Előzmények
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.29 10:38:14 (69175) |
Majd kiderül ott is a korlát, mondjuk ékezetes betűs ládanév esetén csak 537 láda rakható fel, vagy valami hasonló garminos idióta limit.[ előzmény: (69174) Bryan, 2013.08.29 10:31:47] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.29 10:31:47 (69174) |
Az oregon 6x0 szériánál nincs ilyen probléma :)
Korlátlan számú és méretű geoláda/gpc rárakható.[ előzmény: (69171) Yoss, 2013.08.29 10:15:50] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.29 10:15:50 (69171) |
Az Oregonnál emlékeim szerint nem egy gpx fájl mérete a korlát, hanem a gpx fájlok szummája. Ha több van és összesen nagyobbak, mint 10Mb, a probléma akkor is jelentkezhet..[ előzmény: (69169) Csuhás, 2013.08.29 10:06:34] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.29 10:06:34 (69169) |
Sajnos kütyübe se lehet letölteni. Pl az én 300-as oregonom 10Mb-nál nagyobb gpx file esetén hibajelzés nélkül kihagy ládákat a listából.[ előzmény: (69167) yoggi, 2013.08.29 09:54:35] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.29 09:54:35 (69167) |
a probléma onnan indult hogy nem tudod mapszószba betölteni, csak a kütyüre, erre irtam hogy az összes megy
utána jött hogy külföld + belföld nem annyi mint az összes, nekem annyi , hogy mi van benne azt nem tudom, de szürve is azt tapasztalom hogy a részek együtt kiadják mintha egyben tölteném, mást nem irtam :) [ előzmény: (69166) Yoss, 2013.08.29 09:46:01] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.29 09:46:01 (69166) |
Ezt mondtam én is, hogy benne van az összes POI, közkutak, meg minden. Ez viszont csak a tünet, a probléma okát viszont még mindig nem tudjuk :) Nyilván valami program hiba. De Yoggit még mindig nem sikerült meggyőzni :)
[ előzmény: (69163) gusty, 2013.08.29 09:22:20] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.29 09:22:20 (69163) |
Megfejtettem a probléma okát. A fullos kiválasztásnál (nincs szűrés megyére, országra) belenyomja a gpx-be az összes poi-t is. Ez hízlalja fel a gpx méretét. Itt a gpx tartalma, sorszám - pontnév alakban:
http://geolada.hu/list.txt
Látható, hogy a végén csupa érdekes nevű pont szerepel, de ezek valójában poi-k.[ előzmény: (69148) Yoss, 2013.08.28 18:19:12] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 18:19:12 (69148) |
Nem kevés. Előre bepipálod az összeset és nyomod a mehetet, akkor is működik. Mindig így csinálom és megy. De a lényegen nem változtat, mert a két lekérés között nincs különbség, csak a kiválasztott területek. Külön-külön jól jönnek le, egyben meg nem. Már többször próbáltam, az eredmény változatlan.[ előzmény: (69142) yoggi, 2013.08.28 13:29:33] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 13:29:33 (69142) |
ez alapján végigböködve nekem 2030 láda lett és 22 M
kérdés hogy mikor az összeset jelölöd minden tipusnál egyenként ráböksz a mehetre? ( kereshető , hagyományos stb...) mert a szűrőfeltételt akkor hajtja végre ha csak pipálsz az kevés [ előzmény: (69141) Yoss, 2013.08.28 13:16:04] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 13:16:04 (69141) |
Én csak a kereshető meg nem találtakat és abból is csak a hagyományosakat töltöm le. Most próbából lehúztam a belföldieket, 11.6Mb. Ugyanez csak a külföldiekkel 3.2Mb. Viszont, ha együtt töltöm őket le ugyanazzal a beállítással, akkor a szumma 58Mb.
Elég nagy különbség.[ előzmény: (69140) yoggi, 2013.08.28 12:54:00] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 12:54:00 (69140) |
most szedtem le, össz MO láda leirás log 15 db, egyéb pontok nélkül 72 M és mapszósz megeszi csont nélkül
[ előzmény: (69139) yoggi, 2013.08.28 12:41:29] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 12:41:29 (69139) |
én is ugyanezt töltöm le ggpx formátumban 15 loggal, ,össze MOláda, nekem 70 mega körüli mindig
átlag havonta 2x szedem le
[ előzmény: (69136) Yoss, 2013.08.28 12:31:27] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 12:31:27 (69136) |
Nem. Eddig is így töltöttem le, leírásokkal és 5 loggal és nekem 10-12Megás állományok jöttek le. Mondjuk csak magyaro-i ládákat szoktam letölteni, de a külföldiek száma töredéke az itthoniaknak, tehát ~15Mb fölé nem szabadna mennie a méretnek, a 60M meg elképesztő.
De mondom, tele van minden szar POI-val a kütyükben a Geocaching menü.[ előzmény: (69135) yoggi, 2013.08.28 12:28:23] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 12:28:23 (69135) |
60 megás állománynál benne vannak a leirások és a logokből is az első 10 sztem
ezt nézd meg
[ előzmény: (69134) Yoss, 2013.08.28 12:24:18] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 12:24:18 (69134) |
Nem tudom feltűnt-e már valakinek, de a ládaletöltésnél valami gixer van. Ha bejelölöm az alábbiakat:
- Meg nem talált
- Kereshető
- Megyék megfordítása
- Országok megfordítása
- Hagyományos ládák
- Sorszám > 0
Akkor lejön egy majdnem 60Megás gpx, amit a mapszósz nem tud megnyitni, ha bemásolom a kütyübe, akkor teleteszi szeméttel, kb mintha az összes POI-t tartalmazná.. Geocaching menü alatt még a közkutak is ott vannak.
Ha viszont a fentieket két lépcsőben töltöm le, ugyanaz a beállítás és bejelölés, csak először a mo-i ládák, aztán a külföldiek, akkor a két gpx szummája 10M körül lesz (mint szokott) és a kütyüben is rendesen jelennek meg a ládák, ill a mapszósz is megnyitja.
Ötlet, hogy miért lehet ez? Vagy menjen a dev.geo = /dev/null-ba? |
|
|
|