Előzmények
jtordai73 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.17 14:37:34 (5368) |
Szia
Megnézem. Azt hiszem ez egy nagyon értelmes módja a szabadidő eltöltésének. kimozdítja az embert a TV meg a PC elől. Főleg a gyerekeknek. Még egy kérdés, bár nem ehhez a fórumtémához kapcsolódik. Milyen ajándékot érdemes vinni, amit a dobozba teszünk? Mik szoktak benne lenni?
Üdv
Józsi[ előzmény: (5367) Old Eye, 2013.02.17 14:33:41] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.17 14:33:41 (5367) |
Van egy jóbarátod :-) Vannak WEB-es alkalmazások, melyek leveszik válladról az oda-vissza számolás gondját.
Sok örömet a geocaching mûvelésében![ előzmény: (5366) jtordai73, 2013.02.17 12:44:18] |
|
jtordai73 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.17 12:44:18 (5366) |
Fairiy
Ez M Ű K Ö D I K:)
Persze a movescount.com-on a google terkep nem olyan reszletes, mint egy túristatérkép, viszon a hely teljesen stimmel. Kíváncsi leszek, hogy élesben hogyan működik.
Nagyon köszönöm a segítséget.
Üdv
Józsi[ előzmény: (5361) Old Fairy, 2013.02.17 12:11:01] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.17 12:11:01 (5361) |
A konkrét példánál maradva:
Szélesség N 47° 32,614' -> 47 + 32.614/ 60= 47+ 0.543567= 47.543567
Hosszúság E 18° 52,174' -> 18 + 52.174/ 60= 18+ 0.869566= 18.869566
Valahol itt van a pont.
A közeli ládák pedig itt. Fekete-hegyeket kerested? :))[ előzmény: (5359) Old Fairy, 2013.02.17 12:03:21] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.17 12:03:21 (5359) |
Az alapján, amit leírtál a Suunto honlap fokban várja a koordinátákat, a geocaching.hu (nem catching! :-) ) honlapon viszont fok-perc formátumban találod. A percértéket oszd el hatvannal és úgy írd a tizedesvessző mögé.[ előzmény: (5357) jtordai73, 2013.02.17 11:54:48] |
|
jtordai73 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.17 11:54:48 (5357) |
Sziasztok. Nagyon fontos segítséget szeretnék kérni. Most kezdeném el a geocathcinget a családommal. A 40. születésnapomra kaptam egy GPS órát. Sok dolgot olvastam róla, hogy alkalmas e vagy sem a geocathcingre, a saját leírásában - Suunto Ambit Black a típusa - azt olvasom, hogy igen, bár rossz idő esetén 5 méter is lehet a differencia a tényleges és az általa mutatott POI koordinátái között. Jó idő esetén viszont pontos. Kísérletképpen a geocatching.hu ról leszedtem egy hozzánk közeli geoláda koordinátáit és megpróbáltam POI ként felvinni az órába. Az eredmény az lett, hogy a beírt koordináták alapján a ládát nem a Budai hegységbe helyezte el, hanem valahová Százhalombatta mellé.
Az óra kezelőfelületén többféle mód is van ahogy a koordinátákat be lehet írogatni. Az óra egy weblapon keresztül kommunikál vagyis ha a weblapon beírok egy POI-t és az órát csatlakoztatom a PC-hez, akkor a POI átkerül az órára.
A weblapon ilyen formátumban kell bevinni a koordinátákat:
LATITUDE: E.g.60.27189
LONGITUDE: E.g.24.97285
A geocaching.hu-n ha rakeresel egy ládára, akkor nem ezt a formátumot írja ki, hanem ezt:
Szélesség N 47° 32,614'
Hosszúság E 18° 52,174'
Nem lehet, hogy ezt az utóbbit kell valahogy beírkálni a GPS óra honlapjára?
Találkozott már valaki ilyesmivel?
Válaszokat előre is köszönve
Tordai József |
|
|
|