Előzmények
Pilis50 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.23 09:20:33 (5325) |
Szia!
A helyet még megbeszéljük - nagyon necces az úthasználati engedély körüli hercehurca ügyintézése. Az erdészet (nem azonos a NP-al:-) feni a fogát az előzetes engedélykérelem (nem)megléte miatt.
Jobb lenne ha gyalogosan lenne ott a pecsételő.[ előzmény: (5322) Old Eye, 2013.01.22 21:40:03] |
|
Pilis50 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 21:28:30 (5319) |
Höö - hőő!
A Kék mindig az ott lévő hídon ment át. Egyszer összedőlt a híd, erre elterelték a jelzést. Majd lelkes lokálpatrióták (olyanok - akik a dobogókői TuristaMúzeumot is újjáépítették, megterveztek - majd megépítettek egy (drót)kötélhídat. Ezután (mivel az említett hivatal nem mozdult) visszaterelték a hídra a "tömeget". És lett nagy Heppy :-)[ előzmény: (5313) Old Fairy, 2013.01.22 20:37:09] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 20:37:09 (5313) |
Bár minden részletet nem tudok, de az a lényeg, hogy valami helyi csoport egy gyalogoshidat építtetett a Hernádon - de kevesellte az arra haladó turisták számát. Így fogta magát és átirányította az Országos Kéket arrafelé. (Ha valakinek ismerős a történet: nekem ez jutott róla eszembe. :-/ )[ előzmény: (5312) Old Eye, 2013.01.22 20:29:30] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 20:29:30 (5312) |
Ez a két POI számomra egyenértékû azzal a POI-val, melyen felirata "Döglött róka". Öt éves volt a POI, mikor töröltem.
Nem tudható, a másfél évvel ezelôtt feltolt, nagyon fontos figyelmeztetésed most is aktuális. Ha igen, nem engem minôsít.[ előzmény: (5311) Hev, 2013.01.22 20:22:50] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 20:22:50 (5311) |
Aki tudja, hogy egy illegális OKT elterelés történt a Hernád mentén az nem tesz fel ilyen nem minősíthető kérdéseket! [ előzmény: (5305) Old Eye, 2013.01.22 18:07:59] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 18:07:59 (5305) |
Az is legyen szempont, hogy milyen hosszú...
Mecsek Háza - Geológiai bemutatóhely és Barlangi Turisztikai Központ
Zöld négyzet kanyarodási jel (út nem mindig itt kanyarodik)
Szegény GPS-t nézô turista, 'lapozhat' a kütyüjén, ha végig akarja olvasni az elnevezést.
Sok az olyan POI is ennél a típusnál, mely csak a település nevét közli:
Budapest, Tass, Apaj, ezeknél nem is tudom, útjelzô, helységnév vagy a települést bemutató tábláról van szó...
Az OKT mentén hasznos az ilyen figyelmeztetés kirakása:
Rossz útvonalat mutató tábla!, Rossz irányba mutató tábla!, de aki ilyeneket feltesz, karban tartja is mind?
Fairy régebben többször alkalmazta <település/terület név> térkép formulát. Ezt informatívabbnak tartom, mit a sima 'Térkép táblán' elnevezést.
Extrák:
Rovásírásos helységnévtábla - No comment
Z jel a villanyoszlopon - Villanyoszlopon egy tábla és azon a Z jel?
Magánterület, kutyával belépni tilos! - Macskával szabad?
Hoppá cumi - ???!!!
Az információs táblák között is rendet tehetnénk. Többféle van, így nehéz az elnevezéseket egységesíteni.[ előzmény: (5304) olahtamas, 2013.01.22 16:50:00] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 16:50:00 (5304) |
Az a kérdés, hogy egyedi legyen, vagy szabványos az elnevezés.
Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.
[ előzmény: (5303) Old Fairy, 2013.01.22 16:25:02] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 16:25:02 (5303) |
Igaz, ezen agyalok sokszor én is: a címét írjam be vagy a tartalmát. Mostanában inkább az előbbire hajlok - bár látszik, hogy ez sem mindig problémamentes. :-))[ előzmény: (5301) olahtamas, 2013.01.22 14:10:09] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 14:10:09 (5301) |
Nem baj, hogy előhoztad!
Ez is mutatja, hogy fontos lehet a POI-k rövid, de tömör, egyben jól kifejező megnevezése.
pl. ennek a táblának inkább olyasmi nevet adtam volna, hogy Magyarszék környéke.
És persze olvasható minőségű képet tettem volna az autó és a villanyoszlop nélkül :)[ előzmény: (5300) Bryan, 2013.01.22 14:00:43] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 14:00:43 (5300) |
Bocsánatot kell kérnem :) Valahol sejtettem, hogy a 3. POI-t nem kellett volna odaírnom :)[ előzmény: (5297) Old Fairy, 2013.01.22 13:14:43] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 13:14:43 (5297) |
És nem tételezted fel, hogy ezt én is így gondolom? :-)) (Legalább az alapján, hogy a térképen jól látszik: ez nem a faluszéli-fajta...)
Egyébként - olahtamas példája alapján - a felvitt POI-k közel 100 %-áról van geotaggelt fotóm. Tanárúr, én készültem... :-))[ előzmény: (5295) Bryan, 2013.01.22 12:53:57] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 12:53:57 (5295) |
A kép alapján így már OK! (De csak a neve alapján egy egészen másfajta, tucatszám megtalálható "Köszöntjük xy településen!" táblára gondoltam elsőre és másodjára is, aminek viszont szerintem nem lenne helye a térképen!)[ előzmény: (5294) Old Fairy, 2013.01.22 12:35:37] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 12:35:37 (5294) |
(Ha lenne egy kis helyismereted, akkor tudnád, hogy ezek a táblák egy nagyon nagy projekt keretében készültek, remek térképekkel, képekkel ellátva. Szó szerint a "Jakab-hegytől a Völgység-patakig" megtalálhatók.)[ előzmény: (5292) Old Fairy, 2013.01.22 12:33:03] |
|
|
|