Előzmények
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2020.04.02 08:41:59 (35973) |
A pozíciót leíró latitude/longitude adatformátumok rövid, de korrekt leírása itt, kötelező olvasmány :-)
MGKE WEB lapjain a pozíciók egységesen hdd° mm.mmm' (fok perc) formátumban jelennek meg , azonban többféle formátumban lehet bevinni.
A koordinátaértelmező algoritmusunk okos, nincs gránitba vésve az adatbevitel mikéntje, csak fel lehessen ismerni a fok, esetlegesen a perc és másodperc értékeket.
A koordinátaértékek mindig dd.dddddd (fok százezred pontosággal) formátumban kerülnek eltárolásra.
[ előzmény: (35972) emiGrant, 2020.04.02 03:30:33] |
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2020.04.02 03:30:33 (35972) |
Köszi! Most is tanultam valamit. Nem véletlen, hogy nem tudtam, mivel eddig kizárólag a NP/védett területet és a rövid nevet ellenőriztem vele, és soha, még véletlenül sem írtam bele mást, mint a szokásos GPS formátumot. Kiváncsi vagyok, hogy miért lett levéve a kezdőoldalról?[ előzmény: (35971) Kokó, 2020.04.01 19:38:01] |
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2020.04.01 19:31:01 (35970) |
Természetesen ez nagyon hasznos és én is hiányoltam a kezdőoldalról. Ugyanakkor én azt hittem, hogy itt a formátumok közötti konvertálásról volt szó. Ez amit Te linkeltél be, az is tud konvertálni?[ előzmény: (35969) Kokó, 2020.04.01 18:43:37] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2020.04.01 18:43:37 (35969) |
Lehet, de ez egyben magyarországi védett területet és .hu-s rövid nevet is tud ellenőrizni.[ előzmény: (35968) emiGrant, 2020.04.01 18:33:39] |
|
|
|