Persze, ha no signal, hát no signal, akkor a progi sem csinál jelet magának, én inkább arról beszélek, hogy hiába van az embernek nagyon profi CF-es vevője, ha olyan szoftvert használ hozzá, ami szarul navigál, akkor lehetne valami übersux vevője is. Mikor elkezdtünk játszani, a GPSTuner 3.5-öt használtuk, majd upgrade to 3.6, de valami nem stimmelt vele. Mikor az ember a láda kb. 30 méteres közelébe ért, egyszerűen meghülyült az iránytű. Gyakran megállt a távolságjelző, hiába mozgott az ember. Kikapcsoltam az átlagolást, akkor sem oldódott meg a probléma. Ráadásul nagyon lomha program volt, és ha megállt az ember, akkor utána lassan érzékelte, hogy ismét elindult, valamint bizonyos sebesség alatt nem is esett le neki, hogy itt mozgás van.
Először azt hittem, hogy ez a vevőnk hibája, hiába no, olcsó volt, hát elégedjünk meg ennyivel, de én persze nem elégedek meg ennyivel, és kipróbáltam a GPSdash 1.6-ot (most az 1.7-et fogyasztjuk már), és minden probléma megoldódott, gyors és fürge szoftver, érzékeli a kis elmozdulásokat is, jól navigál az utolsó métereknél is. Bregő nagyon szereti az új szoftvert, mert a GPSTuner idejében mindig arra kellett várnia, hogy én valami okosat mondjak a PDA segítségével. Nos, erre várnia kellett, gyakran jó sokat, most meg villámgyorsak vagyunk, nem a PDA+GPS+szoftver hármas a szűk keresztmetszet.
Ezért írtam azt, hogy szoftveren több múlik, mint a vevőn. A másik ok pedig az, hogy a CF-es vevők szinte mindegyike ugyanarra a chipkészletre épül, tehát hatalmas különbség nincs közöttük, a SiRF II-ből van LP, ami nagyon keveset fogyaszt, van a sima és van az Xtrack 2-es, ami meg nagyon érzékeny. Persze biztos vannak árnyalatnyi különbségek működés és minőség terén, de nagyjából ugyanazt nyújtja mindegyik típus.[ előzmény: (175) clip, 2005.04.14 16:17:53] |