Összesen: 483 db hozzászólás
Lipták Roland | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2023.09.25 08:47:16 (5042) |
Az 5m-es szintvonalas térkép külső szerveren készül, nem érintette a hiba, mivel nem tájegységenként van a gyártás hanem az egész ország egyben készül. A hiba idején is néztem, most is töltöttem le egy frisset, teljesen rendben van.
Az Openhiking pedig OSM adatokból dolgozik és szintén másik szerveren, erősen csodálkoznék ha egy itteni hiba bármilyen módon is befolyásolná.[ előzmény: (5040) Pongi, 2023.09.24 20:04:19] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2023.09.23 09:28:33 (5038) |
Kicseréltem a háttérpoligont egy korábbi, biztosan jó letöltésből kimásoltra, már nem írja ki a "Error regions/bukk.GPX" hibát, és megjelenik a Bükk körvonala is.
Meglátjuk lefut-e a Garmin generálás, és lesznek-e POI-k a letöltött tájegységben.[ előzmény: (5037) Lipták Roland, 2023.09.23 09:10:19] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2023.09.22 08:30:30 (5033) |
Egészen biztos vagyok benne, hogy a Tisza-tó is POI hiányos volt a hét elején, letöltöttem, láttam.
Most viszont már benne van minden pont, ha letöltöm. Tehát valahogy az meggyógyult. Valószínűleg ezért gyorsult valamennyit a Garmin generálás.
Megnéztem a külső szerveren gyártott térképeket ( Trackman ), ott mind a Garmin, mind a Mapsforge gond nélkül lefordul, és a térképek is rendben vannak mind tartalmilag, mind méretileg.
Emlékszem a néhány évvel ezelőtti esetre, akkor össze is vitatkoztunk O'-val rajta, mert meggyőződése volt, Trackman, Én, vagy a MapPainter a ludas a dologban. Aztán valahogy rendbe jött a gyártás, de végül O' nem publikálta, hogy mi volt a probléma, és mi okozhatta.
Valószínűleg ő sem tudta, mert egyébként biztosan levonta volna a konzekvenciákat, és gondoskodik róla, hogy máskor ne történhessen meg.
Megnézem a Bükköt, hátha találok benne valami nyomot.
Én rajzoltam benne utoljára, de nem csináltam semmi olyat, ami szokatlan vagy különleges lett volna, és feltöltés előtt a szokásos ellenőrzéseket is lefuttattam. Szóval misztikus.[ előzmény: (5031) FTom, 2023.09.21 22:29:12] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2023.04.14 19:37:12 (79152) |
Akkor ez 18650, és Li-ion ( 3.7V )
A ráírt kapacitás kamu, 3500-as a legnagyobb amit gyártanak.
10 dollár körül van a felső polcosnak darabja, forintban is.
Jófogáson van 1-2 ember akik foglalkoznak cellákkal és megbízhatóak, vagy ha kintről is hajlandó vagy rendelni, akkor a Kaidomain-t ajánlom.[ előzmény: (79150) Blue Mali, 2023.04.14 16:33:05] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2023.04.14 11:10:15 (79148) |
Olyanból igen sok méret van, sokat segítene egy átmérő és egy hossz adat.
Meg hogy mekkora a feszültsége.
Esetleg tudod, mi van ráírva a régire?[ előzmény: (79141) Blue Mali, 2023.04.13 11:28:35] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.11.08 14:22:25 (78811) |
Vannak 8+ éves AA Eneloopjaim, és teljesen jók. 200mA-el szoktam tölteni, OPUS BT-C3100-al. Néha 300mA-el, ha sietek. :D
AAA Eneloop akkuval jártam úgy, hogy rendszeresen kellett gyorstölteni ( az asszony ideadta, hogy most azonnal kellene neki, de ki van merülve ), na úgy hónapok alatt tönkrementek.[ előzmény: (78806) Mr Zerge, 2021.11.05 13:00:52] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.07.28 07:41:58 (78719) |
Azért állnak fenn, mert nem annyira csak szerver oldali problémák azok, De ez most nem ide tartozik.
Közben, úgy látom, mások már megelőztek. Remélem, sikerül letöltened amire szükséged van![ előzmény: (78712) anettnori, 2021.07.27 17:59:38] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.07.27 10:27:03 (78710) |
BTW, csak zárójelben jegyzem meg, hogy mind a Mapsforge-, mind az 5m-es szintvonalakkal ellátott Garmin kimenet hasonló színezésű, mint az Openmaps volt.
Tekintve, hogy Trackman gyártja ezeket a kimeneteket, és az Openmapsét is ő csinálta anno.[ előzmény: (78703) R.Guszty, 2021.07.27 08:06:59] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.07.27 10:03:19 (78709) |
Nem tettem egyenlőségjelet, mert nincs is. Ne sugallj olyat légyszi a mondandómba, ami nincs benne.
Az Openmaps természetesen NEM maga az OSM, hanem egy mezei OSM kimenetgyártó volt. 2014-ben döntötte el a vezetőségük, hogy eldobják mind a saját adatbázist, mind a TuHu adatokat, és ezt az utat fogják követni.
OSM adatokból pedig bárki más is szabadon gyárthat kimenetet igény szerint.
[ előzmény: (78708) Yoss, 2021.07.27 09:38:44] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.04.26 15:16:57 (78615) |
Én próbáltam már, de inkább standalone-ként használom a BT vevőt, loggernek. Nem igazán vált be, macerás.
És szerintem nem lesz jobb a pozíciód sem.
A BT loggerek többnyire nem a legújabb vevőket használják ( vagy elképesztően drágák ), plusz a BT kapcsolattal még beviszel egy bizonytalanságot, mert megszakadhat a kommunikáció.
Én inkább vennék egy rendes telefont, L1/L5 vevővel.[ előzmény: (78612) Istennyila, 2021.04.25 11:49:15] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.04.13 21:41:22 (78592) |
Már most is 3.51.3-nál jár, de én azt 3.50-es sorozatnak gondolom.
3.60 viszont ezek szerint már nem lesz.
A 4-es meg nem is főverzió váltás, hanem teljesen új cucc, ha minden igaz. Olyannyira, hogy a GP-en is külön fut. Ilyen a 2.xx/3.xx váltásnál nem volt.[ előzmény: (78587) bigmick, 2021.04.13 10:30:14] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.04.13 08:06:32 (78584) |
Nem fogják a Pro-t szép csendben kivezetni, világosan le van írva, hogy a 3.50-es sorozattal kifuttatják, game over.
Már fenn van a Locus Map 4 a GP-en. [ előzmény: (78583) Juju, 2021.04.11 12:54:42] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.04.05 09:57:52 (78569) |
Feltettem én is az újabb verziót, ott írja a bugfixek között a nem látszó csempe bug javítást.
Sajnos nincs tökéletes szoftver, a nagy fejlesztők is hibáznak, hát még az ilyen kicsik. De legalább gyorsan javították.[ előzmény: (78567) pcjav73_old, 2021.04.05 08:12:37] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.04.04 22:20:39 (78565) |
Köszi. Így a screenshot alapján találtam én is az M6-os mentén hiányzó csempéket.
A gyártásban van valami hiba, szólok Trackmannek hogy nézzen rá.
Nem kell piszkálnod a Locus beállításokat, nem nálad van a probléma.
[ előzmény: (78563) pcjav73_old, 2021.04.04 21:26:33] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2020.10.12 09:37:36 (3669) |
Az, hogy Trackman gyártja a kimenetet pusziért. :)
Miután az Openmaps felcsapott OSM kimenetgyártónak, és eldobták a saját adatbázisukat, valamint leálltak a TuHu alapú térképekkel, így lett megoldva, hogy mégis létezzen a megszokott openmaps megjelenítésű friss mapsforge/garmin térkép.
[ előzmény: (3661) gusty, 2020.10.11 16:03:24] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.03.11 11:30:15 (78056) |
[ Manapság az appok többsége alapból tudja kezelni a geoid és az MSL közti eltérést, külön letöltött file nélkül is. Merthogy a vevők eleve ismerik, és az API-n keresztül ki lehet nyerni akár onnan is. ][ előzmény: (78052) Mr Zerge, 2020.03.10 13:22:40] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.03.10 11:45:59 (78049) |
Xiaomi Mi 8-asom van, ennek a vevője egyszerre tudja az L1/L5 sávokat amellett, hogy az összes létező műholdas navigációs rendszert látja.
Eddig a legpontosabb kommersz eszköz, aminek a trackjeivel dolgoztam ( ebbe beleértve mások trackjeit is, amiket rajzoláskor látok ).
Ha a te Xiaomi telefonodban is ilyen vevő van, akkor nincs több teendőd. :D
Ha nem, akkor olyat szerezz ( nem okvetlenül Xiaomi ), ami tudja.
[ Nem ládázom, trackelek, rajzolok. ][ előzmény: (78045) Bakszakáll, 2020.03.09 23:45:36] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2019.09.25 21:02:41 (77760) |
Locuson be lehet állítani, hogy menetirányból vegye-e az irányt, vagy iránytűből, illetve hogy adott sebességnél automatikusan váltson a kettő közt.
Nekem most egy Xiaomi Mi 8-asom van, L1+L5 kétsávos vevővel ( ez tulajdonképpen egyfajta onboard DGPS hibakorrekció ).
GPS, Glonass, Galileo, QZSS, Beidou képes, és mindezt egyszerre.
A 30 cm bizonytalanság, amivel megjelenéskor reklámozták a csipszetet, nyilvánvalóan erős túlzás, de ettől függetlenül ez a legpontosabb, ami valaha a kezemben volt. |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2019.08.02 20:29:28 (6799) |
"Egyébként mi értelme volt így megbonyolítani, miért nem volt jó a hagyományos, mindenki által ismert koordináta megadás, miért kellet külön csak az országra vonatkozó ilyen rendszer felállítása (gondolom sok pénzért, amivel valaki biztos jól járt)?"
Az EOV a Pulkovo 1942 koordinátarendszerre épül.
A bevezetésekor, mondhatjuk, hogy nem volt szempont, hogy valaki szénné keresse magát rajta.
Ez egyébként a Gauss-Krüger vetületi rendszeren alapul, és a maga idejében számos ( nem csak keleti blokkos ) ország szintén szabványként alkalmazta alap- és katonai térképekhez. [ előzmény: (6794) Tejinashi, 2019.08.02 09:46:44] |
|
|
|