Összesen: 108 db hozzászólás
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.11.29 11:52:29 (44766) |
mjdgm, Fil: köszönöm az infót. e51 a kérdéses teló, de a logszöveg helyére egyszerűen nem hajlandó semmit írni. Nem baj, így is könnyebb, mintha mindent nekem kéne beírni.[ előzmény: (44757) Fil, 2009.11.29 00:27:54] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.10.28 16:36:56 (44035) |
Sziasztok! Köszi szépen a sok hasznos segítséget, amit itt olvashattam, végre megy a Mapsource...
A legfrissebb verzió azonban nekem angol nyelvű.. Van valami mód rá, hogy magyarra állítsam? Köszi a segítséget! |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.06.05 22:56:22 (40832) |
jekaeff: az új verzióban nálam egyébként az "automatikus" meg a "track barometrikus gps-szel" opciók esetén ugyanazok jönnek ki. Sztem érthetőbb az új verzió, hiszen nem kell az elméletét megérteni, elég kiválasztani a listából a megfelelőt! |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.06.05 13:15:57 (40798) |
jekaeff: A programodhoz ugyebár gpx formátumra van szükség, a múltkor a Mapsource-ban sikerült is másként menteni (gpx-ként) a tracket, de ma valahogy folyton hibát észlel és leáll a MS :-( Mi lehet a gond? Köszi! |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.05.23 17:33:37 (40426) |
Szia! Pont most számoltam ki a programoddal a tegnapi tokaji kört, köszönöm a lehetőséget! Levettem 100-ra, így a szint felment 1110-ről 1240-re :-) Üdv![ előzmény: (40422) jekaeff, 2009.05.23 17:08:27] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.05.23 14:04:38 (40417) |
Hali!
Tudnátok segíteni? Egy adott track egy részének teljes emelkedése érdekelne. Az a gondom, hogy a Vista HCx Magasságprofiljában csak a legutóbbi nullázás óta meglévő teljes emelkedés szerepel.
Mapsource-ban annyit sikerült megcsinálnom, hogy kiszedem a trackből a felesleges részt, és a maradékra számoltatok magasságdiagramot - ami szép és jó, de a teljes szintet ebből sem tudom meg... Van erre lehetőség, hogy kiszámolja a Mapsource? Vagy nekem kell minden túra után leolvasni a kütyüből, és megjegyezni? Köszönöm! |
|
mb2000 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2009.03.31 13:01:15 (41062) |
Valaki/valakik terveznek esetleg Debrecenből menni a versenyre? Kocsival egyedül nem olyan olcsó, ha lenne, akit érdekel, dobjon meg egy maillel (már ha műxik ez a nyomi citromail). |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.01.19 14:42:31 (37339) |
partizán, Csigabiga, erchegyia: köszi a tippeket, próbálkozom! (Valóban a wapos verzió érdekel, csak olcsóbb...)[ előzmény: (37334) Csigabiga, 2009.01.19 13:45:31] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.01.19 12:56:45 (37331) |
Sziasztok! Opera Mini programmal jelentettem be pár ládát a hétvégén, az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e csinálni valahogy, hogy elmentse a felhasználót + a jelszót, hogy ne kelljen azt is mindig kitölteni. Köszönöm a segítséget! |
|
mb2000 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.12.26 14:26:29 (38736) |
Nagyon pörög ez a vadász-téma! Nem vagyok én sem otthon a témában, de az biztos, hogy egy IGAZI vadász sohasem lő rá a mozgó célponta addig, amíg nem 100%-ig biztos benne, hogy az nem ember. Ergo nem fordulhat elő, hogy ránk lőjenek, az pedig pláne nem, hogy fegyvert fogjanak ránk. Aki ilyet csinál, az nem vadász, hanem egy kö***g (elnézést a kifejezésért). |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.12.13 19:39:23 (36317) |
A Vistán csak a joystick idegesítő tekerés közben, mikor entert nyomnék, folyton balra vagy jobbra lesz belőle (legalábbis földúton), de ez legyen a legkevesebb. Egyébként kiváló készülék. A Cx-ről, amit kérdeztél: ennek nem nagy érzékenységű a GPS vevője, ellentétben a Legend HCx-szel. A korább linkelt weboldalon nézz körül, sok ott a számodra érdekes infó! Üdv[ előzmény: (36315) Saughassy, 2008.12.13 19:09:32] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.12.13 08:56:05 (36306) |
Ne költs 70-100 ezret rá! Minek? 51.900 Ft-ért tökéletes gépet kapsz, én is hasonlót használok, kerékpárra is szuperül fel lehet tenni, autós tartó is létezik hozzá. (Ld. pgyp linkje.)[ előzmény: (36304) pukkandur, 2008.12.12 20:31:01] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.12.12 20:22:45 (36303) |
Az USA-modellekben is soxor benne van alapból a magyar nyelv, de amint az előttem szóló is írta, azt a pár szót tényleg nem nehéz megtanulni.[ előzmény: (36301) pukkandur, 2008.12.12 19:22:30] |
|
mb2000 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.12.09 21:47:58 (38245) |
Sziasztok! Ez az RSS nálam annyiban kimerül, hogyha lekattintom a Könyvjelzők menüt, ott az RSS narancsszínű ikonjával megjelenik a "geocaching.hu - új geoládák" felirat, és ha erre ráviszem az egeret, akkor megjelenik a 6 legfrissebb láda linkje.
Ez az RSS-szolgáltatás tényleg ennyi lenne mindössze, vagy valamit nem jól csináltam? Mert ha csak ennyit tud a technika, akkor annyi erővel be is hívhatom a gc.hu-t, és ott is látom a ládákat...
Ha túl hülyét kérdeztem, nézzétek el! Kösz a segítséget! |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.08.12 17:51:57 (32988) |
Igazad van, persze, ez egyáltalán nem hiba, nem is hiányosság, és természetesen nem is róható fel a garminnak: meg ha egy 2000 m-es hegyre mész fel, akkor is kalkulálsz vele, hogy a légvonalban 1 km 20 is lehet... A Balatonra pedig nem kell yacht, át kell úszni, és pont ;-) Úgyis vízálló a cucc...[ előzmény: (32976) SylverRat + Bogee, 2008.08.12 14:10:55] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.08.12 14:04:42 (32975) |
Na, ez igaz, máshol is felléphet ez a probléma... Csak azért írtam, mert nekem is kiadta a déli partról a 6-7 km-re lévő északi ládákat :-)[ előzmény: (32967) McLee, 2008.08.11 21:41:19] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.08.11 16:59:40 (32966) |
Más esetben teljesen elég a légvonal, hiszen úgysem a pontos távolság a lényeg. Azonban a Balaton környékén az égtájat is érdemes figyelni :-)[ előzmény: (32964) McLee, 2008.08.11 15:16:11] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.08.10 20:38:42 (32944) |
Köszönöm! Valahogy összejött, megy az áttöltés! Továbbá megy a NG 5.01 is, meg fenn van a 6.14-es MapSource :-) Nélkületek semmire se mennék... 1ébként az Openmaps-et le kellett szedni az új mapszószhoz, de ezt 1 perc visszarakni. Na üdv! [ előzmény: (32943) SylverRat + Bogee, 2008.08.10 20:20:06] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.08.10 20:12:18 (32942) |
Azt hittem, XP-n nem kell ilyennel foglalkozni... Rosszul tudtam? Egyébként az lehet-e probléma, ha nem 2.0-s a driver, hanem 1.1-es (v. ilyesmi)? Am kösz a tippet! Neked is, Sylverrat![ előzmény: (32929) Szab, 2008.08.10 15:58:27] |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.08.10 15:56:00 (32927) |
Szasztok!
Egy kis segítség kéne. A számítógép nem látja a Garmint, pedig be van dugva az usb-be, és a kábel is jó, meg az usb is be van kötve, mert a kijelzőn látszik a konnektor ikon. De mikor ráküldeném a térképeket, a Mapsource-ban hiába nyomom az 'Eszköz keresése' gombot, mert kiírja, h csatlakoztassam az eszközt. Mit tegyek? A Mapsource-t frissítettem. Az eszközök/átvitelben meg nincs is usb-beáll. lehetőség... Köszi szépen a segítséget előre is! |
|
mb2000 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.08.08 22:50:53 (35973) |
Ezekről a mágneses dolgokról tegnap olvastam először a kessersztorin... Ma már okosabb lennék!
Sokszor csak annyit mondanak a képek, hogy 'ezt látja a cache', amivel sokra megyünk :-)[ előzmény: (35972) macikupac, 2008.08.08 22:10:47] |
|
mb2000 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.08.08 17:55:27 (35969) |
Köszi szépen!
Júliusban voltam Salzburg környékén (pontosabban Bad Ischl), ott találkoztam ezzel a problémával. Annyira hihetetlennek tűnt számomra, hogy 1-1 helyen valódi láda legyen, hogy őszintén szólva nem is kerestem igazán. Utólag megnézve a ládaoldalakat ezek mikro-, ill. nano méretűek voltak (az ötös skálán 1-es és 2-es). Azért sajnálom ám!
Hogy teljes legyen a sztori, a lemerülésközeli pontatlanság miatt meg szintén buktam egy ládát, és annyi eszem nem volt, hogy elemet cseréljek :-( Pedig 500 m szintet is lenyomtam miatta, ááh!
Egyébként a .com-os leírásokban nem tapasztalom azt, ami sok .hu-s leírásban megfigyelhető, mégpedig az, hogy konkrét fényképet tesznek fel a láda helyét iletően. Hogy ez jó-e vagy sem, ki-ki döntse el maga. Bár tény, ha az ember úgy talál meg valamit, hogy szigorúan csak a koo-t tudja, az azért nagyobb élmény!
Mindenesetre köszönöm a hasznos tippeket, a kessersztorit már végignyálaztam a témát illetően, nem semmik a képek, ajánlom mindenkinek!
Ha pedig lenne valami kérdésem, majd jelzek! ;-)[ előzmény: (35968) Apexsek, 2008.08.08 16:01:43] |
|
mb2000 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.08.08 14:18:47 (35967) |
Szia Mindenki!
Az utóbbi időben sok szó esett a .com-ról, és ha már...
Szóval, arrafelé rengeteg mikro- meg nanocache található akár olyan helyeken, ahol én eddig csak virtuálisat tudtam elképzelni. És a .com-on nem túl sok a fotó, így még csak azokra sem (mindig) lehet hagyatkozni, ezek után hogy keressen meg a kesser egy egész apró valamit egy város igen forgalmas sétálóutcáján? Van erre valami taktika? Vagy nincs? Köszi! |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.06.22 13:06:25 (30953) |
Szasztok! A TYP-pel sajnos nem jutottunk közös nevezőre, úgyhogy marad az eredeti skálázás. Más. Ezekért a warez-kérdésekért külön megéri fórumot olvasgatni. Megint más. Úgy látszik, honfitársainknak igen szelektív az angoltudása, többnyire a "Buy it now" kifejezésre korlátozódik, ez igen sajnálatos! :-)) |
|
mb2000 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.06.17 15:53:23 (30751) |
Szasztok! A Mapsource-ban trail néven megjelenő szaggatott vonalakkal jelölt utak (amik, gondolom, a földutak, ösvények) ábrázolását nem lehet valahogy megváltoztatni? Úgy, hogy könnyebben észrevehetők legyenek a térképeken? |
|
|
|