Garázdaság, ha elsütöd, vagy valakire ráfogod, akár fenyegetés nélkül "játékból" is. Bár szerintem ilyet értelmes ember nem tesz, még töltetlen riasztóval sem. A seregben volt pár érdekes dolog ezekből.
Igaz, hogy nem hordhatod csak rejtve, ha csak egy centit kilóg, vagy lobog a kabátod, és belát a rendőr, már beszól, de azért nagyon bunkónak kell lennie, ha ebből ügyet csinál. Meg bátornak, mert ha előveszed átadáshoz, akkor nem jelenthet fel, ugyanis neked, mint állampolgárnak azt kell tenned, amit a veled szemben intézkedő rendőr mond. Ha azt mondja, állj egy lábra azt teszed, mert intézkedik veled szemben. Figyelem, nem intézkedés, ha megy az utcán és odaszól valamit. De ha már igazoltat, át kell adnod. Így köteles vagy elővenni, ha pedig ezt valami tiltja - amiről nem tudok - ő a felelőse.
Nem veheted elő közterületen, de ha rendőr kéri, bizony ez a szabály érvényét veszti, sok per volt hasonlókból, és eleve esélyük nincs. [ előzmény: (14589) Carlo, 2009.06.23 11:22:35] |