Összesen: 4 db hozzászólás
2016PZ | hozzászólásai | vendégkönyv | válasz erre | 2017.09.05 22:14:21 (4070) |
Sziasztok !
Már párszor gondolkodtam azon hogy mi is a geocaching lényege. El is olvastam a szabályzat pár részét.
A geocaching célja lenne az is hogy bemutassuk azon helyeket ahova ládákat rejtünk.
Hisz azért rejtjük el azon helyekre hogy elvigyük a családokat, az embereket történelmi helyekre, nevezetességekhez, kilátókhoz stb..stb, hogy megismerjék a környéket , érdeklődjenek utána, ismereteket szerezzen.
Vagy nem jól gondolom ?
Éppen ezért nem értem az olyan ládákat ( ládászokat ) akik ugyan elvisznek a nevezett helyre, de a ládát kb 20-30 méterre elrakják máshova, olyan helyre ahova ember nem megy le vagy fel. A ládától pl 20 méterre omlásveszély van :( Ide minek tesztek ládát ? Pont nincs értelme .
Ezzel pont a családok, ( próbáld elmagyarázni a gyereknek ) és azon keresők kedvét vesszük el akik megszeretnék ezt a játékot .
És most itt írhatjátok hogy fel van tüntetve a nehézségi fok. Igen,ez igaz, de az omlásveszély az nincs :) .
Miért nem lehet ilyenkor alternatív jelszót kitalálni, pont azért hogy a nevezetes hely megnézésére több idő maradjon ?
Feltehetem úgy is a kérdést : Mi a fontosabb, mivel töltenél szívesebben több időt? Maga a láda megkeresésével vagy a nevezetesség megismerésével?
|
|
2016PZ | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2017.04.26 16:39:03 (508) |
Sziasztok !
A G:hu alkalmazásban a saját útpontok menü nálam nem mutat semmit.
Ez egyébként azt a cél szolgálná hogy egy adott pont GPS koordinátáját is vissza tudjam nézni a későbbikben akkor amikor időm engedi a túrát feldolgozni ?
Az 1.5.3y verziót használom.
A másik gondom hogy a térképen az új pont felvitelénél a térképre helyezés után nem írja ki azt a nevet amit én beírok oda, hanem csak célpontként megjelöli ( a frissítés előtt kiírta a megadott pont nevét is )
Köszönöm a választ !
|
|
2016PZ | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2017.04.26 16:18:59 (6444) |
Sziasztok !
2 kérdésem lenne POI-val kapcsolatban :
1, Ha viszek fel fényképes POI-t , az hol ( melyik térképen ) és mikor jeleneik meg ? Én felvittem 2 Db POI-t de nem lelem egyik térképen sem. Lehet azért mert azt a pontot már valaki feldolgozta?
2, Milyen programmal ( Ti mit használtok erre ? ) tudom én a leggyorsabban rögzíteni az aktuális GPS helyzetemet ?
Ha jól láttam a G:HU ezt nem tudja. Vagy ha a saját pontok menü ezt takarná, akkor nálam ez nem működik .
Köszi ! |
|
|
|