Én ma jöttem haza Erdélyből.
A Szent-Anna tó felé mentünk és a réten egy csalán mezőből mintha egy vastagabb fatörzs lógott volna ki a földön. Közelebb értünk és megmozdult! Akkor láttam hogy egy medve,kb.10 méterre voltunk tőle. Felállt, elég termetes volt de iszonyúan sovány. Óvatosan vissza felé elindultunk. Lent megkérdeztem az ott lévő erdészt hogy ilyenkor mi a teendő. Azt mondta hogy kaját kunyerál de ha nem adunk semmit akkor egyszerűen elmegy.
Ezek a medvék már hozzászoktak az ember közelségéhez, nem igazán támadnak. De ha olyannal találkozunk aki bent él teljesen az erdőben azzal vannak a gondok.
Utána nagyon óvatosan mentem be a geoládákért.[ előzmény: (80205) Bakszakáll, 2021.07.10 15:10:05] |