Előzmények
zsoooc | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.26 10:14:58 (66443) |
Hogyan sikerült kiszedni a TG-ből a szintvonalakat? Én úgy tudom, hogy lockolt .img-ket nem kezel a GPSMapEdit. Gondolom másik szoftverrel csináltad (privátban is jöhet a válasz).[ előzmény: (66441) majormezei, 2013.01.26 09:20:19] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.26 09:20:19 (66441) |
+1 !!!!
Bárcsak a mienk lenne ilyen. Mindössze egyszer, Zemplénben kaptam rajta a TG-t, hogy a szintvonalazása kevésbé korrekten ábrázol egy lapos hegytetőt, mint a tuhu. Ezen kívül mindenhol százszor jobban teljesített.
Mellesleg - kivonatoltam a TG-ből a szintvonalakat, bevágásokat, horhosokat, magassági pontokat, készítettem belőle egy különálló térképkészletet és néha azt használom a tuhuval összekombinálva a kütyümön. A kettő együtt verhetetlen.[ előzmény: (66436) Juju, 2013.01.25 13:10:18] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.25 13:10:18 (66436) |
Mindazonáltal a mai napig a legfőbb erénye, hogy a domborzatábrázolása messzemenőleg jobb és részletgazdagabb bármely más gps-es térképnél. De várom a cáfolatokat.[ előzmény: (66432) majormezei, 2013.01.25 07:40:19] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.25 07:40:19 (66432) |
Nézzük csak, hogyan készült a TG:
Valának az 1:50000 katonai térképek. Valljuk be, a részletgazdagság és a precizitás ilyen felbontásnál nem felel meg a MapSource 20 m-es felbontásánál elvárhatónak...
A térképész katonák fogták magukat és manuálisan digitalizálták őket: vagyis szkennelés, georeferálás, vektorizálás (többnyire manuális). Beleértve a szintvonalakat is! Így keletkezett pl. a DDM-50 domborzatmodell is, ebből a térképből.
A kész anyagot egy-az-egyben elpasszolták annak, aki megvette és most TG-ként értékesíti.
Az utcák nemcsak azért hiányosak, mert a térkép régi, hanem az eredeti térkép nem követelte meg a feltüntetésüket.
Pontszerű objektumokból talán csak a magassági-háromszögelési pontok helye került pontosításra - valószínűleg nem a szkennelésből származik, mivel 3-5 m pontosságú... |
|
| hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.25 00:13:01 (66431) |
Arra gondoltam, hogy mind a Fömi-nél, mind a katonák Kht-jánál jártam úgy 3-4 éve és kiábrándított, hogy milyen alapanyagaik vannak.[ előzmény: (66430) piret, 2013.01.24 22:50:58] |
|
piret | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.24 22:50:58 (66430) |
Ha csak az utcák lennének elavultak, az a legkevésbé sem zavarna, nem az lenne a lényeg. De tényleg az a baj vele, hogy nagyon jó kis anyag (lásd a belinkelt doksikat), csak ősöreg.
A FÖMI-nek speciel túl sok köze nincs hozzá, ez a katonák mutatványa volt/van/lesz, de ez persze a lényegen mit sem változtat sajnos. |
|
| hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.24 22:43:18 (66429) |
Nekem pl. nincsenek magas elvárásaim a TG-vel szemben egy ideje. Pomázi vagyok, a TG 2.12c-n még a 70-es években kialakított utcák sincsenek rajta rendesen. A TG gondolom kb. annyira pontatlan, mint amennyire a FÖMI-nél lévő szelvények, NATO által elvárt és részben elvégzett ortofotózás ide vagy oda.[ előzmény: (66424) piret, 2013.01.24 19:33:11] |
|
piret | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.24 19:33:11 (66424) |
Csak a te kedvedért: TopoGuide 2.12c-re újonnan rákerült rétegek listája:
AREA Lakótelep
AREA Palyaudvar_epuletei_ma
AREA Zatony
AREA Viztartaly_ciszterna_ny_ma
AREA Fiatal_erdo_torperitka_ferdo
AREA Bozot_hatarvonala
AREA Tuskes_bozot_hatarvonala
LINE Felszedett_vasutvonal
LINE Alagut_vasuti_foldalatti_resze
LINE Alagut_kozuti_foldalatti_resz
LINE Egyvonalas_szarazarok
LINE Ketvonalas_szarazarok
LINE Zsilip_ma
LINE Duzzasztogat_jarhatosag_j
LINE Duzzasztogat
LINE Hullamtoro
LINE Keskeny_erdosav_suru_fasor
LINE Fasor
LINE Fasor_ritka
LINE Nyiladek_vonalas_jel
LINE Bokorsor
LINE Ko_tegla_femkerites
POINT HP_epületen
POINT Toronyszeru_egyszeru_epulet
POINT Toronyszeru_kiemelkedo_epulet
POINT Kooszlsir_tomegsir_tajkereszt
POINT Rom_jel
POINT Uzemanyages_gaztartaly_jel
POINT Transzformatorhaz_jel
POINT Szelmotor_jel
POINT Szelmalom_jel
POINT Meteorologiai_allomas_jel
POINT Meszegeto_jel
POINT Meddohanyo_jel
POINT Kulszini_tozegfejtes_jel
POINT Kulszini_fejtes_jel
POINT Gyar_epulet_kemeny_nelkuljel
POINT Dogtemetodogkut_jel
POINT Fordito_korong
POINT Kompjel_(folyon_kivul)
POINT Kompjel_(folyon_belul)
POINT Ateresz_ma_nyujthato_eltolhato
POINT Ateresz_koz_vasuti_ma
POINT Ateresz_jel_14_mm
POINT Ateresz_jel_08_mm
POINT Ateresz_jel_06_mm
POINT Ateresz_jel_05_mm_vasutra
POINT Ateresz_jel_05_mm
POINT Ateresz_jel__ma
POINT Vizmerce
POINT Folyami_jelzotabla_(km)
POINT Zsilip
POINT Viztartaly_ciszterna_nyitott
POINT Viztartaly_ciszterna_fedett
POINT Fontos hago
POINT Hago
POINT Halom/jel
POINT Terkep_ma_ki_nem_fej_erdos_ter
POINT Tulevelu_facsop_tajfcs_jel
POINT Lomblevelu_facsop_tajfcs_jel
POINT Vegyes_facsop_tajfacs_jel
POINT Tulevelu_fataj_egyallo_fa_jel
POINT Lomblevelu_fataj_egya_fa_jel
POINT Egyedul_allo_fanem_taj_fa_jel
POINT Egyedul_allo_bokor_jel
POINT Hatarko
POINT Hatardomb
Ajánlott olvasmány hozzá:
http://www.topomap.hu/downloads/dta/dta50_21g_tablazat_20100901.pdf
illetve
http://www.topomap.hu/downloads/jelkulcs.zip
(Igen, biztosan meg lehet csinálni jobban, igen, most ennyi fért bele, nem, nem tudom, mikor lesz jobb-pontosabb-szebb, ahogy azt sem, hogy lesz-e belőle még másik verzió és ha igen, mikor nem...)[ előzmény: (66387) lelcache, 2013.01.23 19:30:26] |
|
piret | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.23 19:04:52 (66384) |
Körülbelül, bár azért felkerült pár réteg, ami eddig egyáltalán nem szerepelt rajta.[ előzmény: (66380) lelcache, 2013.01.23 18:34:54] |
|
|
|