Előzmények
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.07 00:33:05 (4445) |
Abban a pillanatban, amikor rátenyerelsz az 'Adatok felvitele' gombra. Egybôl felmegy, bekerül az adatbázisba.[ előzmény: (4443) zakany, 2012.01.07 00:31:06] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.07 00:22:08 (4442) |
Van két fogalom, mit össze szoktak keverni.
Útpontok - amiket a terepen nyomogatunk a kütyün, úgy-ahogy ellátjuk azonosítóval, hogy fel tudjuk dolgozni MapSource-szal. Ez valóban nagyon idegesítô és idôrabló munkamenet... Ott spórolok idôvel, energiával, hogy amikor MapSource-szal rendet rakok a track-en, az útpontok java részét egybôl
POI-vá alakítva felviszem a WEBes felületen. Ez a mûvelet (legalábbis számomra) gyors és szívesen csinálom és jobb, ha magam csinálom, mert csak én tudom, mit takar a kérdéses útpont. A trackek rendbetétele bizony az, ami igen idôigényes és szívesen lepasszolnám másnak, de nincs kinek :-)
[ előzmény: (4441) FDorka, 2012.01.06 23:07:20] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.06 23:07:20 (4441) |
Én se mindig, bár én elsősorban túrázok, másodsorban felmérek, tehát egy napi 30 km-es túrán nincs idő minden bokrot (elágazást) megjelölni - pláne "szűz" terepen. Ilyenkor jönne jól az én kütyüm duplájába kerülő oregon fotós csodagép, mert gyorsabb lenne ugyanazon kütyün poi-t nyomni, majd fotót katt, mint poi nyom, kütyü eltesz, fényképező elővesz kattint, fényképező eltesz, fut tovább...
Jó, persze használom a geosettert, de azért az nem 100%-os pontos, meg néha utólag jól töröm a fejem, mert nem tudom, minek/hol fénykképeztem, vagy nyomtam POI-t. :)
Azért volt néhány túra aminek órákat töltöttem a POIk felpakolászásával (pl. Cserhát 3 napos OKT). Gondoltam egyszerűbb összedobni a trackeket, bár én trackelővel még sosem túráztam együtt.
Az én túratársaim egyáltalán nem is töltögetnek fel, én összegyűjtöm és felpakolom a trackeket azokkal a pontokkal, amiket útközben (vagy utólag emlékezetből) én megjelölök.
Ha valamelyikőtökkel együtt trekkelnék, na az biztos, hogy szívesen átadnám a POI-k töltögetésének meg jelölgetésének a feladatát. :)
[ előzmény: (4440) Old Eye, 2012.01.06 22:51:54] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.06 22:51:54 (4440) |
Dorka, nem 2-3 útpontot nyomogatunk egy túra alatt... :-)
Aztán meg, ahány tracker, annyiféle fontossági sorrend.
Ha már olahtamas - kialakult köztünk az, hogy a túra végén minél gyorsabban feltöltöm a csiganyálaimat, ô meg felhasználja azokat rajzolásai közben. Jut azért nekem morzsa - egy pár nekem fontos POI-t még fel tudok tenni mellette, néha kiegészítem POI-jait fényképekkel.[ előzmény: (4439) FDorka, 2012.01.06 22:43:50] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.06 22:43:50 (4439) |
Ha többen mentek, akkor miért nem beszélitek meg, ki tölti fel? :)
Én inkább összeszedem a túratársak csiganyálát, és felteszem egyben. Persze ők nem lelkes töltögetők. :)[ előzmény: (4437) olahtamas, 2012.01.06 14:23:43] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.06 14:23:43 (4437) |
Pedig sokszor előfordult már, hogy dupláztunk POI-kat.
Persze ez főleg akkor van, amikor többen méregetünk fel egy túrán.
Ilyenkor a gyorsabb "győz".
pl. Old_Eye még ritkán előzött be, de Fairy sokszor online tolja fel a POI-t, így vele nehéz felvenni a ritmust :)
Ha egyszer összefutunk egy túrán, majd meglátjuk ki a gyorsabb :)[ előzmény: (4436) FDorka, 2012.01.06 13:57:37] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.06 13:57:37 (4436) |
Azért elég valószínűtlen, hogy ketten ugyanakkor ugyanazokat a POI-kat töltsék fel. :)
Úgy vettem észre, ált. akkor szokott lenni duplázódás ha egy pont nem megfelelő típusnak volt jelölve, akkor lehet, vki más később felviszi helyes típussal, a másik pedig ott marad. Vagy a lelkes track gazdi és a lelkes térképrajzoló ugyanakkor lát neki a POI-k feltöltésének és egyikük sem ellenőrzi, hogy a másik már feltöltötte-e egy pillanattal azelőtt. :)[ előzmény: (4428) olahtamas, 2012.01.05 16:14:13] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.05 16:14:13 (4428) |
Hát ha az ember úgy kezdi, hogy letölti a frissítést, akkor az a pár óra már elég szűk idő, hogy pont ketten ugyan azt a POI-t vegyétek fel.
/ Kivéve ez alól, ha velem voltál egy túrán :) /[ előzmény: (4426) Old Eye, 2012.01.05 14:17:09] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.05 14:17:09 (4426) |
Hát ez az... csak a 3. pont az a munkamenet egyetlen biztos pontja. Nevemen sok törölt POI :-(
Nagyon hiányzik a WEB felületen egy ilyen ellenôrzés, lekérdezés a POI feltöltése elôtt: Milyen POI-k vannak a megadott koo körül?
[ előzmény: (4425) pgyp, 2012.01.05 14:08:44] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.05 14:08:44 (4425) |
én is az ő fejével gondolkodom:
1, megnézem a mapszószban, hogy mi hiányzik a tuhuról.
2. felmérem (WP a kütyübe), kiszedem a WP-t a kütyüből (megint mapszósz!!) és ami nincs fent azt feltöltöm. Ehhez elengedhetetlen egy friss tuhu a pc-n.
3. amikor feltöltöttem egy pontot rákattintok a "közeli pontokra" és megnézem mi van a környéken, ha véletlenül mégis megvan már a pont, akkor azonnal törlöm.[ előzmény: (4424) Old Eye, 2012.01.05 14:02:56] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.05 13:38:31 (4420) |
Ez is hasznos tevékenység!
Mielőtt egy új POI-t felviszel, feltétlenül ellenőrizd, hogy még nem szerepel e az adatbázisban![ előzmény: (4418) Moles, 2012.01.05 12:24:15] |
|
Moles | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.05 12:24:15 (4418) |
Egészségügyi és pénzügyi intézmények, esetleg oktatási intézmény POI-kat szívesen készítek a városomban. Egy pár ilyet találtam, amely még nem létezik a térképen.[ előzmény: (4417) Old Eye, 2011.12.30 19:19:33] |
|
|
|