Összesen: 15 db hozzászólás
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2023.03.30 22:58:11 (4855) |
Szombaton voltunk egy rövidet túrázni a Pilisbe.
Távra a Etrex20 jóval 10km fölött mutatott. BaseCampre letöltve a távolságra (már csak) 10,2 km-t mond. Most feltöltöttem a GC kupa oldalára (#891), ott csak 9,2 km-t jelez.
Ez hogyan lehet?
Melyik az igaz?
Mi a nagy különbség oka? |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.25 00:59:55 (4527) |
LIKE!
SZUPER!
Kösz.
Mi ennek nagyon örülünk.
Igazi Geoajándék.
Kellemes Ünnepeket és Jobb Évet!
[ előzmény: (4523) gusty, 2020.12.24 11:40:17] |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.22 13:47:59 (4517) |
Igen, ez jó lenne.
Nem szoktuk elrakni a rejtett multi pontjait. Újrakeresni pedig nem szoktuk a multit.[ előzmény: (4459) griffs, 2020.12.02 20:51:38] |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2015.08.03 22:39:36 (3539) |
Jó egy hetet túráztunk. Most jöttünk haza. Van kettő egy hétnél régebbi track-ünk. Kérjük az elfogadását. |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.25 09:40:56 (2253) |
A GPS-be lévő eredeti nyomvonalat töltöttük fel. Ezt írta ki utána: "A nyomvonal érvénytelen szakaszt tartalmaz." Valószínűleg azért, mert egy helyen megszakadt, s két részből áll. Egyesítsük, s töltsük fel újra, vagy jó lesz így is? Úgy látjuk ezt már nem lehet törölni. |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.03 09:43:33 (2190) |
Tényleg jó volt a Google térkép, a többi szinte használhatatlan. Rá lehetett nagyítani arra területre, amelyet be akartunk járni. Jó lehetett látni a ládákat, nem voltak takarásban. A részletesebb térkép miatt jobban is lehetett tervezni. Nem kellett egy fél országnyi ládát letölteni, szinte csak azt, amire szükségünk volt. A másik Google térkép (http://geocaching.hu/gm/) valamennyire helyettesíti, csak nem lehet letölteni a pontokat.[ előzmény: (2185) Pupu, 2013.10.02 06:14:52] |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.15 17:16:59 (417) |
Kösz ezt a teljes körű, bő választ.
Amiből gondjaink voltak, meg nem értettük, azt a 2-es pontban megválaszoltad.
Mi rögzítésnél 10m-es beállítást használunk, bár ez néha kevés (GC kupa :) )[ előzmény: (414) magpet, 2012.05.15 11:12:59] |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.14 20:57:50 (412) |
Nem vagyok nagy GPS szakértők, de kupa kapcsán tapasztaltunk egy dolgot az Extrex Legend Hcx készüléken. USB-n keresztül Mapsource programmal letöltve memóriából nagyon ritka a track (akár 1 km ponttávolság is lehet). Szerencsére a kártyán meg vannak a teljes track-ek. Meg lehet nézni, hogy a feltöltött track-ek közül melyek a rosszak? Ezeket töltsük fel újra? Úgy látjuk törölni nem lehet. |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.25 16:20:18 (364) |
Hétvégén voltunk tekerni. 85 km-t mentünk. 10 m-es távolságalapú track volt beállítva. A GPS (Legend HCX) memóriája 67 % teltséget mutatott. Ezek szerint mi nem tudunk kisebb (5 m) pontosságot beállítani! (?)[ előzmény: (317) Old Fairy, 2012.04.21 11:35:04] |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.23 09:57:47 (347) |
A térkép nekünk se jelenik meg otthon IE8 és Foxin, munkahelyen IE8-on szintén nem, viszont Crome-on megjelenik.[ előzmény: (341) Old Fairy, 2012.04.22 21:28:30] |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.26 14:47:49 (243) |
Mivel lehet egyesíteni? A MAPSOURCE programmal lementett tracket nem tudtuk feltölteni, csak eredeti kártyán lévőt.[ előzmény: (216) Old Fairy, 2012.03.22 20:11:00] |
|
KataJani | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.26 10:16:54 (237) |
Gyalogos kupa: GCMOHI-3 id: 4521 prox: 17.35 m X, tehát érvénytelen, pedig fogtuk a ládát. Arra gondolunk, hogy nem pontosan lett bemérve a láda. Tiszta idő volt, amikor megtaláltuk, s még nem volt lombja a fáknak. Ezek szerint valahogy 15 m-en belül kell megközelíteni a ládát. Nem lehetne 30m-re ezt "átállítani"?
|
|
|
|