Előzmények
ttp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 08:26:20 (69305) |
Köszönöm, hétvégén ki fogom próbálni. Talán nem számít, de az alkáli elemek helyett újratölthető 2450 mAh elemeket tettem bele. Lehet, hogy ezzel javítom a teljesítményét!?[ előzmény: (69288) majormezei, 2013.09.04 06:18:25] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.03 21:41:10 (69286) |
Nem vagyunk restek a segítőkészségben :)
Igen, a kalibrálás nem mindig egyszerű. Kritikus része a kalibrálásnak: ismerni vagy ismeret híján eltalálni a térkép projekcióját. Tehát hiába adjuk meg néhány pont pontos koordinátáit, ha nem ismert a projekció.[ előzmény: (69285) -Atys-, 2013.09.03 21:31:03] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.03 21:31:03 (69285) |
Majdnem egyszerre--- :) Amúgy most csinálom életem első szkennelt térképéből a jnx-et. Most próbálom kalibrálni.. nem egyszerű.. de menni fog. A GlobalMapper-be hítvam be a jpg-t[ előzmény: (69282) adalbert1977, 2013.09.03 21:25:23] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.03 21:25:23 (69282) |
Igen. („The Garmin map includes a digital terrain model (DEM)”).
De ajánlhatok egy kényelmesebb módszert. Használhatod az „OpenMaps Garmin Manager”-t. Ezen belül kijelölöd CSAK az „OpenMaps Hiking map”-et (a többit felesleges), és letöltöd. Előnye a frissíthetőség. Például ha napok vagy hetek múlva frissítheted a letöltött térképet, és csak frissült adatokat kell letöltened.[ előzmény: (69281) kovaripeti, 2013.09.03 21:15:43] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.03 21:00:26 (69278) |
Hiába vannak a térképen szintvonalak, azok alapján nem lesz magassági adatod. Ehhez DEM réteg kell a térképben. Az OpenMaps letölthető változatai közül a „OpenMaps Hiking map”-nek van DEM-rétege, tehát az képes magassági adatok pontosítására. A szintvonalak megléte NEM segít.[ előzmény: (69273) kovaripeti, 2013.09.03 20:20:56] |
|
kovaripeti | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.03 20:20:56 (69273) |
Üdv!
A BaseCamp térképen útvonalat kijelölnöm, amire ha rákattintottam megmutatja az útvonalat, az útvonal hosszát, túra időtartamát.
Kérdés:olyan diagramot is meg tudok jeleníteni, amely a domborzatot mutatja meg, hogy hol milyen az emelkedés és az esés? A diagram fülön azt írta, hogy "a kiválasztott útvonal nem tartalmazza a következőt:magassági adatok". Pedig a térképen látok magassági adatokat. |
|
|
|