Előzmények
tekan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.18 10:38:10 (5822) |
Úgy általánosságban. :) Nincs olyan adatbázis ami részletesebb, csak mondjuk kisebb lefedettségű? Pl Magyarország vagy Európa?[ előzmény: (5821) heyjoe, 2014.03.18 10:35:08] |
|
heyjoe | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.18 10:35:08 (5821) |
Túrajelentéshez? Nagyjából mindegy, átlagod az értékeket.
Mivel száz méter szintenként jár két pont, nem sok mindent befolyásol a különböző adatforrás.[ előzmény: (5820) tekan, 2014.03.18 10:28:07] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.18 10:17:50 (5819) |
Az SRTM egy viszonylag elnagyolt felmérés adatait tartalmazza, a TuHu pedig ez alapján készül. Ezekkel szinte mindig a tényleges emelkedésnél kevesebbet kapsz. (Tipikus kivételek az olyan völgyekkel tagolt hegyoldalon vezető szintutak, mint a Dél-Dunántúli Piros Remete-rét és Mandulás közötti szakasza.)[ előzmény: (5818) KataJani, 2014.03.18 10:02:40] |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.18 10:02:40 (5818) |
Sziasztok!
Foglalkozott-e már valaki az új kiadású kéktúra füzet szintadataival?
Nekünk nem tetszik, legalább is gyanús.
Vegyük pl. a 19-es túra Becske-Szandaváralja szakaszt.
Kéktúra füzet szerint +323m a szintemelkedés. TUHU szintvonalain lépkedve mi +285m-et számoltunk. SRTM progi +276m-et mond.
Az utóbbit vehetjük „szentírásnak”?
Becske 225m-en, Szanda vára 480m-en van. Túl sok hullámzás nincs a távban.
Túrajelentéseket is szeretnénk készíteni, ahhoz kellenének szint adatok.
|
|
|
|