Összesen: 7 db hozzászólás
Tibor69 | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.22 22:39:24 (37459) |
Melyik adatmezőt állítod be ilyenkor, amin látod a távolságot? Te is a menj funkcióval jelölöd ki a ládát? [ előzmény: (37456) totzoli65, 2008.10.22 22:12:13] |
|
Tibor69 | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.22 20:32:27 (37447) |
Szia!
Sajnos nem értem, amit írtál. Ha bejelölöm a geoládát, "menj ide" funkcióval célállomásnak a sárga összekötő vonal eltűnik 20 méteres távolságban. Azaz a táv a célig mező - jelet mutat és a mutató is. Hol látod ilyenkor a láda távolságát, ha a kijelölt cél eltűnik?[ előzmény: (37446) totzoli65, 2008.10.22 16:18:56] |
|
Tibor69 | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.22 14:54:07 (37445) |
GisRussával geoládázunk és sajnos olyan beállítást nem tudok rajta amivel közvetlenül a ládához lehet navigálni. Ha a ládát 20 méterre megközelítem akkor a megérkezett a célhoz hangüzenettel a navigáció is eltűnik. A russa enciklopédiában olvastam erre vonatkozóan ötletet, de az sem működik, vagy valamit rosszul értelmezek.
Milyen megoldást tudtok javasolni a fenti problémámra. Vagy valamilyen más program esetleg? De nem szívesen "válnék" meg a GIS Russsától. |
|
Tibor69 | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.13 10:27:33 (37314) |
Sziasztok!
Vásároltam egy Asus A696 integrált SirfIII chipes PDA-t geocachingelésre a barátnőmnek. De sajnos nem működik rendesen. A probléma a következő a GPS gyorsan pontosan pozícionál, csak a következő pozíciót csak kb. gyalogos menettel 1-2 perc múlva mutatja a program, azaz a GPS csak akkor küld pozíció jelet a szoftver felé. Az Asus boltban az mondták, hogy csak 5km/h sebesség fölött mutat folyamatos pozíciót. Ezen a beállításon lehet valamilyen szoftverrel módosítani (Sirf.exe. sirfdemoPPC)? Az én rendszerem tökéletesen működik BT GPS vevővel.
Egyébként milyen programot használtok geocachingelésre WM6 alatt? |
|
Tibor69 | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.22 10:57:00 (17736) |
Teljesen új vagyok ebben a témában, ugyanis a napokban lettem boldog tulajdonosa egy PDA-nak és egy GPS-nek. Már megismerkedtem a geocaching alapdolgaival. A következő pontnál akadtam el és ennek a megoldásához kérnék segítséget Tőletek:
Rendelkezem GISRuss programmal, valamint GPSmapedit programmal is. Letöltöttem a magyarországi túristatérképeket, amit rus fájlba konvertálva kitűnően tudok használni. Letöltöttem gpx kiterjesztéssel a források adatbázist amit megpróbáltam a rus kiterjesztésű térképemmel együtt elmenteni a GPSmapedit programmal, de sehogy sem sikerül. Egyáltalán lehet ilyet csinálni, ha igen hogyan?
|
|
|
|