Előzmények
Gubirobi | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.14 13:42:02 (61572) |
Van jópár prémium tag itt. Megkéred a fórumban őket és küldik neked a .gpx fájlt. Eddig is simán működött így.
Nem sajnáltam rá a pénzt, hogy prémium tag legyek ott, mert szeretem azt a játszóteret is. Itt meg pártolóként támogatom az Egyesületet. Ennyit megér nekem ez a hobbi.
[ előzmény: (61571) TelepiBanda, 2012.02.14 13:10:47] |
|
TelepiBanda | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.14 13:10:47 (61571) |
Köszönöm szépen, remélem jól teljesít majd :) Egyenlőre ládázni nem tudtam vele, címre keresés is azért fontos, mert repülünk New Yorkba, aztán ha hirtelen címre kell keresni de csak lebegjünk a semmiben, de sikerült nagyjából megoldanom :) Fel is vetettem többieknek, hogy akár ládázhatnánk is ha már arra járunk, tetszett az ötlet, úgyhogy a paperless is tesztelve lesz, mondjuk némileg durva, hogy a .com os oldalról csak prémium tagság után lehet GPX formátumú ládainfókat letölteni, ami pénzbe kerül :)[ előzmény: (61570) halaszkiraly, 2012.02.14 12:40:59] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.14 12:40:59 (61570) |
El lehet lenni címre keresés nélkül is - én is így használom. a térképen levő utcaneveket így is megjeleníti - meg nem volt olyan, hogy né találtam volna meg vele amit kerestem. amúgy gratulálok, hasznald egeszseggel a Dakotát! Szeretni lehet benne a paperless ládaleírásokat - meg, hogy az aránylag kis kijelző miatt tovább bírja az akksi, mint az Oregonnal.[ előzmény: (61569) TelepiBanda, 2012.02.14 12:33:56] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.14 12:25:26 (61568) |
Szerintem ez csak olyan terkepeknel működik amelyekkel lehet címre keresni. ezekszerint a 4-ből egy sem olyan. Ezt azért gondolom, mert az O300-on volt címre kereshető térkép (azon 10 térkép volt már amikor vettem is :) (úgy is adtam tovább) most csak Tuhu, OMP, OSM van fent az 550-en. Talán a CN meg az NG keres címre, nem adtak a Dakotához? (jut eszembe, nekem meg mindig megvan a NG, TG kombo foliásan - amit a Dakota mellé adtak :)[ előzmény: (61567) TelepiBanda, 2012.02.14 10:54:45] |
|
TelepiBanda | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.14 10:54:45 (61567) |
Még annyi, 4 térképet használok,
Turistautak
OpenMaps
GPSfileDepot által generált New York Topo térkép
Még egy New York térkép, aminek nem ugrik be a neve[ előzmény: (61566) TelepiBanda, 2012.02.14 10:52:11] |
|
TelepiBanda | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.14 10:52:11 (61566) |
Köszi, én is ennyit találtam :)
Még egy gyos kérdés.
A Hova? menüben an egy olyan menüpont, hogy Címek. Ezt hogyan tudom használni? Ha belépek azt írja hogy: "Megyenév megadása", rányomok de bármit írok be, azt írja hogy nincs. Honnan tudnám esetleg kinyerni a térképekből a megyeneveket?[ előzmény: (61564) halaszkiraly, 2012.02.13 21:20:35] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.13 21:20:35 (61564) |
Na, látom senki sem válaszolt - így megpróbálom: Volt Dakotám, emlékem szerint nagyon hasonlít az Oregonra a menüszerkezete, ez alapján szerintem annyit lehet beállítani, hogy többet, kevesebbet, legtöbbe, legkevesebbet mutasson a térkép wp-okból. A saját útpontoknál talán a nézőponti magasság határozza meg, hogy mit akarsz látni (ez hülyén hangzik, szóval, hogy milyen zoom-szintnél jöjjenek elő a saját útpontok a térképen..
Közben megnéztem: A Beállítások/Térkép/Speciális térképbeállítás/Nagyítási szintek/Felhasználói útpontok vonalon tudod beállítani a saját útpontjaid láthatóvá válási magasságát. Ez lehet: Ki(nem mutat) Automatikus (nem ellenőriztem, valahol 3-8km körüli lehet) illetve 5-812-20-30-50-80-120-200-300-500-800 méter, 1.2-2-3-5-8-12-2030-50-80-120-300-500-800km[ előzmény: (61553) TelepiBanda, 2012.02.13 10:07:39] |
|
TelepiBanda | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.13 10:07:39 (61553) |
Garmin 10nél, nem lehet beállítani, hogy milyen pontokat mutasson a térképen? Vagy ki/bekapcsolható legyen az, ha nézem a térképet, akkor ne jelenjenek emg az útvonalpontjaim / a ládáim? |
|
|
|