Előzmények
hadidoki | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.12 08:45:43 (4883) |
De akkor mi az értelme? Nem azért keressük ezeket a pontokat, hogy GPS kalibrálási pontunk legyen? Vagy a helyszínen fel van tüntetve a magassági adat?[ előzmény: (4882) Old Fairy, 2012.06.12 08:34:03] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.12 08:34:03 (4882) |
Nem vagy láma, tényleg nincsenek fent a magassági értékek. :-)
A honlapon csak a pont kartonjának a sarka, a helyszínrajz érhető el - a többi fizetős (700 Ft/db).[ előzmény: (4880) hadidoki, 2012.06.12 08:20:30] |
|
hadidoki | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.12 08:20:30 (4880) |
Bocs, lehet láma kérdés! A linken megadott oldalon csak éppen a magasság adatot nem találom. Figyelmetlen vagyok?[ előzmény: (4874) Andreas, 2012.06.11 16:05:59] |
|
Andreas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.11 16:05:59 (4874) |
Ez lett volna az. Hasznos oldal, már ugrott is a könyvjelzőkbe, köszi. Ha jól értem, nekem egy EOMA pont kell majd.[ előzmény: (4867) Old Fairy, 2012.06.11 10:14:17] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.11 10:14:17 (4867) |
Erről van szó?
(Egyébként azt hiszem, hogy ezek a vízszintes alapponthálózat részei, tehát a magassági adatok csak tájékoztató jellegűek.)[ előzmény: (4864) Andreas, 2012.06.11 09:38:04] |
|
Andreas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.11 09:38:04 (4864) |
A mérés témáról jut eszembe. Nagytarcsa "felett" egy dűlőút mellett kb. a N47.53692 E19.29149 pontban van egy magassági alappont vagy háromszögelési pont (?). (egy betontömb X-szel a tetején és négy betonlappal körbevéve) Nem tudja valaki a magasságát? GPS kalibráláshoz jól jönne. Naviguide DEM-je szerint 211 méteren van, de nem tudom, hogy ez mennyire pontos adat.
Kissé gyanakszom az Oregon 550 5.70 firmware-ére, sokszor többet mutat a megszokott magasságoknál 5-10 méterrel (kalibrálás után!)
|
|
|
|