Előzmények
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.06 08:26:56 (12820) |
Na mostmár ugyis mindjárt indulok valami lesz. Azért köszi.
Gyalog sehova csak biciklivel :)[ előzmény: (12819) Gabe, 2007.01.06 08:23:40] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.06 08:23:40 (12819) |
Bevallom töredelmesen, fogalmam sem volt, hogy a Vista nem tud útvonalat tervezni. Van 24 MByte térkép memóriája, teljesen jó készülék. De akkor mire való nála a Route funkció?
Az a kis progi (ha ugyanarra a hollandus darabra gondolunk) azt csinálja - ha jól láttam - hogy a Garmin térképek belső szerkezetét jól ismerve egy megtervezett útról leválogatja azokat a pontokat , ahol lényeges forduló, kereszteződés, stb van, majd ezt pontsorozattal ábrázolja.
Ha ezt trackként viszed be, akkor a GPS-en látni fogod a térkép fölött a tervezett vonalat, és a trackback funkcióval (vagy szemre :) ) oda-vissza tudsz rajta menni.
Ha route-ként viszed át, akkor is ott lesznek a pontok, feltehetően elég sűrűn, még az is lehet, hogy összeköti őket (elképzelhető, hogy a térképen szereplő úton), nyilván látszani fog alatta a térkép is, szemre nyilván navigálni is lehet rajta. De hogy mit ért navigáción két pont között, azt nem tudom...
OFF:
Ma délelőtt sajnos dolgozom :(, aztán a leányfalui uszoda szerepel terveim között. Holnap viszont ide megyek: Happy Bike gyalogtúra
:ON
[ előzmény: (12818) Agneovo, 2007.01.06 07:51:02] |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.06 07:51:02 (12818) |
Én azt hittem nektek tök egyértelmű ez a track illetve route kérdés. A gond az az hogy az én GPS-em kicsit bénácska ezért nem tud utvonalat tervezni gondolom azok akiknek jobb GPS-ük van ami utvonalat tervez megadják a 9 geocaching láda útpontját akárhol vannak a gép mindig újratervez a pont felé vezető legjobb úton és arrafelé navigál.
Nekem a MApsource programmal kell útvonalat terveznem alap esetben a mapsource is tervez a 9 pontra egy utat amivel én semmit nem érek mert 9 db waypoint egymás után egyenes vonalakkal feltöltve ebből nem derül ki hogy a turista uton merre kanyarodjak, de van egy program ami a 9 pontos route ból egy tracket csinál kb. 400-500 pontból ami már elég részletes ezt feltöltöm a GPS-re és ezt kéne kövesem (az érdekessége az hogy otthonról indulok és otthonra kell érkezek).
Vagy van egy másik lehetőségem hogy a 9 pontos route-ot ugyanugy felbontom egy programmal kb 100 pontra igy a geo ládák közé is esik kb.8-10 pont a routon igy már navigálásra alkalmas.
Na akkor konkrétan az a kérdés melyiket érdemesebb használni, melyik hogy müködik (a kis buta GPS-emen), ha letérek az útról vagy a routnál kihagyok pontot akkor merre akar navigálni ?
Gabe : bicikli a hegyekbe ? Fizikai állapot ? |
|
|
|