Előzmények
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 17:40:52 (69323) |
Hát ebből lassan egy könyvet is kiadhatnál... :) Rákerestem a TerraIncognita-ra.. na most már tudom mit jelent :) A szoftver meg a gépemen Lesz mit tanulnom a hideg téli estéken.. :)
majormezei:
akadálya nincs, szívesen látunk. :) Időpont egyelőre képlékeny, mert nyakig vagyunk egy házfelújításban, költözködésben, de még a komolyabb hidegek előtt.
Tervezgetünk egy napos kirándulást is, OldEye, Bryan, meg mi alkotjuk a társaságot egyelőre. Természetesen bárki csatlakozhat. A nagyegyházi felhagyott bauxitbányába tervezünk egy kirándulást
Előzmények itt: http://geocaching.hu/forum.geo?action=thread&id=poi&message_id=409591
Bár neked kicsit ez messzi lenne[ előzmény: (69322) adalbert1977, 2013.09.05 17:00:45] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 17:00:45 (69322) |
Igen, így van, sőt, a SaS.Planet történetesen nem is exportál geotiff-be (a TerraIncognita igen, és azzal kevertem össze). Akkor ebben az esetben exportálás („Stitch”) BMP-be (elvileg TIFF is lehetne; JPEG-et nem választok, mert az ront az adat minőségén), mégpedig a megfelelő *.MAP georeferencia-fájlocskával együtt (bepipálás), és akkor utána az adott BMP sötét részei bátran kivilágosíthatók erre való képszerkesztő programban, mert ott lesz mellette a megfelelő *.MAP szöveges fájlocska. Ezek után a javított BMP+MAP beolvasása példádul Global Mapper-be, és direkt onnan exportálás JNX-be. Vagy ha szükség van a SaS.Planet cuccosabb JNX-exportjára, akkor exportálás Global Mapper-ből WEB-es állományba, és annak behelyezése a SaS.Planet cache-jébe, ahogy az ITT röviden le van írva.[ előzmény: (69320) majormezei, 2013.09.05 16:10:02] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 16:10:02 (69320) |
Ha belebabrálsz a geotiffbe képszerkesztővel, általában sima tiff-é silányul. Te mivel csinálod?[ előzmény: (69317) adalbert1977, 2013.09.05 13:56:29] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 13:56:29 (69317) |
Sajnos, nem ismerem a Zemplén-hegységet (Kolozsváron élek), de feltételezem, hogy összefüggő lombozatú erdőségek is vannak, főleg ott, ahol vadásznak. Sajnos, az ilyen összefüggő erdők esetében ér talán legkevesebbet a műholdas felvétel, ahol a keskeny ösvények, csapások nem látszanak az összefüggő lombozat alatt. A másik kritikus eset a meredek völgyek esete, ahol jó eséllyel hosszú árnyékok vetülnek a felszín egy részére, és azok túl sötétek. Itt azonban segíteni lehet valamennyit az árnyékos részek kivilágosításával (főleg, ha először geotiff-ként mentesz, azt képszerkesztővel kezeled, s csak utána jön a jnx-konvertálás).[ előzmény: (69315) -Atys-, 2013.09.05 10:54:13] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 10:54:13 (69315) |
Köszönöm, lesz még kérdésem... :) A Jnx-re nekem leginkább akkor van szükségem, mikor olyan helyre tévedek, ami nincs kellőképpen feltérképezve. Már elég sok olyan bányában (külfejtésben, természetes feltárásban) jártam, ami csak a műholdfotón "létezett". Sajna akkor még fogalmam sem volt róla, hogy ezeket a - akár az én közreműködésemmel is- térképre lehet "varázsolni". Igyekszem a továbbiakban ezeket a helyeket dokumentálni (track, poi) De addig is jó hasznát veszem, hogy látom felülről a tájat.. :)
Hamarosan - a vadász szezon végén - megyek egy bő hétre a Zemplénbe, annak is a legbelső részébe. (Fekete hegy környéke ) Erre készülök fel, mert ott lesz mit dokumentálni, csak bírja a Monti.. :)[ előzmény: (69311) adalbert1977, 2013.09.05 09:02:21] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 09:02:21 (69311) |
Úgy tudom, az a különbség a 3-as és a 4-es jnx-verzió között, hogy a 4-essel meg lehet határozni a rajzolási sorrendet, elsőbbséget (Z-order) (0-tól 100-ig), míg a 3-as alapból csak a 30-as Z-order-t érvényesíti. És persze a kütyük firmware-eit frissíteni kellett a 4-es támogatásához. De ez a firmware frissítés már rég megtörtént.
Én mindig 4-est használok. Illetve, ahogy korábban mondtam, valójában nem használom annyira intenzíven a a raszteres megoldást (jnx, kmz), mivel a terepen hatékonyabbnak bizonyul az, ha raszteres állományok alapján megrajzolt nyomvonalakat és útpontokat (1), vagy igényesebb esetben raszteres állományok alapján megrajzolt útvonaltervezős vektoros térképeket (2) töltök fel a kütyüre. Tehát úgymond előre felkészülök az útra, túrázásra, és nem a helyszínen próbálok értelmezni a kütyü kicsi képernyőjén egy-egy kutyafuttában fellökött raszteres képet.
(1) --> Erre a nyomvonalat és útpontot rárajzoló módszerre jó sok program alkalmas. A SaS.Planet-ben is lehet rajzolgatni, a Global Mapper-ben is, a Google Earth-ben is, stb. A Google Earth esetében sokat segít a rajzolásban a 3 dimenziós nézet lehetőségének a kihasználása (ami a SaS.Planet-ben ugye nem adott).
(2) --> Erre talán a Geopainting GPSMapEdit (+ cGPSmapper) a legkönnyebben használható eszköz.[ előzmény: (69308) -Atys-, 2013.09.05 08:38:44] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 08:38:44 (69308) |
+1
Igen ez hasznos lenne.
adalbert1977: Sajna nemigen beszélek oroszul ( máshogy sem nagyon) így igen nehéz utána nézni néhány funkciónak. A translator igen vicces dolgokat fordít .. :)
Van még jó pár "sötét folt" a SaS Planet -kezelését illetően.
Ezek közül majd kiválogatom a legfontosabbakat, és egy hsz-ban leírom.
pl: Selection manager -> export- > additional -> JNX version 3 (4)
Mi a 3-as és 4-es között a különbség, illetve van e számomra ennek jelentősége? Ha igen mi az?[ előzmény: (69304) majormezei, 2013.09.05 06:05:13] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 06:05:13 (69304) |
Most már tényleg ideje lenne a faq-ban is írogatnod. Annyi hasznos tudásanyagot gyűjtöttél össze, ne hagyd veszni![ előzmény: (69303) adalbert1977, 2013.09.04 23:54:21] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.04 23:54:21 (69303) |
Minekutána a kommentek alapján úgy tűnik, hogy többen megbarátkoztak a SaS.Planet programmal (a sebessége és a tudása miatt), megosztok egy javítást, amit érdemes elvégezni benne. Ugye, ahogy azt már korábban írtuk, jelenleg a friss, ropogós nightly build-eket érdmes használni: http://sasgis.ru/programs/sasplanet/nightly.php , nem pedig az elavult, régi „stabil változatot”. Namármost a műholdas Google légifotós felvételek esetében nem tölthetőek le például a Montenegrónak megfelelő csempék. Ezt a következőképpen lehet orvosolni:
Settings -> Options -> Maps (fül) -> Satellite (Google maps),
és ott http://khms.google.com/kh/v= helyett http://khms.google.com/kh/v=132&.
(Tovább nyilván érdemes a másik három Google elem esetében a =ru végződést =en végződésre cserélni, hogy ne cirill betűvel jelenjenek meg a földrajzi elnevezések a Google térképein.) |
|
|
|