Előzmények
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 19:16:19 (5307) |
Köszönjük a gyors választ!
Kicsit félreértetted a szituációt. Nem konkrétan a POI-ddal van probléma (magad is felvihetted volna!), hanem gatyába kéne rázni az egész információs tábla típusú POI katyvaszt.
A POI-dra feltétlen szükség van, legfeljebb kiszedjük az elnevezésbôl a "Kutyával belépni tilos"-t; az a tábla felrakóját minôsítse, ne minket.
Áttehetem a fényképedet a bal oldalra?[ előzmény: (5306) törölt nick 42, 2013.01.22 19:06:52] |
|
törölt nick 42 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 19:06:52 (5306) |
A „ Magánterület, kutyával belépni tilos! ” táblát és környező utakat én mértem fel.
Töltöttem fel róla képet.
Az út egy 500 m-re lévő házhoz vezet, a ház a táblától nem látható, kerítés vagy sorompó itt nincs.
A „ -kutyával belépni tilos” részt nyugodtan töröljed, ha zavar.
[ előzmény: (5305) Old Eye, 2013.01.22 18:07:59] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 18:07:59 (5305) |
Az is legyen szempont, hogy milyen hosszú...
Mecsek Háza - Geológiai bemutatóhely és Barlangi Turisztikai Központ
Zöld négyzet kanyarodási jel (út nem mindig itt kanyarodik)
Szegény GPS-t nézô turista, 'lapozhat' a kütyüjén, ha végig akarja olvasni az elnevezést.
Sok az olyan POI is ennél a típusnál, mely csak a település nevét közli:
Budapest, Tass, Apaj, ezeknél nem is tudom, útjelzô, helységnév vagy a települést bemutató tábláról van szó...
Az OKT mentén hasznos az ilyen figyelmeztetés kirakása:
Rossz útvonalat mutató tábla!, Rossz irányba mutató tábla!, de aki ilyeneket feltesz, karban tartja is mind?
Fairy régebben többször alkalmazta <település/terület név> térkép formulát. Ezt informatívabbnak tartom, mit a sima 'Térkép táblán' elnevezést.
Extrák:
Rovásírásos helységnévtábla - No comment
Z jel a villanyoszlopon - Villanyoszlopon egy tábla és azon a Z jel?
Magánterület, kutyával belépni tilos! - Macskával szabad?
Hoppá cumi - ???!!!
Az információs táblák között is rendet tehetnénk. Többféle van, így nehéz az elnevezéseket egységesíteni.[ előzmény: (5304) olahtamas, 2013.01.22 16:50:00] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 16:50:00 (5304) |
Az a kérdés, hogy egyedi legyen, vagy szabványos az elnevezés.
Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.
[ előzmény: (5303) Old Fairy, 2013.01.22 16:25:02] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 16:25:02 (5303) |
Igaz, ezen agyalok sokszor én is: a címét írjam be vagy a tartalmát. Mostanában inkább az előbbire hajlok - bár látszik, hogy ez sem mindig problémamentes. :-))[ előzmény: (5301) olahtamas, 2013.01.22 14:10:09] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 14:10:09 (5301) |
Nem baj, hogy előhoztad!
Ez is mutatja, hogy fontos lehet a POI-k rövid, de tömör, egyben jól kifejező megnevezése.
pl. ennek a táblának inkább olyasmi nevet adtam volna, hogy Magyarszék környéke.
És persze olvasható minőségű képet tettem volna az autó és a villanyoszlop nélkül :)[ előzmény: (5300) Bryan, 2013.01.22 14:00:43] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 14:00:43 (5300) |
Bocsánatot kell kérnem :) Valahol sejtettem, hogy a 3. POI-t nem kellett volna odaírnom :)[ előzmény: (5297) Old Fairy, 2013.01.22 13:14:43] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 13:14:43 (5297) |
És nem tételezted fel, hogy ezt én is így gondolom? :-)) (Legalább az alapján, hogy a térképen jól látszik: ez nem a faluszéli-fajta...)
Egyébként - olahtamas példája alapján - a felvitt POI-k közel 100 %-áról van geotaggelt fotóm. Tanárúr, én készültem... :-))[ előzmény: (5295) Bryan, 2013.01.22 12:53:57] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 12:53:57 (5295) |
A kép alapján így már OK! (De csak a neve alapján egy egészen másfajta, tucatszám megtalálható "Köszöntjük xy településen!" táblára gondoltam elsőre és másodjára is, aminek viszont szerintem nem lenne helye a térképen!)[ előzmény: (5294) Old Fairy, 2013.01.22 12:35:37] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 12:35:37 (5294) |
(Ha lenne egy kis helyismereted, akkor tudnád, hogy ezek a táblák egy nagyon nagy projekt keretében készültek, remek térképekkel, képekkel ellátva. Szó szerint a "Jakab-hegytől a Völgység-patakig" megtalálhatók.)[ előzmény: (5292) Old Fairy, 2013.01.22 12:33:03] |
|
|
|