Előzmények
jtordai73 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.12 12:00:00 (66918) |
Igen Old Eye, de ha a pozi egy erdő kellős közepén van egy fa mellett, akkor egy 10 m sugarú körben cirka 15 fa áll. Mindegyiket végigsassolom??
Vagy mondjuk, ahogy most jártunk hétvégén, hogy a geoladat egy nagy földből kifordult gyökér alá temették. Ott voltunk a helyszínen, az órám szerint a vétel nem volt rossz, de egy fia gyökeret nem láttunk 15 méteres sugarú körben. Egy halom vaddisznótúrás volt ott, és látszott, hogy a terep alaposan megváltozott azóta, hogy a rejtő fényképeket készített ott. Vagyis ebben a 10 méter sugarú körben bárhol el lehetett ásva a láda, de nem tudtuk hol, mert a gyökér ami a pontos helyet mutatta eltűnt. Én azt hittem, hogy ezek a direkt geo-s GPS-ek olyanok, hogy ahol jelzi a pontot az ott is van és nincs eltérés.
Üdv
Józsi[ előzmény: (66917) Old Eye, 2013.03.12 11:31:16] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.12 11:31:16 (66917) |
Biciklizésnél használom és a térképen teljesen pontosan helyez rá az útra.
Vigyázz! Más a navigáció és más a geocaching! (a szó elején és végén van 'g')
A GPS kütyük alapból 'útontartással' mutatják a pozíciódat; ha az éppen használt térképen útvonal van, a pozíciódat 10-20 m tűréshatáron belül az útra teszik. Ez biciklis/motoros/autós navigációnál elmegy, de ha ládát akarsz keresni, ezt a funkciót ki kell kapcsolni. Akkor se higgy a GPS pontosságában. Kismillió tényezőtől függ. Egy jótanács: Ha a kütyü azt mondja, hogy már 10 méterre megközelítetted a ládát, vágd zsebre és használd a szemedet, eszedet.
[ előzmény: (66916) jtordai73, 2013.03.12 10:41:51] |
|
jtordai73 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.12 10:41:51 (66916) |
Hát ez jó. Én meg azt hittem, hogy ezek centire pontosan oda visznek ahol a láda van, csak ki kell ásni:)
Akkor szerintem ha normális idő lesz, akkor megpróbálkozunk egy láda felfedezésével, aztán meglátjuk működik e a gyakorlatban.[ előzmény: (66915) yoggi, 2013.03.12 10:27:55] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.12 10:27:55 (66915) |
Rossz idő, mély szurdok, erős lombozat, vizes felhők, ezek mind rontják a műholdvételt, és még a legcsodálotasbb új kütyük se védenek meg ettől. [ előzmény: (66914) jtordai73, 2013.03.12 10:25:27] |
|
jtordai73 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.12 10:25:27 (66914) |
Szia Yoggi
Igaziból tényleg csak megszokás kérdése, mert arra kell menni amerre a nyilacska mutatja. Ha nincs nyil akkor irányban vagy. Nekem nincs tapasztalatom azokkal a GPs ekkel, amiket mások használnak geocachinhez. Ezek szerint ott is van tévedés pl rossz idő esetén. A koordináta bevitel remekül működik. Üdv. Józsi [ előzmény: (66912) yoggi, 2013.03.12 09:43:18] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.12 09:43:18 (66912) |
Az eltérés ne zavarjon, 5-10 méter pontosság a geocaching sajátossága, most néztem gyorsan egy videot róla, ha tudsz koordinátát bevinni, akkor nem megoldhatatlan a geocaching, nekem picit érdekesnek tünik a navigáció vele, de ez sztem csak megszokás kérdése.
[ előzmény: (66911) jtordai73, 2013.03.12 09:30:54] |
|
jtordai73 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.12 09:30:54 (66911) |
Sziasztok
Érdeklődni szeretnék, hogy a Suunto Ambit óra megfelelő e a geocachinghez? Van e valakinek tapasztalata? Az óra nem olcsó, én 130 körül vettem. Eddig nem találtam róla olyan infót, hogy alkalmas e geocachinre vagy sem. Mindenki mást mond. Azt én is tapasztaltam, hogy rossz idő esetén tényleg van egy kis eltérés, de ez kb 3-6 méter. Jó időben szerintem méterre pontos. Biciklizésnél használom és a térképen teljesen pontosan helyez rá az útra. Érdekelene a véleményetek.
Üdv
Józsi |
|
|
|