közül. Esetleg még a jelenlegi, harmadik megoldást is választani lehetne, vagyis hogy a legelső előforduláshoz társítsa.[ előzmény: (44896) csiba..., 2009.12.11 14:51:24] |
|
csiba... | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.11 14:51:24 (44896) |
Én is erre jutottam magamban, hogy legközelebb úgy rajzolom majd meg, hogy kicsit pl tovább húzom a végén a célt. Az a pár méter úgysem jelent semmit. [ előzmény: (44895) jekaeff, 2009.12.11 13:31:02] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.11 13:31:02 (44895) |
...de most látom, hogy ez rajzolt track, nem igazi. Eleve úgy kellett volna rajzolni, hogy legyen 1-2m különbség a start és a cél között.
Ezen utólag szövegszerkesztővel (pl Notepad++) tudsz segíteni:
- Megnézed benne a track legelső koordinátáját
- Megnézed benne a track utolsó koordinátáját, ha egyezik a start-tal, az utolós tizedesjegyét átírod eggyel nagyobbra vagy kisebbre
- Megnézed a "Start" Waypoint-od koordintáját, ha nem egyezik a track legelső koordinátájával, akkor megváltoztatod arra
- Megnézed a "Cél" Waypoint-od koordintáját, ha nem egyezik a track utolsó koordinátájával, akkor megváltoztatod arra
...sajnos korrektebb megoldást nem tudok, teljes egybeesés esetén nincs az az algoritmus, ami kitalálná, mit akartál. [ előzmény: (44894) jekaeff, 2009.12.11 13:21:21] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.11 13:21:21 (44894) |
...vagy ha ez valód, bejárt track volt és így esik egybe a start a céllal (ami igen szép teljesítmény, hogy ennyire pontos volt a rögzítés), akkor a Start-nak és a Cél-nak "hamisítasz" egy Garmin időbélyeget a leíró mezők valamelyikében (cmt vagy desc) a Mapsource-ban, ami egyezik a track legelső ill. legutolsó pontjának dátumával.
Pl. a formátum : 10-DEC-09 13:47:30
Ezt vagy a "cmt" vagy a "desc" mezőbe beírva (remélhetőleg legalább az egyiket nem használod kiíratás céljából) máris minden szép és jó lesz.[ előzmény: (44883) csiba..., 2009.12.11 11:55:08] |
|
csiba... | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.11 11:55:08 (44883) |
Üdv!
Jobb témát nem találtam, de végül is ez is valamilyen cucc:) Mapsource-ról lenne szó.
Szóval adott egy olyan túrának a trackje, aminek a kezdő és végpontja ugyan az, sőt az első kb. 2km is megegyezik az utolsó 2 km-rel. Mapsource alatt a tracket el szeretném látni különböző útvonalpontokkal, hogy majd az SRTM_HUN program segítségével a metszeten ezek is látszódjanak. Hogy lehet azt megoldani, hogy a rajt és a cél is szerepeljen útpontként, úgy hogy tényleg a helyükön legyenek. Mert eddig akárhányszor próbáltam mindig a rajthoz tette a célt is.
Próbálkoztam úgy, hogy a track tulajdonságainál az utolsó trackpontot kijelölöm, de mivel teljesen fedik egymást nem látszik a térképen (ráadásul már ott a rajt útpont is). A legjobb az lenne, hogy ha a track tulajdonságainál egy pontot kijelölök és ott jobb egérgombbal feljönne egy olyan opció, hogy útpont hozzárendelése. De ilyen nincs.
Valakinek van valami ötlete? |
|
|
|