Előzmények
tibbi | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.06 19:33:37 (4595) |
Lehet, hogy volt/van ilyen bug, bár nem emlékszem rá. Olyat viszont már láttam, hogy egy elrontott (törölt) bg polygon miatt az összes POI lejött az .mp-vel, ami abba a négyzetbe esett, ami tájegységként letöltődött. Emiatt is gondolom, hogy a POI nincs tájegységhez kötve, azzal jön le, amibe éppen beleesik.[ előzmény: (4594) olahtamas, 2012.03.06 19:07:49] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.06 19:07:49 (4594) |
De ha a POI más tájegységbe kerül, akkor nem biztos, hogy jól fog megjelenni!
Volt már ilyen bug, hogy a szomszéd tájegységbe került pár POI és nem jelentek meg a kimeneteken.[ előzmény: (4592) tibbi, 2012.03.06 16:29:28] |
|
tibbi | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.06 16:29:28 (4592) |
Az miért baj? Ha feljegyezte az ID-t, később bármit, bárhol jelölhet vele. Se az .mp.ben, se a weben nem kell, nem is lehet módosítani a tájegységet, legfeljebb az extra paramétereket kell átírni, ha ki voltak töltve.[ előzmény: (4591) olahtamas, 2012.03.06 16:09:57] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.06 11:06:44 (4590) |
Mindegyikből töröltem a koordinátát, elspájzolva és később értelemes POI-nak átalakítható.[ előzmény: (4589) szatmarif, 2012.03.06 10:30:59] |
|
szatmarif | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.06 10:30:59 (4589) |
Köszönöm a segítséget, az alapvető probléma tényleg az volt, hogy a Szerkeszés / Kijelölés engedélyezése menüben a pont kijelölés nem volt engedélyezve. Jó pap is... :)
Ellenőriztem újra, a Bryan által linkelt (4584) POI-k megszűntek. A hajdani gally akadálynál most is van etetés, az útra döntött fákat pedig a nemrégiben zajlott ritkítás során vihették el.
[ előzmény: (4588) Hev, 2012.03.05 22:01:33] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.05 21:58:58 (4587) |
Ez jó megoldás, nekem tetszik! Ha már csakugyan megszűntek ezek, akkor szerintem igen.[ előzmény: (4586) Hev, 2012.03.05 21:42:16] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.05 21:42:16 (4586) |
Az elsőt átírtam, ha ezekről van szó akkor a többi is erre a sorsra juthat?[ előzmény: (4584) Bryan, 2012.03.05 21:31:52] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.05 21:31:52 (4584) |
Had segítsek egy kicsit:
MapEdit-ben az "Objektum kijelölése" eszközt használd majd katt kétszer az adott POI-ra.
A megjelenő ablakban a "Forrás" fülön megtalálod a POI url címét (hogy hol, konkrétan nem írom le, szerintem egyértelmű).
[Az összes linkelt POI javításra került, ezért a hivatkozást hev kérésére töröltem. - 03.08 19:27 zakany][ előzmény: (4582) szatmarif, 2012.03.05 21:16:27] |
|
szatmarif | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.05 21:16:27 (4582) |
Nem tudom, hogy a megfelelő eszközöket használom-e a POI adatainak megkereséséhez. A bejárt útvonal térképén jelölt, de nem létező objektumokat szeretnék megkeresni. Arra számítottam, hogy a mapeditben pl. a kiválasztást eszközt használva tudok adatot a vágólapra tenni, de nincs ilyen lehetőség. Mapedittel a legnagyobb nagyításban ha rátolom az egeret, alul kiírja a koo-it, de ez elég macerás, mert nem pontos. A hiányzó kidöntött fák POI-jait a MapSource-ból szedtem ki, de ott nincs link.
Úgy gondolom, hogy a linket csak az mp-ből tudom kikeresni, de a kereséshez meg kellene pontosan az a koo, ami az mp-ben van. Van valamilyen frappáns megoldás?[ előzmény: (4580) Hev, 2012.03.05 18:25:47] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.05 18:25:47 (4580) |
Főszabály, minden POI-nak van gazdája, aki létrehozta azzal kell konzultálnod, ha nem értesz vele egyet, bizonytalan esetben ne piszkáld.
Duplázódásnál elméletileg a régebbi marad, de az újból az információt át kell emelni.
Ha észrevételed van egy POI-val kapcsolatban írd be az erre a célra szolgáló helyre, ha szerinted felesleges (megszünt stb) akkor pedig itt jelezd közvetlenűl a POI linkjével hivatkozva, a koordinátáid alapján nem igazán fogja senki megkeresni.
Minden POI-nak egyedi ID-je van azzal is megkeresheted ha tudod, vagy egyszerűen szűrve a webes felületen.
Minden típust megtalálsz, ezek csak az akadályok: http://turistautak.hu/poi.php?code=43782
[ előzmény: (4578) szatmarif, 2012.03.05 18:14:24] |
|
szatmarif | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.05 17:55:01 (4577) |
Ma reggel jártam arra, de nem voltak ilyenek az úton:
Akadály gallyakból
N47 26.031 E18 50.721
SZÁNDÉKOSAN AZ ÚTRA DÖNTÖTT FA - 4 db
N47 26.020 E18 51.519
N47 26.015 E18 51.541
N47 26.002 E18 51.662
N47 25.981 E18 51.670
|
|
|
|