Előzmények
Chubby | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.03 21:17:44 (6695) |
Halkan jegyzem meg (nem tudom, mennyire vagytok mélyen benne), hogy a BKK megrendeléséből közlekedő viszonylatok megállóinak a pontos, aktuális neve, illetve a koordinátáik a https://bkk.hu/gtfs/budapest_gtfs.zip (folyamatosan frissülő) nyilvános adatbázis stops.txt fájljából könnyedén kinyerhetők és kezelhetők. Ez alapján az érdekelt POI-k is egységesen kezelhetők lennének, vagy rosszul látom?[ előzmény: (6691) Ákibard, 2019.01.02 22:57:59] |
|
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 22:57:59 (6691) |
A Garmin kimenetet néztem/nézem. Az az igazság elég régen POI-ztam, de most vagy ennyire hanyag voltam, vagy nem tudom, de mindenesetre furcsa, hogy felmértem egy halom POI-t, de a lakókörnyezetem megállói teljesen kimaradtak volna.
Pl. furcsa, hogy ebben a kereszteződésben csak ezt az egy megállót mértem fel (meg a sütiboltot, meg a telefonfülkét), de a maradék 3 megállót nem...
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=88215
(Most pótoltam.)
Ugyancsak a 82-es troli Nagy Lajos király úti megállója, egyik hiányzik. Szintén hiányzik a Szugló utcai. Itt rengetegszer megfordultam, és meglepődöm a hanyagságomon: sose mértem fel??
Szerintem a megállókat ki kellene venni a törlési rendszerből, ezek nem szimpla duplán felvitt POI-k, ezekkel keményen dolgozik valaki, menetrendeket böngész, jegyzeteli a megálló buszokat, stb.
Most megint rászabadultam a POI-kra, több száz megállót pontosítottam, vittem fel, neveztem át. Ha lehetséges, szeretném, ha minél hamarabb megjelenne a Garmin kimeneten, mert az alapján tudnék tovább dolgozni. (Csak mozgattam a Garmin # térképet, és amit furcsának találtam, megnéztem az azonosítót, és a webesen átírtam. Jó lenne "tiszta lappal" folytatni, mert már másodjára futottam neki a keleti környékének, holott már kész van.
Amúgy tetszetős az a támogató processz ami megmutatja a POI változásaimat. Olyan nincs véletlenül, ami összegzi az általam módosított, de más által birtokolt POI-kat? [ előzmény: (6690) Old Eye, 2019.01.01 21:28:24] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.01 21:28:24 (6690) |
Nem mérvadó, ha a raszterest nézed. Régóta tudjuk, adattartama hiányos és az okát is. Nincs szinkronban a térképadatbázissal. Ezen is dolgozunk. Ha segítene egy shape szakértő, hamar meglennénk vele.
Ha Garmin kimenetekből hiányoznak ezek a 'multi' (, egy út/kereszteződés két oldalán/sarkán felvitt) megálló POI-k valamelyike, csak szólj, azonnal vissza tudjuk állítani azokat. Minden törölt POI (mint vonal, felület, track is) megvan.[ előzmény: (6689) Ákibard, 2019.01.01 18:41:10] |
|
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.01 18:41:10 (6689) |
Azért csak óvatosan!
Nagyon sok helyen látom, hogy eltűnt úgy BKV megálló, hogy korábban biztosan fent volt a térképen. És sajnos néha 4 megállónak azonos neve van 1-1 körzetben, mégis különféle irányokat jelölnek meg.
Sok helyen csak 1 maradt belőlük, holott közben jelentős eltérés van a kettő között. (Nem az út egyik-másik széle egymással szemben)
Ahol régen laktam, ott tuti fent voltak a megállók, mégsincsenek meg, egyik sem... [ előzmény: (6688) Old Eye, 2019.01.01 16:24:31] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.01 16:24:31 (6688) |
Köszönjük!
Már dolgozunk olyan ficsörön, ami a bejelentkezett látogatók részére lehetővé teszi az elavult vagy duplán felvitt POI-k törlését illetve adatainak frissítését.[ előzmény: (6687) Bryan, 2019.01.01 15:57:56] |
|
|
|