Előzmények
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.23 15:11:52 (50001) |
...még azon agyalok, hogy felajánljon valamilyen nevet (pl. "eredetinév_simitott.gpx"), vagy hagyja üresen, és majd a felhasználó kitölti.
Ez utóbbi esetben attól tartok, hogy lesz olyan botor felhasználó, aki az egyszerűség kedvéért rákattint az eredeti fájlra és felülírja azt. Aztán ha később kellenének a nyers adatok (és a Waypoint-ok, amik a simítottba nem kerülnek bele - egyelőre), akkor lesz csodálkozás. |
|
| hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.23 08:50:50 (49997) |
"simított GPX fájl mentésekor rákérdez a névre"
Aye, aye, aye[ előzmény: (49966) jekaeff, 2010.06.22 13:41:29] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 13:41:29 (49966) |
Valószínűleg a nagy újítások egyelőre kimaradnak (pl. sebességgrafikon), inkább csak a kétféle "nullával osztás" hibát javítom majd, meg simított GPX fájl mentésekor rákérdez a névre, és esetleg lesz drag-and-drop GPX fájlfeldolgozási lehetőség (de csak 1-1 fájlt ráhúzva, nem csoportos fájlmegnyitás).[ előzmény: (49965) -bj-, 2010.06.22 13:36:58] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 13:28:46 (49964) |
:o)))))
Feladat az mindig akad, pl. az SRTM bétát is legalább annyira gatyába kéne rázni, hogy hivatalos kiadássá válhasson. [ előzmény: (49963) Mengyán, 2010.06.22 13:26:01] |
|
Mengyán | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 13:26:01 (49963) |
Ha a feladat hiányzik, majd találok ki én neked. :-) Ha jól számolom, 3 programot írtál az én kérésemre. De az elmúlt évben egy új program sem jelent meg az adatlapodon. Hogy lehet ez? Úgy, hogy 1 évig nem voltam itt? ;-)[ előzmény: (49962) jekaeff, 2010.06.22 13:01:30] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 13:01:30 (49962) |
Örülök, hogy tetszik! ;)
Lassacskán sajnos kihalnak azok a GPS típusok (az újak megjelenésével), amelyekre működik...[ előzmény: (49961) ramgab, 2010.06.22 12:59:42] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 12:57:36 (49960) |
Mapsource-ban csak a szintprofilt tudod megnézni (vagyis az "oldalnézeti" magasságváltozás grafikonját), szintemelkedét nem számol. Azt csak más programok tudják, pl. az általam írt SRTM_HUN is (lásd az adatlapomon).
A program legutolsó hivatalos verziója ugyan még nem számolja bele a függőleges elmozdulást a megtett távba, csak a legutolsó béta, de az is csak a részletes statisztika gombra kattintva látszik, "3D távolság" néven: http://data.hu/get/2388200/SRTM_HUN_20100328_2_beta.exe.html (be kell másolni a rendes verzió könyvtárába és úgy futtatni, de ha route-ot nem akarsz feldolgozni csak track-et, akkor magában is elfut)[ előzmény: (49958) 5Pelle, 2010.06.22 12:31:27] |
|
5Pelle | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.22 12:31:27 (49958) |
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy Garmin Oregon GPS-el rögzített túra tracknél, hogy tudom megnézni mapsource-al a teljes szintemelkedést?
ill. lehet, hogy hülye kérdés, de a GPS a megtett távolságnál figyelembe veszi s a szintemelkedést? Pl. szésőséges esetben, ha sziklamászó vagyok és csak függőlegesen megyek fel 500m-t, akkor rögzíti 500m-nek a megtett utat vagy 0-nak állítja be?
Kösz |
|
|
|