Előzmények
guess.who | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.06 08:31:59 (414) |
Ne haragudj, az "ordasul pontatlanul bejelentett" kijelentést azért eléggé erősnek érzem, mivel 60 méréssel átlagoltam, így lett az az eredmény (ha érdekel, szívesen megmutatom). Nyilván én csak azt tudom beírni, amit a GPS-ben láttam, és mivel itt nem egy városi pontról van szó, az Aeromap-en sem nagyon lehet ellenőrizni - az enyémen meg nincs térkép. Eddig a ládáinknál még sosem volt gond a pontossággal, fel sem merült, hogy itt lehet. Mindenesetre legközelebb, ha arra járok, kimérem újra.[ előzmény: (411) kepenu, 2006.08.05 22:44:51] |
|
kepenu | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.05 22:44:51 (411) |
Én is találtam 1-2 hete 2 db ordasul pontatlanul bejelentett POI-t a Zemplénben. GuessWho-ék KFOR emlékhelyét (kb. 650 m tévedés, meg 60 m szintkülönbség) és mellette LuiLui-ék Sólyom-kő POI-ja - ez még távolabb volt a valóságtól. Mindkettő korrigálása megtörtént.
Az ilyen elírások elkerülésére jó lenne népszerűsíteni a felvett waypointok átlagolását, valamint a koordinátáinak Mapsourceból történő Copy/Paste-zését. Vajon csökkentené a hibák számát?[ előzmény: (410) Trackman, 2006.08.05 22:18:06] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.05 22:18:06 (410) |
Elmondom én mibe futottam:
Szállást kerestem. Mapsource+tuhu volt a segédeszköz, Bogácson kinéztem a főútól úgy 250m-re egy H betűt, mondom ez jó lesz. Felhívom, lebeszélem, kifizetem előre a 2 éjt. Odaérek tegnap délután egésznapos (és hetes) mászkálás után Bogácsra, vígan veszem a kanyarokat le a főútról, próbálván a "semmiben" a ponthoz navigálni (arrafelé még nincs meg az utcatérképünk). Navigáció sikerül is, na ott nincs semmi, csak magánházak. Vissza a főútra, 2 perc autózás után a főút mellett, Bogács kellős-közepében megvan a szállás... A bejelölt ponttól 350m-re!!! Hajnal 1/2 5-ig a szemben álló Flamingó mini-diszkóból hallgattam az orgazmus-party dümm-dümm-jét... Emiatt ma este már nem aludtunk ott, inkább hazajöttem, eldobva 1 éj árát, meg a vasárnapra maradt túrát.
Most megnéztem a weben a poit, ok, még le is van írva, hogy a szomszédból átjön a zaj. Így jártam, legközelebb sokkal figyelmesebb leszek, az tuti.
De most akkor is az történt, hogy a poi HELYE alapján döntöttem, és így 1 hanyagul bejelentett pont jól megszívatott mind anyagilag, mind az időm pazarlásával.[ előzmény: (407) Sancho, 2006.08.04 19:19:48] |
|
ChrisCarlos | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.04 07:15:04 (406) |
Nem lehet, hogy valamilyen programba (pl. GPS Trackmaker) letöltötte a koo-kat és mondjuk az alapból fokban mutatja és simán beírta poi-nak fok,perc formátumban. Simán átkonvertálta a tizedesvesszők átrendezésével? :) Ez mindjárt tud jó kis eltéréseket okozni. :o)[ előzmény: (405) Sancho, 2006.08.04 00:34:17] |
|
|
|