Előzmények
Peter68 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.29 21:46:31 (2556) |
Kis adalék az időkről.
A teljes idő ráfordítás, amíg a térkép elkészül, kevéssel több, mint 3 óra. Ebben nincs benne a szintvonal réteg fordítása, mert az már egyszer elkészült.
Ebből az időből 20 perc, míg a térkép fileok lejönnek a szerverről.
Majd 30 perc, míg a letöltött alapanyagból elkészül az átkódolás, felparaméterezés.
Kb. 50 perc, míg az indexeléshez szükséges városnév, megyenév infó felkerül a pontokra vonalakra.
Kb. 30 perc alatt szeletelem fel az ország térképét 15 részre.
38 perc alatt készül el az mp fileok garminba fordítása.
35 perc alatt készül el a turista jeleket tartalmazó réteg, és 1 perc alatt van kész a GC réteg.
A szintvonalak fordítása annak idején kb. 1 óra volt.
Ha a szerveren készülne el ez a meló, akkor adatbázis műveletekkel, illetve a típus reform véglegesítésével az első 50 perc teljesen, a második 50 perc részben megspórolható.
Mint látható a térkép fordítása szintvonalak nélkül 38 perc alatt készen van.
Ha a szintvonalak is a térkép részét képeznék, ez az idő minden nap 1 óra 38 perc lenne.
Ennyi plusz terhelése van minden éjjel a szervernek.[ előzmény: (2553) Peter68, 2009.01.29 21:31:48] |
|
Peter68 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.29 21:31:48 (2553) |
Tudod KiVi, ha a lelked kiteszed és ingyen kínálsz valamit, akkor is lesz egy csomó ember, aki beléd köt valamiért.
Az egyik szempont, amiért ezt megcsináltam, az pont az volt, hogy hogyan lehet a legkisebb energia ráfordítással térképet gyártani.
Állandó probléma, hogy nem tudunk annyiféle kimeneti terméket gyártani, amennyire igény lenne.
A szerver állandóan túl van terhelve, hol a térkép gyártással, hol a látogatókkal.
Ha layeres térképet készítünk, akkor nem kell a szintvonalak állandó újra fordításával az időt húzni, mert az elég ritkán változik, el lehet tárolni, és állandóan belemásolni a friss térkép készletbe.
Én meg mondom úgy ahogy van, András pont akkor mondta azt, hogy nincs több szintvonalas térkép, amikor az utak#felületek verzió elkészült.
Ez az egyetlen olyan térkép, ami teljes mértékben mentes mindenféle kiemeléstől, és rendesen lehetne terepen használni, ahol nem csak az a lényeg, hogy jelzett úton vagyok-e, hanem még a burkolat típusát is megtudnám.
Mivel én ezt használom, nincs szintvonalas térképem.
Igen, mondhatod, hogy most is van szintvonalas átlátszó térkép a letöltések között, de azzal valami gond van, mert az egér nem lát át azon az átlátszón.
A másik baja, hogy Mapsourceon nem látom együtt az előbb említett # verzióval.
Száz szónak is egy a vége, a mostani giga kínálatba is bele lehet kötni, pedig egész éjjel molyol rajta a szerver.
A fejlesztésem nem állt meg, sőt, most hogy végre rendeződni látszanak a típusok, - mivel nem jelzett senki hibát, lezártnak tekintem a típus átkódolást - állok neki annak a részének, hogy mi módon érhető el az, hogy kikapcsolhatóak legyenek az egyes layerek, hogy ne kelljen annak is a geoládákban gyönyörködnie, aki nem kíváncsi rájuk.
Egy olyan térkép szettet szeretnék kidolgozni, amiben nincsenek dupla sőt sokszoros fordítási feladatok, mégis kb. annyi igényt kitudjon elégíteni, mint a mostani kínálat.
(Csak azért kb. mert már most látom, hogy a vonalakat és a felületeket nem fogom elkülönülő rétegen tárolni.)
Ennyi. Ha valaki ezek után nem veszi a fáradságot arra, hogy megtanuljon átlóba húzva térképeket kijelölni, azt nagyon tudom sajnálni.
(Egyenlőre nincs kiírva sehova, hogy húzott kijelöléssel kell térképet kijelölni, és összesen eddig két ilyen kérdés hangzott el.)[ előzmény: (2551) KiVi, 2009.01.29 20:15:29] |
|
KiVi | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.29 20:15:29 (2551) |
Ez az óriási hibája a layeres térképeknek, ha ilyen térképet fogunk alapból kínálni akkor tonnaszám jönnek majd az ilyen kérdések. (Annak ellenére is ha vastag piros betűvel kiírjuk, hogy húzzon az egérrel is.) :-/[ előzmény: (2550) Peter68, 2009.01.29 20:13:11] |
|
Peter68 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.29 20:13:11 (2550) |
Hogyan jelölted ki a térkép szelvényeket? Mindegyikre egyet ráböktél?
gyanítom ez történt, ha a jelzéseket nem látod, de akkor sem a ládás sem a szintvonalas réteg nem került fel rá.
A kijelölést csináld meg egér húzással, és máris meg lesz minden. Miután kijelölöd a térképeket, nézd megh a baloldali sávban, hogy milyen térkép nevek vannak.
[ előzmény: (2549) sz.v.endre, 2009.01.29 17:58:46] |
|
sz.v.endre | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.29 17:58:46 (2549) |
Most olvasom és nagyon örülök ennek a térképnek, mert már régóta keresem. Letöltöttem mindkét fájlt, a Turistautak index működik is a mapsource alatt és látszanak a jelzések meg a ládák is, csak amikor betöltöm a Colorádóban a turistajelzések nem látszanak. Mit is kell csinálni pontosan a második mp fájllal?[ előzmény: (2539) Peter68, 2009.01.27 20:24:25] |
|
Peter68 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.27 20:24:25 (2539) |
Hogy egy kicsit feldobjam a dolgot, fejlesztettem csöppet a térkép helyét.
A http://peter68.com/garmin oldalon megtaláljátok belinkelve a térképet, és mellette, hogy mikor töltöttem fel utoljára.
Így nem kell ugyanazt többször letölteni, mire rájössz, hogy ez már meg van, illetve én sem írom fel ide többször, ha frissül.
Várom a visszajelzéseket az esetleges rosszaságokról, biztos van benne hiba. :-(
Mivel részemről lezárult a típus varázslás, megpróbálok még több dolgot kihozni a produktumból. |
|
|
|