Talán nem veszitek zokon, hogy új fiúként (2020-ben regisztráltam, s 229 találatnál járok...) hozzászólok a beszélgetéshez, s a témához.
Vallom, hogy minden ember más, s épp ez adja az élet szépségét. Különbözőségünk miatt a geocaching is más-más szépséget ad az egyes embernek. Ettől is különleges a geocaching, mert ezerféle szépséget tud adni.
Van, aki ugyan kevés dobozt keres, de örömöt talál abban, hogy sok rejtése van. Más nem rejt el egyetlen kincset sem, de boldogságához hozzájárul, hogy mások rejtéseit keresgetheti. Van, aki a kütyük iránti szenvedélyét éli ki a játékban, más pedig programozótehetségét állítja a játék szolgálatába. Megint mások informatív ládaoldalt készítenek, s esetleg szuper agytornát is jelent minden egyes rejtésük megfejtése is. Lehet sorolni a GC adta örömöket végestelen végig, s nem ugyanazt vesszük ki a játékból magunknak. Ki ezt, ki azt.
Nekem a természetjárást adta vissza a játék. Mindig is szerettem (volna) túrázni, de nem tudok tájékozódni. Elfelejtették belém kódolni az északi irányt. Egyszer eltévedtem egy liftben is (ez külön történet, majd elmesélem), így aztán a zöld rengeteg egy vágyott, de elérhetetlen messzeségnek tűnt nekem. Egészen addig, míg teljesen véletlenül rá nem találtam a geocachingre, amely a dobozok és a technológia révén egészen különleges helyekre vezet. S ami a legfőbb, vissza is találok a kocsimhoz.
Véleményem szerint nem baj, ha nem egyeznek a vélemények abban, miként kell játszani a játékot. Kell-e fénykép, kell-e tartalmas log, stb. Soha nem is fogunk ebben egyetértésre jutni, hiszen különbözőek vagyunk. Én író vagyok, de ettől még nem lesznek feltétlenül irodalmi értékűek a logjaim, s nem is várom el játékostársaimtól sem. Megértem a rejtőket, hogy szeretnének a munkájukért cserébe tartalmas és informatív logokat olvasni, de mint fentebb írni, nem mindenkinek nyújtja ugyanazt az élményt a játék. Vannak, akiknek az írás nehezebb, cserébe viszont nem tévednek el a liftben. Most akkor haragudjak rájuk?
Megjegyzem, a technika használata sem erős oldalam. Ha netalántán programozó játékostársaim előállnának azzal a javaslattal, hogy mindenkinek saját appot kell fejlesztenie a játékhoz, hiszen nekik ez megy, akkor biztosan nagy szemeket meresztgetnék. Ugyanis egy negyvenes izzót még kicserélek, de hatvanast már nem biztos. |