Előzmények
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.07 15:50:41 (78277) |
Direkt csavarod ki amit írtam? Idő alapú rögzítésről szó sem volt. A pontosságot ne keverjük ide, mert értelmetlen, hiszen az mindig benne van a pakliban, bármilyen távolság vagy idő alapú rögzítésnél. Ráadásul a műholdak pozíciójától, számától is függ, így adott pillanatban akár el is érheti az 1-2m-es pontosságot. De nagyon eltértünk az eredeti témától.[ előzmény: (78276) Old Eye, 2020.07.07 10:59:34] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.07 10:59:34 (78276) |
Egy túra GPS kütyü nem mér négy-öt méternél pontosabban, ha 1-2 m pontosságot ír ki, az parasztvakítás, hogy tudja azt megállapítani...?
Az időalapú pontrögzítéssel készült nyomvonal az, amit nem szeretjük, állásban, lassú menetben túl sűrűn vannak a pontok, gyors menetben nem követik az út kanyarulatait.[ előzmény: (78275) gusty, 2020.07.07 07:15:27] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.06 22:36:19 (78274) |
A térképszerkesztők 4 m távolságalapú rögzítéssel készült nyomvonalakat tartják a legjobbnak.[ előzmény: (78273) gusty, 2020.07.06 21:48:26] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.06 21:48:26 (78273) |
Ajánlott nincs, ez némileg szubjektív, függhet attól is, hogy mi a célja a rögzítésnek. Ha csak az útvonal rögzítése, akkor szerintem elég 5-10 méterenként egy pont. Bringa esetén akár 20.[ előzmény: (78272) vittorio, 2020.07.06 13:56:16] |
|
vittorio | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.06 13:56:16 (78272) |
Mi az ajánlott rögzítési sűrűség? Én is tapasztalom a torzítást a magasságprofilnál, és a track hosszát illetően is.[ előzmény: (78269) gusty, 2020.07.05 19:46:59] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.05 19:46:59 (78269) |
Érdemes megnézni, hogy a track rögzítés milyen sűrűre van állítva.
A magassági mérés sokkal pontatlanabb, így ha túl sűrűn rögzíti a pontokat, akkor a pontok között keletkező szintkülönbségek halmozódnak. Ezek vízszintes úton a mérési pontatlanságból adódnak. Ha túl sok a rögzített pont, akkor 1-1 méterekből is sok összejöhet. [ előzmény: (78268) becko, 2020.07.05 14:37:50] |
|
becko | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.05 14:37:50 (78268) |
Köszönöm, az ajánlott módszerrel 715m emelkedés jön ki, az általam mért 1064-el szemben, a távolságot viszont megnöveli 71.9km-re, az eredeti 69,1-ről.
A 715m még mindig irreálisnak tűnik a Kelenföld-Szentendre, és vissza útvonalon, még akkor is ha átmentem a Margit, és Árpád-hídon, meg Szentendrén is volt 50-60m domb menet.
A kütyü beállításoknál nem találok ide vonatkozó lehetőséget.[ előzmény: (78267) Old Eye, 2020.07.04 21:43:54] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.04 21:43:54 (78267) |
Meglep a tapasztalt jelenség. Tudtommal egy rendes GPS a nyomvonal összerakásánál már simít.
Nem lehetetlen, hogy ki lehet kapcsolni és véletlenül kikapcsoltad?
A turistautak.hu-n a feltöltött track-ek feldolgozásánál is van simítás - ritkítja a túl sűrű pontokat és mindig eldobja a GPS mérte magasságadatokat, azokat egy SRTM model alapján határozza meg és használja tovább.
Próbaként megnézheted az említett 70km-es Duna-parti kerekezésed track-jét
https://www.turistautak.hu/tracks.php?action=viewOwnTrack
processzel, a mért fel/le adatokat összevetheted a kütyüdével.
[ előzmény: (78266) becko, 2020.07.04 19:27:38] |
|
becko | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.04 19:27:38 (78266) |
Létezik olyan progi amivel a track ugráló magasság mérését lehet utólag szűrni/simítani?
Eddig is fenntartással kezeltem a teljes emelkedés számítást, de besokalltam amikor egy 70km-es Duna-parti kerekezés során 1000m szintet számolt össze a kütyü. Szépen látszik hogy ezt 2-3m-es fűrészfogakból hozta össze. |
|
|
|