Összesen: 8 db hozzászólás
Pétör | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.01.22 06:18:14 (19519) |
A kütyük topikon is segítettek, meg úrrá lettünk saját kapkodásunkon és értetlenségünkön, aztán így már jó is lett. A Garmin magyar nyelvű menűje fordítójának meg ötös: a Beállítások menű Mértékegységek pontjában Térkép dátumot íratott Térkép formátum helyett. Persze, eredetileg az is WGS84-re volt állítva, dehát mi, autodidakták, "tanulmányoztuk" az új gépünket, és el is állítottuk onnan a nagy gomb-nyomkodás közepette, észre sem véve, mit csinálunk.[ előzmény: (19515) Juju, 2007.01.22 00:05:17] |
|
Pétör | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.01.22 06:07:36 (13539) |
Mindenkinek köszönöm!
Kellett hozzá egy éjszaka, hogy rájöjjünk a párommal: a magyar nyelvű "Beállítások" menűben a "Térkép dátum" menűpont a "Térkép formátum", és abban van ez a "WGS84" beállítás.
Ideállítottuk, és most már csakugyan jó, köszönjük![ előzmény: (13538) Mátrai, 2007.01.22 02:21:39] |
|
Pétör | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.01.22 01:30:33 (13537) |
A csudát!
Rosszul láttam. Az eltérés változatlan. Pár órával előbb a GCSZER koordinátáit manuálisan vittem be a Garminba. A letöltéssel GCSZER-1 útpont keletkezett, eltérő koordinátákkal, miközben a beállítások - látszólag - egyeznek.[ előzmény: (13536) Pétör, 2007.01.22 01:12:44] |
|
Pétör | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.01.22 01:00:11 (13535) |
A Garmint arra a koordináta-formátumra állítottam, amit a geocachingnél használni illik, de nem segít.
Hozzáteszem, délelőtt a helyszínen a készülékkel hdd mm ss.s formátumú adatokat írtunk fel; a geocachinggel írtuk át hdd mm.mmm formátumba. A Garmint utána itthon átállítottuk hdd mm.mmm-re és megpróbáltuk a kézzel felvitt ládakoordinátákát a Garminba letölteni - azzal az eredménnyel, amit az előbb írtam.[ előzmény: (13531) kocsi, 2007.01.21 23:41:54] |
|
Pétör | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.01.22 00:48:58 (13533) |
Köszönöm! Ellenőrizném, ha tudnám, hogyan kell?
Nem profi, hanem teljesen autodidakta felhasználók vagyunk.[ előzmény: (13532) [PSP], 2007.01.21 23:42:53] |
|
Pétör | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.01.21 23:38:14 (13530) |
Hátha tud valaki segíteni, ide is ideírjuk a problémánkat.
etrex Garmin Cx GPS-ünk van. A Trip & Waypoint Manager segítségével letöltjük rá GCMNK-2 koordinátáit (N 48°12,3100', és E 21°8,8750' 216 m) de a készülék az N 48°12.113', E 021°09.103', 216 m koordinátákat tárolja el.
Mitől van ez? Lehet ezen segíteni? |
|
Pétör | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.01.21 23:33:16 (19514) |
Hátha tud valaki segíteni, ideírjuk a problémánkat.
etrex Garmin Cx GPS-ünk van. A Trip & Waypoint Manager segítségével letöltjük rá GCMNK-2 koordinátáit (N 48°12,3100', és E 21°8,8750' 216 m) de a készülék az N 48°12.113', E 021°09.103', 216 m koordinátákat tárolja el.
Mitől van ez? Lehet ezen segíteni?
|
|
|
|