Előzmények
Andreas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.11 21:33:39 (55620) |
Valószínűleg azért mert a TUHU-t gyalogos turistáknak tervezték és a szűkös Garmin úttípuskészlet miatt autópálya vagy főút típuskódot kaphatnak például a jelölt turistautak.[ előzmény: (55610) mike andros, 2011.03.11 13:44:01] |
|
mike andros | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.11 13:44:01 (55610) |
Az elkerülendőben ne pipáld ki az autópályát! Elég a fizetős utakat. Nem tudom mi az oka, de ha letiltom a pályát, nagyságrendekkel többször csinál értelmetlen kerülőket.[ előzmény: (55605) hacsate, 2011.03.11 10:15:09] |
|
hacsate | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.11 10:15:09 (55605) |
Meg szeretném kérdezni, hogy (Garmin etrex LEGEND HCx) a gps-en ha kijelölök egy országúti úti célt (néha használom, mert nincs autós navigátorom) miért akar mellékutakra vinni, majd visszatérni a főútra, ahelyett, hogy a leggyorsabb legrövidebb főúton vinne. A beállításokban a
tervezés módszere: leggyorsabb terv,
jármű tipusa: ekkor autó/motor
elkerülendőben: alaphelyzetben kipipálom: a fizetős, autópálya, és a földutakat.
Gyalogtúrán a megfelelő jelölésekkel semmi baj nincs.
Illetve másik kérdésem, hogy amit a számítógépen megtervezek útvonalat és átmentek a gps-re, ott miért nem a gépen megszerkesztett útvonalat jelöli ki. Mert valójában teljesen új számítás alapján jelöl. Vagyis ha a gépen váltogattam a kijelölést az automatikus és a közvetlen útvonal használata között ( mert egyes szakaszokon hiányzik a térképről útvonal), akkor a gps valós utat keresve hatalmas kerülővel jelöl ki nekem egy utat. Ilyenkor részekre bontom az utat és turista térkép segítségével több részletben jelölöm ki, persze kinn a terepen. Lehet, hogy valamit rosszul tettem?
Köszönöm a segítséget.
|
|
|
|