Előzmények
Kenderfóka | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.18 22:49:46 (1096) |
Úgy tűnik, hogy a PDA-hoz csatlakoztatott tipikus GPS valóban geoid feletti magasságot közöl, ha jól látom ez több, mint a tengerszint feletti. A kettő közötti összefüggést a PDA-n futó szoftvernek kellene ismernie, a legtöbb nem ismeri. A gisrussa viszont igen, ki szokott írni egy olyat, hogy "Height of geoid". Ez a Pilisben 41,1 - 41,2 m szokott lenni.[ előzmény: (1086) kulisz, 2005.04.18 16:00:32] |
|
kulisz | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.18 16:00:32 (1086) |
A honlap nem korrigál, de akkor itt kavarodás veszélye van a használt GPS korától függően:) a PDA-s cuccok meg ellipszoidot mérnek úgy tűnik. Amúgy meg a tsz felettit használjuk a mindennapokban. [ előzmény: (1085) Attibati, 2005.04.18 15:53:50] |
|
Attibati | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.18 15:53:50 (1085) |
Hát nem tudom... Most néztem meg a GCgoze ládám magasságát és az szerepel amit a GPS-szel mértem, szóval a honlap biztos nem korrigál semmit. Az én vevőm meg elég régi is abba nincs beleépítve a geoid korrekció.[ előzmény: (1083) kulisz, 2005.04.18 15:45:31] |
|
kulisz | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.18 15:45:31 (1083) |
Tengerszint feletti magasságok szerepelnek a láda-adatoknál. A Margitszigeti ládák közül meg jól el van mérve valamelyik, azért van 21 méter:)[ előzmény: (1082) Attibati, 2005.04.18 15:39:09] |
|
Attibati | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.18 15:39:09 (1082) |
Szerintem nem a szintezett magasság van zárójelben, hanem a GPS által mért magasság ami az ellipszoidra vonatkozik. A szintezett magasság a geoidra vonakozik, a kettő között Magyarországon30-40 méter különbség van. Amúgy a GPS-szel történő magasság meghatározás bizonytalanabb mint a vízszintes meghatározás, ezért van akkora különbség a Margitszigeten. A napokban jártam mindkét ponton, vízszintes pozíciójuk rendben van.[ előzmény: (1073) Zefir, 2005.04.18 10:54:52] |
|
Zefir | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.18 10:54:52 (1073) |
Elöljáróban: műszaki analfabéta vagyok és nincs GPS-em sem. Kérdeznék valamit: a térképeken a ládák neve után zárójelben a tengerszint feletti magasság látható? |
|
|
|