Előzmények
Sucuka | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 15:46:55 (49978) |
Honnan van a 62S? Itthon még csak a 78S van forgalomban. Gondolom külföldi vétel :)
Milyen a vas?[ előzmény: (49977) zsoooc, 2010.06.22 15:32:56] |
|
zsoooc | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 15:32:56 (49977) |
Véleményem szerint is csak marketingfogás az egész, mert nem hinném, hogy ennyivel pontosabb lenne a Qstarz vevő mint a GPSMAP 62S-em, aminek az EPE-je azért jóval közelebb jár a valósághoz. [ előzmény: (49975) Csuhás, 2010.06.22 15:10:34] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 15:10:34 (49975) |
Honnan a manóból tudná a GPS a pontosságot? Van ugye a műhold geometriából adódó alsó határ, azt lehet módosítani mondjuk a műholdak száma szerint, a jelerősség szerint, plusz a marketingesek szorzója szerint. Valami ilyen elv mentés kamuzik valamit a Garmin, mert ezt várják az userek. De az egész a Garmin? találmánya amit a többiek vagy implementáltak, vagy mint az esetedben egy konstans értékkel helyettesítettek. ( Reálisabb becslést pl a katonai gps-ek tudnak mert ott sok tapasztalat gyűlt össze az ionoszféra két frekire való hatásáról, így saccolható a torzítás, de a polgári egy frekis gps-ek ezt nem tudják. ) [ előzmény: (49974) zsoooc, 2010.06.22 14:56:12] |
|
zsoooc | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 14:56:12 (49974) |
Nekem is Qstarz Q1000X-em van, az előző csak 2 hónapig bírta, de szó nélkül kicserélték, ez az új eddig jól működik. Valóban nagyon sokáig bírja egy töltéssel és elég pontos is, ráadásul a szoba közepén is simán talál jelet (persze ilyenkor sok idő kell neki). Azonban az zavar, hogy szinte mindig, 1m körüli pontosságot jelez (még a szoba közepén is!), ami teljes képtelenség. [ előzmény: (49955) Csuhás, 2010.06.22 10:09:01] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 10:09:01 (49955) |
"Hihetetlen pontos track - Mihez képest?" Nos leginkább önmagához képest. Azt hiszem sok más kütyümániáshoz hasonlóan, ha kezembe kerül egy új gps akkor még szinte a wc-re is magunkkal cipeljük. Szóval a kezdeti időszakban állandóan bekapcsolva sokszor végigjárja velem az otthon munkahely távot. Néhol párhuzamos vonalat húzva az osztott pályás utakon. Illetve sokat pihen bekapcsolva az asztalomon, és rajzolja állóhelyben a gombolyagot. Ezeket a logokat időnként rátéve egy térképre egész jól megítélhető egy gps pontossága. [ előzmény: (49950) Sucuka, 2010.06.22 09:44:19] |
|
Sucuka | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 09:44:19 (49950) |
Hogy egy kicsit én is "kötekedjek":
"Bár a Globalsatok nagyon jók, nekem is volt, de a qstarz mellett több ok is szól:
-MTK II chip: rendkívül alacsony fogyasztás, kb. 42 óra működési idő, tehát ha éjszakára kikapcsolod, több napig elvagy vele.
-66 csatornás vétel - Minek? Nincs is ennyi műhold...
-200.000 útvonalpontot rögzít, tetszőleges beállítások alapján - talán az egyetlen érve, ami teszik
-gyári programjával a fotóidat geotaggelheted - Ezt a GARMIN BaseCamp is tudja
-mindent visszanézhetsz a GE-ön. - Ez inkább a GE tudománya, mintsem a kütyüé
-hihetetlenül pontos track" - Mihez képest?
Mindent összevetve azért nem rossz a Qstarz, nem leszólni akarom, "csak" vannak más készülékek is. :)[ előzmény: (49945) Bandy, 2010.06.22 09:22:48] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 09:22:48 (49945) |
Szerintem nem csak a qstarzot favorizálja, de az egész alapja kovrob 49922-es hsz-a volt, miszerint:
"A szépsége a dolognak ott rejlik, hogy a kis buta kütyü egy fájlba 64 db waypointot rak, majd kezd egy úgy fájlt. Tehár még az is jó lenne, ha a sok száz fájlt valahogy egyszerűen össze lehetne fűzni."
Ezek nem túl szimpatikus tulajdonságok használhatóság szempontjából:-)):
Bár a Globalsatok nagyon jók, nekem is volt, de a qstarz mellett több ok is szól:
-MTK II chip: rendkívül alacsony fogyasztás, kb. 42 óra működési idő, tehát ha éjszakára kikapcsolod, több napig elvagy vele.
-66 csatornás vétel
-200.000 útvonalpontot rögzít, tetszőleges beállítások alapján
-gyári programjával a fotóidat geotaggelheted
-mindent visszanézhetsz a GE-ön.
-hihetetlenül pontos track
Nem vagyok viszont eladó, de ez most mindenképp az egyik csúcs, tehát ezért jön elő a neve elég gyakran.[ előzmény: (49942) Sucuka, 2010.06.22 08:36:16] |
|
Sucuka | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 08:36:16 (49942) |
Szerintem ez egy elég jüó kis ketyere.
Nem kötekedni akarok, de miért gondolja Csuhás, hogy csak az általa említett Qstartz kütyü a nyerő... Ez némi elfogultságot tükröz, de mint mondtam, nem akarok sértődésre okot adni :)[ előzmény: (49941) Mengyán, 2010.06.22 08:00:47] |
|
Mengyán | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 08:00:47 (49941) |
Figyu! Most nézem itt az adatait:
"A programmal a következőket teheti:
...
# Adatok exportálása: KML (Google Earth), CSV (Excel ), TXT, RMC, GPX"
Nem inkább GPX-be kellene exportálni? Bár azért megsasolnám a CSV-t és TXT-t is, hátha azokat könnyebb összefűzni. Az RMC-t sajnos nem ismerem. CSV-ben lehet, hogy csak egy pár sort kell kitörölni excel-ben. :-)[ előzmény: (49940) kovrob, 2010.06.22 07:48:45] |
|
kovrob | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 07:48:45 (49940) |
A logolást elég jól lehet rajta paraméterezni (távolság, idő, szög, sebesség...) ez a gyári beállításokkal az első teszje volt...
Kösz az infókat mindenkinek, sikerült összefűzni és értelmes nyomvonalat kreálni.
O'eye: BT-338X[ előzmény: (49931) Mengyán, 2010.06.21 13:21:11] |
|
Mengyán | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.21 13:21:11 (49931) |
Arra már rájöttem, hogy benne van track-ként, de kinyerés-összefűzés lehet macerás. A GPSBabel tudja konvertálni. De ugye nem akarsz ezzel készült track-et feltölteni a TUHU-ra!!!??? Ugye nem??? A 64 pont 30km, azaz kb 500m-enként 1 pont! Ha nem tudod másodpercesre állítani a logolást, akkor a kütyü nem alkalmas komolyabb logolásra. Arra természetesen alkalmas, hogy merre mentél Ököritófülpösről Karakószörcsökre, és ezt megoszd másokkal is.[ előzmény: (49930) kovrob, 2010.06.21 12:45:38] |
|
Mengyán | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.21 11:44:55 (49927) |
Jó lenne tudni, hogy a waypointokat minek nevezi el. Mert ha mindegyiket 01-64-ig, akkor gáz van. Abban az esetben én azt csinálnám, hogy írnák egy batch file-t for ciklussal, ami GPSBabellel track-é konvertálja a waypointokat, természetesen GPX formában, mert az szerkeszthető pl Notepad++-al. Ezután valszeg tud működni ez az összemásolás. Ezután már csak a felesleges kezdő és záró részeket kell kicserélni a semmire.[ előzmény: (49926) ramgab, 2010.06.21 10:14:13] |
|
ramgab | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.21 10:14:13 (49926) |
mp3 féjlokat így lehet összefűzni:
átnevez: 01.mp3, 02.mp3, ... stb....
Commanderrel kijelöl az első, majd összefűz, kapsz egy hibaüzenetet hiányzó CRC-fájl miatt, de csinál egy fájlt valamijen kiterjesztéssel, azt megváltozatatod mp3-ra és kész.
Fogalmam sincs működik-e, de egy próbát megér.[ előzmény: (49922) kovrob, 2010.06.21 07:56:34] |
|
kovrob | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.21 07:56:34 (49922) |
Tudtok ajánlani frappáns megoldást arra a "problémára", hogy hogyan lehet egyszerűen nyomvonallá alakítani egy datalogger által rögzített waypoint halmazt?
A szépsége a dolognak ott rejlik, hogy a kis buta kütyü egy fájlba 64 db waypointot rak, majd kezd egy úgy fájlt. Tehár még az is jó lenne, ha a sok száz fájlt valahogy egyszerűen össze lehetne fűzni.
Megköszönném, ha valakinek lenne építő jellegű javaslata! |
|
|
|